chrystye Täpi

Tõhud meie kodudes

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

chrystye Täpi

PostitusPostitas chrystye (Teema autor) » 13. märts 2015, 11:00

Aga siin siis pikemalt Täpi tulekust.
Teen ennast siis Teile kõigile teatavaks. Ostsime ta Pärnu lähedalt Lao Linnujaamast. Käisme kohal. (olen kuulnud igasuguseid jutte neist, kuid see ei mõjutanud minu otsust). Ostuga ja uue sõbraga olen väga-väga rahul. Mõtlesin, et ta on hullem röövel ja kasvatamatu. Tegelikult on need 2 päeva näidanud, et ta on nagu kass. Tegelikult on 2,5 kuune ja väga inimese sõbralik. Toas käib kogu aeg järel, nurub sülle. Proovib hammustada, kuid teab, mis on ninanips (oli nii kasvatatud) ja siis lakub kätt või seda kohta mis hammustas. Kõvasti pole kordagi hammustanud. Küüsi üritasin lõigata, esimesed käpad läksid rahulikult, tagumisteni ei jõudnud. Proovin nüüd uuesti, sest nüüd ostsine selle vitamiinipasta :)
Lapsega (8 aastane poiss) saab suurepäraselt läbi. Kui on näiteks minu juures ja laps tuleb teisest toast, siis Täpi paneb kohe vudima tema poole. Laps piiksutab väikest hiirt ja Täpi kohe lendab tema juurde, ükskõik kust toa nurgast (koos oldud ju vaid 2 päeva). Hommikul kui köögis askeldan, on kogu aeg minu juures aga uudistab ringi ka. Laseb ilusasti pai teha.
Täna oli teine päev meie kodus ja oli juba veidi rahulikum oma puuris. (esimesel õhtul ja ka eile õhtul oma puuris, kriuksus, kiunus jne, kui sülle võtsin ja enda rinna peale pool lamades ta võtsin teleka ette, nohises hommikumantli krae alla ja rahunes hetkega :)
Lahti laseme tal olla terves esimesel korrusel (meil maja) Teisele korrusele ei lase, võib trepist kukkuda, trepp on lahtine külgedelt. Hommikul lasen lahti 07.00-08.00, siis tagasi puuri, siis läheme kooli ja tööle. Laps koolist tulles eile lasi ka lahti, ja muidu laseme lahti nii 17.00 paiku ja siis vahepeal paneme tagasi, et pissiks ja sööks ja jooks. Ööseks puuri. Õhtul, kui laps magab juba ja meie telekat vaatame, siis on mürgeldama hakanud ja tahab välja puurist.
Sööb tuhkru krõbinaid. Andsin ka kana pugu, südant ja kaela maitsta! Meeldis väga.
Eile hommikul pakkusin kassipoja konservi, tahtis kausi ka ära süüa :)

Eks vaatame, mis meist saab, hetkel mõtted kogu aeg temaga :)

Edit samton: eraldatud sellest teemast
Viimati muutis chrystye 19. märts 2015, 09:43, kokku muudetud 1 kord.
Täpi - väike kallis võrukael
chrystye
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 6
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas mesimummu » 13. märts 2015, 13:53

Teretulemast tuhkrutelki!
Mul on hea meel lugeda, et Teil kõik sujuvalt läheb :) . Edu pisikese kasvatamises, jään ootama pilte :wink: .
Valgetuhkur Ritter Sport &
Moonshine Evil Princess Vesuuv ♥
Kasutaja avatar
mesimummu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1097
Teemad: 7
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas BLackRat » 13. märts 2015, 19:28

Tere ka meie poolt! :) Samuti pilte-pilte! :D Neid on alati kõige vahvam vaadata ja hoidke kindlasti uudistega kursis meid ;)
Minna & Diesel
Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened ― Anatole France
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas Mari8 » 13. märts 2015, 21:23

Tere tulemast! Jääme ootama edasisi seiklusi ja muidugi ka pilte! :)
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas chrystye (Teema autor) » 16. märts 2015, 08:38

Lisasin pildid oma isiklikku albumisse
Täpi - väike kallis võrukael
chrystye
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 6
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas chrystye (Teema autor) » 17. märts 2015, 11:42

http://album.ee/node/29140213/50351909
nii siis meeldib õhtul magada, vahel paneb ka oma nina vastu kaela :)
Täpi - väike kallis võrukael
chrystye
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 6
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas chrystye (Teema autor) » 18. märts 2015, 11:47

Kui meie oleme kodus, kakab ilusati oma puuris olevasse puidugraanulitega WC-sse, päeva on juhtunud ka teistesse puuri nurkadesse.
Siit lugedes sain teada, et toidu lähedale ei kaka :) Kraabib ja sobrab oma krõbuskite kausis, nii, et krõbuskid lendavad kõik üle kausi ääre....ja mida ta kausi kõrvale krõbuskite peale tegi - KAKAS!!! Oehh...
On vist aru saanud juba (tark loom), et kui oleme kodus ja puuri juurde sitsima tuleb, saab välja ja kui on juba väljas tükk aega jooksnud ja müranud, siis puuri pannes joob/sööb ja kobib magama.....hull unemüts :)
Armastab kaisus olla.
Oleme õues käinud 2 korda. Käib mööda maad nagu siga oma kärsaga :) Miskipärast vappub õues olles, nagu vapruse värinad? Külm?Erutus?
Täpi - väike kallis võrukael
chrystye
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 6
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas mesimummu » 18. märts 2015, 11:57

Tore tegelane!
Need peaksid jah olema erutuse-ärevuse-vapruse värinad ja see on täiesti normaalne. Külm tal küll pole.
Peale ärkamist nt Ritter ka väriseb, kui läheb jooma või sööma. See pidi tähendama, et ta taastab enda tavalist temperatuuri vms. Ma ka hommikul voodist välja tulles värisen... :D
Valgetuhkur Ritter Sport &
Moonshine Evil Princess Vesuuv ♥
Kasutaja avatar
mesimummu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1097
Teemad: 7
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas Mari8 » 18. märts 2015, 20:42

Niiiiii armas!!!! Ja värinad on täiesti normaalsed. :)
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas chrystye (Teema autor) » 23. märts 2015, 15:33

Olime reisil paar päeva, ema käis teda söötmas ja natuke mängimas. Koju jõudes oli tegelasel hullult hea meel, kõik reisi kotid, kilekotid ja muu kraam vajas läbi käimist. Näitas välja oma tõelist rõõmu meie taasnägemise üle.
Ostsime Tallinnast tagasi tulles talle loomapoest need korrused, mis puuri käivad. Ka redelid, kuid selliseid kinniseid (plank)redeleid ei olnud, olid ainult linnudredelid pulkadega.
Aga tundub, et neid mööda ta käia ei oska. Vaja oleks neid õigeid redeleid, Ferplasti omad, kuid neid ei ole kuskilt saada.

Ühesõnaga, esimesed 2 nädalat on läinud kiiresti, olen looma valikuga väga rahul, lausa kibelen koju, et teda välja lasta, mängida ja niisama jutustada temaga. Lahe tegelane.
Kui ta tõime, kaalusin ta ära, proovin nüüd ka kaaluda, tundub, et on palju priskemaks muutunud, kõht trullakas lausa :)

Vaktsineerimist hakkan nüüd ka uurima, sai 3 kuuseks. 6 kuu paiku siis steriliseerima :-)
Viimati muutis chrystye 24. märts 2015, 08:15, kokku muudetud 1 kord.
Täpi - väike kallis võrukael
chrystye
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 6
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas BLackRat » 23. märts 2015, 18:57

Tore lausa lugeda, et pisike juba rõõmu pakub! :)

Selle steriliseerimisega soovitaks ma siiski oodata, et täpselt 6-kuusena ei ole ilmtingimata vajalik, kui just väliseid tunnusmärke pole. Teadupärast jääb pärast steriliseerimist/kastreerimist kasv kinni. Lisaks võib tal jooksukas tulla ka alles 7- või isegi 8-kuusena ning paari kuuga võib Su neiu veel ilusti kasvu visata.
Minu neiul, Minnal, algas jooksukas alles nädal enne 9-kuuseks saamist ja siis sai talle implantaat paigaldatud, millega küll kasv kinni ei jää, kuid ikkagi ootasin ära jooksuka tunnused.

Aga edu ja jaksu pisikese kantseldamisel ;)
Minna & Diesel
Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened ― Anatole France
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas chrystye (Teema autor) » 30. märts 2015, 08:37

Tere taas.

Kaalusin pisikese Täpi ära, tuues oli 330 g, nüüd 430 g :) 2,5 nädalaga? loodan, et ma teda üle ei sööda. Isu on tal super hea, anna ainult kaela, südant, tiiba, pugu, veiselihatükke...

Natuka ka pilte minu albumis

9494
9492
Täpi - väike kallis võrukael
chrystye
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 6
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas Mari8 » 30. märts 2015, 13:54

Ta alles nii noor, peabki kasvama. :) Minu noorem tuhkur kutsikana võttis isegi kuni 50g päevas juurde. Kui naturaalselt toidad, siis nad ei söö tavaliselt üle, vaid just nii palju kui vaja. Proovi näiteks kord nädalas maksa ka anda.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas chrystye (Teema autor) » 30. märts 2015, 14:34

Krõbuskid on kogu aeg ees jah, näljaga süüakse ainult neid.. Aga söötmisega olen küll segaduses. Eks ma ka alles õpi koos temaga. Hommikul oli teine täitsa näljas, andsin pool kanatiiba.
Samas kui tihti nüüd veel anda, olen ka peale tööd andnud näiteks pugu 2 tk ja õhtul veel kaela!
Kas palju, või vähe?
Täpi - väike kallis võrukael
chrystye
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 6
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas Mari8 » 30. märts 2015, 23:23

Täitsa normaalne kutsika kohta. :) Isegi väga hea. Anna lihtsalt nii palju kui ta sööb. Kutsikana pole küll ülesöömise pärast vaja muretseda. Kui eelmine toit on ära söödud, võib uue pala ette anda.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas chrystye (Teema autor) » 20. aprill 2015, 13:31

Tere taas. Nii, meie Täpike kosub jõudsalt, kui on nüüd 1 kuu meie juures olnud kaalub 580 g (tuues oli 340g).
Söögiisu (just ja ainult toores liha - kana pugu, süda, kael, tiib) anna ainult kätte, iga kell sööks ainult. Krõbuskeid ja kassikonservi vaid nuusutatukse. Kas olen juba ära hellitanud toorega?

Aga pissimisega on ikka jama. Nurgapott olemas puuris, algul kasutasin puidugraanuleid, tundus, et tekib väga palju saepuru. Ostsin nüüd kassiliivasid, erinevaid, hetkel klombistuv. Kuid see läheb haisema. Ei lukusta lõhna. Ja kui ta seda üle poti ääre kasti kraabib, pudelist vesi peale tilgub, jääb puuri põhja selline pruun savi ja ma ei tea mille moodi asi. Ei tea, kas peaks puidugraanuli peale tagasi minema?
Ja ikka ja jälle - aegajalt- laseb poti kõrvale või hoopis teise nurka! Jama. Passin küll peale, kuid alati ei saa jaole. On päevi kus pissib ja kakab ilusasti ainult ilusasti kasti. On päevi kui laseb igale poole puuri, nii nurka kui ka kasti äärde.

Muidu igati roosa ja rõõmus võrukael.
Täpi - väike kallis võrukael
chrystye
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 6
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas Mari8 » 20. aprill 2015, 22:31

Liivast- mina kasutan ainult seda paakuvat: http://bosse.ee/cats-best-okoplus-kassiliiv-10-l.html Minu arust see on parimatest parim. Ei lõhna, paakub hästi ehk kerge puhastada. Alguses kasutasin sama firma terveid graanuleid, aga need ei ole üldse head minu arust ja läksin tagasi purustatud graanulite peale. See on siis selline puru ja kindlasti kasutan paakuvat, sest muidu on võimatu puhastada.

Pilt


Nii tore lugeda, et ta hästi sööb. Minu arvates toorega ei saa ära hellitada, sest see ongi ju nende loomulik ja kõige parem toit. :-) Aga soovitaks ka anda muid loomi kui ainult kana. Ta peaks sööma miinimum kolme erinevat sorti liha, et põhilised toitainevajadused kõik kenasti kaetud saaks. Kas hiiri oled pakkunud? Või näiteks vutti?
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas chrystye (Teema autor) » 21. aprill 2015, 09:58

Tere. Ei ole pakkunud muud kui kana ja tema kehaosasid, ja veiseliha mõned korrad. Kust ma neid hiiri ja vutte saada võiks?

Küsin siis ka vaktsineerimise kohta. Käisime tegemas esimest süsti siis, kui oli 3 kuune, nüüd ootab ees teine süst. Kiri, mis tuleb meeldetuletusena meilile, ütles, et peaks tegema 7 päeva enne järgmist vaktsiini ussikuuri? Ma pole sellest midagi kuulnud ja arst esimesel visiidil ka midagi ei rääkinud :) Nüüd natuke segaduses.
Täpi - väike kallis võrukael
chrystye
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 6
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas Marilin » 21. aprill 2015, 21:21

Ussirohu jutt ei kehti tuhkrutele.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas Mari8 » 21. aprill 2015, 23:05

Vutte saab näiteks Rimist, need on järveotsa vutifarmi vutid, kolmekaupa müüakse lihakehasid. Olen nendega kirjavahetuses olnud ja neilt saab tellida ka soovi korral terve vuti koos sulgede ja siseorganitega, tuhkrule parimast parimas vormis. Hiiri, tibusid saab Zoomaailma loomapoest.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas chrystye (Teema autor) » 25. mai 2015, 12:04

Tere. Meie Täpikene on saanud ootamatult 5 kuuseks. Aeg lendab kiiresti.
Aru ma tast vahel ei saa. Igapäevaselt 90-95% laseb puuris liivakasti, kuid on päevi (eile ja üleeile), kui liivakasti jõuab 25% vaid.
Puur on kandiline, kus on 4 nurka, loogiline. Ühes nurgas on liivakast (kolmnurkne), teises vastas nurgas on redeli ots, sinna ka ei pissi. Üleeile ja eile pissis ja kakas vaid nendesse kahte vabasse nurka. Ma ei saa aru. Liiv on sama, kasti koristan ka samamoodi.
Täpi - väike kallis võrukael
chrystye
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 6
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas Marilin » 27. mai 2015, 21:43

Kas puuri neljakandiline suur liivakast ei mahu? Mäletan, et alguses kasutasin ka kolmnurkset liivakasti, aga loobusin sellest ruttu, sest samamoodi vahel tehti ilusti sinna, vahel jällegi mitte. Kui neljakandilise vastu vahetasin, läksid kõik hädad ilusti kasti.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas Ritney » 24. august 2015, 21:24

Meil ka liivakastiga probleeme, alguses paar esimest päeva käis üks kenasti liivakastis, nüüd aga lasevad mööda, küll liivakasti kõrvale või tühjadesse nurkadesse, meil 2 kandilist liivakasti, erinevatel platvormidel. Ja tibinad käivad hädal täpselt seal kus liivakasti ei ole. Kui liivakasti sinna tõstan, kus nad käivad, siis teevad oma hädad sinna kui liivakast enne oli. Väljas olles käivad nad häda tegemas välisukse ette, täna panin sinna ka liivakasti ja üks käis ilusti kastisisse tegemas, samas kui teine tegi jällegi kasti kõrvale rätiku peale.

ja see ei kehti ka meie puhul, et toidu juures häda ei tee, ma panin krõbinad sinna, kuhu ei tahtnud, et nad oma häda teevad ja nad lasid ilust kenast krõbinatele peale. Aga eks nad mul alles noored ka, äkki ikka õpivad veel.
Ritney
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: chrystye Täpi

PostitusPostitas Marilin » 27. august 2015, 21:10

Muidugi õpivad :) Tuhkrute puhul peab olema lihtsalt tohutult järjekindel.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie tuhkrud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 10 külalist