Kuldhai rotid.

Kõik sabalised, kes meil kodudes on

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Kuldhai (Teema autor) » 09. august 2018, 20:31

Enne:

Pilt

Ja nüüd:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Kuldhai (Teema autor) » 09. august 2018, 21:27

Sellised vahvad prouad nüüd meil elutsevad. Rexiproua on kuskil torus, tema on arglik ja ei julge veel eriti liikuda. Sain rotid koos puuriga Tartust ühe toreda tütarlapse käest, kes ei saanud neid kahjuks enam pidada. Nüüd tutvume siin üksteisega. Ma pean vist neile uued nimed panema, täpselt ei mäleta, mis nime keegi kandis, planeetide nimed olid...Tüdrukud on umbes aastased.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Riina1958 » 10. august 2018, 13:25

:biglove: Palju õnne! Nii tore, et Sul jälle rotid on.
Kas kokku on neli rotti? Küll nad julgemaks muutuvad.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Kuldhai (Teema autor) » 10. august 2018, 13:41

Aitäh, Riina! Neli on kokku jah. Uurisin eelmiselt omanikult järgi, rex ongi veidi kartlikum kui teised, aga kui ta välja võtta, siis saab ilusti paitada ja väga sõbralik on.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas nuki8 » 10. august 2018, 14:24

Väga vahvad tegelased. Head rotipidamist minugi poolt.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Lind1100 » 12. august 2018, 13:43

Palju õnne (väikese hilinemisega)! Nimega kutsumise peale ligi ei jookse? Nüüdseks on sind ilmselt põhjalikult omaks võetud?
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Kuldhai (Teema autor) » 15. august 2018, 20:04

Aitäh! Mind on kolm rotti omaks võtnud, neljas on ka julgem ja iga käeliigutuse peale enam torusse ei jookse. Nimed jätan siiski endisteks. Rexkarvalise nimi on Komeet, dumbokõrv on Merkuur ( boss ), heledad on Pluto ( hallim ) ja Lyra ( heledam ). Tuttavad saavad pikkamööda teada, et meil rotid on, reageeringud on erinevad, suurt vaimustust pole veel kohanud, täna käidi ka vaatamas ja paitada küll ei julgenud, aga päris vastik ka nagu polnud :razz: . Millegipärast mõtlevad inimesed kohe epideemiatele ja räpasusele, kui kuulevad sõna rott :sad: .
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas roberta » 15. august 2018, 21:23

Oh millised imeilusad musirotukesed! Minu 5 rotipoissi saadavad tervitused teele!
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas nuki8 » 16. august 2018, 07:58

See on tõesti huvitav, et vähemalt täiskasvanud sõna "rott" peale ei vaimustu. Aga lapsed küll vaimustuvad. Üks tuttava teismeline küsis mu lapse käest põnevusega: "Kas sul on rotid?" Täiskasvanud teevad ainult imestunud näo ja kordavad ettevaatlikult ja pikalt: "Ro-otid??" Ausalt öeldes andsin mina samuti oma tuttavatele väga ettevaatlikult teada, et meil nüüd majapidamises rotid on. Sinna juurde selgitasin, et lemmikrott on metsikust rotist sama erinev kui hunt taksikoerast. Et lemmikrotid ei kanna selliseid haigusi nagu metsikud rotid. Et meie rottidele on tehtud korralik parasiiditõrje (selle kinnituseks näitan parasiiditõrje pakendit) ja et nad ei hammusta. Kõige kinnituseks lasin rottidel teha vähemalt ühe triki. selle peale üks täiskasvanu isegi leebus ja võttis rotid enda õlale, et selfisi teha. Kõik oli ülitore ja tuttav tundis ennast väga hästi, kuni Piuksu ei suutnud enam pissihäda kinni hoida ja jahutas korralikult mu tuttava tärganud entusiasmi. :D :D
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Kuldhai (Teema autor) » 25. august 2018, 17:25

Pilt

Pilt

Proua Rexi taltsutamine. Ta on nii omapärane ja vahva rott.

Pilt

Pilt

Rottide kodu. Puur saadud Riina1958 käest. Olen puuriga väga rahul, suured uksed, mugav puhastada. Esimest korda pean rotte ilma aluspanuta. Käin mitu korda päevas põhja ja riiulid lapiga üle.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Riina1958 » 25. august 2018, 18:22

Vaatan, et oled ka põhja peale selle võre panemata jätnud. Mul oli ka samamoodi - ei tahtnud, et rottide jalakesed haigeks jäävad kogu aeg seal kõndides. Ja puhastada saab nii ka väga hästi. Mul rippusid puurilae all veel kiiged ka.

Üldiselt meeldis mulle ka see puur väga, aga olin ikkagi sunnitud suure Royali ostma, sest poisse oli nii keeruline kokku harjutada, alati oli keegi tigedik ka hulgas ja siis sai neid eraldada. Praegu on mul aga ainult kaks rotti veel. Mihkel krõbiseb ja loomaarst ei lubanud praegu kedagi juurde võtta.

Mihkel ja Krõssu tervitavad ja soovivad kena rahulikku elu uues puuris. :hi:
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Kuldhai (Teema autor) » 25. august 2018, 19:54

Me ei saanud algul arugi, mis võre see on ja kuhu ta peaks käima , sest kõik oli ju olemas, seinad ja põhi ja...Panime ta põhja alla, seal ta on. Rottide jalgu tuleb hoida.
Tüdrukud tervitavad poisse vastu ja lehvitavad kõrvadega! Aga ei mingit rahu uues puuris, vaja nüüd uuesti karjasuhted paika panna, pidevalt säutsutakse ja poksitakse ja virutatakse üksteisele tagumiste jalgadega. :hi:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas nuki8 » 28. august 2018, 06:45

Mul on vist sama puur. Põhjakast on õhukesest plastikust ja võrevahed nooremate rottide jaoks liiga laiad. Kas sinu rotid, ei pääse võrevahelt läbi? Meil läksid plastikust korrused haisema, isegi kui iga päev neid puhastasin. Krobeline plastik tõmbas lõhna enda sisse ja kogus nii palju igasugu sodi ja karvu. Piss selle sodi peale ja vaja taas korrus lahti kangutada ning kraani all pesta. Liiga palju tööd. Asendasin need korrused jämedate köitega. Kui natuke muudatusi teha puuri kallal, siis on super puur.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Riina1958 » 28. august 2018, 12:20

Mina pesin korra kuus puuri õues, harjaga ja kastekannust voolavat vett peale (lisaks igapäevasele pesule). Riiuleid ma kordagi ära ei võtnud.
Põhjakast oli normaalsest plastikust ja selle peale ma resti ei pannud, vaid tõstsin põhja kõrgemasse vahesse.
Mul on kahju, et Megazorbi enam ei saa, aluspanuks kassile mõeldud graanulid, mida nüüd kasutan, nii head ei ole.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Kuldhai (Teema autor) » 28. august 2018, 16:50

Ei, rotid ei tule sealt vahelt läbi. Arvan, et nad saaksid, kui väga tahaksid, st. kui oleksid hirmul ja põgeneksid, aga sellist vajadust pole. Vähemalt Pluto ja Lyra on küll sellised kõhnemat sorti liistakad, Merkuur ja Komeet on jässakamad.
Haisuprobleemi pole, no ma suht kodune ka ja koristan tihti.
Megazorbi saab Tartus Ruudi poest ja Pinto käest ka. Kahjuks Pinto enam ei reisi nii palju ringi kui vanasti, kui pea kõikidele soovijatele kotid koju kätte toodi.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Riina1958 » 28. august 2018, 17:56

Siis on lootust veel saada Megazorbi. Kirjutasin juunikuus Pintole, järelikult ta pole Pisi foorumis käinud seda lugemas.
Mina Saaremaalt olen küll alati ise järel käinud.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas nuki8 » 17. oktoober 2018, 13:00

Kuidas rottidega läheb?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Kuldhai (Teema autor) » 21. oktoober 2018, 16:43

Tänan küsimast, kõik terved kui purikad ja rõõmsad. Vahel kaklevad sellise kolinaga ja säutsuvad, et jooksen vaatama, mis nüüd lahti on. Tihtipeale läheb kismaks just veekausi juures ja siis aetakse vesi puuripõrandale ümber. Pesevad põrandat :razz: . Proua Rex on päris julge juba, aga siiski mitte nii, nagu teised. Kui ta kätte võtan, siis ikka nagu kangestub ja ei tunne ennast mugavalt. Vahel ei tule torust välja, istub seal kogu puuripuhastuse aja. Pruunid on võimukamad, heledad leebemad ja väiksemad. Tavaliselt just tumedad poksivad omavahel ja kriiskavad midagi rotikeeles ja lõpuks kukub üks mütsti riiulist alla. Üritan varsti uusi pilte ka panna.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Kuldhai (Teema autor) » 12. jaanuar 2019, 14:42

Pilt

Meie perre lisandus neli pisikest rotipoissi. Cougari rotiemal sündisid 16. novembril pojad ja ma sain 4 poissi endale :biglove: . Kõik on aguutid ja vahet saab teha üksnes kõhualuse mustri järgi. Alguses kartsid mind paaniliselt, kriiskasid, rabelesid ja pabuldasid, kui kinni võtsin. Mõne päevaga on suur muutus tulnud, harjuvad meiega ja uue puuriga. Esialgu istusid vaid üleval riidest toru sees peidus ja öösel käisid all söömas. Täna peale paitamisi ja musimisi juba lippavad korruseid mööda. :-D .
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas nuki8 » 12. jaanuar 2019, 18:50

Kuldhaist on saanud Kuldnerotiemme :)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas cougar » 13. jaanuar 2019, 04:36

See on kena, et juba nii ruttu kodunenud :-D
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Kuldhai (Teema autor) » 13. jaanuar 2019, 13:12

Jaa, täna veelgi julgemad, natuke juba mängime, sasin neid ja sakutan, et käega rohkem harjuksid. Kass käis paar korda puuride eest läbi, vahtis rotte, natuke kartis, aga huvitav oli kaaaa, rotid vahtisid vastu, nii emased kui isased, uudishimu oli suur.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Kuldhai (Teema autor) » 15. juuni 2019, 20:41

Vahepeal on meil suured muutused toimunud. Viimases postituses oli mul 8 rotti, nüüd on 10 :razz: .
Kõigepealt halb uudis - Rexiproual tekkis kasvaja ja hästi kiiresti muutus kena ja aktiivne rott tudisevaks ja kondiseks. Lasime arstil ta tuttu panna, sest dumbokõrv kippus teda kõigele lisaks veel kiusama ka. Varsti peale seda leidsin ka dumbokõrval kasvaja, aga tema oli kaua aega välimuselt endine, paks ja kohev. Siiski, mida aeg edasi, seda kõhnemaks on ta jäänud ja karv on maha tulnud. Kuid vaim on ergas nagu ennegi, ta on esimene, kes puurist välja hüppab ja toitu haarab, ronib mööda võresid ja teeb rotitempe.
Mõned kuud tagasi sain teada, et üks pere annab oma rotid ära, rotid vaja kiiresti päästa, muidu juhtub nendega veel midagi :(. Andsin nõusoleku võtta hoiule 5 emast poega ja varsti nad toodigi mulle koju kätte. Minu halvaks üllatuseks osutus üks pisike isaseks. Pidin ta kohe eraldama emastest, enne kui... Panin pisikese üleni musta poisi teiste isastega tutvuma. Tutvumine läks üliedukalt ja peagi koliti ühte puuri kokku. Seal oli algul siiski nagistamist ja poisi tagaajamist ja karvadest kiskumist, aga paari päevaga saabus suur sõprus. Emased jäid esialgu elama väiksesse puuri. Musta poisi otsustasin kohe endale jätta, samuti tema 2 õde. Kahele tüdrukule leidsin hea kodu. Nüüd on ka emased kõik koos ühes puuris. Vanad olijad võtsid uued praktiliselt kohe omaks. Juba teisel päeval magati puntras koos :biglove: . Emased elavad nüüd isaste puuris ja isased emaste omas, kuna kõhnaksjäänud dumbokas avastas, et mahub võre vahelt läbi pugema. Leidsin ta ükspäev kraanikausis istumas! Praegu on kõik 5 poissi suured paksud rotihärrad, kes välja ei pressi.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Lind1100 » 22. september 2019, 07:11

Ma olen ikka öelnud, et seda, kas on aeg, näeb ainult looma enda pealt. Kui veel tahtmist ja naudingut on, siis elagu, kui aga ainult vaikselt ühe koha peal istutakse ning kannatatakse ja paranemislootust ka pole, siis pole mõtet lõppu pikemaks venitada. :-(

Kas pägadest pilte ka saaks? :-)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Kuldhai (Teema autor) » 26. september 2019, 15:55

Dumbokõrv jäi lõpuni dumbokõrvaks oma erksa meele ja rotitempudega, ei tema istunud paigal kuni ühel hommikul leidsin ta puuripõhjast surnuna koos ühe heleda emasega. Mõlemad koos läksid :(.
Praegu on mul vaid isased rotid, 5 paksu poissi. Kolm emast rändasid korraga uude koju, kus neid väga oodati. Otsustasin jätta omale ainult isased. Vahepeal oli küll plaan ,et üks pesakond võiks sündida, aga kahjuks või õnneks see mõtteks jäigi.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuldhai rotid.

PostitusPostitas Lind1100 » 01. oktoober 2019, 19:19

Oi... Suur kaastunne. :-(
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Meie rotid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist