Rotid haisevad

Kuidas pikasabaliste sõbrakeste eest hoolitseda? Küüntelõikusest vaba ajani.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rotid haisevad

PostitusPostitas Rotaf (Teema autor) » 15. detsember 2017, 17:08

Tere!Mul on suur probleem oma kahe isase rotuga.Nende puur haiseb kohutavalt. Nad pissivad korruste peale ja igale poole mujale, kuhu juhtub.Ja veel nad ise ka haisevad.Ma puhastan nende puuri iga päev aga see ei aita :dunno: .Hais on tõesti väljakannatamatu .Mida teha?Palun aidake.
Rotaf
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 18
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid haisevad

PostitusPostitas Lind1100 » 15. detsember 2017, 20:53

Nii kiiresti rotid haisema kindlasti ei tohiks hakata - minu puur püsis ~nädal peaaegu ilma igasuguse haisuta, nii korra nädalas koristasingi, vb vahepeal riiulilt mõnema suurema loigu pühkisin vahepeal ära.

Kas on võimalik, et puur on kahele rotile liiga väike? Mis materjalist riiulid (puit? plast?) ja muu varustus on? Millist allapanu kasutad?
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid haisevad

PostitusPostitas Rotaf (Teema autor) » 16. detsember 2017, 16:52

Vōibolla küll väike.Mul on olnud nii puit kui ka plastkorrused ,mõlemad on haisema läinud.Praegu on plastkorrused.Hetkel kasutan saepuru ja puitgraanuleid.
Rotaf
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 18
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid haisevad

PostitusPostitas Rotaf (Teema autor) » 16. detsember 2017, 16:55

Ja veel ma rotusid pesnud ei ole.Probleem on rohkem selles et nad pissivad igale poole,neil pole kindlat kohta.Kuidas õpetada nad ühte kohta oma häda tegema?
Rotaf
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 18
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid haisevad

PostitusPostitas Lind1100 » 18. detsember 2017, 05:53

Rotte endid ei tasu pesta, kui nad ennast just millegi söögiks kõlbmatuga korralikult kokku mäkerdanud (või väga vanad ja osaliselt halvatud) pole - see mõjub nende karvale ja nahale halvasti ning võib külmetumist põhjustada.

Enamasti rotid väga ei õpi ühte kohta pissima (tahkemad hädad tehakse küll sageli ühte kindlasse nurka), seega kipub sellega keerulisem olema. Ühe roti kohta võiks samas minimaalselt tulla umbes 0,06 kuupmeetrit (ehk 60 kuupliitrit) puuri (näiteks vähemalt 35cm*35cm*50cm puur ühele rotile, või vähemalt 50cm*40cm*60cm puur kahele rotile). Kui puur on piisavas suuruses, siis ei saa allapanu ka nii kiiresti "läbi leotatud".
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist