Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

Igasugune info loomapoodide teemal

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 13. jaanuar 2005, 14:53

Hiireke44 kirjutas:Olen palju postitusi lugenud,kus kirjutatakse,et minnakse poodi kahte emast või kahte isast ostma,koju jõudes,aga avastatakse,et hoopis emane ja isane.Mul juba vahetevahel selline tunne,et seda meelega müüad teevad,sest neil ju kergem lahti saada samal ajal ühest isasest ja ühest emasest.Muidu ju kõik tahavad osta 2 ühest soost esindajat.Kas te ei ole nii mõelnud vahest?See nagu omamoodi petekas klientidele.


Mõmmik kirjutas:Loomadest tahavad lahti ka saada, et raha jookseks. Pesakonnad tuuakse uuesti ju poodi ja jälle saab nende eest raha. Aga tavaliselt tahetakse kindlat sood, et nt kaks emast. Siis uuritakse ju tagumiku alust. Arvatavasti sa siis ikka paned ise ka tähele kas on samasugused või erinevad. Mina nt soovisin ühte emast ja teist isast. Seal oli neid kaks pesakonda, ühed olid veidi suuremad. Sain kohe aru, et alguses taheti mulle anda üldse kaks isast, aga pärast valisin teise kellel oli teine tagumikualune :D



Mina arvan, et nad on lihtsalt rumalad ei tee sugudel vahet. Umbes annavad, ja loodavad, et sina ka vahet ei tee. Aga tunnistada ei julge, et nad kindlad pole.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas otokas » 24. november 2007, 19:13

Mul oli täpselt samamoodi, tahtsin isast aga sain emase :-D Mina arvan et enne ei tohi loomapoodi müüjaks inimesi lasta, kui neile pole tehtud siis firma poolt mingit koolitust või asja, kus siis õpitakse selliseid elementaarseid asju nagu sugudel vahettegemine jm.
Tegelikult on elu ilus!
Kasutaja avatar
otokas
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 7
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas Lind1100 » 24. november 2007, 21:56

Meie rotte sai nii ostetud et müüa püüdis tema meelest isase kinni ja siis küsis kas ikka on. Poleks ma uurinud selle sugude määramise kohta poleks mina ka osanud midagi arvata. :bang:
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas Pippi » 16. jaanuar 2008, 17:52

Sellega on ka nii, et arvestades suhteliselt arutuid loomapoe müüjaid, võiks ise netist otsida, et kuidas sugu määrata. Nii on ju lihtsam ja parem sulle. :happy: Kuigi jah, need firmad võiksid ennem müüjate töölevõtmist neile õpetada soomääramist vms. :dry:
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas margitikas » 23. jaanuar 2008, 23:53

Kui nüüd reaalselt mõelda, siis kust kohast need firmad võtaksid selliseks ,,loomakoolituseks,, oma töötajatele need loomad. Ja mis elu nad peaksid siis vahepeal ja kus elama? Seda peaks ikka töö käigus õppima, jah see jääb iga müüja südametunnistusele, kui palju ja ruttu tal seda õppida on võimalik. Kui tuleb müüki loom, keda näed esimest korda- jah kõigil oleks alguses keeruline. Selgeks peab aga selle soomääramise endale tegema,et kas või isased ja emased eraldi puuridesse eraldada.
Pood, kus töötan, :-D on ainuke pood Tallinnas, mida tean, kus on isased ja emased viirukad eraldi puurides ja sugu 100% kindel. Mul on suured kogemused ja ma võin neil kindlalt soo määrata. Kes pole papagoisid nii palju näinud ja kasvatanud, on see suht keeruline ja seda küll, et väga suur osa müüjatest müüb linde ,,umbes,, .On värvikombinatsioone, kus kindel isane on hoopis emase toonides nokapealsega- ka kogenud kasvatajad on kahelnud vahel. See kõik nõuab palju praktikat ja seda pole endal loomi- linde mitte omavatel müüjatel kõikide liikidega kuskilt võtta. Selle pärast ongi minu meelest ausam öelda, et ma ei tea, kui väita, et kindel see või see. Seega, ärge pahandage ausa vastuse peale ja tehke müüjaga koostööd, et kindlat sugu lemmik endale saada.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas Mercar » 24. jaanuar 2008, 02:18

Oleks vägahea kui müüja suudaks kõigil hoolealustel sugu määrata, kahjuks on see utoopia- on lemmikuid kelle sugu määratakse soomuseid lugedes, suguava sondeerides või on sugu määratav vaid DNA testiga.

Minumeelest ei ole väga suur paanika, kui inimene läheb oma esimesi nt. isaseid loomi ostma ja saab hoopis emased või vastupidi. Loomapoe müüja peaks aga niipalju sugudel vahet tegema samasooliste loomade ostusoovi puhul eri soost loomi ei müüks- vähemalt imetajatele sabaalla vaadata, et näha kas on ühesugused, ei ole väga raske.
Lindude puhul on soo määramine keerukam ja roomajate ja kahepaiksete puhul sageli veel raskem.

Samas kui inimesel juba ühest soost loomad kodus ja läheb neile lisa ostma- no siis peaks see inimene teadma, kuidas tema lemmikutel soo määramine käib ja suutma poes ise nö samasugused välja valida (imetajate puhul jällegi).

Samas elementaarteadmisi soo määramisest võiks loomapoes töötavad müüjad siiski omada. "Tore" on kuulda, kui loomapoe müüja ostjale tões ja vaimus seletab et kõik rohelist tooni viirud on alati emased ja sinised isased. Mis ülejäänud värvidest sai see jäi selgusetuks, kuna edasi ei kuulnud...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas miki » 20. aprill 2008, 09:29

Nojah mul pole endal looma, aga suurim soov on küll. Nii see on mul, on üks sõbranna, kellel on kas tsintsikat ja tahtis kaks emast. :umm: Aga siis sai ühe emase ja isase... Ja tuli välja et emane ootas juba pesakonda...Ja viis ja ANDIS pesakonna ära poele... Ja siis kohe pärast seda emane sai veel omakorda 5-6 poega isasega...Nojah... Pood muidugi müüs kõik kallilt ära kuna tsintsikat on ju kallid loomad :wacko: Mina, isiklikult arvan et nad ikkagi andsin meelega kaks erinevat sugu.
Eieiei... Nii see ei saa edasi minna :nono: ... Mina nende asemel prindiksin välja kahe erineva soo pildi ja võtaks looma poodi kaasa... Siis vaataks järele... :razz:
siku, siku,...MERISIKU
Kasutaja avatar
miki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Asukoht: brüssel
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas Ketsu » 18. oktoober 2008, 00:34

Kui tahtsin saada kahte emast rotti anti mulle esialgu kaks isast. Läksin ühe isasega tagasi, vaidlesin karmilt vastu, et see TÕESÕNA ei ole emane, ja sain ühe emase vastu. Minnes teise isasega samamoodi sinna, anti mulle uus rott pihku ( kes pidavat olema emane ), kuid oli ikkagi isane. Nii mul nüüd ongi emane ja isane rott.

Jänesed anti kohe emane ja isane, kuigi palusin kahte emast taaskord. Pisikesed jänkujutsid olid juba ära ka, poodi me neid ei vii, leidsime head kodud. :)
Igal loomal peab olema kodu, kuid igal kodul ei pea olema looma.
Ketsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Asukoht: Tallinn, Mustamäe.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas sussu112 » 23. märts 2010, 19:19

Meil oli liivakatega sama lugu. Tahtsime 3 isast saada aga saime hoopis ühe emase ja 2 isast. Emase viisime tagasi ja asemele võtsime 2 isast. Siis see müüja veel pahandas ja püüdis kinnitada, et see emane mis me tagasi viisime oli selgelt näha, et ta emane on.
Kasutaja avatar
sussu112
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 342
Teemad: 19
Pildid: 3
Asukoht: Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas alina467 » 23. märts 2010, 19:41

Jänkupoegadega on näiteks nii, et mingi vanuseni näevad nad kõik väga emased välja. Tõeliselt raske on neil vahet teha! Siis ei saa ka müüjalt nõuda, et ta kohe vahet oskaks teha.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas nirgike » 24. märts 2010, 11:49

Ma arvan, et sellisel juhul ei tohikski nii väikseid loomapoegi veel müüa, kelle sugu pole võimalik kindlaks teha. Või siis hoiatama ostjat, et kui tahab seda looma osta, siis nõustub sellega, et saab ükskõik kummast soost looma. "Siga kotis" müümine on lubamatu, müüja peab ikkagi teadma, mida ta müüb. Või siis panemagi pakendile sildi "Siga kotis, üllatuspakk".

Üheski teises poes me ju ei aktsepteeri seda, kui müüja annab meile mingi suvalise asja, mis näeb küll küsitu moodi välja, aga ei ole see. Näiteks läheme arvutipoodi, et osta võrgukaabel, millega oma arvuti internetti ühendada, ja müüja ulatab meile mingi muu suvalise juhtme. Või on arvutipoe nurgas maas vedelemas suur kuhi igasuguseid ilma sildita juhtmeid ja kaableid ja müüja ütleb, et aga palun, valige siit see välja, mida te soovite :)
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas nuff » 08. aprill 2010, 19:56

Tallinnas Lauteri tn loomapood müüs emase ja isase vöötorava asemel kaks isast vööti - mõlemal rippusid taga suured sinised munandid. Selgus alles siis, kui orav kodus pesakastist välja tuli - müüdi koos pesaga, kuna loom põgenes poes sinna sisse.

Kui poes loomi vaatamas sai käidud, siis kössutas üks vöödik nurgas ja kui müüja ütles, et üks on emane ja teine isane, siis sai eeldatud, et see, kes puuri nurgas istus, ongi emane, kuna üks (isane) lippas puuris ringiratast ja sugu oli näha. Teine pidi siis ju olema emane.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas Che » 07. mai 2010, 13:03

Mina ostsin enda merisea loomaarsti käest. Pidi ka olema emane, aga võta näpust paari nädala pärast oli hoopis isane... Või ma ei tea, äkki on nüüd mingi uus tõug aretatud, et ongi kottidega emased. Igatahes olin pettunud. Kuigi praegusel hetkel ei vahetaks ma oma siga mitte ühegi teise vastu :biglove:
Ja lisaks sellele, et siga oli isane, olid tal ka mingisugused parasiidid, mis ma pidin oma raha eest välja ravima. Ma ei saa aru, kuidas loomaarst neid ei märganud... :mad:
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas margitikas » 08. mai 2010, 10:35

Che
Mind lihtsalt huvitab, mis see loomaarst merisea uue soo kohta arvas ja miks ta ise sea parasiite ei ravinud. Kas ta müüs merisea oma kodust või kliinikupoest? Siis on ju arsti lemmikloomadel ka parasiidid või...mis.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas JänkuTüdruk » 17. detsember 2010, 16:03

Che'le

Mu sõbrannal oli sama asi nende parasiitidega.. Kas äkki ongi see uus mood, et ostad ühe saad tuhat(parasiiti) vms kaasa? xD
Lumepall!! :)
R.I.P Pupsu <3... Jääme sind alatiseks igatsema..
Kasutaja avatar
JänkuTüdruk
If nothing goes right, go left.. :)
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 4
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas Rotuke4 » 07. veebruar 2011, 13:24

Mul oli ka tore lugu. L2ksin poodi ostma emaseid rotte. Nimelt Rocca al Mare's olevase lemmiklooma poodi, kus siis anti mulle kaks isast. Vaidlesin vastu, et need pole emased, vaid isased. Ja minu imestuseks hakkas myyja mulle veel vastu vaidlma, samas n2hes, et rottidel on kaks suurt kera saba all.. :sad:
Rotuke4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas nirgike » 07. veebruar 2011, 14:35

Äkki ta mõtles, et neil rottidel on lihtsalt lopsakad rinnad :D
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Petekas - ei saagi poest seda sugu, mida soovid

PostitusPostitas elen500 » 07. veebruar 2011, 17:56

Mina sain ka loomapoest kahe emase kääbushamstri asemel emase ja isase. Selle tulemuseks oli 2 pesakonda poegi, üks pesakond murti ilmselt isase poolt maha peale sündi ja siis sain alles aru, et tegemist pole ühesoolistega. Lahutasin nad kohe peale seda ära ja emane sai peale seda veel ühe pesakonna. Päris kole kogemus mulle ja ühe puuri asemel sain koju 2 puuri hamstritega, ühe isasega ja teise emasega koos oma sündinud tüdrukutega. Loomapoe peale olin igatahes väga pahane aga ei raatsinud loomakesi poodi tagasi ka viia ja pidasin kahte puuritäit hamstreid vapralt nende elude lõpuni.
Peale seda ei usalda ühtegi müüjat, teen enne loomapoodi minekut korraliku koduse eeltöö ja kontrollin alati ise üle kas on minu soovitus sugu.
Tavaliselt vaatab müüja looma ja teatab soo ega tunnista kas ta on selles 100% kindel või mitte.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Loomapoed

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron