Jänes on kuri

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Jänes on kuri

PostitusPostitas Sinilill (Teema autor) » 28. märts 2016, 21:01

Meie jänks on 1.5a kääbus hermelini tüdruk. Kohe algusest peale oli ta natuke kurja võitu. Alguses panime selle kohanemise alla. Paitada pole ta algusest peale lasknud ennast. Laps, kellele lemmikloom võeti, on olnud väga tubli ja üritanud koguaeg tegeleda temaga, mängida, toas jookseb lahtiselt vähemalt 3 tundi päevas. Kuid midagi ei aita - ründab käsi koguaeg, ka toas lahtiselt joostes. Lapsele meeldib toas põrandal kõhuli olla, et jänes ta juures saaks olla. Nii kui käe sirutab, et pai teha, on jänes käes kinni. Puuri on talle suht võimatu süüa panna, kui ta ise puuris on - kriimud ja katkine käsi on kindlustatud. Suht nutune olukord kohe on.....
Sinilill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes on kuri

PostitusPostitas LotsjaTinnu » 28. märts 2016, 21:41

http://pisi.ee/viewtopic.php?f=7&t=2440

HAMMUSTAMINE – mõned küülikud hammustavad kui sa neid segad (näiteks ei lase neil teha midagi või niisama küülik ei taha, et sa teda näpiksid) või näiteks kui küülikul on hirm, teinekord hammustavad, et kaitsta oma territooriumit (näiteks kui sa paned käe puuri, et vett vahetada, samal ajal kui küülik puuris on. Küülikutele üldjuhul ei meeldi kui sa puuri puhastades nende asju ümber tõstad. Nad on harjumuste loomad, kui nad asjadega juba ära harjuvad, siis nad tahavad ka, et need nii jääks). Ühesõnaga võiks hammustamist tõlkida kui „eeeemale!”

http://lontu.own0.com/t264-vihjeid-kuul ... eele-kohta
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Jänes on kuri

PostitusPostitas Sinilill (Teema autor) » 30. märts 2016, 06:17

Toitu, vett ja puuri puhastab laps siis kui jänes on toas jooksmas. Seda ma tean, et kui jänes puuris on siis ta võib ründama kippuda just mainitud asjade pärast. Aga ta ründab ka siis kui ta ise toas lahti on..koguaeg on tunne, et kohe-kohe lähevad näpud. Laps juba kardab jänest, sest ta koguaeg ründab.

Kui aus olla, siis ma võrdleks praegu oma ründavat jänest koeraga, kes ründab oma pererahvast. Teatavasti kurjad koerad pannakse magama, sest nednega ei ole koostöö võimalik. Hetkel on sama tunne ja seos jänesega. Koostöö ei toimi, lemmikuks mõeldud lemmikloom ründab.....siin juba kaob ära lemmiklooma mõte. Võibolla ma ei oska olukorra tõsidust väga kirjeldada, et ka postituse lugejad olukorra tõsidusest aru saaksid.....
Sinilill
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes on kuri

PostitusPostitas LotsjaTinnu » 31. märts 2016, 17:05

Äkki on teda eelmises kodus halvasti koheldud/ahistatud.
Rohkem mina öelda ei oska, kuna tegelen põhiliselt liivahiirtega.
Loodetavasti muutub jänesetüdruk rahulikumaks.
Kõike paremat
Lotta

(ma kopeerisin selle teksti teiselt lehelt, alumine link)
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Jänes on kuri

PostitusPostitas darkhelen » 31. märts 2016, 18:23

Ründamise põhjust iseenesest võib olla ka valu. On ta muidu arsti poolt üle kontrollitud? Tasuks ehk üle vaadata küüned-hambad, mis haiget võivad teha. Ma ei tea, kus te asute, aga Tallinnas soovitaks suhelda nt dr. Joostiga, kes pisiloomade osas on alati head nõu osanud anda.

Mul on endal ka jänkupreili ja kui tal on vastav tuju, siis ta võib uriseda ja ka hambaid tunda anda. Seda peamiselt siis, kui tema territooriumil olen (puur ja puuri ees olev vaip, kus ta lesib).

Minu kurjem periood oli ajal, mil diagnoositi kasvaja ning mis ilmselt tegi valu.

On preili eelnev kodu ja tingimused ehk teada? Kui suur küüliku puur on?
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist