Pesaehitamine tähendab tiinust?

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Pesaehitamine tähendab tiinust?

PostitusPostitas jännu (Teema autor) » 16. september 2004, 09:11

kuulge asjatundjamad inimesed kui mina: kui jänes pesa teeb siis ta on ju tiine eksole?Või on mingeid teisi variante veel mil jänes pesa teeb?
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kindel märk tiinusest

PostitusPostitas Kairi » 16. september 2004, 09:19

Jänksidel esineb ka võltstiinust. meie oma ehitab pidevalt ilmaasjata pesa ja kakub karvu. Kas ta sul poisiga on koos olnud?
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jännu (Teema autor) » 16. september 2004, 11:40

on küll olnud jah, kuigi ma omaarust suht hoidsin neid eraldi, aga niipea kui selja pöörasin, siis mõned "pullivennad" lasid nad kokku...igatahes järgmisel päeval ei olnud enam jännukas üldse poisist huvitatud...jooksis eest ära koguaeg, kuigi eelmine päev oli täitsa kreisi jänkupoisi järele.
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas jännu (Teema autor) » 19. september 2004, 14:10

no nüüd paistab, et ikka ei olnud tiine...aeg on juba üle. Aga ma ei ole varem näinud, et jänesel karv nii lahti oleks ja söögiisu suisa meeletu. Varem mõtlesin, et see on poegade pärast, aga nüüd ei oska enam midagi arvata, äkki on tervisega midagi pahasti?
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

PAANIKA! Maia ehitab pesa!

PostitusPostitas Mio » 22. detsember 2004, 09:40

:?
APPI! Eile hakkas meie nooruke kääbuslontu pesa ehitama. Täiesti maaniliselt kogus heina kokku ja viis "onni". Täna hommikuks oli ta ka karvu kitkunud ja pessa pannud. Mis temaga juhtunud on???
Enne kolme nädala möödumist pärast Mio (tilluke hermeliin, s.t. kikk-kõrv) kastreerimist neid kokku ei lastud, ootasin isegi 3 päeva kauem, kui vet ütles.
Loodan siiralt, et tegemist on valehäirega, eriti mõeldes tema noorusele ja erinevatele tõugudele. Eks lähimad päevad näitavad, mis meie pere jänestelt jõuludeks saab. Kas ainult kakat koristada või tõsiste üllatuste osalisteks. :cry:
Lohutage... Ma olen nii hoolsalt kõike korraldanud, midagi sellist ei tohi juhtunud olla! Väga mures...
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 22. detsember 2004, 10:07

Võibolla sai lihtsalt täiskasvanuks...
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: PAANIKA! Maia ehitab pesa!

PostitusPostitas Jänkumamma » 22. detsember 2004, 10:40

Ma siis üritan lohutada... :wink:
Meil läks Pipi ka paar korda "segaseks": kitkus oma pugust pooled karvad välja ja hakkas sellega oma puuri nurka vooderdama. Vahepeal kaotas orientatsioonivõime ning jooksis mööda tuba ringi, karvad suust välja tolgendamas. Ja muuseas - Joosepit polnud ta selleks ajaks veel kordagi näinud.
Pesaehitamine ei pruugi alati olla vihje sellele, et nüüd on pisiperet tulemas. Lihtsalt jänkutüdruk tahab kodu mängida ja harjutab, et tulevikus reaalses situatsioonis oleks kergem. :wink:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: PAANIKA! Maia ehitab pesa!

PostitusPostitas Mio » 22. detsember 2004, 11:07

:oops: Aitäh lohutamast. Muidugi võib olla nii, et harjutab ja arvab, et saab emmeks. Mu eelmine emane jänku kunagi niiviisi ei teinud, seepärast ei oska ka millegiga võrrelda. Kuna siis ikkagi isane kodus olemas, siis lööb hirmu nahka küll. Kindlasti väga nunnud pojad, aga ma tõesti ei tea kedagi, kes jänest, eriti sellist "satelliiti" himustaks.
Aga jah, tuleb vist rootsi väljenduse järgi jääd kõhus hoida :lol: ja vaadata, mis sellest tsirkusest saab. Eile õhtul panime nad igaks juhuks eri puuridesse, sest Miol oli Maia rahmeldamistest villand ja kõik, mis Maia "onni" vedas, kraapis Mio välja. 8) Aga päris hulluks läks lugu, kui Miolt karvu hakati laenama (oli vaja voodriks ju) :eek:
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: PAANIKA! Maia ehitab pesa!

PostitusPostitas Jänkumamma » 22. detsember 2004, 11:42

Eks väikesed tüdrukud tahavad ikka kodu mängida. Lihtsalt jänkudel on see (inimese vaatevinklist) jõhkram ja tõetruum kui väikestel kahejalgsetel ja mittehüppavatel tüdrukutel.
Kui oleks tõesti pisiperet tulemas, siis peaks Maia ju ja tasapisi jämedamaks muutuma ning tõenäoliselt on võimalik ka mingil hetkel tema kõhtu katsudes tunda, kuidas keegi seal sees siputab.
Pipi ehitas meil päris mitu pesa. Ka hiljuti (üle poole aasta peale operatsiooni) tabasin ma ta karvatordiga suus. Eks iga korralik jänkutüdruk tahab kunagi jänkumammaks saada :wink:, las ta siis natuke unistab...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: PAANIKA! Maia ehitab pesa!

PostitusPostitas Mio » 22. detsember 2004, 12:39

:? Mhh... loodan vaid, et see vähemalt koos Mioga tal unistuseks jääb.
Kõhu suhtes ei oska ma eriti midagi öelda, sest Maia on ju veel kasvav loom ja minu esimene lontu, nii et ma ei tea täpselt, kui suur see kõht peab olema, et ta tiine välja näeks. Ma mäletan küll, et ma mingi nädala tagasi ütlesin kallimale, et vaata, milline kõht Maial on. Aga eile vaatasin kah ja ei näinud nagu eriti midagi eripäralist. Tavaline kõht minu meelest. :o
Kõrvalepõikena märkan enam ja enam, kui erinevad lontud hermeliinküülikutest ikkagi on: silmad teistsugused, pea suurus erineb, lontu tundub julgem kui kõik hermeliinid, keda tunnen. Hoopis teine loom kuidagi.
Lumisest Lõuna-Rootsist,
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: PAANIKA! Maia ehitab pesa!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. detsember 2004, 13:12

Päriselt ta ei unista, ta lihtsalt arvab, et saab emaks need on lihtsald instinktide pärast. Ma arvan, et ta lihtsalt kaotas mõneks ajaks omad instinktid ära ja arvab, et saab emaks. Seda nimetadakse ebatiinuseks.
Ebatiinus (võltstiinus)
Steriliseerimata emased võivad vahel lihtsalt niisama heast peast hakata pesa ehitama ning selle vooderdamiseks kõhu alt karvu kiskuma. Nad võivad isegi söömast lakata nagu harilikult tehakse päev enne poegimis.
Mul endal on emane kikk-kõrv aga sellist jama ta pole veel teinud. Mulle meenutab see natuke kui jooksu aega :!: :?: Kuid jooksu aeg on see, et emane laseb isase vabalt lähedale :!: :?:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 22. detsember 2004, 16:07

Ebatiinusega olen ma tuttav küll, minu hirm ja paanika seisneb ju selles, et aja järgi mõeldes (Mio kastreerimisest) võiks poegade tulemine praegu veel võimalik olla.
Jänestel ei ole ju seda, mida teiste imetajata puhul kutsutakse jooksuajaks. Aga jah, enamus neist tunnevad eriti tungivat soovi kaasa leida paar nädalalat kevadel ja paar nädalat sügisel. Nature is calling, i guess.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: PAANIKA! Maia ehitab pesa!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. detsember 2004, 18:27

No kui vana su Maia praegu on äkki ta ise ei ole veel valmis poegima sest suguküpseks saadakse 3-4 kuusena umbes ma arvan, et võib ka kauem :o
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: PAANIKA! Maia ehitab pesa!

PostitusPostitas Riin » 23. detsember 2004, 01:32

Mio! Lontud on jah nii vahvad päntajalad, alati igal pool hakkamas ja uudistamas :) . Loodan ka, et tegelikult pisike poegi ei oota, aga naerma ajas küll, kui kirjeldasid Maiat Miolt karvu pesa vooderduseks kiskumas :lol: . On ikka naljaninad :D .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: PAANIKA! Maia ehitab pesa!

PostitusPostitas Mio » 23. detsember 2004, 09:02

Eilseks pärastlõunaks õnneks veel mudilasi ei olnud. Ka oli Maia minu meelest tunduvalt rahulikum. Mõtlesin, et ehk on asjast üle saanud ja rahul oma ehitisega onnis. Lasin nad uuesti kokku. Mio jooksis kohe "oma onni" prahist tühjaks rookima :lol: ja Maia ei teinud temast eriti väljagi, vaid oli rohkem õnnelik, et ringi joosta sai.
Aga täna öösel oli jälle mässamine. Kella kolmest hakkas keegi jalaga tampima ja ei jätnud järgi. Koukisin siis mõlemad puurist välja, ütlesin auh-auh ja eraldasin puurid teineteistest. said nats süüa ja siis oli rahulikum. Aga kolme-nelja vahel ma magada ei saanud. Täna selline unine nägu peas et anna olla :eek:
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: PAANIKA! Maia ehitab pesa!

PostitusPostitas ilusjanes » 23. detsember 2004, 10:49

Mina ka ei usu,et poegi oodata oleks.Naudin seda toredat järjejuttu,kuidas jänkupreili jõuluks valmistub ja kodu kaunistab. :lol:
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: PAANIKA! Maia ehitab pesa!

PostitusPostitas Mio » 23. detsember 2004, 11:18

Tahaks, et saaksin seda kodust segadust filmida ja kõigile näidata, sest kui asja tõsine pool kõrvale jätta (ning öine magamatus :evil: ), on see kogu tegutsemine kohutavalt naljakas. Koos olles on kogu aeg nokk kinni-saba lahti, s.t. mis Maia ehitab, selle Mio lammutab.
Miol on üks tore eripära: talle ei meeldi kui aluspanu on konarlik. Näiteks kui ta voodisse võtta, siis hakkab ta kohe enda ees tekikotti "triikima". Kole naljakas on teda vaadata, näeb välja nagu ta ujuks. :lol:
Kui Maia "onni" hetkeks jätab, kolib Mio sinna kogu täiega sisse, sest meie vanapoisi arvates on see tegelikult tema elupaik ja tähtsate nokitsemiste kontor. 8) Ta lükkab ujumismeetodite järgi esikäppadega heinad-karvad välja, tekitades niiviisi valli, mis takistab Maia sissepääsu. Tüdrukutirts ei saa enam üldse asjast aru, unustab oma "mänguemaks saamise" ning jookseb hoopis niisama ringi ja naudib lapsepõlve lõppu.
Maia müttas eile koridoris neljal jalal hüpates ja omaarust imekauneid õhkpiruette mulle ette kandes. Üks meeletum kui teine. Mina ja Mio istusime põrandal, vaatasime imestunult pealt ja proovisime mitte ette jääda. Kui Maia oma arust vägeva hüppega hakkama oli saanud, siis tegi ühe "tavalise" otse-üles-hüppe ja kasutas libedat laminaatpõrandat minu juurde kiitust nuruma uisutamiseks. Tonksis nii mind kui Miot ninaga, sai pai mõlemalt kätte. Järgmisel hetkel oli Maia juba esiku teises otsas, et uut õhukunsti välja mõelda. :lol:
Öösel paistis aga Miol temast täielik villand olevat :x Istus tigedalt onni katusel ja tampis jalga, misjärel Maia muidugi vastas veel vägevamaga.
Vaene mina :oops:
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: PAANIKA! Maia ehitab pesa!

PostitusPostitas Mio » 08. jaanuar 2005, 14:35

:? Ohhh...
Nüüd on paar nädalat rahulikku elu olnud. Eile hakkas Maia aga jälle oma tuustikogumisega peale ja loomulikult ka Mio tagumikust karvu korjama. Eks tulevasel mänguisal tule ka oma panus pesale teha. :eek:
Sellest laamendamisest villandi saanuna võtsin eile õhtul nende onni puurist välja ja panin selle hoopis nende pappkastist mängumajja. Kohe läks rahulikumaks olemine.
Kas see värk kordub tihti? Kui sagedasti need pesaehitamise tuurid teie jännudel peal käivad ja kas need jäävad ajaga vähemaks. Maia on ju praegu veel paras pubekas ja batsaan...
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Pesaehitamise põhjus

PostitusPostitas -Kristin- » 30. jaanuar 2005, 11:14

Chilvares kirjutas:Noh ma alles sain jänese siis ja tulin koolist koju ja jäin suu ammuli vahtima MIDA TA TEEB?
Kitkus enda küljest karvu ja viis platvormi alla ( tegi pesa )
Võttis kõik heina hammaste vahele ja jooksis sellega toas ringi:S

Chilvares! Su jänkul oli arvatavasti jooksuaeg. Meie oma on ka nii teinud.
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 30. jaanuar 2005, 11:54

See ei ole jooksuaeg, (küülikutel ei ole jooksuaega, või õigemini öeldes, nad on paaritushimulised/võimelised kogu aeg). Küll aga kutsutakse sellist käitumist võltstiinuseks. Osadel emastel tulevas sellised perioodid aeg-ajalt, teistel ei kunagi. :)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jutud/juhtumised

PostitusPostitas -Kristin- » 30. jaanuar 2005, 11:58

Meil on selline võltstiinus tulnud vist 3 korda. Tegelikult oli seda päris põnev vaadata. :wink:
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nännukas » 30. jaanuar 2005, 13:58

Mio kirjutas:Osadel emastel tulevas sellised perioodid aeg-ajalt, teistel ei kunagi. :)

puht uudishimust: kas keegi on täheldanud et emased, kellel enne esimest poegimist võltstiinuseid on esinenud, oleksid oma esimese pesakonnaga tragimad/oskajamad kui need, kellel ei ole? :eek: teoreetilielt võttes peaksid need, kellel ei ole sellist asja olnud ju vähemate emainstinktidega olema... :?
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. märts 2005, 10:24

neile mahub nii palju karvu suhu..
ma ükskord jälgisin kuidas ta pesa tegi.
naljakas.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 17. märts 2005, 19:30

nännukas kirjutas: puht uudishimust: kas keegi on täheldanud et emased, kellel enne esimest poegimist võltstiinuseid on esinenud, oleksid oma esimese pesakonnaga tragimad/oskajamad kui need, kellel ei ole? :eek: teoreetilielt võttes peaksid need, kellel ei ole sellist asja olnud ju vähemate emainstinktidega olema... :?

Konkreetset kogemust ei ole, selle teooria näitamiseks või ümberlükkamiseks oleks suurt hulka võltstiinust "põdevaid" ja kontrollgruppi, kellel kunagi sellist käitumist ei esine, vaja võrrelda. Rääkinud aga bioloog-doktorandist õega, ütles tema, et võltstiinus ei ole emaoskuste suhtes mingi näitaja. Võimalik, et nad oskavad vaid paremini pesa ehitada. :)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika » 17. märts 2005, 20:20

nännukas kirjutas: puht uudishimust: kas keegi on täheldanud et emased, kellel enne esimest poegimist võltstiinuseid on esinenud, oleksid oma esimese pesakonnaga tragimad/oskajamad kui need, kellel ei ole? :eek: teoreetilielt võttes peaksid need, kellel ei ole sellist asja olnud ju vähemate emainstinktidega olema... :?

Absoluutselt ei puutu asjasse. Võltstiinus on pigem omamoodi haigus, kui hea ema tunnusmärk. Kindlasti on nad toredad ja hoolitsevad emad, kuid samamoodi ka need, kel võltstiinust ei esine.
Oma pikaldasest kogemusest...
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Küülik teeb endale pesa, aga ta pole poisiga kunagi kohtunud

PostitusPostitas kattc » 08. juuni 2005, 14:11

Minu väike Pätu tirib kõik heina oma nn ''riiulist'' välja ja siis hakkab endale pesa ehitama. Aga miks ta seda teeb kui ta pole ühtki isast isegi näinud?! Olen veel kuulnud et vahest teevad küülikud pesa ENDA KARVADEST ... Kas see läheb üle? On tal jooksuaeg?
Ettetänades Kattc
kattc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik teeb endale pesa, aga ta pole poisiga kunagi koht

PostitusPostitas Jänkumamma » 08. juuni 2005, 14:25

Inimeste maailma ümber tõlkides: ta unistab oma kodust ja perest ning tahaks kangest kodu mängida. :wink:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pesaehitamine tähendab tiinust?

PostitusPostitas siky87 » 29. juuni 2010, 06:49

Minu hemeliini-tüdrukul täna hommikul oli suu paksult heina ja karvu täis...kas see siis tähendab et plaanib pesa ehitamist? Olen varem ka oma lontul sellist asja märganud. Siis ma muidugi ehmatasin ära, kartsin et midagi hammastega, aga järgmiseks päevaks oli jälle kõik okei. Tekkis selline küsimus, et kas nad niimoodi omale karvu või heina kurku ei tõmba kogemata? Hermeliin oli täna hommikul lausa pöörane, kitkus suuga isegi vaiba narmaid... eraldasin ta teisest emasest jänesest. Heina ette ei pannud, ainult kõvemat toitu mida ei saa nii sisse ahnitseda(kurk, porgand,kapsas). Kas oleksin pidanud siiski laskma tal edasi tegutseda oma pesa kallal?
Kasutaja avatar
siky87
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pesaehitamine tähendab tiinust?

PostitusPostitas alina467 » 29. juuni 2010, 09:36

Las ikka tegutseb ja hein anna talle ka tagasi, ta peab ju seda sööma ikka. Kui tal tuur üle läheb, siis rahuneb ise maha. Selles ei ole ju midagi halba, et ta pesa teeb.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pesaehitamine tähendab tiinust?

PostitusPostitas siky87 » 29. juuni 2010, 10:12

Okei, selge. Ma lihtsalt ehmatasin ära...kartsin et äkki tõmbab kurku vms. Aitäh nõuande eest!
Kasutaja avatar
siky87
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist