Rääkima õpetamine

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. oktoober 2004, 16:05

nüüd viimasel ajal on isane emasele ka selle hääle selgeks õpetanud :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kerluusha » 20. november 2004, 18:57

Minu nümf oskab juba väga palju rääkida. :D
Rääkima õpivad nad üldiselt siis, kui naissoost isik õpetab. Kõrgem ja meeldejäävam hääl peab olema. Proovige muudest helidest segamatus toas oma lindu rääkima õpedada. Rääkige ilmekalt ja selgelt. Suuremad isased papagoid õpivad üldiselt kõige kergemini rääkima.
Proovige. :P
Viimati muutis Endised kasutajad 23. november 2004, 20:44, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas kerluusha » 23. november 2004, 20:40

Tuti (nimelt minu linnuke) ütleb ilmekalt tere ja noogutab pead kui ma koju tulen. Kui ma ära lähen ütleb tsau ja lehvitab (tõstab jala üles ja liigutab varbaid :lol: ) Selle kõik õppis ära kuna igakord kui ma koju tulin ütlesin tere ja kui ära läksin, ütlesin tsau ja lehvasin. Siis oskab ta öelda kolme nime (enda nime, minu nime ja minu ema nime). Küsida: Kus sa oled? Hüüda: Tule siia! Ja kahekõne tuleb tal ka hästi välja. Näiteks:
Tuti: Kus sa oled?
Mina: Köögis :D
Tuti: Tule siia!
Jne.
Mis ta meil siis veel oskab. "Tuti on musi, kalli" Ja üks viimaseid lauseid on "Kus Kerli on?"
Ja vahest ta niisama pudiseb. Ja ükskord ma lugesin välja sellise lause, et Tutil on Kerlist (minust :D ) kõrini! Ja siis ta on veel öelnud: Kuradi lollikari!
Siis ta tõstab häält kui keegi kodus õiendab või räägib kõvemini kui tavaliselt. Ühesõnaga.. tema hääl peab kõigest ja kõigist üle olema :D
Siis ta teeb veel igasuguseid häälitsusi. Tolmuimeja, föön ja see kui ma klaverit mängin see meeldib talle. Eurovisioon meeldib talle :D Ja kui ma vilistan mingisuguse loo või laulu siis "plaksutab" ta selle lõppedes. Nimelt tõstab jala üles ja teeb sellist plaksutamisehäält järgi. Kusjuures ta on ka mõningad laulud ära õppinud!
Hästi lahe lind on ta sellesmõttes. Tundub natuke totter või uskumatu, aga kui te vaid ise näeksite mida ta kõike teeb. Noh, eks ta üks shõuvend ole. :oops: :lol:
:D
Viimati muutis Endised kasutajad 19. september 2005, 13:58, kokku muudetud 2 korda.
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. november 2004, 21:07

Jeh, tahaks ainult tõestada kogu seda asja :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. november 2004, 11:27

selle tõestamisega on muidugi nii nagu on. minu papagoi räägib suht harva võõraste juuresolekul. mõned on tema rääkimist kuulnud (ja isegi imestanud suht suure jutukuse üle), kuid enamasti arvatakse, et me kujutame endale vaid ette, et ta üldse midagi ütleb
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 24. november 2004, 15:27

Mina usun teid. :D Eile sain isegi natukene tõestust unexplained-i poolt:D
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 24. november 2004, 18:19

Oh teid küll olema... Te ajate mulle papagoi isu peale :( . Kuigi ma tean väga hästi, et ma endale ühte ei saa. Miks? Raha pole, ruumi pole, helikindlaid seinu pole, 4 närilist on... :cry: kahju. Vahvad papagoid muidu siin siis :) . Unexplained, mida su viirukas Tuti veel räägib? Mis soost ta on, ja mis liik?
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 24. november 2004, 18:34

Tuti on nümfkakaduu, mitte viirukas.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 24. november 2004, 18:49

Selge. Ära siis kõigi vastu nii kuri ka ole, kes milleski eksivad, või midagi ei tea..
Eelmise postituse küsimused siin teemas kehtivad veel ;) . Väljaarvatud siis see millele kalake juba vastas - nümfkakaduu.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 24. november 2004, 18:51

Ma ei olegi kuri:) Ausõna. Ma lihtsalt ei viitsi iga oma lause taha panna naeru-smailisi.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas kerluusha » 24. november 2004, 20:31

Jah, ta on nümfkakaduu. Isane. Rääkimise kohta on papagoimajas üks postitus (minu kasutaja on "tibuke")
http://www.phpbbtown.com/myforum/viewto ... m=papagoid
Noh ja Tuti kohta veel nii palj, et ta tuleb õlale, pähe ja näpule. Usaldab ja jääb isegi õlale magama! :)
Kui kellegil on veel küsimusi Tuti kohta või üleüldse nümfide kohta- Vastan :D
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas katriin » 04. detsember 2004, 20:03

Minul oli küll selle rääkima õpetamisega nii et ma lihtsel rääkisin oma viirukaga hästi palju et ikka pepe tubli poss ja väke pepeke jne ja nii ta ükspäev podiseski pepe tubli poiss...hästi armas on
katriin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. jaanuar 2005, 13:47

aga kas keegi oskab ytelda kui on 2 viirukat(ema ja isa) kas neid on ka võimalik rääkima õpetama.
Kuidas alustada ja millest......antke pliz nõu....
MSN: JOANNAJOHVIKAS@hotmail.com
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoi rääkima õpetamine?

PostitusPostitas morfiid » 14. jaanuar 2005, 09:11

Njahh, minu meelest ei ole see jutt õige, et kui on 2 lindu siis nad rääkima ei hakka. Emane (Kes kahjuks suri paari aasta eest :cry: )mul muidugi rääkima ei hakanud, kuid isane õppis pidevalt uusi sõnu juurde. Praeguseks on ta osad sõnad juba ära unustanud, kuid mõni on ikka meeles :) Praegu püüan Tikile vilistamist selgeks õpetada, kuid muidu oskab ta näiteks selliseid sõnu: Tiki, tere, Tiki ei taha piima(vanasti ma piima ei joonud ja ütlesin emale kogu aeg, et ma ei taha piima, nii ta selle siis selgeks saigi :) ), Tiki on ilus, kikerikii, tuti ja muid pisisõnu veel, mida ta segab oma igapäevase kädistamise sekka :D
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoi rääkima õpetamine?

PostitusPostitas kerluusha » 14. jaanuar 2005, 15:56

Jaa, viirpapagoisid saab rääkima õpetada. Kuigi see võib kujuneda raskemaks kui mõne suurema linnu rääkima õpetamine. Tõestust siitpoolt, et tuttava viirud rääkisid. Mitte küll palju, aga mõned sõnad.
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas katriin » 15. jaanuar 2005, 22:30

Mõned räägivad et on vaja igapäev ühte sõna korrata ja et otsida palju infot selle kohta ja et niisama ei saa alustada....mis see "Rääkima õpetamine"üldse tähendab?Mul on viirpapagoi..ma teadsin jah et viispapagoid ja üldse papagoid võivad rääkima öppida aga ma ei otsinud selle kohta infot, muidugi vahel olin internetis ja vaatasin viirpapagoide kohta.....aga minu oma hakkas rääkima, see oli lihtsalt nii et nagu mina tagelesin temaga ja algusest peale tuli ta ainult minu näpu peale jne...ta nii väga tahtis minuga sarnaneda ja kui ma temaga rääkisin et mis sa teinud oled ja et kas sa oled tubli poiss olnud ja kõike siis ta ikka vaatas mind nii hoolikalt jne, selle jutu point oli et kui sa tahad et sinu lind rääkima õpiks peab ta tahtma sinuga lihtsalt suhelda ja ta peab sin armastama:Pta tahab sulle vastu rääkida ja ta tahab sinu moodi olla..kui lind ei tle sinu näpu pealegi siis ei ole eriti võimalust sul teda rääkima panna sest esimene punkt ongi see kas sa meeldid oma linnule ja kas ta tahab sinuga suhelda....muidugi hakkavad linnud paremini rääkima kui nad on vabaduses, siis ta tunneb et ta on sinuga võrdne ja näitaks kui puuris käid talle pinda...kust sa tead kas ta üldse sinuga suhelda tahab...minul on viirpapagoi ta on vabaduses minu toas ma olen talle sinna palju asju ehitanud kus tal oleks mängida jne ta on väga armsake ja kui ma olen seal toas lendab ta minu juurde ja teeb musi ja kuulab mida ma räägin, minu papagoi räägib...ta ütleb tubli poiis ja väga tubli poiss ja tule ruttu siia ja ta ütleb kõike mida mina talle olen ütelnud.....selle jutu point oli et suhelge oma linnuga nagu oma sõbraga!!:)
katriin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoi rääkima õpetamine?

PostitusPostitas kerluusha » 16. jaanuar 2005, 00:51

Täpselt. Sellest oleneb ka, et kui sul on üks lind siis ta suhtleb sinuga. Kui neid on mitu, siis suhtlevad omavahel. Seda on küll siin kuskil mainitud, aga ma kordan üle :roll:.
Tuti on ka nii püüdlik. Muudkui vaatab otsa kui temaga rääkida ja nagu tahaks jubedalt vastata, aga ei oska. v.a. kui ütlused mis on talle juba õpetatud.
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirpapagoi rääkima õpetamine?

PostitusPostitas morfiid » 16. jaanuar 2005, 21:45

seda veel kah, et rääkima õpivad tavaliselt ainult isased viirpapagoid. ja alustada tuleb lihtsamatest sõnadest(pigem Jaan kui Aristoteles). Ja sõna tuleb öelda ühesuguse häälduse ja rõhuga.
Viimati muutis Endised kasutajad 17. jaanuar 2005, 12:54, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 17. jaanuar 2005, 15:25

Mõndadel ingliskeelsetel saitidel on kirjas, et emased on parimad matkiad. Tegelikult arvan mina, et suurt vahet neil ei olegi, lihtsalt emased on intelligentsemad ja rahulikumad.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoi rääkima õpetamine?

PostitusPostitas morfiid » 17. jaanuar 2005, 20:39

Hähh, ma olen just igaltpoolt lugenud ja tean ka omast kogemusest, et isased on palju paremad õppurid kui emased :(
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 17. jaanuar 2005, 20:59

Tegelikult oleneb see linnust. Mõni isane ei õpi üldse rääkima :wink:
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 17. jaanuar 2005, 21:50

Ma küll ei usu, et emased kehvemini õpivad, aga nad on lihtsalt asjalikumad ja praktilisemad ja ei viitsi selle peale oma aega ja energiat nii palju kulutada, kui isased. Nemad peavad ometigi pere loomise peale ju mõtlema. Aga isaseid viirukaid iseloomustaks ma pigem energiapallidena, kellel alati mingi tegevus peab olema ja eriti rahulikult nad ühe koha peal küll ei taha istuda ja ma arvan, et sellepärast on neil lihtsalt rohkem huvi õppimiseks.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas katriin » 08. märts 2005, 14:24

Ehee:P;):D
On vist jah nii...:)
Mul on kodus ka isane viirpapagoi,ja ta hakkas rääkima ka:Daga ma arvan, et see juhtus sellepärast,et ta on ise koguaeg terve päev lahti ja mina meeldin talle üle kõige:P:D
Mina ka ei ütleks et nüüd emased kindlasti rääkima ei hakka;)
Nad on tõesti võibolla lihtsalt rahulikumad;)
katriin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Lyhi6petus:

PostitusPostitas Kommi » 30. aprill 2005, 21:12

Tee nii: Iga hommik kui tema juurde l2hed, ytle:"Tere hommikust!" ja varsti ta hakkab sulle samaga vastama! V6id muid repliike ka proovida.
Kommi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 4
Asukoht: Läsna küla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Õpetan!

PostitusPostitas Nikiita » 11. november 2007, 18:44

Tere!
Otsustasin Hakata oma Lindu rääkima õpetata!
Nümfkakaduud!
Kas ta üldse õpib rääkima?
Lootsin et õpib ja tahtsin õpetada talle selgeks Ja!Korrutasin ise pikalt ja enam ei viitsinus,Lindistasin Jad hästi palju oma telefoni ja panin selle puuri juurde tööle!
Kas ise peab juures olema kui õpetan?Ja kui ma vaatama läksin ta seisis ühekohapeal,vaatas Telefoni ja värises!
Kas ta võis Telefoni karta?
Nikiita
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Õpetan!

PostitusPostitas Annie » 11. november 2007, 22:04

Nikiita kirjutas:Kas ta võis Telefoni karta?

Suure tõenäosusega küll. See on ju võõras asi ja teeb tema jaoks hirmutavat häält. Jäljendama peaks ta ikka SINU häält.
Vastasin Sulle tantsimise teema all, üsna sama käib ka rääkima õpetamise kohta.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas Katariina » 13. november 2008, 09:19

Kui meenutada siis meie rääkimine sai alguse sellest, et üritasin papagoi tähelepanu võita ja ennast kuulama panna. Selleks sai esialgu väga erinevaid lollakaid häälitsusi tehtud ning alles siis kui märkasin, et Nero pea viltu ja vaikselt ning tähelepanelikult mind vaatab hakkasin "tere" õpetama. Kõik pereliikmed teretasid aktiivselt Nerot :-D . Esialgu rohkem mitte midagi muud ei õpetanud ja kui esimene tere ka Nero poolt tuli ei hakkand kohe laviinina uusi õpetama vaid hakkasime Nerot teretama õigetel hetketel s.t koju tulles ja hommikul vara.
Järgmised sõnad nagu "ei tohi" tuli Nero ulakusest. Nimelt, et tähelepanu saada loopis Nero jalaga toidukausist teri välja ning oma eesmärgi ta saavutas. Mina kohe puuri juures ja riidlema, et ei tohi. Nerol lõbu palju ja nii see muudkui kordus kuni ükskord Nero ise jälle toitu välja loopides kiidab "ei tohi". Nüüd vahel riidleb koertega kui koerad toitu lunivad ja meie ütlemine ei mõju siis Nero kordab kõva selge häälega EI TOHI.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas Garol » 15. november 2008, 20:03

Minu viirud ei räägi ... küll aga saavad osadest sõnadest aru. Näiteks kui nad enamvähem vaikseks jäänud saan aru, et nad unised. Ütlen "Tudu" ja siis nemad kohe lähevad ilusti puuri. Panen ukse kinni, puhastan sööginõu kestadest ja siis jäävad tudule. Vahepeal kui telekat vaatama jään, siis isane hakkab ringi töllerdama puuris. Käib söömas jne, nagu uni oleks ära läinud. Vahepeal lähen näoga hästi ligidale, siis jõllitame üksteist ja räägime omaette :-D
Kriitik
Garol
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas SaluKat » 13. detsember 2008, 23:59

Tahaksin küsida, et kas rääkima saab õpetada ainult noori linde? Kas umbes 5 aastast emast lindu oleks võimalik rääkima õpetada. Kui ma ütleksin talle koju tulles alati tere ning annaksin talle midagi (nt sööki paneks juurde või vahetaks vett) siis kas ta õpiks rääkima ? Ütleksin talle seda iga päev ja tihti. Tean, et emased ei õpi eriti, aga proovida ju võib. Ta on ka suht vana niiet tahaks teada, kas on võimalik.
Kasutaja avatar
SaluKat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 286
Teemad: 12
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rääkima õpetamine

PostitusPostitas Annie » 14. detsember 2008, 18:22

Seda saad teada ainult siis, kui proovid. Tee nii, nagu rääkisid, eks siis paistab..
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline