Tuhkrute vaktsineerimine

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Re: vaktsineerimine

PostitusPostitas Heleri » 01. november 2004, 13:32

särts kirjutas:mille vastu teie tuhkrud vaktsineeritud on? ma peaks varsti vaktsineerima minema; mu tuhkru eelmine omanik rääkis, et Kotole on tehtud mingi komplekvaktsiin; aga mis täpselt ei saanud aru, sest see inimene oli venelane; samas lugesin ma kusagilt, et kompleksvaktsiini pole vaja; tuleks vaktsineerida marutõve vastu ja siis veel mingi haiguse vastu; aga mis see teine haigus on? inglise keeles on canine distempter;

Kompleksvaktsiine ei tohi tuhkrule teha, sest nad on igasuguste ravimite suhtes väga vastuvõtlikud ning tuhkrutele ei sobi kassidele ja koertele mõeldud vaktsiinid. Marutaudi süst tuleb teha kindlasti ja seda igal aastal 1 kord.
Canine distemper on tegelikult koertekatk ja see haigus lõpeb tuhkrutel alati surmaga. Konsulteerisin veterinaariga ning sain teada, et Eestis ei vaktsineerita tuhkruid selle vastu, kuna tuhkrutele spetsiaalseid vaktsiine tehakse ainult USAs ning nende sissetoomisest ei ole kliinikud huvitatud. Tuhkrutele sobib ainult kindlat tüüpi vaktsiin ja kasside ning koerte omi ei tohi kasutada, sest tuhkru keha võib regaeerida sellele ka surmaga. Isegi marutaudi vaktsiinist võib tuhkur haigeks jääda, seetõttu peaks peale süstimist tuleks looma kindlasti vähemalt pool tundi jälgida.
Meil saab süstida siis ainult marutaudi vastu ja seda peaks oma lemmiku huvides tegema iga tuhkruomanik, kui loomake on vähemalt kolm kuud vana.
Mina lasin enda tuhkrule marutaudi vaktsiini teha ja kõik läks hästi: haigeks ta ei jäänud ja tunneb ennast siiamaani väga hästi.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 02. november 2004, 07:28

kus sa vaktsineerimas käisid? ma pean hakkama mingit kliinikut otsima, elan rakveres ja ma arvan, et siin seda vaktsineerimist teha ei saa; isegi jänest ei saanud siin vaktsineerida
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Heleri » 02. november 2004, 09:07

Mina käin oma tuhkruga Tallinnas Pärnu maantee 436A asuvas Maxi kliinikus. Neil on oma koduleht ka olemas, mille leiad netist, kuid nende telefoninumber on 6709004.
Arstid on väga sõbralikud ja abivalmid. Tuhkrutest teab seal kõige rohkem dr Toss, kuid vaktsineerima võib ükskõik kelle juurde minna.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 10. mai 2005, 15:22

see marutaudi vaksiin on seda ka tuhkrutele kas parnus ka vaksiini on
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Heleri » 11. mai 2005, 08:33

Marutaudi vaktsiini peaks saama igas kliinikus teha, ka Pärnus. Spets tuhkru marutaudi vaktsiini ei ole, vähemalt Eestis mitte, tehakse tavalist.
Öeldakse, et peale vaktsineerimist peaks tuhkurga vähemalt poolt tundi veel kliinikus olema, et jälgida, kas tekib mingeid vastureaktsione või mitte. Üldjuhul läheb kõik hästi.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 14. juuni 2005, 09:10

Mina vaktsineerisin oma tuhkru ka marutaudi vastu ära.Mingeid probleeme ei tekkinud,kui ainult sõbra käed said kriibitud ja nõel läks kõvera.Peale vaktasineerimist jälgisin loooma 25 minutit.
Katku vastu veel tegemata aga seda peab kindlasti tegema.Katku vastu vaktsineerin ka lähimal ajal ära,kuna mu loom ajab õues koeri taga ja on vahetus kontaktis nendega.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. juuni 2005, 22:09

Kui palju maksab vaksineerimine? :idea:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 22. juuni 2005, 23:53

marutaudi vaktsiin on umbes 30 eeki ja kompleksvaktsiin(4-5 haiguse vastu) maksab 200-220 eeki,sõltub muidugi kliinikust.Lisandub muidugi kliinikumaks,mis on ka erinev. Tasub enne helistada ja järgi uurida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 14. august 2005, 23:53

Käisin vaktsineerimas ära, õnneks läks kõik hästi. :)
Tuhkur rabeles kõvasti, sest juhtumisi tuli mängutuju just siis peale. :D
Kuid kui suts ära käis ei saanud ta sellest arugi. Kokku läks mul marutaudi ja katku eest 200 eeku. (Käisin Terveksi kliinikus)
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: vaktsineerimine

PostitusPostitas bbrenda » 29. jaanuar 2008, 21:04

Endised kasutajad kirjutas:Kompleksvaktsiine ei tohi tuhkrule teha, sest nad on igasuguste ravimite suhtes väga vastuvõtlikud ning tuhkrutele ei sobi kassidele ja koertele mõeldud vaktsiinid. Marutaudi süst tuleb teha kindlasti ja seda igal aastal 1 kord.


Kui siia on kirjutatud , et kompleksvaktsiine EI TOHI TEHA


Endised kasutajad kirjutas:marutaudi vaktsiin on umbes 30 eeki ja kompleksvaktsiin(4-5 haiguse vastu) maksab 200-220 eeki,sõltub muidugi kliinikust.erinev.


Ja siia on kirjutatud , et kompleksvaktsiini PEAB TEGEMA
Siis milline on õige ? Kas tohib teha või ei ? (Jäi arusaamatuks, või olen lihtsalt loll.) :huh:
Tuhkrud on sama magusad kui suhkrud!
Sweety Tweety!
Kasutaja avatar
bbrenda
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 5
Asukoht: Brüssel; Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas helen125 » 29. jaanuar 2008, 22:56

Ei ole kirjas, et peab, lihtsalt hind on. Mina vaktsineerin omajagusid marutaudi ja katku vastu ja sellest on siiamaani piisanud.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Heleri » 30. jaanuar 2008, 11:33

Ütleme nii et selle ajaga kui foorum tuhkrute kohta olnud on, on ka Eesti veterinaaride seisukohad tuhkrute suhtes muutunud. Mõned veterinaarid ei ole siiamaani nõus tuhkrule koertele mõeldud kompleksvaktsiini tegema. Kunagi oli tõesti selline seisukoht, et need on ohtlikud jne. Tegelikult ei ole vist keegi nagunii tõestanud, et muude loomade vaktsiinid ka tuhkrutel üldse mingit immuunsust tekitavad, kuid igaks juhuks vaktsineeritakse ikkagi. Marutaud peab olema kindlasti, aga kas sa oma tuhkrule katkuvastase vaktsiini ka lased teha, see on sul juba oma asi. Lihtsalt teadmiseks, et koertekatk on siiski suhteliselt levinud haigus ka tänapäeval ja tuhkrut selle haiguse puhul ravida ei ole võimalik, see haigus lõpeb surmaga. Müstilistesse viirushaigustesse on nii mõnigi tuhkur Eestis surnud, just need tuhkrud kes aktiivselt tänavatel jalutamas käivad. Kuna paljudes muudes riikides on olemas tuhkrutele spetsiaalselt välja töötatud vaktsiinid, siis maailma kirjandus väidab jah et igasugused muud vaktsiinid on ohtlikud. Meil spets vaktsiine pole ja kasutame seda mis käepärast on. Loodetavasti see mingit immuunsust haiguste suhtes siiski annab. Muud Baltiriigid ja ka Venemaa kasutavad koertevaktsiine, sealhulgas kompleksvaktsiine.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas helen125 » 30. jaanuar 2008, 16:16

Huvitav kui kallid need spets vaktsiinid võiksid siis olla ja kas neid ka tellida saaks.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas triinabelle » 30. jaanuar 2008, 17:26

Kasutada on mõtet ainult sellist vaktsiini, mis on pärit kuskilt lähedalt riigist. Nt Ameerikast pärit vaktsiini pole siit pärit tuhkrule, kes ei plaani just üle lombi sõita, mõtet teha sest haigused ja viirused on küll sama nimega aga veidi siiski erinevad. Nii nagu näiteks meil siin inimestele tehakse igal aastal gripivaktsiine - see kaitseb ainult kindla viirustüve vastu, keegi aga ei kindlusta sind mõne muu tüve poolt põhjustatud haigusesse haigestumast. Viirustel on perekonnad, kus toimivad samamoodi sugulussuhted nagu muudes elusorganismide perekondades. Uue põlvkonna viirusel võib olla mõlema eelmise põlvkonna viiruse omadused, mis teevad teda tugevamaks, st nakatamisvõimelisemaks. Ja selline areng toimub pidevalt. Nii võib näiteks juhtuda, et kui sinu ühel sõbral on ühte moodi gripp ja teisel teistmoodi, siis mõlemaga kokku puutudes võib sinus areneda välja hoopis kolmandat moodi haigus. Gripiks ta küll jääb. See on jube keeruline värk :shock:
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas helen125 » 30. jaanuar 2008, 17:33

Eks need haigused ole keerulised jah.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Vaktsineerimine

PostitusPostitas Diana » 05. märts 2008, 17:32

Kuna teises teemas võeti ette vaktsineerimise küsimused, siis loon selleks eraldi teema.

Üldinfot:
Vaktsineerida peab kõiki tuhkruid, vaatamata sellele, kas loomaga käiakse väljas või mitte.
Tuhkruid vaktsineeritakse kindlasti katku ja marutaudi vastu.

Üks vaktsineerimisskeemidest on jägmine (kasutatakse nt Lätis):
1) 6-8 nädalat - katk, NOBIVAC PUPPI DP
2) 8-10 nädalat - katk (buuster), leptospiroos, NOBIVAC DHP (katk), NOBIVAC LEPTO (leptospiroos)
3) 11-13 nädalat - katk, leptospiroos (buuster), marutaud, NOBIVAC DHP (katk), NOBIVAC LEPTO (leptospiroos)
4) 1 aasta ja vanem - katk ja mautaud igaaastaselt, NOBIVAC DHP (katk), NOBIVAC RABIES või DEFENSOR-3 (marutaud)

Eestis ei tee mõned arstid leptospiroosi vastast vaktsiini ning katku vastu vaktsineeritakse üldjuhul vaid 2 korda (esmakordne ja revaktsineerimine ehk buuster).


Igasugused täendused on teretulnud!


helen125 kirjutas:OFF TOPIC: Ja vene kasvatajad ei vaktsineeri tuhkru kutsikaid, loodavad, et äkki omanik siis seda teeb, kas selline käitumine on ka normaalne? Minuarust vägagi vastutustundetu. Nii et vene saitidel olevat inffi ei pea ka võtma puhta kullana.


Venemaal kasutatakse tavaliselt järgmist vaktsineerimisskeemi:
1) 9-11 nädalat - katk, NOBIVAC DHP
2) 13-15 nädalat - katk (buuster), marutaud, NOBIVAC DHP (katk), NOBIVAC RABIES või DEFENSOR-3 (marutaud)
3) 1 aasta ja vanem - katk, marutaud igaaastaselt, NOBIVAC DHP (katk), NOBIVAC RABIES või DEFENSOR-3 (marutaud)

USAs näiteks kastreeritakse tuhkruid 1,5-2 kuu vanuses ning eemaldatakse ka haisunäärmeid, mis on ELis keelatud. Sellega saab ka vaielda.

Kui palju ja milliseid venekeelseid ressurse oled Sina uurinud? Mis leheküljel oleva infoga Sa nõus pole?
Palun argumenteeri konkreetsemalt, ära üldista. Muidu on väga ebameeldiv rääkida ja veel ebameeldivam mitte millegi üle vaielda. :sad:
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimine

PostitusPostitas helen125 » 05. märts 2008, 18:39

Minul on vene materjalide kohta niipalju, et on üks suhteliselt tuntud kasvataja Dmitry, kes on ka minu skype listis ja tema lahkelt rääkis, kuidas neil asjad käivad. Ja tema ütles konkreetselt aretajad ise ei vaktsineeri midagi, see jääb omaniku südametunnistusele.

Ja pealegi on vaktsineerimise teema meil eraldi juba olemas, pealkirjaga tuhkrute vaktsineerimine.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vaktsineerimine

PostitusPostitas Diana » 05. märts 2008, 18:54

Jah, kuna Venemaal vaktsineeritakse 9-11 nädalaselt, siis reeglina teeb seda uus omanik, kui ta võtab kutsika varem.
Ma ei näe selles midagi kriminaalset. Korralik kasvataja teeb ostjaga lepingut, kus on kirjas, et omanik kohustub looma vaktsineerima. Samamoodi tehakse meil kastreerimisega. Lepingus on teatud punkt olemas ning kui seda rikutakse, siis on müüjal õigus kohtusse minna, loom tagasi võtta vms.

helen125 kirjutas:Ja pealegi on vaktsineerimise teema meil eraldi juba olemas, pealkirjaga tuhkrute vaktsineerimine.


Palun vabandust, millegipärast ei leidnud. :ups: Palun üldmoderaatoreid teemad liita.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas helen125 » 05. märts 2008, 19:32

Kas need vene kasvatajad siis suudavad kontrollida, kas omanik ikka vaktsineerib neid? Maa on suur ja lai, vaevalt nad käivad kontrollimas. Eestis tehakse esimene vaktsiin nooremana, kui 9 nädalat, sest üldjuhul alates 8 nädalast juba võivad kutsikad uude perekonda minna.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Diana » 05. märts 2008, 19:38

Buusterit peab omanik ka ise tegema. Ilma buusterita on vaktsineerimine ebaefektiivne. Kes kontrollib buusterite tegemist meil? :wink:
Kes kontrollib kas loom on kastreeritud või mitte?
Kes kontrollib kas igaaastane vaktsiin on tehtud?
Minu koera kasvataja näiteks küsib pidevalt tagasisidet, kuidas meil läheb ja kas me ei ole mitte unustatud seda või teist teha. Oleneb kasvatajalt ja kindlasti omaniku kohusetundest.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas cuiza » 05. märts 2008, 19:58

Aga kui inimesel pole rahaliselt võimalik loomale kohe vaktsiine ja lõukust teha?
Lähed kaebad kohtusse,et miks sa nii ja nii sellel kuupäeval ei teinud asju ära?
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas helen125 » 05. märts 2008, 20:02

No Eestis on lihtne, kuna Eesti on väike siis saab lihtsalt kontrollida, kui vaid kasvataja viitsib seda teha.
Kui ei siis neid "toredaid" omanikke on küll, kes jätavad vaktsiinid jne tegemata.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Diana » 05. märts 2008, 20:09

cuiza kirjutas:Aga kui inimesel pole rahaliselt võimalik loomale kohe vaktsiine ja lõukust teha?
Lähed kaebad kohtusse,et miks sa nii ja nii sellel kuupäeval ei teinud asju ära?


See on kasvataja enda õigus või kohustus. Nt Vorsti ja Lutiku pesakonna kutsika hinna sees oli vaktsineerimine ja kiip.
Kus ma ütlesin täpsetest kuupäevadest?
Kui looma tervise jaoks pole raha, siis kas on aus looma üldse võtta?
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Marbeia » 06. märts 2008, 10:32

Raske on orienteeruda siin teemas !
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas cuiza » 06. märts 2008, 14:37

No ma ei usu et sul rahakott punnis taskus on ja koguaeg saad kõike lubada, alati on mingi olukord kus raha napib, või ei?
Kui loomal on kõik olemas ja hea elukoht siis mai näe probleemi,et paar kuud vaktsiiniga hilinemisel oleks keegi halb looma omanik,a ju sul juba selle kohta oma stoori.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Diana » 06. märts 2008, 18:09

cuiza kirjutas:No ma ei usu et sul rahakott punnis taskus on ja koguaeg saad kõike lubada, alati on mingi olukord kus raha napib, või ei?
Kui loomal on kõik olemas ja hea elukoht siis mai näe probleemi,et paar kuud vaktsiiniga hilinemisel oleks keegi halb looma omanik,a ju sul juba selle kohta oma stoori.


Jah, ma olen loomade pidamise suhtes range, mis täiesti korreleerub minu kohusetundega nende vastu (loodan ikka, et teen neile parimat; aga ok, üks puudujääk siiski on - ma ei suutnud leida Evo kuivtoitu, mida tahaksin väga anda :-) ). Kui on vaja teha vajalikke protseduure, siis ma teen. Kui vaja, planeerin oma väljaminekuid varakult, et saaksin asjad õigel hetkel kinni makstud. Aga see on isiklik küsimus, kes, kuidas ja milleks kulutab. Samas ma saan väga hästi aru, millised olukorrad võivad elus ette tulla. Kuid selleks on olemas community, kes saab raskel hetkel aidata. Usun, et alati on olemas väljapääsuteed. :wink:


Vaktsiiniga mitmekuune hilinemine võib osutuda saatuslikuks, sest loom on kaitsmata haiguste eest.
Kui buusteriga hilineda, siis ei saavuta antikehad sellist "jõudu", mida nad võiksid saavutada.
Tõsi küll, marutaudi pole vaja karta, kui loomaga ei käida väljas. Katku aga võib kingaste küljes otseses mõttes tänavalt tuua. Ühes foorumis oli täiesti kurb lugu selle kohta... Omanik ei suutnud looma päästa, kuigi tema süüd ei olnud, ta ostis teise ringi looma ja ei jõudnud vaktsineerimised teha - kõik juhtus liiga kiiresti. :sad:
Aga eks elavad ju mõned koerad-kassid ilma vaktsiinideta terve elu õnnelikult. See pole muidugi vaktineerimise vastane propageerimine. :-)
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Heleri » 07. märts 2008, 10:54

Kes vaktsineerib, kes mitte. See on omaniku enda südsmetunnistusel. Kasvataja saab teha kõik endast oleneva, et kontrollida ja suunata uut omanikku õigesti käituma. Lõpuni sundida ei saa. Mis puutub rahasse, et kutsikat vaktsineerida, siis see raha küll nii suur pole, et raha puudumine õigustaks vaktsiini tegemata jätmist.
Valtsineerimisel on ette nähtud teatud aeg mis võib kahe süsti vahe olla. Kui see vahe muutub liiga pikaks, siis pole esimesest vaktsiinist mingit kasu ja tuleks alustada otsast peale.
Triin soovitab vaktsineerida kaks korda katku vastu, mõlemad süstid siis Puppy variant, mitte DHP. Vanemale kui kolmekuusele peab tegema ka marutaudi süsti. Skeemid on jah eri riikides erinevad, samuti kasutatakse erinevaid vaktsiine ja erinevaid doose.

Lisan mõndadele, et on inetu igas teemas kiusu üles tõsta. Sellised asjad ajage korda privas. Teemades paluks jääda kaine arutelu juurde.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Diana » 07. märts 2008, 16:22

Muidu tahaks küsida, kuidas teie tuhkrud vaktsineerimise üle elasid? Ma ei mõtle süsti tegemise hetke, vaid enesetunnet pärast vaktsineerimist.

Minu Lauraga juhtus pärast esmakordset katkuvastast vaktsineerimist selline veider asi, et paar päeva pärast süsti oli uriin väga haisev, tugeva ammoniumilõhnaga. Nii tugeva, et pärast tuhkru potiskäimist pidime aknad lahti tegema. Keegi ei osanud seletada, milles on asi. Paari päeva pärast kadus see lõhn sama järsku kui tekkis.

Pärast marutaudivastast süsti oli enesetunne normaalne, kuid magas tavapärasest kauem, mis on ka mõistetav, kuna vaktsiin on üks kõige tõsisemaist.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas Heleri » 08. märts 2008, 14:58

Tikker on mõnel korral pärast süsti oksendanud, aga muud pole märganud. Võib-olla on veidi uimasem ka natukene.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute vaktsineerimine

PostitusPostitas bbrenda » 18. aprill 2008, 22:57

Nii, mul siis küsimused. Et kas tuhkrutele ei tohi teha marutaudi vaktsiini enne kui nad pole 3. kuused? See küsimus tekitab minus väga palju huvi. Ja kui teha ennem, kas siis juhtub ka midagi või see on lihtsalt keelatud? :umm:.
Aitäh kõigile kes vastavad! :)
Tuhkrud on sama magusad kui suhkrud!
Sweety Tweety!
Kasutaja avatar
bbrenda
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 5
Asukoht: Brüssel; Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline