Puuri asukoht

Igasugused suuremad ja pisemad vidinad, mida villekhiirtele vaja. Puurist jalutusrihmadeni.

Moderaator: Imbeeh

Re: Puuri asukoht

PostitusPostitas Syrle (Teema autor) » 23. november 2004, 18:20

konnalonni kirjutas:Kas see võib chinchillat häirida kui ta puur on suhtleliselt arvuti juures ja see päeval vaikselt undab kogu aeg? Kus Te oma puure hoiate ?


Meie tsintsu puur on riiulil ( suht madalal..niiet saab ise sisse-välja hüpata),mis on teleka kõrval... Seal samas ka arvuti. Teda ei häiri mingi heli..kui tema magab, siis ta magab.. :D
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. detsember 2004, 22:24

Ma olen oma tsintsu puhul tähele pannud, et ta on isegi rahulikum kui toas mingi taustaheli, tv või raadio näol on.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri asukoht

PostitusPostitas engela » 04. detsember 2004, 22:09

Kikul on nii suur puur, et see peab olema toa nurgas. Üldiselt on puur natuke tavakärast eemal, sest ta ikkagi vajab kah vaikusemomenti. päris läbikäidavasse kohta ei tasu panna. Arvuti iseenesest küll segada ei tohiks.
engela
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. jaanuar 2005, 13:34

Snoopy puur on minul oma toas täpselt kirjutuslaua kõrval :) ning talle täitsa meeldib seal. Jookseb puuris ringi ja väga kiiresti kohanes. Juba esimesel ööl traavis juba puuris ringi :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tsintsu puur radika kõrval

PostitusPostitas evelinrootsi » 21. märts 2005, 11:41

Kas tšinšilja puur võib radika kõrval olla?
evelinrootsi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mida teha

PostitusPostitas morfiid » 21. märts 2005, 13:08

minu chinnu puur oli vanasti radika kõrval, aga see ei tohi vastu radikat kindlasti olla.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 21. märts 2005, 14:30

Minu puur on radika kõrval, kui tsintsu puurist välja lasta, siis vahepeal ta ronib radiaatori vahele ja vahel radiaatori peale. Mingit probleemi küll tekkinud ei ole :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: mida teha

PostitusPostitas Syrle (Teema autor) » 21. märts 2005, 15:30

Mina isiklikult olen kuulnud, et tsintsudele meeldib just selline jahedam ruum, seetõttu ei soovita puuri radika läheduses hoida. :roll:
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mida teha

PostitusPostitas morfiid » 21. märts 2005, 16:06

Ei usu et asi nii hull on, kuna talviti on ruumid ju suhteliselt külmad ja kui puur mul radika ääres oli siis palav neil küll ei olnud. Aga kui toad on soojad siis oleks jah parem kusagile eemale see panna. Tuleb lihtsalt jälgida, kas neil on palav või mitte.
Ja kõigeparem oleks puur asetada niimoodi, et üks ots oleks radika pool, siis saaks chinnu ise olla seal kus talle temperatuuri poolest rohkem meeldib. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu puur radika kõrval

PostitusPostitas Sille » 22. märts 2005, 21:21

Radiaatori ääres ei ole kohe kondlasti neil hea olla ja radiaator kütab õhu kuivaks ning loomadel tekib niiskuse puudus.Tsintsiljad ei ole soojamaa loomad,nad elavad ju kõrgel mägedes ja seal pole kohe kindlasti radiaatori sooja õhku. :? :? :?
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 22. märts 2005, 23:34

Aga mina tsintsu läheb ise vabatahtlikult radiaatori peale peesitama ..
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu puur radika kõrval

PostitusPostitas Kairi » 23. märts 2005, 09:57

Tegelikult ei ole radiaatori kõrval ikka puurile õige koht. Muidugi, kui radikad on suht jahedad, siis pole hullu. Õigem oleks puur ikka radiaatorist eemale panna.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cinderella » 23. märts 2005, 10:55

Kui ma tsintsu sain, siis ostsin kohe kaasa ka tsintsiljadest ühe raamatu. Ja seal oli just kirjas, et radiaatiori läheduses on puurile kõige sobivam koht. ja puur tuleb asetada nii, et üks puuri ots oleks radika lähedal, teine seega jääb eemale. Siis saab loom minna soojale lähemale, kui tal jahe on, ja vastupidi.
Näiteks minu tsintsu puur on just nii asetatud ja paistab, et tsintsu on rahul. Tavaliselt magama ronib ta just sinna radikale lähemale, ja kui niisama konutab, siis meeldib talle pigem olla jahedamas osas.
Aga eks see sõltub ka, kui soojad toad on, või kui kuumad radikad on :-) Ega "saunaga" ei ole küll mõtet looma piinata :oops:
cinderella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri asukoht

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. märts 2005, 13:15

Aga kas tsintsu puur võiks olla anka juures. Nagu kummuti peal ja kummuti on akna juures. Ja kui samas toas on veel deegud ka kas siis see häirib tsintsusid kuidagi. Need deegud võivad öösel täiesti lambist karjuma. Tegelikult see hääl meeenutab pigem kriiksumist. Aga et ega nad siis mingit šokki ei saa vms. :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri asukoht

PostitusPostitas tsuvi » 28. märts 2005, 13:30

Minu tsintsu puur on akna juures, alla panin taburetid, nii et puur on üsna kõrgel. Akna alla panemisega tasub aga siiski ettevaatlik olla, kuna sageli lasevad aknad tuult läbi (eriti vanad aknad) ja see tsintsule küll head ei tee :o Mina panin puuri nii, et akna ja puuri vahele jääb üsna paksust materjalist kardin, mis hoiaks külma tsinnust eemale. Praegu on ta oma asukohaga üsna rahul, eriti meeldib talle, et saab meie tegemisi pealt vaadata ja kui ta ära tüdineb läheb oma majakesse peitu ja meid pole tema jaoks justkui olemaski. Nii et kui sul tsintsu puur on kõrgemal, kus ta kõigile koguaeg nähtaval on, siis soovitan sul talle majake meisterdada, sest vahetevahel meeldib neile siiski omaette olla (eriti magades) :)
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri asukoht

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. märts 2005, 18:08

Aknad nüüd kohe kinlasti külma läbi ei lase ja mul endal toas ka üsna soe. Aga mind huvitab ikkagi see et mis nad selle deegude karjumise ja muu tõmblemise peale teevad. (deegud nimelt on üsna närvlilised ja ehmatavad ka sageli ja nad on välkkiirelt oma lemmikkohas, "kolmandal korrusel") Et ma tahaks vägaväga tsintsusid endale ja ma just mõtlen et kuidas tsintsusid ja deegusid koos pidada. Puurid asuksid muidu erinevates toanurkades.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri asukoht

PostitusPostitas tsuvi » 04. aprill 2005, 13:11

Ei usu, et tsintsud deegude tõttu shoki saaksid. Nad on ise ka ööloomad ja trallitavad just siis ringi. Kuigi nad ei tee ise mingeid märkimisväärseid häälitsusi, teevad nad aga puurivõrede küljes turnimisega üsnagi kõva kolinat. Arvan, et olulisem on, et nad päeval rahulikult magada saaks. Minu Nupsikut ei häiri enam ükski kõva kolin, isegi siis, kui ma tolmuimejaga tema puuri kõrvalt tolmu imen, et liiguta tsintsu oma puuris tolligi vaid põõnab rahulikult edasi. Ja kui loomake kohe algusest peale deegudega koos elama harjutada, siis ei tohiks küll probleeme tekkida.
Võibolla ongi neil seltsis segasem :wink:
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 04. aprill 2005, 13:31

Keegi pidas tsintsusid ja deegusid koos ja nad said kenasti hakkama :) See muidugi oleneb loomakeste iseloomust.
Minu loomakesed päeval magavad üldiselt siis kui mind kodus ei ole, kui ma kodus olen siis nad jooksevad vabalt ringi :) Öösel mürgeldavad ainult siis kui päevalpiisavalt jooksnud ei ole, aga noh alati on ka erandeid, kus nad öösiti päris mõnusat kolinat teevad :D
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline