Väike Joosep-Jänes

Meie kikk- ja lontkõrvalised sõbrakesed.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Väike Joosep-Jänes

PostitusPostitas Sixu (Teema autor) » 01. juuli 2014, 20:57

Joosep tuli meie perre Viljandi Varjupaigast 26.juunil 2014.a. Ta on üsna väike küülikupoiss, umbes kaks korda suurem kui merisiga. Joosep on täiskasvanud, kuid tema vanus on meile teadmata. Välimuselt on Joosep lühikarvaline must-valge ja kikk-kõrvaline küülik. Lihtne ja armas.
Varem on meie peres olnud merisead, seega ei ole närilise eest hoolitsemine mulle väga võõras teema. Eelkõige soovis küülikut (või uuesti merisiga) minu 12-aastane poeg ja kuna meil on kodus ka kolm kassi (kellest kaks on hoiukassid - oleme Pesaleidja hoiukodu), kes ka hiiri püüavad, siis otsustasime küüliku kasuks, sest küülik on suurem loom kui merisiga ja loodetavasti kiisud ei võta teda kui saaklooma, kui ära harjuvad Joosepiga.
Loomult on Joosep üsna sõbralik. Vahel laseb sülle võtta, kuid mitte alati. Eks ta peab veel harjuma meiega. Pai laseb ilusti teha ja esialgu piirdumegi rohkem paitamisega, et ta minu, mu poja ja mu 5-aastase tütrega ära harjuks. Sülle võtame teda ainult vajadusel.

Pildid on klikitavad.

Pilt Pilt
Viimati muutis Sixu 31. oktoober 2014, 01:03, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Sixu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Joosep

PostitusPostitas Keilyke » 01. juuli 2014, 21:59

Joosep on väga armas küülikuhärra. :biglove:
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Joosep

PostitusPostitas Sixu (Teema autor) » 06. juuli 2014, 21:34

Joosep tembutab!
Täna hommikul enne tööle minekut oli küülikupuuris kõik korras. Pissinurgas olid puhtad pelletid, värske hein ootas äsjaostetud puurivõre siseküljele käivas heinasõimes söömist ja toidukausis oli kenake ports kuivtoitu.
Nüüd õhtul koju tulles ootas mind totaalne kaos.
Pissinurgast kaabib pelletid välja, seejärel pissib tühjaks kaabitud pissinurka ja pärast ka väljakaabitud pelletitele.
Pissinurga servad on madalamaks söödud... Loodan, et see sissesöödud plastik talle midagi ei tee...
Lisaks on tal vaja pissinurka mööda puuri vedada. Järgmisel puuri puhatamisel kruvin pissinurga paari pisikese kruviga puurinurka kinni (sedasi, et oleks ka hea lihtne puhastamisel lahti kruvida) ja loodetavasti lõppeb siis ka selle servade söömine. Kui ei, pean ilmselt pissinurgast loobuma või leiutama mingi alternatiivi.
Äsjaostetud heinasõimest oli Joosep heina kõik puuri põhjale laiali sikutanud, et siis selle peal magada, selle peale pissida ja natuke ka seda süüa. Otsus: välimine heinasõim läheb uuesti kasutusse, kuigi ta sealt eriti heina võtta ei taha.
Portselanist toidukauss oli kummuli keeratud ja kuivtoit laiali kühveldatud.
Joosep aga lebotab puuris keset seda ühe päevaga tekitatud kaost ja vaatab mulle maailma kõige süütumate silmadega otsa ja nagu ütleks mulle: "Onju ma olen nunnu!"
Kasutaja avatar
Sixu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Joosep

PostitusPostitas Kuldhai » 07. juuli 2014, 07:42

Oi kui kena küülikupoiss on siia ilmunud!
Meie Mastifile meeldib ka oma pissinurka laiali kraapida, kui aluspanu veel kuiv on, märjema jätab rahule. Ma puistan alati kuiva peale natuke märga, siis ei ole talle nii ahvatlev.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Joosep-Jänes

PostitusPostitas Sixu (Teema autor) » 31. oktoober 2014, 01:03

Hei-hei!
Päris mitu kuud ei ole ma midagi kirjutanud.
Joosepil läheb kenasti. :)
Loobusime eraldi pissikastist. Ta lihtsalt näris selle servad maatasa ja see kast kaotas oma mõtte... Ilmselt oleks ta põhja ka ilmselt lõpuks ära söönud, kui ma ei oleks seda minema visanud. Nüüd on puuris lihtsalt umbes üks kolmandik kaetud pelletitega ja pissib-pabuldab lihtsalt nurka.
Hiljuti ostsin Joosepile puidust majakese. Nüüd ta sööb seda, nii et pilpapuru lendab. Noh, eks ma sellepärast ostsingi, et kaks-ühes oleks - et on mida närida ja on ka uru eest. Õunapuuoksi toon ka, aga neist pole ta üldiselt eriti vaimustuses olnudki algusest peale.
Kuivtoidu ostan Joosepile Zooplaneti poest, need lahtiselt müüdavad. Ostan kaks-kolm erinevat ja segan kokku. Jänks on rahul, jätab ainult päevalilleseemned järele.
Jalutamisega on me kodus kehvad lood. Et Joosepile meeldib plastik ja muu selline kunstmaterjal (ärasöödud pissinurk ja juppideks näritud telefonikõrvaklapid), siis tema ainus võimalus koibi sirutada on poisi voodi. Puur asub voodijalutsis madalal laual ja nii siis jänks silkab igal õhtul mõned tunnid puuri ja voodi vahet. Elame üürikorteris ja et põleda saaksid kõik lambid, mis vaja ja kasutatud kõik muud elektriseadmed, mis vaja, siis on elamine üsna pikendusjuhtmeterohke. Ei hakka parem riskimagi.
Kassidega on Joosep ära harjunud ja nemad Joosepiga vist ka. Hoiukass Rosalyn suhtub jänksi suhteliselt neutraalselt, kuid me enda kiisu Naff tahab Joosepiga mängida. Vahel nad kekslevadki koos poja voodil. Üsna koomiline vaatepilt. :)
Mõned värskemad pildid ka meie Joosep-Jänesest. :)

Pildid on klikitavad.

Pilt Pilt
Pilt Pilt
Kasutaja avatar
Sixu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Joosep-Jänes

PostitusPostitas Kuldhai » 01. november 2014, 15:43

Tore teist jälle kuulda! Kas Joosep voodi pealt maha ei hüppa? Või passite peale kogu aeg, kui ta lahti on?
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Joosep-Jänes

PostitusPostitas Sixu (Teema autor) » 01. november 2014, 23:20

Ta on jah voodi pealt maha ka hüpanud, aga üldiselt hoiame ikka silma peal. Enamasti rahuldub ta voodil ringi hüppamisega. Kui hüppabki põrandale, siis lihtsalt tõstame ta voodile tagasi.
Kasutaja avatar
Sixu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Joosep-Jänes

PostitusPostitas 3rika » 05. november 2014, 16:43

Soliidse välimusega küülik. :biglove:
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie küülikud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist