Varjupaiga idee

Igasugused loomadega tegelevad asutused

Varjupaiga idee

PostitusPostitas rotipoeg (Teema autor) » 10. november 2004, 11:44

Lugesin siin seda küsitlust,et kas pisinärilistele oleks vaja varjupaika. Idee hakkas aga meeldima ja asja annaks korraldada isegi. Minul hiiumaal oleks võimalik selline koht luua, kuid…nüüd oleks aga vaja targemate nõu ja jõud appi võtta…kes seda rahastaks ja kuidas loomad siia koliksid. Minu visioon oleks, et loomad tuleksid hoiule mingiks ajaks ja kui uut kodu ei leita mingi aja möödudes, siis nad hukatakse. Viimane kõlab küll hirmsalt aga kui tekib tohutu loomade üleküllus on see paratamatus.
Ruumide kohta tekkis idee, need kas kohalikku Hariduseltsi muretseda ja siinsetele lastele loodusringi taoline asi luua(keegi peab nende eest ju ka hoolitsema ja mina üksi ei jõuaks). Heina ja muu söögi asjus loodaks annetustele ja loomade ravimisega saaksin hakkama (seda teen ju pidevalt). Varjupaigas oleksid siis aga tõesti oodatud ainult pisikesed loomad ja linnud ehk siis kõik kes esindatud lontulehel. Kasse ja koeri vastu ei võetaks.
Minule hakkas mõte väga meeldima ja ma oleksin valmis sellise koha tekkele kaasa aitama. Siis oleks lontulehe külastajatel ja liikmetel põhjust kord aastas hiiumaal talgutel käia;)
Minu suurimaks mureks on momendil nende loomade transport siia ja neile puuride muretsemine. Poes maksavad need üsna palju ja siin pole kedagi kes neid valmistaks. Minu oma abikaasa oleks, kuid tema on tööga niigi ülekoormatud, öösel lasta puure meisterdada oleks julm.
Hiiumaa oleks heaks kohaks ka seepärast, et meil pole loomapoodi enam, samas laheneks kohe probleem, et paljudel siinsetel lastel pole ringiskäimise võimalust ja loomi siiin armastatakse. Haridusseltsi majale tekkiks ka kasutus kohe, sest hetkel seisab see praktiliselt tühjana ja see on suur 2 kordne maja.
Hoiatuseks aga kohe, et sellist asja pole, et keegi ogaralt paljundab oma küülikuid või muid loomi ja et siis küll viime varjupaika…..sellistele saab oma karistuse määrata….inimesele muidugi;)
Andke nüüd tuld, et mis arvate ja muidugi on ettepanekud ja ideed oodatud. Kindlasti on kellelgi veel häid ideesi. Pole vaja aga kirjutada siia, et jah hea idee. Ootan konkreetseid mõtteid, nii negatiivseid kui positiivseid.
:? :roll: :?:
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas Kissu » 10. november 2004, 12:15

Kas hiiumaale oleks mõttet sellist asja üldse luua. Hiiumaale satun mina kord 5 aasta jooksul ning see reis on piisavalt kallis. Seega kardan, et paneks loomakese ennem magama kui hakkaks hiiumaale reisima. Seda konkreetselt rahalistel kaalutlustel. Sest Tallinna, Tartu ja Pärnu piirel ning nende vahele võib reisida suhteliselt odava hinnaga aga saartele sõita on kallis. Lihtsalt kardan, et nii kaugel ei ole sellel suurt mõttet. :(
Arvestades, et inimesed ei raatsi panna oma loomi magama vaid lasevad need loodusesse lahti ei hakka nad kindlasti kohe kulutama suurt raha Hiiumaa sõidule.
Selline väikelooma varjupaik peab ikka vähemalt mandirpiiridesse jääma!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas Annie » 10. november 2004, 13:03

Rotipoja ettepanek on muidugi väga hea ja kiiduväärt :) !
Olen Kissu seisukohaga selles mõttes nõus, et Hiiumaale sõit on kulukas ja parem oleks varjupaik rajada mandrile.
Iseasi aga, kas mandril on ettevõtjaid, kes asjaga tegelema hakkaks. Kui Rotipojal on praegu aega ja tahmist asja käsile võtta, oleks ka kahju see mõte lihtsalt tuulde lasta.
Transpordiga oleks äkki võimalik nii, et mingitel kindlatel aegadel on keegi autoga kusagil mandril (keegi kes niikuinii pidavalt edasi-tagasi sõidaks) ja siis loomi peale võtaks. Muidugi vajab see tohtut organiseerimist, ja eelkõige raha ... sellistes asjades mina näiteks nõu anda ei oska :( .
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas Kissu » 10. november 2004, 13:13

Tegelikult on seda varjupaika vaja neile inimestele kes ei pääse internetile ligi. Sest internetis saab enamasti ikkagi kuidagi moodi looma ära antud.
Samas on väga raske teha reklaami, et nüüd kolmapäeval kell üheksa seisab rakvere mingisuguses tänavas maja ees auto kes võtab loomad peal ja läheb Hiiumaa poole. Kahjuks kardan, et sellist asja toimima ei saa. :( Sest sellise reklaami peale ei läheks mina mitte kusagle. Võibolla lontu ja teiste foorumite inimesed viiksidki niimoodi looma vastavasse kohta kuid neil on enamasti ka võimalus leida uus omanik loomakesele.
Idee on hea aga seda peab kuidagi moodi siiski mandril toimetama ma kardan. :roll:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 10. november 2004, 16:46

Ükskõik kuhu selline varjupaik luua, on peamine leida toimiv võrgustik, kuidas loomad oma uude kodusse saaks.
Hetkel on pea Tartu varjupaiga ja kassidega seotud muresid täis, aga asja võiks aruada. Sest reaalselt võibolla Loomakaitse Selts otsib praegu, kas ja mis teha Ruth Mängeli merisigade ja jänestega.
Kissu, eriti problemaatiline on Eestis just sellised mitme kuni mitmekümne looma ümberasustamise asjad. Kui uut kodu otsitake ühele jänesele, siis saab jah niisama foorumite kuulutada. Aga kui näiteks keegi soovib ära anda oma jänese poegi, kes omavahel juba paaritunud ja nende arv 20-le ligineb, tekib mure juba kohe loomade esmase transpordiga, rääkimata eluruumidest. Ja et kes on need, kes loomade puure puhastavad, isegi kui toit ja aluspanu olemas on.
Tegelikult väga keeruline lugu ja seda peab hoolega läbi mõtlema, enne ku midagi teha. Mõtteid välja pakkuda võiks küll. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas Marit » 10. november 2004, 17:31

Minu mõte on, et need pisiloomade varjupaigad peaks olema kuidagi Eestimaal hajutatud - ühest on vähe, sest alati leidub koht, kust varjupaika sõitmine on liiga kauge ja kulukas.
Hiiumaal võiks ikkagi miskit olla, kasvõi Hiiumaa pisiloomade jaoks. Kui ühes kohas asi juba toimib, siis võibolla saab kuskil teises Eestimaa otsas keegi samal eeskujul julgust isegi varjupaiga luua.
Oma mehelt olen lubaduse saanud, et võin väikese turvakodu küülikutele rajada, aga see juhtub kahjuks alles kolme-nelja aasta pärast. Seni võite arvestada vaid minu rahakotiga.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas nunnu4 » 10. november 2004, 18:12

Marit kirjutas:Minu mõte on, et need pisiloomade varjupaigad peaks olema kuidagi Eestimaal hajutatud - ühest on vähe, sest alati leidub koht, kust varjupaika sõitmine on liiga kauge ja kulukas.
Hiiumaal võiks ikkagi miskit olla, kasvõi Hiiumaa pisiloomade jaoks. Kui ühes kohas asi juba toimib, siis võibolla saab kuskil teises Eestimaa otsas keegi samal eeskujul julgust isegi varjupaiga luua.

Mina olen täiesti nõus , et varjupaigad ei ole üleliigsed ja leiduvad ka sellised inimesed, kes elavad Hiiumaal ja tahavad oma lemmikuid ellu jätta ning viia varjup. :?
Noh soovin edu!!Mina tahaksin küll , et teie teeksite varjupaika.
Eriti on näriliste varjupaiku vaja, sest Eestis on neid tõesti vähe. :roll:
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 10. november 2004, 18:19

Jah mandrile võiks see jääda küll. Rotipoeg su mõte on väga hea. Lapsed oleksid kindlasti huvitatud loodusringis käima.
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas rotipoeg (Teema autor) » 10. november 2004, 19:10

Hiiumaa kasuks räägib turvaline asukoht, tasuta hoone, lisaks see, et mina saalksin 24h ööpäevas vajadusel loomadega tegeleda, lisaks saaksid kohalikud lapsed oma loodusringi ja hiiumaa inimesel tekiks võimalus lemmiklooma soetada.
loomade transpordiks peaks looma hea toimiva võrgustiku ja seda plaanisin ma luua siinsete lugejate kaasabil. raudselt on siin inimesi kes elavad ntx. haapsalus või külastavad hiiumaad sageli.
mandril ma ei tegutse, sest siiski on mu pere ja kodu siin.
alati on ka võimalus loom kellegiga siia transportida ja selliste´suurte koguste peale saab organiseerida mingi transpordi loomadele.
ühte kahte suuremat varjupaika kamba peale pidada on igatahes odavam kui paljusi pisikesi. lihtsam ka sponsoreid leida, kui kodusele mini varjupaigale kus max saaks elada näiteks 10 küülikut vaid. oma rahakoti peal ei suuda seda keegi pidada, see on kindel. Eestimaa ei ole nii suur, et mõni koht saaks olla kauge.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 » 10. november 2004, 19:21

Ja kuidas teie siis edasi tegutsema hakkate?Kas üldse teete varjupaiga või mitte?
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg (Teema autor) » 10. november 2004, 19:26

kui siin passivsed ollakse nagu siiani, siis mina üksi pole ka suuteline midagi tegema. see, et hoone olen leidnud on iseenesest juba suur panus.
hetkel tundub mulle, et seda varjupaika vist ikka pole vaja nii väga...
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 10. november 2004, 19:31

Kuulge, ärge nüüd sabistage, ühe päevaga ei jõua seda enamik lontukaid lugedagi, et idee välja käidud. :) Ootame nädala jagu kommentaare vähemalt, eks?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. november 2004, 19:42

hiiumaale võiks sellise asutuse küll luua ....aitaksin kõiges milles saan =) minult saaks vöibolla paar puuri ... rott on vana ja hamstreid enam pole ...nüüd vötan tantsuhiired aga need mahuvad ka 1 puuri .... küll me Hiiumaalt vabatahtlike aitajaid leiaksime ..... ka on ju paljudes taludes alles vanu nutria ja küülikupuure mida veidi kohendada .......
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 10. november 2004, 19:44

Kuna elan ise Hiiumaal arvan, et varjupaiga mõte on väga hea. Siin tegutseb(vähemalt eelmisel aastal tegutses) Maimo Hõbessaare juhtimisel lemmikloomade ring, kes võib-olla oleks isegi nõus puuride puhastamisel aitama. Seal käivad vist nooremad lapsed. Ja tegelikult oleks siin loomadel kodu leidmise võimalus päris hea. Kuid varjupaigale raha saamiseks võiks ju varjupaigas ka loomade söögid müügil olla ja suur valik neid. Turgu oleks ma arvan, sest suhtlen ju siinsete loomapidajatega ja siinne valik on (minu jaoks) küll liiga väike. Selle idee elluviimise raskust ei suuda ma ette kujutada, sest ma ei tea ju sellistest asjadest midagi :oops: , ma ainult pakun :roll: .
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. november 2004, 19:47

.... sellest ideest võiks ka teistesse lehtedele ... nt .lemmik.ee jne ..kirjutada.....
kindlasti räägin ka oma tutvusringkonnas
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 10. november 2004, 20:27

aga rotipoeg, kas sul omal mingeid tutvusi ei ole, mis transpordiprobleemi lahendada saaks? kedagi, kes regulaarselt mandril käiks, võibolla mõni tudeng?
võikisd ehk rääkida loomapoodidega, kui näiteks see Rakvere pood tookord need närilised vastu võttis, siis leiduks ehk teisigi. siis saaks asi toimida nii, et "üleliigne" loom tuuakse poodi, kus ta saab oodata transportimist Hiiumaale. kui koostööd tegevaid poode oleks 3-4 suuremas linnas, oleks asi juba päris lihtne ja laiaulatuslik. muidugi tahaksid ilmselt poed midagi vastu saada ... kui hästi rääkida, piisab ehk ka ainult reklaamist, kui näiteks varjupaiga-looma toit ja puur oleks varjupaiga poolt. st igas poes oleks pidevalt paar varjupaiga puuri ja teatav varu toitu ning aluspanu.
omalt poolt oleks mul varjupaigale anda ferplasti kast hiirtele, jooksuratas, 2 väikest veepudelit ja igasuguseid toidunõusid.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg (Teema autor) » 10. november 2004, 21:26

sellisel juhul on vaja ohtralt reklaami teha ja leida annetusi tegevaid inimesi.
mu käsi on kipsis veel jõuludeni ja siis peale seda kui käe liikuma saaksin hakkaks selles suunas tegutsema juba tõsisemalt.
loomapoed ...olex mõistlik kui midagi vastu ei küsitaks, sest tegemist on heategeliku loomade abistamisdega.
kui avada tulevikus konto ja me kõik annetaksime ntx 25.- kuus, kvartalis saaksid need loomad sellest söönuks ja võiks mõelda ka uutele puuridele.
heina ehk annetab mõni hiiumaa talumees kah häda korral, samuti on võimalus leida odavamaid söögilahendusi ja põhieesmärgiksd on ikkagi loomale uue kodu leidmine.
hiiumaal on muidugi ka see eelis, et on odavaid ja kasutamata´hooneid, samas enda elukohas seisab praktiliselt kasutult haridusseltsi hoone...miks siis mitte hoonesse elu sisse puhuda.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas teesa11 » 11. november 2004, 14:25

mina oleksin küll selle tegemisel täitsa nõus kui on tahtjaid teha no siis tehke aga loomade transportimisega on jah raskusi..
Soovin edu selle tegemisel!
teesa11
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. november 2004, 19:23

...ma uurisin tana oma klassiõelt ... ta isa kasvatas hiiumaal loomaaiale rotte aga kuna see ei tasunud ära siis likvideeris kasvatuse ja puurid on alles ... arvatavasti ta tahab need müüa aga võibolla on ka nõus annetama... klassiõde pidi uurima .....
...mina saaksin ka isiklikult veidi heina annetada ... mul jääb enda küüliku heintest üle, seda on pigem 3 kui 1 küüliku jaoks :D ....
...rääkisin koolis ,Hiiumaalt oleks abilisi-annetajaid küll.....
...loomapoes võiks ju esialgu müüa isetehtud tooteid-puurisisustust nagu nt heinapesad (neid ma oskan ise meisterdada :) ) jne... :)
....aga tekkis küsimus et kuhu kohta hiiumaal see siis täpsemalt plaanis oleks ..? :?:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas avalanche » 11. november 2004, 20:59

Hiiumaa tundub mandriinimestele võib olla kauge paik, aga kuna meil nagunii ühtegi pisiloomade vajupaika pole, ei saa koha suhtes pirtsutama hakata. Kui Rotipojal on tahtmist ja hoone olemas, miks siis mitte! võib olla õnnestuks kohalikult vallaltki toetust küsida.
Mis transporti puutub, siis tahtsin öelda, et tegelikult leidub abivalmid inimesi rohkem kui me arvata oskame. Tuleb ainult küsida.
Edu sulle, Rotipoeg!
:)
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. november 2004, 21:01

:idea:väga hea idee :idea: toetan igati!!
mu naabrite juurest saaks jäneste puure, minu käest saaks heina ja mu ema käib päris tihti mandril ka veel(meil suur auto)!!!!!:D :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. november 2004, 23:22

Aga nüüd üks võhiku küsimus loomade tervisest ja nakkuse edasi levitamisest.
Kui ma koerte varjupaigast olen lugenud,siis on jäänud silma ka see,et sinna toodavatel koertel võib olla usse jm.haigusi küljes.
Kui siin plaaniti,et loomad võiks Hiiumaale transporti oodata mõnes loomapoes,siis ma kahtlen,et poed võõraid loomi enda juures eriti hoida tahaks.Võivad ju mingid lestad ka oma kaupluse loomadele külge hakata.
Nii nagu Rotipoja küülik sai kosja tulnud peikalt kõrvatõbi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 12. november 2004, 16:36

Ideaalne on see, kui enne varjupaika teiste loomade juurde lisamist vaatab ta üle veterinaar. Tallinna koerte varjupaigas see koertega vist isegi toimib, kassidega eriti mitte. Oleks ju tore, kui sama ka loomapoes tehtaks (et täidega loomapojad müüki ei satuks), aga praegu minuteada ei tee seda keegi.
Iseenesest õige, et meil peaks olema kokkulepped veterinaaridega, kes looma üle vaataks parasiitide jms osas.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. november 2004, 18:35

[quote="rotipoeg"]sellisel juhul on vaja ohtralt reklaami teha ja leida annetusi tegevaid inimesi.
mu käsi on kipsis veel jõuludeni ja siis peale seda kui käe liikuma saaksin hakkaks selles suunas tegutsema juba tõsisemalt

Missugust reklaami sa täpsemalt silmas pead?... Reklaamiga saaks hakata ka praegu tegelema ju ....Ka võiks Hiiumaa koolidesse panna ülesse annetuste kogumiseks kastid ????Ja koolides saaks ka reklaami teha .. Mingid plakatid või nii ,kasvõi A4 paberilehtedel...?? :?:
Viimati muutis Endised kasutajad 14. november 2004, 05:33, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. november 2004, 21:28

mina arvan kaa,et võiks teha annetus kastid,kas panna koolides üles,või isegi suurtemates poodides.inimesed panevad raha ikka küll.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas rotipoeg (Teema autor) » 12. november 2004, 21:35

mul olid suurejoonelisemad annetusplaanid aga korjandus on samuti hea idee. esialgu tahaks ma teha uurimistööd veidike, kas on veel avaramat kohta ja lugeda äriplaani loomahotellist, et kas tasuks, et siis tulevikus oleks hiidlastel ka selline koht ehk ja see teeniks raha ka varjupaigale.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. november 2004, 23:18

hmm...mina arvan, et võib-olla oleks hiiumaal isegi parem varjupaika pidada. maal on lastel ju vähem vaba aja veetmise võimalusi, abilisi oleks seda rohkem ja kui veel tasuta ruumid ja osaliselt ka puure ja heina saaks, oleks eriti hea. trantspordi kohta ei tea midagi öelda, ehk keegi ikka aitab :roll: aga see annetuste varjant on ka päris hea, mina oleks nõus mingi väikse summa maksma, kui asi ikka tööle läheb (ja sisetunne ütleb, et läheb :wink:) ja see lemmiklooma poodides majutamine kuni trantspordini...usun, et see võib päris hästi toimida :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 12. november 2004, 23:40

Igati super mõte! :) Soovitaks siiski kuhugi suuuremasse linna :roll: . Annetuse kastid oleks ka head .
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg (Teema autor) » 13. november 2004, 10:54

suuremas linnas oleks muidugi logistiliselt kergem, kuid ruumide rent väga kallis, lisaks keskkonna kaitse vaevalt lubaks sõnnikuhunnikut keset linna teha.
teatavasti loomad tekitavad palju ka mustust.
samuti ei pruugi linnas hoonete omanikud anda rendile kinnisvcara loomade tarbeks.
kui lontulehelt kas või iga liitunu annetaks aastas 100 krooni toimiks asi juba väga hästi.
mul on sihikul veel üks laut, kus poolel territooriumil on kitsed ja pool on tühi...seda tahetakse müüa aga pole veel saanud uurida mis rahadega. see oleks isegi veel parem hoone.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Varjupaiga idee

PostitusPostitas Kissu » 13. november 2004, 11:24

Tegelikult on suur linnade äärtealadele siiski võimalik suhteliselt väikeste rahadega rentida/osta maad või maju ja asju. Ma kaldun arvama, et lõppkokkuvõttes tuleks see odavam kui transpordi organiseerimine hiiumaale. :o
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Muud asutused

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist