Loorpapagoi

Arutelud erinevate suleliste liikide üle

Moderaator: Annie

Loorpapagoi

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 23. november 2004, 07:00

Kas olete näinud loomapoodides müügil Loorpapagoisid? Kus? Palju nad umbes maksavad? Kas neid müüakse ka paarikaupa? Olen näinud tavaliselt üksikuid linde poodided (mitte küll Loorpapagoisid, kuid igasuguseid teisi linde). Igasugune info Loorpapagoide kohta on teretulnud. Plaanin neid kasvatama hakata. Kuidas nende seltsivus inimestega on? Kui keegi neidt midagi teab palun pange kõik kirja. Mis värvi neid üldse on? Kas nad vajavad paljunemiseks mingeid eritingimusi?
Ette tänades,
Krisse
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soovin infot loorpapagoide kohta!

PostitusPostitas Annie » 23. november 2004, 19:58

Siin on paar inglise keelset linki:
http://www.parrotsociety.org.au/clubs/l ... iart08.htm
http://www.kcbbs.gen.nz/lori/index.html
Võid sisestada ka otsingsõnaks "lorius garrulus".
Eesti keeles on üsna vähe neist. Lemmikloomade hooldamise entsüklopeedias on natuke ja 101 nõuannet "Kui kodus on lemmiklind" ka, aga need rohkem üldised iseloomustused.
Miks sa just neid oled plaaninud kasvatama hakata, kui neist eriti ei tea? Muidu ilusad värviküllased linnud on küll ja pidid kergesti taltsaks ka muutuma.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soovin infot loorpapagoide kohta!

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 23. november 2004, 20:53

inglise keelsed lingid olen nüüdseks läbi lugenud, leidsin neid ka otsingsõna chattering lory alt ... 101 nõuannet olen lugenud...sealt hakkasidki mulle meeldima, kuna seal oli ka palju teisi linde ja need olid kõige silmapaistvamad...muutuvad taltsaks ja ilusad ka :) Ja tundub, et nad on suht haruldased linnud Eestis ... kui neid kuskilt õnnestub saada siis olen õnnega koos ... [praeguseks on aastaid kogemusi viirpapagoide (u. 5-6 aastat) ja nümfkakaduude (3-4 aastat) kasvatamisega ja eduka paljunemisega, sooviksin proovida veel midagi uut, ilusat ja huvitavat ning valisingi need linnud]. Nüüd uurin nende kohta nii palju kui võimalik ning ka poodidest kas neid on võimalik saada kuskilt ... hea oleks kui paarina ... ja ega hind ei ole ülejõu käiv. Nii, et kui keegi kuskil poes neid märkab siis kindlasti andke siia teema alla teada kus? miilised? kui kallid? kui vanad? jne...kõik info on oodatud :)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soovin infot loorpapagoide kohta!

PostitusPostitas Annie » 23. november 2004, 21:02

Kuidas viirud, nümfid ja loorid sul kõik ühe katuse alla mahuvad? Palju sul praegu neid puure on ja kas hoiad neid ühes toas? Sul pidi koer ka olema, kuidas tema lindudesse suhtub?
Ma võtaks ka hea meelega veel ühe suurema linnu, aga kardan, et ruumi jääb väheks ja ka läbisaamist viirude ja koeraga.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soovin infot loorpapagoide kohta!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. november 2004, 06:40

Koer saab väga hästi lindudega läbi...linnud ronivad vahel koera seljas isegi...koer hoiab neid nagu oma poegi. Puure on mul praegu 4 (kui vaja saab ühte veel viiendana kasutada) Üks on isetehtud ja hästi suur (too jääks siis loorudele) 2 on väiksemad (üks natuke suurem, teine väiksem, viirpapagoide omad) ja 1 on nümfide puur...selline keskmise suurusega...viirud ja nümfi tibud on ühes ruumis...täiskasvand nümfid on koridoris nurgas laua peal akna juures (neile ilmselt meeldib seal) ja loorud paneks vb enda tuppa või otsatuppa ... tubasid meil kokku viis. Ruumipuudust ei oleks ning kõik linnud ei peaks puntras olema ja kui vaja saab alat puure juurde teha...nüüd juba asi käpas :P (muidugi on mul veel akvaarium, mis ka nümfidega samas koridoris ja rott, kes elab all koridoris ahju kõrval...lindudele täitsa nähtamatus kohas. Nii, et omavahel neil kokkupuuteid ei ole. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soovin infot loorpapagoide kohta!

PostitusPostitas Annie » 24. november 2004, 21:00

Siis on sul küll tore linnu-loomapere ja loodan, et saad endale ka igatsetud loorpapagoid. Ma küll ei kujuta ette, kas neid Eestis kasvatatakse. Aga ehk saad poodidest rohkem infot. Tean, et näiteks Rosellasid tuuakse Saksamaalt sisse (olen neid mitmes poes juba näinud). Ehk on isegi nii võimalik, et avaldad soovi ja siis tellitakse (ei kujuta muidugi hinda ette, mis võib päris soolane olla :? ).
Eks anna siis teada, kuidas otsingud edenevad :) !
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 24. november 2004, 21:25

Rosellasid on jah palju tulnud poodidesse. Aga mine jah uuri, ja siis kirjuta meile ka, kuidas läks.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soovin infot loorpapagoide kohta!

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 25. november 2004, 07:06

eks peab jah uurima hakkama, ühest poest olen juba uurinud ning sealt öeldi, et ei ole kunagi olnud aga et kui vaja võib kevadel proovida tellida ...aga tõesti ma usun, et hind on liiga kallis minu jaoks (pood lisab veel ju omalt pool tka juurde) ning asi jääb katki :( ... rosellasid olen jah ise ka näind mitmetes poodides aga kui kuhugi liikumist on siis kindlasti uurin järele... Pärnus üle jõe "ZOO" loomapoes on igasuguseid papagoisid ja lepa keskuses liigub ka nii mõndagi aga kuna ise elan tartumaal siis ei ole võimalik võibolla mitu kuud sinnakanti sattuda ... ning Tallinnase (kus oleks arvatavasti kõige rohkem lootust, kuna seal päris palju loomapoode) satun vb. ükldse korra 4-5 aasta jooksul ... jääb siis järele ainult Tartu kuigi vaevalt ma sealt neid saan ... pole Tartus kunagi midagi peale nende tüüpiliste igapoe papagoide näinud, vahel on mõned kakaduud ja hallpapagoid olnud ka kuid ei midagi muud ... aga võibolla kui keegi teist Pärnus elab oleks võimalik uurida mõnest poes kas neil liigub Loorpapagoisid või kas on võimalik tellida ning milliseks see hind kujuneb.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 25. november 2004, 16:01

Põhimõtteliselt saaks ju keegi neid sulle Tallinnast transportida.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soovin infot loorpapagoide kohta!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. november 2004, 20:33

Soovitaksin Betta loomapoe omaniku käest küsida, ta toob erinevaid liike välismaalt, ehk õnnestub temaga kokkuleppele saada ja tellida. Hästi tore tädi on muidu. Ta ei ole eriti püsiv, seega oleks hea mõnest poest küsida kunas ta tuleb ja siis sinna helistada. Tean, et ta käib õhtuti enne kella 21 poodides aga kunagi ei tea, kus ta parasjagu olla võib.
Tema poodide andmed ja kontaktid:
Agamiks OÜ Betta Zookauplus
juhtaja 07 481 707
Kalda tee 30 50707 Tartu
Kauplus Kalda Tirsi (07) 388 040
Kauplus Tartu Lõunakeskuses(07) 302 838
Faks(07) 367 324
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 26. november 2004, 07:03

suured tänud...eks püüan kontakti võtta
tallinnasse läheks isegi järgi kui oleks kindel asi (teaks, et kindlalt emane isane loorpapagoi ja omavahel sobivad)
äkki oskab keegi öelda Pärnu loomapoodide telefone? Ma tean ainult seda Lepa keskuse oma aga seda kõige suuremat "ZOO" poe oma ei tea...või on Pärnus peale nende veel midagi? Infost ei teata öelda peale Lepa keskuse oma.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Liigid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist