Isaste rottide "torpeedod"

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 02. märts 2004, 00:18

Endised kasutajad kirjutas:
Millal isastel torpeedod paistma hakkavad?

no ikka uude koju andmise eas peaks küll juba näha olema.
Nööbast moodustasid nad umbes kolmandiku, kui ta tõime :roll:


Torpeedod langevad alla enemasti nelja nädala vanuselt. Viiendal nädalal kindlasti. Alguses on nad otstest sellised roosad, kuna karv pole jõudnud peale kasvada, täiskasvanul üleni karvaga kaetud.
Hirmuga võib rott ka torpeedod enda sisse tõmmata [on nii! mul on kuskil isegi selle lihase nimi kirjas!], aga enamasti kojuvõtmise vanuses peaks olema selgelt näha, kumma sooga tegemist.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 02. märts 2004, 09:16

Liisa kirjutas:Torpeedod langevad alla enemasti nelja nädala vanuselt. Viiendal nädalal kindlasti. .

Huvitav, miks siis arstid kastreerimist enne 5-ndat elukuud ette võtta ei taha... :? Ütlevad, et teevad ca 5-ndast elukuust, "noh, ühesõnaga siis, kui loomal munandid alla laskunud on".
Tekib küsimus, kas arst ei tea, millal munandid alla laskuvad??? :o Selle teooria järgi võiks juba opereerida ju pooleteise-kahe kuu vanust närilist?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pisikeste rottide käitumine

PostitusPostitas SigneL » 02. märts 2004, 11:06

Ise küsin, ise vastan :) :
kui kahest loomakliinikust vastati mulle, et kastreeritakse 4-5-kuuseks saades, siis nüüd küsiisin igaks juhuks ühest kliinikust veel tolle kastreerimise kohta ning sealt - üllatus üllatus - öeldi, et pole probleemi, võib kastreerida juba niipea, kui munandid on alla laskunud, so 1-1,5 kuu vanust pisinärilist...
Mine võta siis kinni, kes neist näriliste arstidest just see kõige targem on...
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 02. märts 2004, 11:51

Oi, 4-5 kuud on päris vana juba. Teisemeline, noor vihane mees peaaegu. :)
Samas, kuuendaks elukuuks lõpeb esimene kasvuspurt. Kuna väiksema looma puhul on anesteesiaga mööda panna lihtsam, siis hea meelega teevad arstid pigem vanematele = suurematele selle opi. Isegi paari nädalaga on kasvuvahe olemas. Hea arst saab muidugi hakkama.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Mis soost mu rott on?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. aprill 2004, 20:49

Mul on ligikaudu kahe kuune rott. Kui ostsin, siis müüja väitis,et rott on emane aga nüüd pole ma enam kindel...Mitme kuuselt isastel rottidel need nn.torpeedod välja hakkavad paistma? Asi nii, et käisin täna loomapoes ja tahtsin rotipoega osta aga müüjad ei teadnud, et kas on isased või emased rotid ja lõpuks jäi arvamus, et ikkagi on poisid ja nüüd kodus vaatasin, et mu rott on alt täpselt selline nagu need väidetavalt isased rotid seal poes olid.Ja nüüd ma ei teagi enam, on mul siis emane rott või hoopis isane... Rott on minu juures oma kaks nädalat elanud ja siiani tundus ikka emase moodi olevat. Mida teie sellest asjast arvate? Rotu ise on üsna pisike, saba pikkus on 10cm...unustasin tookord ta vanust küsida kui ta ostsin...ise arvan, et ta peaks olema umbes kahe kuune.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 16. aprill 2004, 22:06

Torpeedod tekivad enamasti 3-5 nädala vanuses, vahel harva natuke hiljem. Alguses on nad otstest roosad, kuna karvad ei jõua kasvamisega uuele nahale järele, hiljem lähevad üleni karvasteks. Nad on saba all ikka täitsa märgatavad kohe, selles mõttes et roti suurusega võrreldes suured.
Peale selle on veel võimalik roti sugu määrata, vaadates kui palju on vahet vagiina ja anuse vahel. Plikadel seda vahet praktiliselt pole, poistel on.
Sa peaks palju pilte ja õpetusi leidma, kui otsid Google'is "sexing rats". Ja minu arust oli sellest siin kuskil teemas ka juttu, vaata natuke ringi.
Üks variant on muidugi oma rott poodi kaasa võtta ja seal võrrelda - peaasi, et sarnane saab. :P
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pisikeste rottide käitumine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. september 2004, 20:36

m kirjutas:
Millal isastel torpeedod paistma hakkavad?

no ikka uude koju andmise eas peaks küll juba näha olema.
Nööbast moodustasid nad umbes kolmandiku, kui ta tõime :roll:

Jah, kui mina kogu tõin, olid need ikka päris välja paistavd. :D Ag nüüd on Ruudil juba suhtselt karvad peale kasvad aga Possel veel mitte. :P (Posse noorem ka) Alguses hakkasid nagu kahtlaselt silma, nüüd enam ei häiri üldse. :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. september 2004, 20:42

Ma arvan et sul ikka emane, kuna mu 4 nädalasel rotil paistsid torpeedod Hästi palju välja, nüüd hakkavad juba karvad peale kasvama. :P Sa temale kaaslast ei soovi võtta? :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. september 2004, 19:03

Juba paari nädalasel on võimalik vahet teha ja 4 nädalasel on suured munad
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mis soost rott?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. september 2004, 21:58

Äkki on ikkagi isane?
Kuna kui juba ''torpeedod'' tulevad siis peaks olema.Need ei saa ju tagasi minna.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. september 2004, 10:51

"noh, ühesõnaga siis, kui loomal munandid alla laskunud on".
Tekib küsimus, kas arst ei tea, millal munandid alla laskuvad???

Igal rotil on enamvähem erinev aeg, öeldakse lihtsalt ju keskmine aeg, millal munandid alla langevad!
Keegi pole teisega identne
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. oktoober 2004, 20:13

Liisa kirjutas:Oi, 4-5 kuud on päris vana juba. Teisemeline, noor vihane mees peaaegu. :)
Samas, kuuendaks elukuuks lõpeb esimene kasvuspurt. Kuna väiksema looma puhul on anesteesiaga mööda panna lihtsam, siis hea meelega teevad arstid pigem vanematele = suurematele selle opi. Isegi paari nädalaga on kasvuvahe olemas. Hea arst saab muidugi hakkama.

Sa ei tea vist looma kliinikutest midagi. Anesteesia õnnestumine näriliste puhul ei sõltu arsti heast või mitteheast olemisest. Närilised taluvad anesteesiat erinevalt.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 21. oktoober 2004, 20:36

xgas kirjutas:Sa ei tea vist looma kliinikutest midagi. Anesteesia õnnestumine näriliste puhul ei sõltu arsti heast või mitteheast olemisest. Närilised taluvad anesteesiat erinevalt.

Veterinaari haridust mul tõesti pole, räägin seda, mida tean. Kui tean valesti, oled teretulnud mind parandama.
Samas siiski eelistatakse ja soovitatakse eelistada arste, kel vastava looma kastreerimisega kogemusi on. :?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. oktoober 2004, 21:15

Sõltub kogemusest ja igast indiviidist eraldi. Aga op tahetakse teha ikka siis kui rott juba suur on. Mikroskoopilisi asju nad väldivad parema meelega. Meie rott oli 3 kuune kui tehti. Öeldi, et kasvult juba päris pirakas, võib teha küll.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isaste "torpeedod"

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. oktoober 2004, 11:30

tegelikult on ka veterinaarid spetsialiseerunud. Ja kui minna siis mitte lihtsalt väikelooma arsti juurde vaid otsida kohe närilistele spetsialiseerunud loomaarsti.
Ega günekoloogi juurde minnes ka ju kõigepealt ortopeedi juurde ei astu.
Aga see ei tähenda, et ortopeet halb arst on ta lihtsalt on teise spetsialiseerumisega.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. detsember 2004, 21:05

Issand minu rotu un 2 kuune ja juba sama suured nn.torpeedod kui tema pia piaaegu!!!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isaste rottide "torpeedod"

PostitusPostitas kaisake131 » 25. mai 2008, 12:41

Kas torpeedod on alati alguses roosad ja ilma karvata?? Ma ostsin poest kaks emast rotti, aga nüüd hakkasin kahtlema, kas üks neist on ikka emane. Kui rotte omavahel võrrelda, siis ühe sabaalune on natukene suurem kui teisel. Nad on mul u. 5-nädalased praegu.
Kasutaja avatar
kaisake131
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isaste rottide "torpeedod"

PostitusPostitas Mercar » 25. mai 2008, 12:53

Üldiselt on jah "torpeedod" alguses paljad või hõredakarvaga. Justkui ei jõuaks karvakasv "torpeedode" kasvuga sammu pidada.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isaste rottide "torpeedod"

PostitusPostitas samton » 25. mai 2008, 12:57

Sellelt lehelt siin saad vaadata igas vanuses rottide sabaaluseid ja neid enda omadega võrrelda.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isaste rottide "torpeedod"

PostitusPostitas kaisake131 » 25. mai 2008, 13:51

Uurisin põhjalikult oma rotid läbi ja olen üsna kindel, et nad on erinevast soost. Ühel on tissid, teisel ei ole ja torpeedodel on jah natukene vähem karva. Kohe homme lähen loomapoodi ja vaatan, mis saab. :sad:
Kasutaja avatar
kaisake131
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isaste rottide "torpeedod"

PostitusPostitas Scratchy » 25. mai 2008, 14:59

Sa võiks juba praegu igaks juhuks nad eraldi tõsta. Selles vanuses (5 nädalat) saavad nad juba suguküpseks ja vend võib õele tited teha. :( Kas sa viid ühe poodi ja vahetad samasoolise vastu? Või mida sa kavatsed teha? Soovitaks sul ühe neist kaasa võtta ja paluda, et nad ta vastassoolise vastu ringi vahetaks, et sa saaks teisele samasoolise kaaslase. Kuna loomapood tegi vea, siis peaks nad sul laskma ta ringi vahetada.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isaste rottide "torpeedod"

PostitusPostitas kaisake131 » 25. mai 2008, 16:15

Homme viin emase tagasi ja vahetan isase vastu.
Loomapoes oli 2 pesakonda rotte. Ma võtsin nad erinevatest pesakondadest. Seega suguluspaaritust karta ei ole. Ma arvan, et neid ei ole vaja eraldada, sest ma olen täiesti kindel, et poes jääb ta tiineks. Kui ta nüüd tiineks jääb, siis ei ole vähemalt suguluspaaritust karta. Loomapoes hoitakse ju emaseid isastega koos. :bang:
Kasutaja avatar
kaisake131
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist