Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 26. oktoober 2004, 12:59

Metsmaasikas kirjutas:Mind väga huvitab tuhkur ja tuleviku poole oleks nagu plaan endalegi üks selline loomake muretseda.
Mul aga igatsorti muid loomi kodus, kuidas tuhur nendega läbi saab?
Põhiliselt mõtlen kasse ja koeri. Nimelt mul neid mõlemaid kaks ja koerteks taksid. Taks on jahikoer, kas on üldse võimalik, et nad omavahel läbi saavad?
Koerad ja kassid muidu mul suhtlevad normaalselt. Aga tuhkur on kassist ikka pisem loom ja ehk ärgitab see koeri jahti pidama. Pealegi tuhkur ei saa ju ennast kaitsta küüntega nagu kass seda teeb?
Ning kuidas suhtub tuhkur kääbusküülikutesse? Kas ta tahab neid kohe murdma hakata või pigem pelgab, teised ju suuremad loomad?
Või ei tohi neid kahte üldse kokku lasta?
Taksid muidu jänkusid taga ei aja, olen neid algusest peale keelanud. Aga salaja nad ikkagi heameelega teeks liiga.
Tekkisid sellised küsimused, kuna meeldiks rohkem tuhkrut vabapidamisel hoida ja oleks tore, et tal ei peaks silma koguaeg peal hoidma(äkki koer hammustab, äkki kass küünistab jne) :roll:
Nagu ma aru sain, on heleril peale tuhkru ka jänkud, ehk oskad rääkida midagi?


Metsmaasikas kirjutas:Vabandust, ajasin helerit kellegi teisega sassi. Aga koera ja tuhkru läbisaamisest saaksid ehk ikkagi rääkida?


Jänkusid mul ei ole.
Minu tuhkur elab ühes korteris koos koera ja rottidega. Koeraga on nad küll parimad sõbrad - terve päeva on nad koos. Koeraga tuhkur mängib ilusti, kuid rottide puhul lööb ikka jahiinstinkt välja küll, seepärast ei lase rotte kunagi tuhkruga kokku, vaid hoian neid eraldi.
Tuhkur on nii iseseisev loom, ära sa muretse, et ta hakkama ei saa. Mul on kodus suur koer ja tuhkur oskab ennast väga hästi kaitsta, kui talle ei meeldi või koer talle kogemata haiget teeb. Tuhkrul on lisaks üliteravatele küüntele ka väga pikad hambad, mis on nii mõnelgi korral koera vinguma pannud. Kassidega peaks tuhkur suurepäraselt sobima, sest kass ja tuhkur on oma olemuselt küllaltki sarnased (nende suuruse vahe pole eriti suur ja tuhkur kasse ei karda). Minu tuhkur sai ükskord kassiga kokku. Me ise arvasime, et tuhkur nagunii kardab ja kass teeb talle haiget, kuid hoopis kass oli see, kes tuhkru eest plehku pistis:)
Jänestega on aga nii, et tegelikult Ameerikas korraldatakse tuhkrutega jänesejahte, nii et tuhkur ikkagi peab jänest pigem oma saagiks kui pereliikmeks. :cry:
Kasside ja koertega ei tohiks tuhkrul probleeme tekkida, aga jäneste ja teiste näriliste suhtes pead ettevaatlik olema, et õnnetus ei juhtuks.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. oktoober 2004, 12:49

Aga kuidas saavad tuhkrud läbi inimestega?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 28. oktoober 2004, 13:01

Inimestega saab tuhkur väga hästi läbi, sest nad on väga mänguhimulised ning suured suhtlejad. Inimeste lähedus ning tegelemine on tuhkrule väga olulised, sest tuhkur on ikkagi ju lemmikloom, kes nõuab aega. Tuhkur jookseb kogu aeg sabas ning topib oma nina igale poole, kuhu saab. Inimese läheduse puudumine ja tuhkru hooletusse jätmine muudavad loomakese tigedaks.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. november 2004, 08:58

minul on kodus veel viirpapagoi ja jänku; tundub, et papagoi pakub suuremat huvi, kuid ma ei lase tuhkrut kumbagagi kokku, tuhkur on ikkagi kiskja; vanemate juures on kass ja koer; üldiselt nad tuhkrule huvi ei paku; kui tuhkru lahti lasin, hakkas ta kohe ringi jooksma ja uut ümbrust uudistama; kass ja koer olid väga uudishimulikud ja käisid tuhkrul kogu aeg sabas; tuhkur ei ründa, kui talle just nö pinda ei käida; kord juhtus selline lugu, et kass käis Kotol kogu aeg sabas ja lõpuks oli tuhkur nurgas, siis sai tal kassist isu täis ja ta hakkas kassi sabast hammastega kinni; kass ehmatas ja pistis jooksu, tuhkur lohises mingi maa kassi saba küljes; pärast oli suu karvu täis; see on küll veidi julm, aga see oli nii naljakas; üldiselt mingit kismat ei toimu, kuid omapead ei või loomi siiski jätta; kass tahab mängida ja võib käpaga lüüa;
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. november 2004, 09:54

Heleri kirjutas:Inimestega saab tuhkur väga hästi läbi, sest nad on väga mänguhimulised ning suured suhtlejad. Inimeste lähedus ning tegelemine on tuhkrule väga olulised, sest tuhkur on ikkagi ju lemmikloom, kes nõuab aega. Tuhkur jookseb kogu aeg sabas ning topib oma nina igale poole, kuhu saab. Inimese läheduse puudumine ja tuhkru hooletusse jätmine muudavad loomakese tigedaks.

Nii, et kui kavatsen tuhkru võtta, siis ei pea kartma, et ta kõrri kinni kargaks? (nad ju ikkagi kiskjad..)
Ja kas nad saavad kõigiga hästi läbi (siin pean silmas ka võõraid) või ainult omadega?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. november 2004, 11:08

selleks, et tuhkur tigedaks ei läheks, tuleb ta ära kastreerida (kui ei kavatseta paaritada) ja tuleb temaga tegeleda; minu esimene tuhkur läks tigedaks (oli kastreerimata, isa oli metsik); praegune tuhkur ei ole mind kunagi rünnanud; tõsi, ta võib mänguhoos haiget teha, sest tal on teravad hambad ja küüned; võõraid ta üldiselt ei pelga; kui keegi vaatama tuleb, siis muutub tähelepanelikuks; ükskord tõmbas küüru ja sisises; üldiselt läheb ligi, üritab kilekotti ronida jne.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 01. november 2004, 13:12

Võõrastesse suhtub tuhkur üldjuhul hästi, kuid suure uudishimuga. Tavaliselt ronitakse püksisäärde või jope sisse ja käiakse sabas, et jumala eest mõni võõra inimese liigutus nägemata ei jääks. Ei tea, et tuhkur ründaks võõraid inimesi, kuid loomad on ju erinevad ja tähelepanelik tasub alati olla.
Mul on küll tuhkur koos koeraga ka üksi kodus olnud ning midagi pole juhtunud. Mängivad ilusti koos ja viga ei ole keegi saanud. Kui ära väsivad, siis lähevad mõlemad oma pesadesse magama ning pärast läheb kõik jälle sama hooga edasi :)
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. november 2004, 15:12

Kas kellelgi on kogemusi, kuidas tuhkrud lepivad pisikeste lastega ja ka päris beebidega?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 15. november 2004, 21:59

Üldiselt tuhkrud lastega eriti hästi ei sobi, sest tuhkur võib last näksata ja lapsed ei oska temaga ilusti ümber käia. Beebiga ei maksaks ka tuhkrut eriti kokku lasta, sest erinevad toidulõhnad ( piim näiteks) võivad tuhkrut ahvatleda ja loomake võib tahtmatult lapsele haiget teha. Tuhkrul on päris teravad hambad, kuigi nad ei ole vaenulikud ja tigedad, võivad nad lapsele siiski probleeme tekitada. Tuhkru pärast keegi last saamata pole jätnud, kuid juba lapse olemasolul võiks tuhkru võtmisega natukene oodata.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tuhkur ja teised loomad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. november 2004, 18:51

Olen huvitatud tuhkru võtmisest ... kuid mul kodus igasuguseid muid loomi (koer, papagoid, rott). Kas oleks mõteka tuhkrut pidada ühes elamises koos lindudega (roti annaksin arvatavasti ära) ... ruumi meil 5 tuba ... papagoid loomulikult paneksin eraldi lukuga tuppa, et tuhkur sinna ei pääseks
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru võtmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. november 2004, 22:20

Koeraga saab tuhkur väga edukalt hakkama. Mul endal ka kodus koer ja rotid ning kõik elavad ühise katuse all. Koeraga mängivad, kuid rotte ei lase tuhkruga lihtsalt kokku. Rotid jooksevad siis, kui tuhkur puuris magab või on lihtsalt erinevates tubades ja uks vahelt kinni. Ei tohiks probleeme tekkida.
Kastreerimine/ steriliseerimine on kuskil 400-500 krooni arvatavasti, kuid erinevatel kliinikutel on erinevad hinnakirjad. Kui ei ole plaanis kasvatamisega tegelema hakata siis tuleks kindlasti loomake emane loomake steriliseerida. Isase kastreerimine ei ole nii hädavajalik, kuid siiski soovituslik, sest siis ta ei märgista oma territooriumi ja tal väheneb kasvajate tekkimise võimalus.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuni 2005, 09:36

mina niimoodi mõtlen et ma tahaksin kah jubedasti tuhkrut...ükskord ma nägin balti jaama loomapoes mul oli tast nii kahju seal kõik haises :|
aga kuna meie pere ehitab uue maja ne....siis mingi looma võib ikka võtta...
tuhkur ei sobi onju närilistega kokku?
taju mingil määral lihasööja
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuni 2005, 12:11

Tuhkur on kiskja, ja murrab maha väiksed närilised.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. juuni 2005, 15:34

mul on tuhkur sama vana kui kass ja algul nad hammustasid uksteist kõvasti aga nuud kui on moodunud juba 2 nadalat on nad hakkanud juba sobraks saama
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 24. juuni 2005, 13:08

minu tuhkur saab koeraga väga hästi läbi ... muudkui jookseb järgi ja näksib teda (tegelikult päris kõvasti näksib) aga koer talle haiget ei tee, kui valus hakkab tõuseb püsti siis tuhkur ei ulata rinnust näksima enam :D koguaeg kõnnivad üksteise sabas :D
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas katjuushake » 05. juuli 2005, 18:22

Ei osanud mujale kirjutada, seega tuleb siis siia see hea uudis. Nimelt eile sai Temps ja Pätu esimest korda täitsa kokku lastud. Eks ennegi mängisime-mürasime kõik kambas, aga Tembule sai kogu aeg peale passitud ja näppugi suus hoitud, et ta pisikest ei hammustaks. Väike värin oli kogu aeg sees, et ei tea, mis juhtub, kui mõlemad vabalt ringi jookseks. Eks Tembu proovis teda pidevalt näksata, kui neid lähestikku hoida ja mine sa võta kinni, kas see oleks selline kuri hammustus või niisama müramine. No ja nüüd siis saime teada. Kohe päris sõbralik on see närimine neil omavahel. Praegugi kaklevad rõõmsalt kõrvaltoas. Tembu aga ei viitsi kaua pisikesega jamada ja tahaks magama jääda, kuid pisike ei jäta rahule. Nalja kui palju ja niiiii tore on neid lõpuks koos mängimas näha. :D
katjuushake
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. juuli 2005, 23:43

Aww, lõpuks sõbrunesid! Väga vahva! :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. august 2005, 23:20

kas tuhkrud teisi tuhkruid lapsendavad /poegi/ma motlen kastreeritud isast ja seda nimodi umbes et nagu omaks v6tma voi midagi sellist
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 01. september 2005, 08:10

Kastreeritus/steriliseeritud tuhkrud võetakse alati omaks. See ei ole päris lapsendamine, vaid selle loomakesega saadakse lihtsalt sõbraks ja teda aktsepteeritakse.
Tuhkur lapsendab teisi poegi ainult siis, kui tal endal on pojad ja mõne teise emase pojad pannakse ka tema juurde kasvama (oma emal ei ole näiteks piima või midagi sellist).
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas triinabelle » 16. detsember 2007, 11:43

Juhtus nii, et meie koju ilmus peale Harri ja Villu ka koer. Tema meile sattumise asjaolud on keerulised aga need ei kuulugi selle teema alla.
Uus tegelane on umbes kahekuune, momendi kehakaal on umbes kolm kilo - st et nagu Harri ja Villu koos. Muidugi on tegemist täiesti titega. Kuid nagu väikesed tõud ikka, on ta väga varakult väga tragi. Ja masendavalt mõistlik. Kuna vaktsineerimine on alles pooleli, siis kuts veel väljas ei käi. Väga ruttu õpiti ära saepurugraanuli kasti otstarve majapidamises.
Tuletan siinkohal meelde, et olemasolevatest tuhkrutest on Harri vanem, memmekam ja talub uusi/võõraid olukordi raskesti. Villu on väikese liikumispuudega, kõigele uuele avatud ja kõigiga sõber.
Kutsikaga esmakohtumisel olid kõik veidi hämmelduses. Harri käis tükk aega ringi poole suuremana, karv kohevil ja tiirutas ümber kutsikakorvi. Villu kribis korvi najal ja nõudis end lähemalt nuusutama. Koerahakatiseni jõudes ei läinud ta turri ega midagi.
Paari nädala jooksul on vahekorrad välja kujunenud ja ma arvan, et ühiselu reeglid paika pandud. Kuts käib enamikul juhtudest saepurukastis pissil ja kakal. Harri käis mingi aeg ja kirtsutas nina ning kükitas demonstratiivselt kasti kõrvale. Nüüd on olukorraga lepitud. Esimesel õhtul sai koerale pakutud kanasüdameid ja kassipojakrõbinaid, mis meie kodus tuhkrutoiduks kasutusel on. Läksid suurepäraselt. Nüüdseks on koera menüü rikastunud kuid kui kaussi mingeid toidumolekule jääb, käib puhastab just Harri selle läikivaks. Söögi valmistamise ajal on mul nüüd jalus kolm ülespoole vahtivat nina ja kuus säravat silma. Õnneks tuhkrud vähemalt mõne kutsika söögikorra ajal magavad.
Villuga mängitakse naksamise mängu ja teda saab ka sabast mööda põrandat ringi lohistada, mis on üldiselt keelatud. Kuna Villu ei saa nii ruttu kui ta ilmselt vahest tahaks eest ära minna, joostakse temast tihti üle. Kui mäng väga alandavaks/ägedaks muutub, kargab Villu kutsikale lihtsalt mokka kinni ja siis on kisa kui palju. Kuid Villu saab väheke aega omi asju ajada.
Harri ja kuts mängivad tagaajamise mängu - kümme tiiru ümber diivani üht pidi ja kohe kümme teistpidi otsa. Harri on vanem ja kavalam - seda on näha - lõikab aeg-ajalt tee lühemaks. Kui tagaajamiseks läheb, lõppeb see ka tihtipeale varbast naksamisega. Kannatada saab siis koera varvas - tulemuseks jälle kiljumine. Üldiselt Harrit respekteeritakse. Teda lohistada ei üritata. Ninad pannakse kokku küll ja nuusutatakse üksteist kuid kuts on õppinud valvel olema - lihtsameelsuse hoos võib valvsuse kaotada ja siis naksab jälle keegi kuskilt.
Kui jooksuringid on tehtud ja kõhud täis, võib igaüks oma nurgas või pesas segamatult ka magada kuid siis käiakse aegajalt kontrollimas, kas küik on korras.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Marilin » 16. detsember 2007, 22:41

Nüüd on Villul ja Harril palju tegemist kutsikaga :-D

Ka minu Maasikal on kokkupuuteid teiste loomadega, kui isa juures käin, siis seal on koer, kellega nad saavad super hästi läbi ja koer suhtub temasse üllatavalt rahulikult. Meil endal on kodus kass, kellega nad on ka suured sõbrad. Maasikas hammustab ja näksab teda küll pidevalt kõrvast, aga kass nii harjunud sellega juba, et võtab ka asja rahulikult. :-D
Ma arvan, et see läbisaamine teiste loomadega (näiteks koerte ja kassidega) oleneb ikka väga palju ka sellest teisest loomast. :-)
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas helen125 » 17. detsember 2007, 09:23

Läbisaamine oleneb sellest ka, kuidas inimene neid koos harjutab olema.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Sun » 17. detsember 2007, 21:42

Meil kodus on ka üks suur saksalamba koer.Millyga saavad nad üldjuhul hästi läbi-vahest kui Milly jookseb näiteks kapi alla kiiresti arvab koer,et temaga tahetakse mängida ja jookseb järgi ja tahab hammustada.Sellisel juhul pistan mina alati karjuma või keelan koera kuna kardan,et äkki hammustab kõvemini kui tohib :dry: No seda juhtub viimasel ajal harva-koer hakkab õpetust võtma :-D Kui koer lamab,siis meeldib Millyle ta suuri mokkasid hammustada :-D -Nii ta norib tüli.
Meil on veel õues ketis kaks koera kellele Milly ültse ei meeldi :dry: Ja ega me Millyt nende juurde ei viigi :razz:
Muidu on Milly meil teiste loomade(Kasside/koerte)suhtes sõbralik :-)
Milly&Volf
Sun
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 206
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas triinabelle » 18. detsember 2007, 17:53

Harri on enne ka koertega suhelnud kuid meie 60-kilost tibu naksab ta pikemalt mõtlemata käpast. Tuttava kuldset ajas Pirita metsa all niimoodi taga, et koju jõudes imestas tolle omanik, kuidas keegi varem pole peni nii võhmale ajanud. Naksas ta teda ikka ka. Ja koerad üldiselt teda ka kardavad.
Seda pisikest tüüpi ei pea ta võib-olla veel koeraks. Ja ega too ei oska nii karta ka - ainult paar hetke peale järjekordset näksatust. Ilmselt on oluline ka väike massivahe. Paras pisiloomaaed on nad kõik kokku niikuinii. :biglove:
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas NaNa » 19. detsember 2007, 12:02

See on jahh lahe et tuhkur läheb ise koera naksama , ripub hammasteha põse ja kõrvade küljes ja võimalusel ronib selga ja kui koer hakkab vedu võtma, et umbes ahahh mängime jahh siis tuhkur keerab selja ja susiseb aind, et umbes ära sega mind :lol:
NaNa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Asukoht: Tln
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Lizard » 21. detsember 2007, 13:10

Meie tupsu elab koos kahe kassiga. (enne oli koer ka, aga ta ta läks parematele jahimaadele)
Noorem kass ei tee tast eriti välja, aga vanemal (19 a siiamil) on miskipärast kerge huvi tema vastu.Kusjuures see siiam pole elus ühegi teise loomaga eriti läbi saanud. Noorem kass on meil juba 7 aastat, aga läbisaamist ei ole mingisugust. Tuhkur seevastu võib teda päris lähedalt nuusutamas käija ja kui kass on kellegi süles, siis tuhkurt lubatakse isegi oma karva sisse susima.Ja vahel käib ka ise vaatamas kuidas tuhkur sööb ja käib tal järgi. Sellel siiamil on vahel mingisugune kaitseinstinkt väiksemate vastu. Näiteks kunagi kui koeral oli kutsikas ja nad olid toas, siis koer vedas oma kutsikat kogu aeg siia-sinna. Kutskas muidugi nuttis. Aga kassil sai mõõt täis ja ta läks ja virutas emasele koralt küüntega vastu vahtimist, umbes nii, et mida sa venitad sellest kutsikast.
Sellest ajast ta hoiabki selliseid pisikesi ja nii ka meie tuhkut.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas sipzy » 27. jaanuar 2008, 19:16

Ma lugesin nüüd, et kasside ja koertega saavad nad paremini läbi kui teiste loomadega. Küsimus tekib siit, et kui kodus on tsintsiljad ja juurde võtta tuhkur - kui suur tõenäosus on õpetada tuhkrule sõna "EI" selgeks tsintsiljade puutumise osas. Tuhkur elab ju siiski lahtiselt ja kui tsintsude puur on sama suur, kas ta kipuks väga neid terroriseerima? Pluss, tsintsud tahavad ka vabalt joosta.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas helen125 » 27. jaanuar 2008, 19:57

Vastus: ei saagi õpetada EI ütlema, kui sa ei näe siis võib ta su tsintsud maha murda ja kuna ta raudselt läheks su tsintsu puuri ka kraapima siis saavad su tsintsud suure stressi osaliseks. Tuhkur on nimelt kiskja, sellepärast ei soovita neid närilistega kokku lasta.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas triinabelle » 27. jaanuar 2008, 20:59

Tsintsud on stressis juba teadmisest, et läheduses mõni tõhk viibib - ta ei peagi nende puuri kraapima.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkrute läbisaamine teiste loomadega?

PostitusPostitas Diana » 27. jaanuar 2008, 23:37

Kui on plaanis ka tuhkur koju võtta, siis pead arvestama sellega, et tuppa, kus on tšintšude puur, ei tohi olla tuhkrul kunagi sissepääsu.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist

cron