Hiired panid salaja puurist plehku!

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Hiired panid salaja puurist plehku!

PostitusPostitas Gerbil (Teema autor) » 06. november 2004, 13:59

Ma kirjutan lihtsalt, mis vahva lugu eile juhtus :) .
Ma olin enda toas ja valmistusin liivahiirte jooksutamiseks, kui ema kutsus mind Ameerika Naljakamaid Koduvideosid vaatama. Eks ma siis läksin ja sai vist hea 3 tundi enda toast eemal olla.
Läksin siis 3 tunni pärast enda tuppa ja panin ukse ikka ilusti kinni. Lähen siis peegli juurde, ja jõllitan ennast :) . Siis äkki läbi peegelpildi märkan, et keegi jookseb minu selja taga :eek: . No mida nüüd?
Pööran end ümber ja vaatan ringi... Siis heidan põlvili ja piilun voodi alla. Tühjus. Siis keerlen põrandal veel paar ringi, ja vaatan kapi alla. Seal ta ongi - Poisu - minu liivakas. Unustasin puurikaane ju lahti :wink: .
Viimati muutis Gerbil 13. august 2005, 15:52, kokku muudetud 1 kord.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hiired panid salaja puurist plehku!

PostitusPostitas Andra » 06. november 2004, 18:58

Hihii, tavaliselt tahavad minu rotid ka kohe puurist välja kui uks lahti on. Aga ükskord jäi puuri uks kogemata lahti ja kõik olid ilusti puuris :) .
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hiired panid salaja puurist plehku!

PostitusPostitas Gerbil (Teema autor) » 06. november 2004, 19:06

Minu pisem liivakas ei julgenud ka vist välja tulla :) . Kõige rohkem valmistab mulle muret see, et kuidas Poisu alla saab... Puur on ~ pooleteise meetri kõrgusel põrandast :oops: . Aga võib-olla kasutas ta öökappi :D (~60 cm põrandast).
Viimati muutis Gerbil 13. august 2005, 15:54, kokku muudetud 1 kord.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hiired panid salaja puurist plehku!

PostitusPostitas muztikas » 16. november 2004, 19:50

Heh!
Minul juhtus üleeile öösel taoline lugu oma kääbsudega! Natuke küll hirmsam :eek: .
Enda arust olid kõik uksed kinni õhtul. Magama.
Äkki keset ööd (kell vist oli mingi poole kolme paiku) kuulen enda kõrva juures täielikku viiksumist.
Kargan kohe voodist üles, vaatan voodi ja diivani vahele (seal selline pragu, suht peenike) ja ei näe midagi, lähen akvaariumi juurde (olin üheks ööks ära vahetanud liivakate ja kääbsude puuri, liivakad puuris, ja kääbsud akvaariumis, mille üks sein oli eelmise perenaise kassi poolt lõhutud, asendatud mitmekordse papitükiga) ja näen et kõik papikihid läbi näritud!
Lähen kähku voodi juurde tagasi, vaatan jälle sinna prakku, ja kõige suurem kääbsu oli seal! Püüdsin ta kinni, ja lugesin üle hamstrid. 3! Peab olema 4. Üks poeg oli puudu. Loogiliselt võttes, peab poeg enamvähem samas kohas olema, kus suur hamstergi, sest nagu alguses kirjutatud, nad viiksusid täiega (väike kaklus, vist?) ja lähen sinna. Õnneks.
Panin transpordikasti üheks ööks. Lihtsalt ma olin nii ropult väsinud, et ei hakand proovima seda seina parandama.
Sel ööel magasin 5 tundi.
Ja täna parandasin korralikult ära seina, eile ka juba, aga täna ikka korralikult, panin puuplaadi peale.
Eks juhtund neid asju varem ka, mitte küll samu aga samateemalisi :D .
muztikas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hiired panid salaja puurist plehku!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. november 2004, 18:38

Ma ei tea, kuidas hamstritega lood on, aga vanemad liivahiired viiksuvad/piiksuvad siis, kui nad mängivad või kardavad/on erutatud. Nad häälitsevad peaaegu kogu aeg, hoides üksteisega kontakti, kuid tavaliselt inimese kõrv seda ei kompa. Nooremad hiired teevad tugevamat häält...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hiired panid salaja puurist plehku!

PostitusPostitas marie27 » 22. märts 2010, 22:18

Mul liivakad tihti jooksus. Mul on selline puur kus ma ise olen augud puurind torude jaoks ja need torud tulevad tihti puuri küljest ära . Kätte saan nad mõne päeva pärast . Proovin seda asja parandada sellega , et ehitan enda hiirtele teraariumi .
Kasutaja avatar
marie27
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hiired panid salaja puurist plehku!

PostitusPostitas siblik2 » 06. aprill 2011, 12:33

Mul oli ka paar päeva tagasi umbes samasugune juhtum. Kell oli umbes viis öösel. Mina magan ja siis tuleb mu isa ja ütleb et Timmu ja Villu on puurist läinud. Nad olid lisatorude augu katted läbi närinud ja ise minema jooksnud. Nad ikka päris hullumeelsed, sest puur oli maast umbes 1meetri kõrgusel :shock: ja nemad olid sealt alla hüpanud . Õnneks me leidsime nad ülesse. Üks vennas oli minu toas ja teine teises toas.
Kasutaja avatar
siblik2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hiired panid salaja puurist plehku!

PostitusPostitas AdeeleT » 27. mai 2011, 20:19

Ma ei tea mis mu liivakatel viga on, neil on küll igas puuris jooksuratas. Aga nad on mul vähemalt 5korda puurist läbi närinud.


(mul on 3puuri.Ühes puuris on 2 emast liivakat,teises 5 isast ja kolmandas Üks õnnetu emane liivakas)
AdeeleT
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 2
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hiired panid salaja puurist plehku!

PostitusPostitas Pinto » 29. mai 2011, 17:33

Jooksuratas ei loe liivahiirte puurist põgenemisele kohe kuidagi. Liivahiired on närijad ja kaevajad, see tähendab, et nende puuri (terraarium on neile õige puur) peab ka vastavalt sisustama. Seal peab olema palju aluspanu, et kaevata tunneleid ja igasuguseid oksi ja papirulle, et oma närimisvajadust rahuldada. Terraariumist ei õnnestu end ka välja närida, sest see on ju klaasist ;)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hiired panid salaja puurist plehku!

PostitusPostitas LiivakadLiisuJaTaibu » 06. juuni 2011, 22:17

Mul oli sama asi rottidega (nüüd mul liivakad)
püüdsin neid ligi 2 tundi.üks kahjuks ei jäänud ellu(neid oli kaks)
Facebook ei ole elu, see on nagu virukeskus!!
Kasutaja avatar
LiivakadLiisuJaTaibu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 1
Pildid: 6
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hiired panid salaja puurist plehku!

PostitusPostitas AdeeleT » 02. august 2011, 11:13

Nüüd mul elu rahulikum ,sest isaseid on nüüd viie asemel kolm.
AdeeleT
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 2
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hiired panid salaja puurist plehku!

PostitusPostitas rocky » 06. juuli 2013, 10:43

Meil ka plikad põgenemiskatset proovinud teha :lol: Meie tüdrukute joogitops oli ära kukkunud ja tüdrukud hakkasid sealt usinasti närima .
Nägin seda auku , teipisin tugevasti teibiga kinni ise läksin randa :happy: Plikad olid kuidagi selle teibi sealt ära saanud ja vanem plika Bella oli plehku pannud :-D Tulin rannast koju ja läksin liivakaid vaatama , tüdrukute puuril augul teip ära tulnud :umm: näe Tupsu-Nunnu magab seal ilmselt on bella ka seal .. Issand! Bellat ei olegi! :o kuulen voodi alt jalgade plõginat , vaatan voodi alla Bella seal lapik nagu pannkook ja plõgistab jalgadega , endal jänes püksis :-D üritan teda meelitada , juba kõnnib vaikselt minu poole võtan ta kätte , tema hüppab hirmunult käest minema ja jookseb tagasi voodi alla. Proovin siis jälle ja jälle.. Lõpuks saan ikka susliku kätte :lol: panen ta oma tütre Tupsu-Nunnu juurde ja terve õhtupooliku olid koos õnnelikud :-) Nüüd on meil augu ees mingi metallist asi ja palju teipi :-D
Rocky, Blacky, Micky (poisid) Bella, Minny (tipsid)
rocky
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist