[Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud?

Iga kuu erinev küsimus - jagage ka oma arvamust!
Foorumi reeglid
Iga kuu postitame ühe küsimuse, mille osas kasutajad saavad avaldada arvamust. Võib lihtsalt valida küsitluses sobiva variandi, aga tore oleks, kui oma valikut ka põhjendaksite.
Uute küsimuste ideed saatke privas Kissule.

Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud?

Küsitlus lõppes 31. märts 2014, 11:20

Jah - nii et veri väljas kohe
20
43%
Jah - pisikesed näksamised
18
38%
Ei
9
19%
 
Hääli kokku : 47

[Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 01. märts 2014, 11:20

Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud?

Ole hea ja kirjuta, kellelt ning mis põhjusel (kui põhjust tead)!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas roberta » 01. märts 2014, 13:30

Olen oma rotipoiste teravaid hambaid tundnud. Praegused sõbrakesed näkitsevad niisama(puhastavad ja otsivad kirpe :) aga eelnevatel sõbrakestel olid väga teravad hambad. Tegelikult ei olnud need hammustused küll otseselt mulle mõeldud, vaid ikka sellele va konkurent-rotile, aga kuna ise oma käed ette panin teist rotikest kaitstes, siis tulemuseks oli verine sõrm. Vahest muidugi juhtub ka niimoodi, et haaratakse mingit nämmat mu sõrmede vahelt nii suure innuga, et sõrmgi satub suhu, aga see tavaliselt "verevalamisega" ei lõpe.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas samton » 01. märts 2014, 14:53

Väikeseid näksamisi tuleb päris tihti ette ja nende üle arvet ei pea, vereni välja olen hammustada saanud kahel korral ja mõlemal juhul olin tegelikult ise süüdi (oma mõtlematus), nii et rottidele pole midagi ette heita.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Keilyke » 01. märts 2014, 22:37

Olen saanud väikseid näksamisi kui ka päris veriseks hammustatud paar korda aga samuti ise olen süüdi olnud. Ei tasu kaklevaid rotte paljakäsi lahutama hakata või hirmunud rotile käsi liiga lähedale toppida.
Küülik on paar korda hoiatuseks näksanud aga mitte vereni. Näiteks kui pärast küüntelõikust ma teda kohe maha ei lasknud.
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Mari8 » 02. märts 2014, 02:03

Vastasin "ei" kuna tõesti ei meenu, et oleksin saanud kunagi kelleltki tahtlikult hammustada saanud. Loodetavasti see jääbki nii. :)
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Aydy » 02. märts 2014, 11:50

Olen rotilt hammustada saanud nii, et veri väljas. Põhjuseks oli see, et segasin kahe roti omavahelisele kaklemisele vahele. See kõva naksamine ei olnud küll mulle mõeldud, aga kuna panin oma käe vahele, siis sain ise selle ampsu näppu. Siiamaani on sellest sõrmel selline kõrgem koht.
Rott sai muidugi kohe ka aru, et oli mulle liiga teinud-oli teine pärast nii alandlik, tahtis süles istuda ja nuusutas ainult õrnalt mu sõrme.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Krikuchi » 02. märts 2014, 18:19

Minul üks rott armastas hirmsasti varbaid närida. Minu omi just eriti millegipärast. Mõnikord näksas päris kõvasti kuid õnneks mitte kordagi nii et veri väljas oleks. Küüliku käest olen paar korda näksata saanud läbi pluusi ning ühe korra näksas pöidlast päris kõvasti kuna talle ei sobinud see, et ma tahtsin diivanil patju korda sättida mis tema oli oma näo järgi ära paigutanud.
On olnud ka selliseid olukordi kus olen loomale käest toitu andnud ning loom on hakanud kogemata hoopis sõrmest sikutama :D
Kasutaja avatar
Krikuchi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Tiksikas » 02. märts 2014, 20:09

Vastasin "Jah - nii et veri väljas kohe" kuna kunagi sai hamstrite käest päris kõvasti hammustada. Rottide käest pole hammustada saanud, see-eest võõra roti käest olen päris valusasti.
Kasutaja avatar
Tiksikas
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 598
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Lili » 02. märts 2014, 20:42

Vastasin "Ei".
Minu (küsimus oli enda lemmikute kohta) poissrotid pole mind hammustanud. See, kui vahel keegi hambaga katsub või eelmisel aastal, kui Nööbikul oli komme mu kannakõõluseid hambaga pigistada, siis ei ole pidanud seda hammustamiseks, sest minu jaoks seostub see ikkagi järsu, emotsiooni ajel tehtud äkkreaktsiooniga.
Vahel katsuvad mu rotid hambaga näppu või varvast, aga see selline hoolitsev näkitsemine tavaliselt.

Küll aga näksas mind sõbranna emane rott jalalabapealsest nahast. Mitte küll vereni, aga väga järsku ja ehmatavalt.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas 3rika » 03. märts 2014, 10:41

Mina ei ole enda väikelemmikutega kunagi hambaid tunda saanud. On urisetud ja hoiatatud ning sel juhul olen ma hoiatusega arvestanud :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Mercar » 03. märts 2014, 13:42

Mina olen korralikult hammustada saanud aga seda ikka põhjusega. Väiksena oli mul emane Süüria kuldhamster, kes ei olnud sotsialiseeritud ja alati hammustas. Eks see oli eelmiste omanike (sain looma juba vana loomana) ning ka minu süü, et ei üritanud piisavalt. Samas isane oli sõbralik.

Minu 7 rotist üks on mind samuti hammustanud. Ta sai peale oppi 7 päeva järjest antibiootikumisüste ja siis kui ta oli opist piisavalt toibunud siis kaheksandal päeval puurist võttes oli tal piisavalt villand saanud ja siis hammustas korralikult. Kuna viimane süst oli olnud päev enne, siis ta ilmselt uskus, et see hammustus mõjus ja sai oma tahtmist? Igatahes oli ta nunnu sülerott edasi.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas darkhelen » 03. märts 2014, 14:49

Oma viga- lõikasin küüsi küülikul ja see ei ole meelistegevus.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Loomahull » 03. märts 2014, 16:12

Olen, ja mitmeid kordi. Palju aastaid tagasi oli mul üks agressiivne rott, kusjuures mul pole õrna aimugi, mis põhjusel ta agressiivseks muutus. Lõpuks ma hakkasin teda kartma täitsa. Sama äkki kui see hakkas, sama äkki ka lõppes, st ükshetk enam ei rünnanud. Sõrmed said mitu korda veriseks, paar korda ka varbad, kui rotid põrandal jooksid, ja üks kõige eredam hetk oli siis, kui ta mulle ninna kinni kargas. Teatavast tuleb näopiirkonnast hästi verd ja rotihammustus üldse lahmab korralikult, kuna hambad on teravad ja naksavad sügavale.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Saffi » 05. märts 2014, 10:39

Ei ole hammustada saanud. Niisama vahel nakitsevad ja proovivad hambaga, kas ma süüa kõlban. Rotid siis.
Kasutaja avatar
Saffi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas maris2 » 05. märts 2014, 16:45

Väiksed tuhkrud ikka näksavad nii et veri väljas.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas DessaMerisiga » 05. märts 2014, 18:36

Valisin esimese varjandi. Sest minu pisike meriseakesene Pisi pidas minu kätt üheks teiseks meriseaks(ta ei salli kedagi, peale oma puurikaaslase). Ja hammustas mul näpust korralikult vere välja ja sügava haava.
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Tuts » 09. märts 2014, 14:38

Jah -ainult näksamised. Küülik lakub mind pidevalt ja paar korda on kogemata hammastega ka näksima hakanud, aga mitte paha pärast.
Kasutaja avatar
Tuts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Ööloom » 12. märts 2014, 17:26

Olen ikka, ja korduvalt.
Kuna mul on neid elukaid siin palju, siis ikka tuleb ette.
Kord maandus emane rosella mulle pähe, ja jäi jalgupidi juustesse kinni. Kui ma üritasin teda lahti harutada, siis rappis ta mu käeselja ära. Ma ei saanud ju ennast kiilaks ajada või lindu jõuga ära tirida, samas pidin ma ju teda kinni hoidma, et ta ise ennast rapsimisega ei vigastaks, seega tuli oma käsi ohvriks tuua.

Teine juhus oli siis, kui ma Petkat kaela pealt sügasin. Kõik oli ilus ja kena, kui üks imelik naaber otsustas oma aias midagi suurt õhku lasta. Vot siis Petka ehmatas, ja lõi mulle nokaga pöidlasse korraliku augu.

Eks ma ju olen tegelikult rohkem hammustada saanud, kui need paar korda, millest ma just kirjutasin, aga need olid sellised leebemad, ja ei tasu ehk rääkimist. ( Näiteks olen õrnalt näksata saanud ka küünte lõikamise ajal, või siis, kui kellelegi on vaja rohtu anda.)

Et tegelikult ma ise ei olegi kedagi oma lolluse tõttu sellisel määral vihale ajanud, et mulle peaks kallale tulema. Lihtsalt totakad juhused. Aga eks sellega peab arvestama, et hammustamisi võib ette tulla ka siis, kui sa ise selleks põhjust ei anna.
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Pirks » 14. märts 2014, 10:47

Oma merisead on ikka vahel näksanud, kuid mitte kunagi tugevalt. Meil on üks selline tugeva iseloomuga notsik, kes ei häbene teada andmast, kui talle midagi ei meeldi või oleks aeg ta puuri tagasi panna. :roll:

Ükskord see sama notsik lõi arsti juures teist notsikut kandepuuri tema kõrvale asetades hambad ikka tugevalt näppu, õnneks küll veriseks ei läinud, kuid valus oli ikkagi. Teist oli just põhjalikult uuritud ja ta muidugi tegi metsikut hädakisa seal juures. Ju siis vanem notsu üritas kaitsta nooremat. Sest see oli selline imulsiivne näksamine, hetk hiljem sai aru, et see minu käsi, mitte arsti kuri käsi ja tõmbas kohe tagasi. Aga armas, kuidas ta noorema eest välja astus :biglove:

Ja kindlasti esineb näksamisi siis, kui neile käest värsket anda aga unustad oma näpu värske ja põrssa vahele. Nad üritavad mega kiirusega värsket haarata, et ei pane tähelegi, kui näpp ette jääb :-D Samas kui käe niisama puuri pistad, siis noorem kõigepealt nuusutab korralikult ja siis igaksjuhuks proovib õrnalt hammastega, et äkki ikka kõlbab süüa ka. Igaksjuhuks ju tuleb üle testida :A:
Kasutaja avatar
Pirks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 5
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Jammers » 15. märts 2014, 13:22

Jah, olen saanud jänestelt päris palju, vahel ka nii, et veri väljas.
Ka kilpkonnad on vahel hammustanud, ühel korral ka nii, et sõrm ikka veritses. :D
Kasutaja avatar
Jammers
Why not Zoidberg?
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 463
Teemad: 23
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Saara » 16. märts 2014, 23:53

Paari nädala pärast saab mul täis 10 aastat isiklikku loomapidamist ehk pisidega tegelemist, sest kuigi suuremad loomad nagu koerad ja kassid on meie peres juba varem olnud, on nemad ikkagi pigem vanemate kantseldada olnud. Muidugi mahub selle aja sisse päris mitmeid näksamisi, kuigi rotipidamise ajast ühtegi märkimisväärset juhtumit ei meenu. Olin oma esimesed hamstrid saades täiesti ette valmistumata, seega sain toona omal nahal tunda, mis tähendab kaklevaid kääbushamstreid paljaste sõrmedega lahutada; kuidas käitub tüüpiline näriline, kui tema tema und äkitselt häirida; ning miks pole tark tegu kohe pärast kokkamist lemmikutega tegelema asuda. Õnneks ei olnud kumbki pool kunagi pika vihaga!

Veri on mul sõrmest välja hammustatud vaid korra, ka mul oli selleks vägilaseks kuldhamster Mati. Liginesin suure hooga puurile, kus Mati elas, tegin ukse lahti ja tahtsin poisi kätte võtta. Kuna ta oli angoorahamster ehk üsna kohev loomake, ei pannud ma karvade vahelt suletud silmi tähele. Kangelane magas parajasti õiglast und ja mina ehmatasin teda tahtmatult. Kiire refleksi tulemusena olidki Mati hambad minu näpus ja sõrmest veri väljas. Naljakas küll, muidu peetakse kuldhamstreid üsna tuimadeks loomadeks... :D
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas liivahiir10 » 23. märts 2014, 18:39

Mina ja minu õde oleme korduvalt hammustada saanud, mõlemad umbes 5 korda niimodi et veri on väljas. Minu kõige hilisem hammustus oli umbes 2 nädalat tagasi, kui Klaabu oli ise puurist välja saanud ning meil on puuripeal kivid, et ta nii lihtsalt välja ei saaks. Üks kivikestest kukkas talle sabapeale ja siis ta hammustas mind. Mina hakkasin kohe miskipärast kätt hästi raputama, ning siis oli mul terve käsi verepritsmeid täis. Oli ka minu süü, sest ajasin kivi kogematta ise puuripealt maha. Väikesed näksamised on harvem. :)
Piiksud
Kasutaja avatar
liivahiir10
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Kessu » 30. märts 2014, 15:32

Mina isiklikult pole enda deegudelt hammustada kunagi saanud kui siis näksata.
Deegud Birgit ja Kessu
Kasutaja avatar
Kessu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 875
Teemad: 5
Pildid: 17
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [Märts] Kas Sa oled oma väikelemmikult hammustada saanud

PostitusPostitas Õntsu » 30. märts 2014, 18:32

Mina olen oma jänkult ainult 1 korra vaikselt näksata saanud ning see ka kõik. Loodan, et näksata saamine piirdubki sellega. :)
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Kuu küsitlus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist