Hingamisprobleemid - palun abi

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Hingamisprobleemid - palun abi

PostitusPostitas LihtsaltMari (Teema autor) » 24. veebruar 2018, 16:03

Minul on kohutav mure ,palun abi.
Minul on kodus kaks rotipoissi,10jaanuar sündinud.Minu juurde jõudsid 11. Veebruar.Kasvatajalt kontrollitud sugupuuga rexid.
Juba teisel päeval hakkasid turtsuma,kuulasin iga õhtu,kopsud ei ragisenud.järgnevaks reedeks oli asi läinud nii hulluks et kõõksusid,eriti üks mul puuris,suu lahti.Ma reaalselt kartsin,et lämbub ära(selle aja jooksul olin allapanu kaks korda vahetanud-saepurust jõudsin graanuliteni ning sealt majapidamispaberini.Ei miskit ei aidanud.Samuti välistasin külmetamjse ning lõin tagasi nn nende eelneva keskonna-omaõhukuivusega korterisse aoetasin isegi õhuniisutaja).
Reedel siis kutsusin arsti-esimene ütles kohe et suremas(ei hakka nime mainima.Ääretult ebameeldiv kogemus) ning lõpuks sain Dr.Joosti Tatarist koju,kes eeldas allergiat ning tegi süsti.
Peale seda hakkas olukord paranema ning üleeile oli juba vaikus.Arvasin et nüüd korras...
Eile aga puhastasin puuri.Vaiksely,pesin veega kõik,ei tolmutanud kuskil ja uuesti.Seekord ainult üks ja no hullemini kui varem:24h on ta järjest lihtsalt aevastanud,sekund vahet ja kuus atsihhi korraga.Ei aita Dr.Joosti soovitatud veeanum puuris(et õhuniiskust juurde/tolmu alla) ega mitte miski.

Ma ei tea enam mida teha.Lihtsalt enam ei tea...Käin lapiga ja pühin tolmu äärelt aga miski ei aita...

Mainin ka ära et mul enda sea korteris tekkis esimene alergeen elus:Mina aga sügelen,advatavasti uue maja tolm ja sundventist tulev.
LihtsaltMari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Palun abi,nõutu...

PostitusPostitas nuki8 » 24. veebruar 2018, 18:13

Tallinnas on loomade kiirabi. Samas kohas on ka loomakliinik mille nime ma ei mäleta. Seal võetakse loomalt proovid. Tehakse kõike hästi põhjalikult nagu päris arsti juures. Soovitan rott korralikult sisse pakkida ja ise kohal ära käia. Äkki ei ole tegemist allergiaga vaid on midagi muud. Eelnevalt peab aja broneerima ja meili teel saab sealt ka nõu küsida.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi,nõutu...

PostitusPostitas LihtsaltMari (Teema autor) » 24. veebruar 2018, 21:19

nüüd märkasin et nina ümber ka punane kärn-ju see on siis käes,see punane vedelik...
LihtsaltMari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Palun abi,nõutu...

PostitusPostitas LihtsaltMari (Teema autor) » 24. veebruar 2018, 22:52

Muidu mängivad,jooksevad,söövad-aktiivsed.Panen käe südamele ja ütlen et mu rahalised piirid hakkavad ka kätte jõudma-tõesti ei uskunud et esimese kahe nädalaga nii palju läheb.
Lootsin rõõmu,eeldasin muret aga et ainult viimane on,see on kurb:(
LihtsaltMari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Palun abi,nõutu...

PostitusPostitas nuki8 » 25. veebruar 2018, 13:51

Ma pole rottide tervise asjatundja, kuid tean kuidas allergia põhjustajale jälile saada.
Proovi üks nädal nii, et vahetad täielikult välja nende toidu. Osta üks parim tasakaalustatud spetsiaalselt rottidele mõeldud toit ja juurde ära paku peale vee mitte midagi. Vesi peab olema puhas ja värske iga päev. Allergiat võib tekitada toit mida sa praegu neile annad.

Puur, kõik puuris olevad asjad pese puhtaks kuuma veega ja ära pesuvahendeid kasuta. Viska puurist välja kõik mänguasjad ja sputnikud ja muu kraam. Jäta sinna savist või klaasist toidunõud, korrused ja magamiseks neile villane kalts, mis ei ole pesumasinas pestud. Seda pese kuuma vee ja lasteseebiga millel pole tugevaid lõhnaaineid juurde lisatud. Saepuru ega paberit ära kasuta vaid asenda need villase kaltsuga. Kuna roti kaka haiseb, siis ole selleks valmis nädalaks. Võimalikult tihti korista nende kaka ära ja loputa kaltsud kuuma või keeva veega üle.
Kasuta puuris ühte materjali korraga nt ainult villast või ainult linast materjali. Nii tead, kumb materjal neile allergiat võib tekitada.

Vaata rottide tuba üle. Kui võimalik, vii nädalaks nende puur teise tuppa. Seal eemalda kõik lõhnaküünlad, teodorandi haisud, tubakahaisud, tugevasti lõhnavad lilled nagu hüatsint. Vaata, et nende toas pole okaspuust mööblit või muid asju sest okaspuu ja sellest eralduvad aurud pidid rottidele toksilised olema. Deflonist eralduvad aurud on samuti mürgised. Hoia neid eemal köögilõhnadest, sest pannide ja pottide kuumutamine paiskab õhku toksilisi aure. Toas ei tohi seinad hallitada. Ära kasuta nendega samas toas pesuvahendeid. Nädala kannatad küll ära.
Kui nädalaga jääb turtsumine ära, oled võitnud. Siis hakka ükshaaval asju tagasi panema. Alusta kõige ohutumatest asjadest. Nt pane puuri tagasi üks mänguasi ja paar päeva jälgi kuidas rottide tervis muutub. Siis pane tagasi teine mänguasi ja jälle paar päeva jälgi. Lõpuks jõuad asjani, mis allergiat tekitab ja ongi allergia põhjustaja käes.

Soovitan saepuru ja puulaastude asemel kasutada mingeid puidu või taimegraanuleid või muud mis ei lendu ega tolma. Graanul on nagu pressitud pulgake või pallike. Toit ja aluspanu osta loomapoest mitte marketist.

Kas see kellelt rotid ostsid, ei oska mingeid soovitusi anda? Võibolla võtaks ta mõneks ajaks rotid tagasi ja ka siis on näha kas nad paranevad. Muidugi ei saa sa siis teada mis sinu kodus neile allergiat põhjustab. Aga võibolla on tegu hoopis külmetusega? Kui arstid su kodus käisid, ega nad ju ei kuulanud roti kopse ja ei võtnud vereproovi. Et saada teada mis loomal viga on, tuleb võtta proovid ja seda saab teha kliinikus. Põhjalik läbivaatus koos uuringutega on hea arsti tunnus. Ma ei usu, et see kallim on, kui arst koduvisiidile kutsuda. Kliinikutest soovitan ülalpool mainitut. Teiste arstidega ei hakkaks ma aega raiskamagi. Mul on omad kogemused. Soovitan selle viimase pingutuse rottide elu päästmiseks teha. Endal on pärast süda rahul.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi,nõutu...

PostitusPostitas Lind1100 » 25. veebruar 2018, 21:11

Juurde märkus - nina/silmade ümbert punane on rottidel enamasti porfüriin, mitte veri. See on stressist/ärritusest - natuke nagu pisarad.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi,nõutu...

PostitusPostitas LihtsaltMari (Teema autor) » 25. veebruar 2018, 21:45

Kopsud kuulati-puhtus.
Puurist olen visanud kôik välja,saepuru ei kasutagi.Nagu mainisin kasutav vaid tolmuvaba graanulit,hetkel osegi majapidamispaber(värvitu).
Teise tuppa viia ei saa,korter ei võimalda:(
Hallitust pole-õhuniiskus paras hetkel ka.
LihtsaltMari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Palun abi,nõutu...

PostitusPostitas nuki8 » 26. veebruar 2018, 12:41

Vaheta toitu. Ole hästi kriitiline. Nii leiad lõpuks põhjuse. Seda tead sa ise kõige paremini, mis sul seal elamises on ja mis mitte. Mida vähem asju puuris kasutad praegu, seda parem. Kui saad paberi välja jätta, väga hea. Äkki kasutad juukselakki või mingit lõhnaõli, teodoranti, lõhnaküünlaid või lõhnaseepe jne.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Palun abi,nõutu...

PostitusPostitas Lind1100 » 26. veebruar 2018, 15:46

Õhu"värskendajad" jmt on küll üks võimalus, samuti üleüldised puhastusvahendid...
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline