Innuka algaja küsimusi

Puurid, sisustus, mänguasjad jne.

Moderaator: triini22

PostitusPostitas Kerly91 (Teema autor) » 25. august 2004, 16:07

Timmuke kirjutas:Kuna registreerusin siin alles täna tänu meie "sabaõnnetusele" (üldse pole veel kuigi kogenud hiirepidaja), siis küsiksin kohe ka mõned muud küsimused, mis liivahiirte kohta lugedes tekkinud on :
1) Milline peaks olema "soolarõngas", mida puuri panna soovitatakse?
2) Kui suur on liivatopsik, mis hiirele sobiks?
3) Kuna hiirepuur eriti haisema ei hakka, siis - kui tihti te seda puhastate ja laaste vahetate?
4) Poest öeldi, et hiirel pole vahet, on ta üksi või teistega koos... Kuidas hiirepidajatele tundub? Ja kas hiirtel on ka läbisaamises tunda, et nad eelistaksid vastasugupoolt või on nad ka samasoolise paarilisega nõus?
Nüüd sai küll paras ports küsimusi, kuid kuna poes ei räägitud mulle mitte midagi, millised on liivaka eripärad (ka sabast mitte!), siis neid küsimusi paratamatult tekib... Kui keegi veel midagi muudki algajale hiirepidajale soovitada tahab/oskab, siis olen samuti väga tänulik!


1)Soolarõngas võib olla üks kõik milline, mul endal pole aga sõbral on mingi roosa.
2)Mul oli kalakonserv aga see oli väike ja nüüd on kauss.(aga 2-le sobib vist küll kalakonserv)
3)Mina vahetan üle nädala, vahel vahetan nädalas 2 korda.
4)Hiirele meeldib elada karjana. Üksik hiir võib surra masendusse. Koos on ikke seltsi segasem!!!!! :)
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. september 2004, 20:18

Minu soolarõngas on küll tavaline valge (ma ostsin 17.- aga teistes poodides olen näinud sama asja 32.-)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 05. september 2004, 09:46

1) Ükskõi. Tarvitavad väga vähe
2) Meil on Rama karbi suurune savinõu. Peaasi, et kergelt ümber ei lähe. Liiva panen korra nädalas paariks tunniks. Nad kipuvad seda WC kasutama.
3) 2-4 nädala tagant. Aluspanuks kasutan saepuru ja paberit. Mängimiseks-närimiseks papirulle. Ka nendest tekib kiirelt aluspanu.
4) Vahet pole mis soost. Paar tükki ikka kindlalt. Probleem tekib kui üritad mitut paari pidada. Mul oli 2 emast ja 2 isast. Isased ega ei suutnud otsustada kes kelle naine. Ja kaklused läksid veriseks. Ainult isased oma vahel saavad hästi läbi. Nüüd on mul 1 isane ja 2 emast. Pereidüll milline. Kasvatavad koos lapsi ja puha. Soovitan võtta enam-vähem ühel ajal ja ühe vanused.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 20. oktoober 2004, 10:09

4) Mul oli ka isane liivakas üksi, ja ta paistis nii kurb välja :( . Aga eile võtsin talle teise isase seltsiks ja nüüd on ta kohe palju rõõmsam. Üksi liivahiirt pidada ma ei soovita. Nad armastavad jah seltsi. Kui sul on kodus üksik isane liivahiir, siis ma soovitan sul talle teine noor isane seltsiks võtta; siis ei pea poegade pärast muretsema - et kuidas ja mis. Kui saadki endale pisikese liivaka juurde, siis ära pane teda supsti isase puuri, vaid lase neil kuskil mujal tutvuda - isane võib oma territooriumi kaitstes agressiivseks muutuda. Vähemalt minul juhtus nii :roll:
Viimati muutis Gerbil 08. november 2004, 08:24, kokku muudetud 1 kord.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas muztikas » 29. oktoober 2004, 13:04

Mina saan ka kaks isast hästi läbisaavat liivahiirt, tasub ikka paariline või isegi kaks esimesele soetada :)
muztikas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Laura188 » 07. november 2004, 21:34

Gerbil kirjutas:4) Mul oli ka isane liivakas üksi, ja ta paistis nii kurb välja :( . Aga eile võtsin talle teise isase seltsiks ja nüüd on ta kohe palju rõõmsam. Üksi liivahiirt pidada ma ei soovita. Nad armastavad jah seltsi. Kui sul on kodus üksik isane liivahiir, siis ma soovitan sul talle teine noor isane seltsiks võtta; siis ei pea poegade pärast muretsema - et kuidas ja mis. Kui saadki endale pisikese liivaka juurde, siis ära pane teda supsti isase puuri, vaid lase neil kuskil mujal tutvuda - isane võib oma territooriumi kaitstes agrassiivseks muutuda.

Mul on nüüd kaks isast.Nad olid juba poes kaua koos ning ikka väga hästi saavad koos läbi. :)
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas muztikas » 16. november 2004, 19:40

ja saingi nad :)
1) tarvitavad suht vähe, erilist vajadust selleks pole.
2)Liivapotsik? rääkige mulle, miks seda vaja on?
3)Mina vahetan tavaliselt 1-2 korda nädalas.
4)On vahe! Ja suur! Kuidas oleks sinul terve elu üksinda kükitada(ja pealegi puuris)?. Ja kui sa juba kaua oled olnud üksinda, muutud vaikselt eraklikuks ja teiste suhtes tigedaks, siis sa vist ei taha enda territooriumile uustulnukat? Tuleks kohe algul vähemal kaks isendit võtta. Poegadega on kuidas on, sinu valik!
muztikas
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 26. november 2004, 12:48

1.soolarõngal erilist vahet pole
2.Mina päris liiva ei kasuta minu lähedal poes seda ei müüda!
3.1-2 kord nädalas
4.On küll vahe mulle öeldi küll ,et müüme vaid kaks tükki koos ja ega ma poleks ainult ühte ostnudki.Mõtle kui igav tal oleks.Osta kaks..
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 26. november 2004, 21:50

Eee... Britt... Ma ei taha sind solvata ega kuri olla aga...milline see mänguliiv siis on? :P
siis..muztikas juba ütles, et 1-2 korda nädalas..
Ja soolarõngast nii palju, et minu teada (moded ütlesid ;) ) on kõikidele taimetotlastele närilistele mineraalkivi (või siis soolarõngas) kohustuslik. Njah. Praegu räägin mineraalkivist.. Soolarõngast mul muidu närilistele pandud ei ole. Aga mineraalkivi on küll :D .
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Innuka algaja küsimusi

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. august 2005, 10:17

kivi hoiab nende hambad igatahes lühikesed ja seal on palju vitamiine :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. august 2005, 18:39

1)poest saab neid ja minu hiired närivad seda nii et kohe raginal kaob minema :)
2)mina kasutan savipoti alust :)
3)üle nädala
4) mul on neid 11 tükki ja nad teevad kõikke koos nii et masendus pole meiepuuris olemaski :lol:
kaks on ikka parem kui yks
nagu öeldud seltsis segasem :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline