Lotta liivahiired

Kiired tegutsejad meie kodudes

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 01. veebruar 2016, 23:54

Tere!
Eks siis minagi alusta seda teemat. Mul on hetkel 1 liivakas. Ta nimi on Albert, ta on red eyed white ja u 3 aastat vana. Täna ta vend Triibu suri. Eks menüüd otsi talle uut sõpra. Poest ei tahaks väga osta, sest kes see ikka teab kuidas nad seal suguluses on ja mis tervisemured neil on. Kui kellegil pakkuda on, võtaksin hea meelega :-D Üritran ka Albertile terraariumi soetada. Hetkel on ta elanud hamstri puuris. Muidu päris tore sell. Jookseb ringi ja märatseb. Igati vahva liivakas.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 02. veebruar 2016, 23:25

Tegin pilte
http://fotoalbum.ee/photos/Lotsofhamsters/sets/1452739
Kui keegi tark oskab öelda, kuidas neid üles panna, teen sedagi.
Täna olid Triibu matused. Pole veel täpselt kindel, millese ta suri. Albert on muutunud ööloomaks. Päeval magab nagu väikene laps ja öösel hullab ringi. Hetkel käib ka tõsine akvaariumi otsing. Paljudel lehtedel on väga head kuulutused, aga u 87% neist on aegunud. Mõtlesin, et teeks siia nimekirja minu lemmikutest, kes mul olnud on.
Esimene oli mul hamster Joosu. Tal oli valge karv ja musta värvi silmad. Kõrvade juures oli tal ka nagu väikene kolmnurk. Ta suri vanadusse umbes viis-kuus aastat tagasi. Siis saime me kaks liivakat ühest loomapoest. Nad olid Triibu ja Miette, kaks väikest agoutit. Alguses arvasime, et nad mõlemad olid poisid. Mingil hetkel hakkas Miette jubedalt lonkama. Me panime ta eraldi puuri, et t paraneda saaks. Tagantjärgi vaadates tundub see väga tark tegu, sest muidu oleks meil hiirekesi märkimisväärselt rohkem. Nad surid vanadusse. Kõigepealt Miette. Peale Miette lahkumist tahtsime me Triibule sõpra, seega me adopteerisime Joosu nr II. Joosu oli ka agouti. Triibu läks meil taevasse umbest 3-4 aastat tagasi, peagi peale Miette lahkumist. Joosu aga oli sel ajal vaevalt aastane (kui mitte noorem). Seega me otsustasime adopteerida Alberti ja Triibu. Triibu oli spotted nutmeg või spotted buramese (ma ei oska vahet teha) ja Albert on REW. Kui kogu kamp tutvustatud, olid nad kõik koos veidi rohkem kui aastake. Siis läksid nad kaklema. Ma eraldasin nad ja otsisin kähku foorumitest abi. Nende võitlus oligi peamine põhjus, miks ma selle foorumi leidsin. Joosu sõjahaavad olid päris jubedad. Tal oli lõual ja kaelal suur lõhe. Teistel olid käpad katki. Paari kuu pärast (eelmine aasta märts) Joosu suri. Siis jäid meile veel Albert ja Triibu. Eile Triibu suri. Ma ei tea, mis teda tabas, aga kaua ta piinlema ei pidanud. Tänaseks ma lõpetan kirjutamise. Toredaid päevi oma loomakestega siis!
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Alberti harjumused

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 03. veebruar 2016, 22:02

Hetkel Albert magab. Ma kuulsin krabinat ja arvasin, et Albert närib midagi. Tundub, et meil on uued hiired majas. Õnneks on meil nende püüdmiseks nipp (see ei vigasta neid). :-D Arvatavasti püüame nad kasti ja viime õuele. Kui tagasi tuppa ronivad, viime nad kaugemale. Loodan, et Albert neilt mõnda haigust ei saa. Panin ta kapi peale, et hiired temani ei ulatuks. Täna sai väikseke tüki muna. Alguses arvas, et see on ohtlik, hiljem soovis veel :rofl:
Tänaseks aitab. Ainult kaks inimest loevad ju :ups:
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 07. veebruar 2016, 20:33

Albert jookseb meil ikka väga kiiresti. Kui diivanile jooksma tuleb, on nagu väike keravälk. Proovime teda hetkel inimsõbralikuks saada, et ta uutele (tulevastele) liivudele eeskujuks oleks. Jookseb meil juba pikemat aega diivanil ja proovib kangavabrikut avada. St ta närib riieid. Ta polegi vist kunagi nii kaua diivanil jooksnud kui täna. Väikene maragratt.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 08. veebruar 2016, 15:50

Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Liivahiir kardab liiva

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 09. veebruar 2016, 14:02

Piltidest ei tulnud midagi väljan :happy:
Albert on endselt üksik ja võrepuuris. Proovin teda välja võtta võimalikult tihti, et tal igav ei hakkaks. Seda kirjutades jookseb ta minu kõrval diivanil ja üritab lusikat mõrvata :biglove: Terraga siis sellised lood, et omanik ei saanud seda ära tuua, meil pole hetkel aga võimalik autot kasutada ja ei saa järgi minna. Uusi hiirekesi ei soovi ka enne terra jõudmist võtta.
Plaanid juba tehtud, kuidas hiirekesi tutvustama hakkame :razz:

Teeme nii:
Kõigepealt laseme suure voodi peal kokku (Albert pole seal kunagi viibinud) ja laseme üksteist nuusutada. Kui nad enam-vähem üksteist akseteerima hakkavad (kuna Albert on meil juba väärikas eas, peaks see kähku juhtuima) paaneme Alberti väiesesse võrepuuri ja tõstame selle terra sisse. Siis paneme saepuru nii, et tekiks tasane pind ( st, et nii puuri sees kui ka puurist väljas ollakse võrdsel tasapinnal). Öösel laseme neil nii olla. Kui nad hommikul kenasti üksteise kõrval magavad, laseme nad kokku ja nad saavad kõik koos terras olla. Ettevaatus abinõu ainult sellepäras, et hiiri saab olema kolm (kaks beebimat ja Albert).

Eile sai Albert liiva sees kõndida.
Kuna liivaga kauss ei mahu puuri, kallame liiva talle väikesesse puuri ja paneme tema samuti sinna. Kutt läks täiega paanikasse ja üritas puurist välja hüpata. Võtsime ta kähku välja ja panime koju. :wacko: enne sai ta liivaga kenasti hakkama. Viskas selili isegi paar korda.
Albert vihkab patju:
gallery/image_page.php?album_id=7&image_id=9638&sk=t&sd=d&st=0
gallery/image_page.php?album_id=7&image_id=9637
gallery/image_page.php?album_id=7&image_id=9636&sk=t&sd=d&st=0
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Terraarium käes!

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 09. veebruar 2016, 23:41

Lõpuks saime terra kätte :8
Oodatus halvemas olukorras, aga sobib kah. Kaane teeme ise peale. Hetkel natuke nõutu, kuidas täpsemalt traadist võrku raami külge kinnitada, aga eks saame sellest probleemist jagu.
Neljapäeval või reedel lähme hiiri otsima :biglove:
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Jookseb reaktiiv kiirusel

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 10. veebruar 2016, 16:24

Albertil mingi jubedad tuurid pea. Natuke aega tagasi käis diivanil jooksmas. Vaatas aknast välja (aknad on meil madalal) ja tormas padja taha peitu. Seal hakkab oma jalaga trummeldama, niikaua kuni ma ta koju viin. Väike saatan selline.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 11. veebruar 2016, 17:25

Täna hiirejahil ei käinud aga homme läheme õe ja sõbraga kõiki loomapoode läbi kammima. Albert joob kuidagi palju liivaka kohta. Oleme ta ajakava veidi rohkem paika saanud. Nüüd magab öösel rohkem kui päeval. Oleme mõelnud uute hiirte nimedele. Mina tahaks panna Tont ja Viirastus kui on musta värvi liivud, Koor ja Kreem kui on heledat värvi liivud. Sõbranna soovitas nimedeks Kehr ja Kehret mis tähendavad kauseööd või Kauk ja Kauket, mis tähendavad pimedust ürgsete vete kohal. (need olid egiptuse jumalad) Hiireisu on peal juba
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 12. veebruar 2016, 22:35

Käidud hiire jahil. Kokkuvõttes käisime 1,5 tunni sees kahes poes, eksisime ära, sõime burgerit ja jõudsime koju.
Liivusid me ei leidnudki. Eedens pole enam loomi ja tigutorni juures olevas poes oli ainult rotte ja kalu.

Tigutorni juures juhtus nii: Me läksime poodi ja otsisime hiiri. Olid ainult vanad rotid. Kuidagi palju rahvast oli :dunno:
Ma tahtsin poemüüa käest küsida, ega neim hiiri polnud, seepärast pidin seisma (lühikest aega) järjekorras. Mingi vanem daam trügis vahele, kuna tema ost oli ilmselgelt tähtsam kui minu lühike küsimus. Ma küsisin kähku enne teda, kas teil liivahiiri on. See müüa käskis mul järjekorra lõppu minna ega vastand mu küsimusele :grr:

eedenis ei müüdud enam loomi :mellow:
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas Pinto » 12. veebruar 2016, 23:06

Mine piilu ka Ruudisse ja aiis Lõunakeskusesse. Kuskilt ikka omale hiired leiad. Võrgu saad raami külge klambripüssiga ;) Edu!
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 13. veebruar 2016, 15:36

Käisime täna lõunakas. Seal olid imeilusad musta-valge ja oranzi-valge kirjud noored hiired! Kõik nad olid tüdrukud...
Käidud sai K-rauads võre järel. Tänud soovituse eest :-D
EDIT: Ruudisse sai helistatud, liivahiiri seal ei olnud :sad:
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 14. veebruar 2016, 16:25

Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 16. veebruar 2016, 23:01

Albert on hakanud naksuma. Kirjutasin Felveti kliinikusse ja seal öeldi, et nädal täis broneeritud, nemad vastu ei võta. Nüüd kirjutasin siis Maa Ülikooli Kliinikusse, loodetavasti saan sinna aja ja Albert peab vastu. NB! Raadi maximas on kaks isast täiskasvanud liivahiirt! Mu pere arvab, et kui tahame Albertile sõpra, peavad ilmtingimatta tited olema. Üldse ei taha neid sinna jätta. Müüja sõnul, pidid hiired seal juba 3 kuud olema.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 19. veebruar 2016, 17:35

Tuleb välj, et Albert ei naksunud. Ma kuulsin teda pesas midagi krõbistamas ja eeldasin halvimat. Terra katus on peaaegu valmis. Albert märatses öö otsa, magada pole võimalil.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 20. veebruar 2016, 17:51

Albert on oma saba hõrendama hakanud. Käisime maximas Albertile sõoru otsimas. Kahjuks on nad liiga vanad, aga imeilusat värvi! Üks on selline hallikas-beeš, teine üleni musta värvi, ainult ninaotsal on väikene must täpp. Väga sõbralikud, ronisid ise käe peale. kuskil 4-5 kuud vanad. Samuti saime terrale katuse. Nüüd tuleb ainuilt joogipudel kinnitada.
P.S. kui kellegil on mulle kahte noort liivakat pakkuda, privage mulle.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 20. veebruar 2016, 21:21

Albert sai uude terrasse. Hetkel proovib läbi klaasi kõndida. Loodan, et ta saab aru, kuidas klaas töötab. Tups kaevas endale uru, aga see varises kokku. Pole kindel, kas ta saab aru, et ta peab seal magama.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 21. veebruar 2016, 20:31

Kutt on nüüd klaasiga harjunud. Vähemalt ei proovi sellest läbi joosta. Väga õhinas. Panime talle enamik aluspanu ühte terra otsa. Las kannab laiali. Panime sinna puidust asjad ette, et kõik kohe laiali ei valguks. Terve päev proovis ta saepuru laiali laotada. Nüüd kaevas endale uue uru ja magab hetkel seal sees. Ega see kaevamine lihtne töö olegi.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 23. veebruar 2016, 22:51

Järgmine nädal läheme Tallinna. Äkki saame sealt Albertile sõbra. Need maxima hiired on ikka veel seal. Me läheme märtsi alguses Tallinna, ehk saame sealt hiired. Transpordi teeme nii: Võtame Tallinnasse kaasa oma väikese võrepuuri. Juba kodus vooderdame selle korralikult. Paneme sinna karbi, toitu, pesavilla, wc paberit jne. Kaasa võtame ka joogipudeli. Kui poodi jõuame, vaatame soo ja teeme muud ostmiseks vajalikud toimingud. Paneme kutid ajutiselt karpi, mitte väga suurde. Sellisesse, mida saab põue panna. Siis kiire spurt soojendatud autoni. Siis kutid puuri . Hetkel ei tea veel, kuidas puur niiviisi kinnitada, et see järsu pidurdamisega ei liiguks. Ilmselt teibime selle kuidagi istme külge. Kuna koos minuga saab autos olema neli inimest, jääb üks koht hiirtele. Sinna nad panemegi. Kodus hakkab juba tutvustamine.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 25. veebruar 2016, 00:20

Lugesin täna väga palju toitumise kohta. Nüüd mõtlen, kuidas meie Albert meie ühest segust koosneva toidu peal elada suudab. Pakkusin talle hapukoort. Alguses näpu pealt. Peale hammaste sähvatust ja minu karjatust, otsustasin lusika kasuks. Siis jooksin poodi ja hankin veel ühe hiiretoidu segu. Pildil tundus väga kena. Kõik ained kenasti tasakaalus. Rasvasisaldus oli samuti ok. 2,7%. Rumalast peast ei vaadanud, mida see sisaldab. Koju jõudes lõikasin paki lahti, ja sealt tulid välja rohelised tükid. Ainult rohelised tükid ja väikesed seemned. Peal veel kirjas, et liivude toit. Otsisin siis kõik pähklid ja tangud välja ja asusin uut segu tegema. Nüüd on siis selline segu: kuivatatud õun + kaerahelbed + pähkel + mandlid + riisihelbed + vana toit (mitte nagu halvaks läinud, aga see, misa enne kasutasime) + uus segu. Homme lisan veel asju. Küll Albert selle öö üle elab.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 26. veebruar 2016, 12:35

Uue segu tegin siis. Lisasin kuivatatud porgandit, kuivatatud kiivit, meloni seemneid, riisi helbeid. Kõik need asjad lisasin eelnevas postituses olevale segule. Kiivit võib anda, kui seemned välja võtta. Kõik hiired seda kuivatatult ei söö, kuna siis muutub see suhetliselt hapuks. Meloni seemneid on kõik minu hiired kenasti söönud, mürgised need ei ole ega ole ka kahjulikud. Porgand on suhteliselt magus ja vänske. Tittedele seda ei annaks, hambad ei võta.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 27. veebruar 2016, 21:23

Käisime ruudis megazorbi järel. Ma pole kunagi ruudis käinud, aga sealne pilt rabas mu jalust :shock:
Kõik puurid olid imepisikesed, haisesid ja olid mustad. Rotid olid pisikeses hamstri puuris viiekesi koos. Ei kujuta ette, kuidas nad seal hakkama saavad :sad:
Helistasin ka vetenaaria ja toiduameti liinile ja andsin info edasi. Üli kahju nendest loomadest. Kõik lapsendaksin, kui rahakott lubaks.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 28. veebruar 2016, 22:24

Saame väikesed titt-hiired!!! :-D
Kaks kolme-nelja kuust hiirekest. Värvuselt siis black ja spotted? black. Mu õde on täiesti veendunud, et spotted black on tegelikult slate. Black saab nimeks Käbi ja teine saab nimeks Laigu, kuna tal on nina peal valge triip-blaze?
Loomapoodi ei avalda, äkki keegi röövib meie tited ära...
Müüja tahab meile ka väga ühte vitamiini müüa. Rahustava ja stressi maandava kõigile närilistele mõeldud vedeliku. Üldse ei tahaks osta, kuidagi kahtlane tundub :dry:
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 29. veebruar 2016, 23:08

Albert ei ole minu peale üldse vihane, et ma ta väiksemasse võrepuuri tõstsin, ta imekauni pesa lammutasin, ta toiduvarud üles kaevasin ja need loojakarja saatsin. Kohe üldse ei proovinud mu sõrmi verele hammustada ja puurist põgeneda :mad:

Tittede tuleku ettevalmistused tehtud. Alberti puur tühjaks tõstetud, neutraalneala valmis pandud, paksud kindad välja kraamitud ja Albertusele sõnad peale loetud. :8

Nädala lõpus Tallinnasse sugulase juurde sõit. Kuna tal on koer, toome sealt liivadele krõbinaid.

Titehullus on jõledalt peal, lihtsalt pean neid piiksukesi nägema :biglove:

-Üldse ei kirjuta liiga palju pisisse-
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 01. märts 2016, 18:29

Tited käes :biglove:
Laigu on Käbist palju väiksem ja kartlikum. Tutvustamine läks suhteliselt hästi. Kaklema ei läinud keegi. Pilte teen varsti, ei taha tittesid väga käppida. Las kohanevad.

Käbi ja Albert saavad kenasti läbi, aga Laigu kardab kõike. Meil on selline raske õunapuust känd, mis on seest õõnes. Sisse saab pealt. Laigu on selle sees ja nukrutseb. Albert käis teda vahepeal nuusutamas, aga siis hakkas titt piiksuima. Albert hoidis väga rahulikult nina tema juures, tema aga piiksub :dry:

Muidu saavad hakkama :happy:
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 04. märts 2016, 21:34

Pilt Laigust - http://goo.gl/Znjvgz
Pildi kvaliteet on halb, kuna Laigu proovis ära joosta ja minu voodi peale urineerida :dry:
Võtsin toru ja kännu ära, kuna Laigu ronis nende sisse ja piiksus teiste hiirte peale. Magavad ühes pesas, aga kui Albert kedagi puhastada püüab, jookstakse talt eest ära.
Laigu on väga pisike või Käbi on väga suur. Tupsikud on nad ikkagi. Homme jäävad kolmekesi koju, kuna lähen Tallinna. Loodetavasti saavad nad hakkama.
Nüüd hakkab Laigu nuumamine :devil:
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas Pinto » 05. märts 2016, 12:00

Väga ilus hiiretitt :)
Markeeringult tundub pigem natuke untsu läinud spotted black. Spotted variandil on kaelal, otsaees ja ninal laik aga kuna otsaesine ja nina täpp on kokku läinud, siis päris ideaalne pole. Kaelust vist pole, seega ei saa ta blaze ega pied olla.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 05. märts 2016, 21:18

Albert tapab karpi - http://goo.gl/VC9tXb
Kaelust tal tõepoolest pole, suuree tänud sulle Pinto :happy:

Tallinna sõber ei saanud meile koera krõbinaid anda, seega peavad tupsid beebipüreega leppima.
Kuna olime Tallinnas, tahtsin minna ja hiirekestele putukaid osta, õde aga keelas rangelt ära, kuna hiired on "taimetoitlased" :grr:
Ilmselt lähen lõunakasse ja toon sealt salaja jahuusse :devil:
Käbi keeldub pildile tulemast ja paigale jääma, isegi siis kui ma toitu pakkusin :dry: Laigu lihtsalt peab ennast just siis kergendama, kui ta minu voodi peal on. Nüüd tulevad kõik k.a Albert käe peale ise, aga paigal pole võimalik püsida.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 06. märts 2016, 11:20

Pilt Käbist nr. 1 - http://goo.gl/wTM023
Pilt Käbist nr. 2 - http://goo.gl/zNh9yn
Pilt Laigust nr. 1 - http://goo.gl/LaEO3Z
Pilt Laigust nr. 2 - http://goo.gl/DYdZrf
Pilt sabadest - http://goo.gl/HZx0d4 ( Albert põgenes pildilt ja tuli kaamerale ette, seetõttu on pildi alumine serv tume)

Homsest läheb planeeritud toitmiseks, seni olen hoidnud toitu kogu aeg puuris. Tited "pesevad" puuri. Albert närib karpe tükkideks. Väikene Laigu võtab need tükikesed ja närib neid veel väiksemaks :lol:
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Lotta liivahiired

PostitusPostitas LotsjaTinnu (Teema autor) » 23. märts 2016, 12:46

Albert suri ära.
Hambad olid liiga pikad + hingamisteede infektsioon.
Arstid ei suurnud midagi teha.
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie liivahiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist