Charmany's tuhkrud

Tõhud meie kodudes

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 29. detsember 2012, 10:58

Pilt

Poisid on juba päris mitu nädalat olnud juba paaritamiskõlblikud. Seega kui lasen poisid tuppa siis peale neid oma pool tundi tuulutan tuba.
Näib, et poisid elasid edukalt üle selle põhilise pakase. Söödi sel ajal palju rohkem, kõik läks, mis ette anti. Nüüd mil on juba soojem, on ka Armani söögiisu sama kehva, nagu ennem. Armanile osteti detsembri algul kilo kananahka. Nüüd igapäev saab paraja portsu, silmnähtavalt on poiss kaalust juurde võtnud. Kuid ilmselt kuna kananahk täidab päris korralikult kõhtu, siis muu kraam läheb jällegist halvemini.
Connu on dieedil, mõned üleliigsed grammid, seega on temal aegajalt veepäevad.

Rääkides veel õues elamisest, naudivad poisid seda täiel rinnal. Kui ma käin puuri puhastamas ja jätan rõdu ukse lahti, arvaksin, et mõlemad tormavad kohe tuppa sooja, kuid ei. Ikka möll käib lumes ja toas käiakse ainult Charlie veekausis snorgeldamas. Kui lasen nad õhtuti tuppa jooksma, siis maksimum suudetakse toas ringi traavida 10 mintsa, siis minnakse magama Charlie pessa, mis on rõdu ukse juures ja nii oodatakse millal lastakse jälle rõdule. Ja eriti märkimisväärne on karv, mis on täiesti teistsugune, kui toas elava tuhkru karv!
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 13. jaanuar 2013, 13:33

Kuna meile tulid külla Ferru ja Kismet(ma ei tea kui kauaks, sest vahepeal oli veel üks looma hoiul ja need kuupäevad ei püsi üldse meeles), siis pidin minema kohusetundlikult suslikutega õue. Suhteliselt raske on nelja tuhkruga jalutada, kuid teostatav. Ainuke miinus selle juures ongi see, et rihmad lähevad sõlme, kuigi tagasi tulles kordagi ei läinud rihmad omavahel sõlme. Tegin muidugi pilte ka, ma olen viimasel ajal olnud eriti laisk pildistaja, sest panin kaamera müüki ja ei taha läbisõitu suurendada.

Pilt
Pilt

Ja ma pean ära märkima, et Armani on muutunud niii fotogeeniliseks, et täitsa lust on teda pildistada. Ise pakub poose ja on väga püsiv ning on nõus minuga koostööd tegema. Muidugi eriti suur viga on teda esimesena pildistada, sest peale teda tunduvad kõik 3 eriti totud modellid.
F ja K pildid on nende teemas.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 24. jaanuar 2013, 13:54

Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas kulla » 25. jaanuar 2013, 23:59

Appikene kui ilusad pildid, no nii nunnukad, super kenad tuhkrud;))
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas Liisukas » 03. veebruar 2013, 11:32

Tundub, et eilse näituse puhul võib Armanile kohe topelt musid saata! Nii tubli poiss! :)
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 03. veebruar 2013, 11:59

Küll sa oled usin Liisu! Armani tänab!

Armani sai eile 95,75 punkti, võitis klassi(1/7), oli parim shokolaad, parim senior ja vastassugupoole parim.
Connu tegi ka üsna kena töö, arvestades seda, et ta mask on hetkel eriti "kena", saades 91 punkti ja olles klassis teine (2/13).
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 29. märts 2013, 16:53

Vahest tuleb ka minu poistel poseerimise tuju... Tähendab Armanil, Connu on lihtsalt "nurka" surutud.
Pilt

Ja üks mitu kuud vana pilt, Armani järab lihatükki.
Pilt
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 30. märts 2013, 20:46

Pilt
Vajus sisse:
Pilt
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas Õntsu » 19. mai 2013, 14:07

Oehh, sul on nii ilusad ja selged pildid :biglove: Aga kas sul ongi kohe nii head pildid või sa töötled kuskil veidike pilte ka enne üles panekut?
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 19. mai 2013, 18:25

Muidugi töötlen.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 16. juuni 2013, 10:23

Tuhkrud on mul täielikult nüüd rõduloomad, tegin selle tuhkrukindlaks, julgen jätta nad ka üksinda sinna. Esialgu kui harjutasin neid rõduga, siis ikka pidevalt genereeriti ja otsiti väljapääsu ning pidevalt mingi möll käis. Nüüd on juba maha rahunetud ning enamus ajast kas niisama kõnnitakse ringi või magatakse. Armani on väga tubli ning järgmisel päeval lakub terve rõdu üle, sest ma annan õhtuti neile ühe kanakoiva kahe peale, siis nad ajavad üksteist taga. Esialgu oli füüsiline vorm päris niru, nüüd ikka mõlemad jaksavad päris pikalt lihatükki taga ajada.
Kuna jooksuajaga on mõlemad päris korralikult alla võtnud, Armani oli/on ca 1200g, Conel 1400g; siis ma annan nüüd kaks korda päevas neile süüa. Kogus on enamvähem sama.
Aprillis sai Armani kahe aastaseks. Julgen väita, et Armani on alles nüüd harjunud elama koos kellegagi, sest ta on õppinud enda eest seisma, ta oskab ennast maksma panna, ei lase Conelil endale pähe istuda. Varem oli Armani see hälvik, kes sai Conelilt peksa, nüüd on "karja" positsioonid vahetunud. Ausalt öeldes on mul selle üle väga hea meel, sest Conel on tunduvalt rahulikumaks muutunud, enam ei ole seda hübriidi, kes oli pool aastat tagasi. PS! Conel tähistas maikuus oma esimest sünnipäeva.
Armani sünnipäevaks otsustasin osta arendava mänguasja. Capitalil sai Johanna auhinnaks ning seal sai kohe see ära proovitud ja mu mõlemad poisid olid üpris vaimustatud sellest, eriti söödik Conel. Nii siis ma ostsin ka level 2, et Charliel oleks ka huvitav. Mingi aeg olid kõik selle järgi hullud, pidin lausa selle kappi ära panema, sest C lihtsalt käis sellega mul järel ja ootas millal ma panen sinna midagi. Enamvähem samamoodi käitusid tuhkrud, pidevalt istusid ja kraapisid seda ning otsisid, keerasid ümberpidi ja proovisid siis ning tegid igast imevigureid, sest maiust ju kuskilt välja ei tulnud. Nüüd on vaimustus üle läinud, aegajalt ma panen neile sinna krõbinaid(muidugi see on muutunud nende jaoks juba maiuseks, sest keelatud vili on alati parem ju), kuid üle kahe korra nad ei viitsi sellega tegeleda. Muidugi on kõik nipid juba selged ning 1-0 tehakse kümne sekundiga.

Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 08. august 2013, 20:47

Nüüdseks on mul hetkel kolm tuhkrut, lisaks oma pättidele Ferru. Keda ma ausalt öeldes ei taha enam Liisule tagasi anda, see miniatuurne suslik on mu südamesse pugenud nagu oma tuhkur. Tüüp on niivõrd oma siin juba, et sööb kõike järjest, enam ei valita - juba mitu päeva järjest pistab tibusid nahka nagu vanasti krõbinaid. Krõbinatest ei minda enam pöörde, esialgu käis tüüp puuri all olevat krõbinatünni kraapimas 24/7.

Laupäeval nautis Ferru üksindust, sest olin poistega Soomes Kesäpiknikul. Armani kohapealt kahtlesin pikalt, sest tüüp vahetab siiamaani karva ning korraliku kasukat tal pole. Aga siiski võtsin kaasa. Conel oli klassi 2.; Armani sai eriauhinna aktiivselt Soome näitustel osalemise eest.

Pilt
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas Liisukas » 09. august 2013, 07:14

Juhuuu, Ferru sööb tibusid! :)
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Armani & Conel

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 29. august 2013, 07:17

Mul käisid ka loomad näitusel, nagu alati. Conel 91,5 punkti, klassivõit ja vastassugupoole parim. Armani oma niru karvaga sai 87,5 punkti.
Pilt
Hetkel pesitseb meil üks Coneli hambuline järglane. Megaäge tüüp, loodetavasti suudan ta ikka ära anda. Hetkel tundub see pea võimatu. Valgetuhkur Bite The Ice, minu jaoks täielik Schweppes.
Pilt
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Armani, Conel & Schweppes

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 26. oktoober 2013, 19:20

Schweppes nüüd ongi meil püsielanik. Kuu aega tagasi oli tal õla luumurd, käis operatsioonil. Nüüdseks on neiul käpp peaaegu korras, ilusti kasutatakse käppa ning tundub, et kõik on korras. Hambaid vahest kipub kasutama, kuid mõnuga pole ammu saanud hammustada. Schwepsu kaalub hetkel 1300g.
Pilt
Pilt

Armanil ja Conelil läheb hästi. A 1700g, C 1600g. Kes mäletab seda aega, mil Armani kaalus Conelist rohkem? :D
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Armani, Conel & Schweppes

PostitusPostitas maris2 » 26. oktoober 2013, 19:24

Nutri tuub näeb hea välja;-)
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Charmany's tuhkrud

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 05. august 2014, 10:10

Et täitsa ära ei kaoks tuhkrundusest, siis otsustasin natuke uudiseid jagada. Kõik minu tuhkrud said selle aasta kevadel implantaadid, põhjuseks oli minu ära sõitmine pikemaks ajaks. Loomad said ära jaotatud kahe kodu vahel. Schweppes Helerile ja poisid Johannale. Tuhat tänu neile! Kuid elu välismaal tegi kannapöörde ja ma olen nüüd tagasi Eestimaal. Meie tuhkrute koosseis on hetkel siis selline(sellel pildil väljunduvad väga hästi nende iseloomud):
Pilt

Conel:
Pilt

Peale Soome Capitali näitust, kui Conel võitis ära klassi, teostasin ühe oma vana fotoidee rosetiga:
Pilt

Lisaks jõuludel käis meil külas vaaraokoer Zonda oma perenaisega, olime juba vägaväga ammu tahtnud pilti vaaraokoerast ning tuhkrust. Mina muidugi arvasin, et Armani, kes on kõigi suur sõber, on selleks ideaalne, aga hoopiski eksisin, Zonda sai Armani käest korralikult peksa. Meie õnneks oli Conel vägagi nõus Zondaga koos ühe pildi peal olema, muidugi koer oli täiega shokis ning enamus piltidel on Zondal piinatud nägu. :) Aga tulemusega olen enamvähem rahul.
Pilt

Pean tõdema fakti, et ma kasutan oma kaamerat viimasel ajal väga vähe ja kui pildistan siis lihtsalt enda jaoks. Püüan mingi päev end tuhkrutega välja vedada ning klõpsutada väheke.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Charmany's tuhkrud

PostitusPostitas AlbinoFurets » 06. august 2014, 11:48

Kes esimesel pildil on ? :) Kõik Sinu?
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Charmany's tuhkrud

PostitusPostitas Ailen (Teema autor) » 08. august 2014, 09:30

Armani, Ferrily, Baileys, Conel ja Schweppes. F ja B on hoiul mu juures määramata ajaks. :)
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Charmany's tuhkrud

PostitusPostitas Harleyquin » 10. august 2014, 23:36

Väga head ja korralikud pildid. Koera nägu ajab küll naerma:)
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus

Re: Charmany's tuhkrud

PostitusPostitas BLackRat » 23. detsember 2014, 15:49

Kuidas teiega lood on? Pole ammu näha olnud (postitusi tõhkude kohta) siin Pisis...
Minna & Diesel
Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened ― Anatole France
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Meie tuhkrud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist