emase ja isase roti tutvustamine paaritamiseks

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 23. aprill 2004, 13:29

Caty kirjutas:Kui võtta endale uus rott, tuleb teda vanaga päris pikalt tutvustada. Kui aga peika plikale külla tuleb, kuidas siis käituda? Kui kaua võtab aega, et tüdruk poissi ligi laseks? Kas nad võivad üksteisele ka tõsiselt viga teha?


Nukkuke kirjutas:Lisan ka siia küsimuse,kui vanalt ültse võiks akata poegade soetamisele mõtlema??? :oops:


Mul on meelde jäänud, et pigem peaks emane minema isasele külla, mitte vastupidi. Siis on emane võõral territooriumil ja tõenäosus, et pirtsutama hakkab väiksem. Üldiselt kui emasel on jooksuaeg (umbes iga 4-5 päeva järel, algab tavaliselt õhtul ja kestab ühe öö), siis on just emane see, kes isase ees kõrvu väristab ning peput punnitab. Väike piiksumine ja eest ära jooksmine käib "rituaali" juurde...
Parim vanus paaritamiseks peaks emasel rotil olema umbes poolest aastast aastani. Kusagil 1,5 - 2-aastaselt lakkab nende järglaste tootmise masin töötamast. Isased on viljakad praktiliselt elu lõpuni.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 23. aprill 2004, 13:35

No ma arvan, et parim variant neutraalsel territooriumil tutvust teha. Igatahes mitte koos ühe kahest puuri panna - siis piiratud ruum ja see on kellegi oma ja see keegi võib selle suhtes väga omanikutundeline olla.
Emastel võib jooksuaeg ka lihtsalt isaste lähedusest tekkida. Kui ma poissrotte koju olen toonud, on kõigil tibidel selle peale hoobilt jooksuaeg tekkinud - meeste lõhn on õhus. 8)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 23. aprill 2004, 15:39

Caty kirjutas:Nii, et koos tuppa lahti lastes peaks õnnestuma?


Hmm.. Kui sa pärast mõlemad rotid üles leiad. :P St minul kaoks üks kahest raudselt raamaturiiuli taha ja oleks mure. Aga lase nad kõigepealt kuskil voodil või laual kokku, niiet saad jälgida, mis juhtub.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti paaritamine

PostitusPostitas m » 23. aprill 2004, 20:21

Nööba laual või voodil kinni! :D :D :D
ei tea, mis teda seal kinni peaks pidama (no peale Krussu võlude ehk)
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 23. aprill 2004, 21:02

Jah, pärast peab Caty M'i rotti püüdma tellima. 8) Asi tõotab põnev tulla. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

emase ja isase roti tutvustamine..

PostitusPostitas etena » 23. november 2004, 20:04

Oleks plaanis rotid paaritada. Endal on emane, isase saan tuttava käest :)
Aga küsimus selles, kuidas neid tutvustada? Kui kauaks neid jätta kokku? Kui kaua isane peab olema emase juures jne. Andke nõu.
Emasel viimane aeg.
Viimati muutis Endised kasutajad 08. detsember 2005, 20:40, kokku muudetud 1 kord.
Nete.
Kasutaja avatar
etena
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 24. november 2004, 10:13

tutvusta igaks juhuks erapooletul pinnal. Aga üldiselt pole erisoolistega probleeme. Mul olid rotid ööpäeva koos ja valmis. Teine paar aga istub juba 2 kuud ühes puuris ja emase paksenemist pole märgata.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline