Kuidas küülikut keelata?

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kuidas küülikut keelata?

PostitusPostitas janelyy (Teema autor) » 28. november 2013, 23:01

Kuidas peaks küülikut üldse keelama? Millist tegevust nad peavad üldse karistuseks? Loodan ikka sellele, et mõned keelatud asjad talle ikka meelde jääks. Kui närib näiteks midagi, siis olen ta tavaliselt eemale lükanud, aga see tegevus ei tundu aitavat, pigem võtab seda nagu mänguna. Soovitusi? :dunno:
Ebaõnnestumine, millele järgneb analüüs ja järeldused, on õppetund.
Kasutaja avatar
janelyy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas küülikut keelata?

PostitusPostitas kayak » 29. november 2013, 08:52

Ootan ka igasugu soovitusi!!! Mul on kodus tõeline näriline :) Loen siin, kuidas mõndadel jookseb päev läbi kodus jänks ringi, ma pean koguaeg taga käima ja passima, et jälle midagi läbi pole näritud. Ei oska ka muud teha kui siis ajan ta eemale ja ütlen, et ei tohi. Aga paistab, et ta vist ei saa ikka inimkeelest hästi aru ;) Et kuidas siis seda jäneste keeles selgeks teha?
kayak
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas küülikut keelata?

PostitusPostitas Kissu » 02. detsember 2013, 23:42

Kui kõva häälega keelamisest ja eemale lükkamisest jääb väheks siis võib proovida kahte asja. Esiteks, kui tabada küülik keelatud tegevuselt, siis lisaks kõva häälega keelamisele panna ta puuri kinni (mitte 5-10 minutiks vaid ikka pikemalt) ja iga kord nõnda. Teine asi mida võib katsetada on veeprits - jällegi kõva häälega keelata ja lisaks pritsida natuke vett, et oleks ehmatusmoment. Viimase puhul peab küll olema täpse käega, muidu on tuba üleni vett täis. ;)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas küülikut keelata?

PostitusPostitas janelyy (Teema autor) » 02. detsember 2013, 23:56

Olen hakanud nüüd oma küülikut ka peale pahanduse tegemist puuri panema. Hetkel veel tulemusi näha pole/ hinnata ei oska, aga ta tundub selline ülbik mul, et puuris hakkab rahulikult heina sööma ja on sellise näoga, et tegelikult ma juba tahtsingi puuri :D eks näha mis saab :)
Ebaõnnestumine, millele järgneb analüüs ja järeldused, on õppetund.
Kasutaja avatar
janelyy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas küülikut keelata?

PostitusPostitas Mariiie » 05. detsember 2013, 12:29

Eelmise küüliku Sällyga ei olnud mul selliseid probleeme, et närib juhtmeid vöi asju, aga praeguse küüliku Mikuga on küll sellised lood, et kui välja laseme ta, siis peidame köik vöimalikud juhtmed ära, aga ikka leiab Miku endale sellise koha, kus asjadele augud sisse närida. Keelanud oleme küll päris palju ja kui karistuseks tahame ta puuri panna, siis ''rallib'' mööda tuba eest ära ja hiljemalt hüppab minu juurde voodisse, ning paneb ennast löögastunud asendisse ja hakkab pugema.
I LOVE BUNNIES!!!!
...Bunnies make everything BETTER!
Kasutaja avatar
Mariiie
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 13
Pildid: 13
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kuidas küülikut keelata?

PostitusPostitas Saarlane12 » 14. jaanuar 2014, 19:50

Siin pool ka siis probleem, et jänku lihtsalt jookseb ümber jalgade, kraabib ja hammustab keelamine ei aita, puuri panek ka tulemusi ei anna, tahaks ikka lasta tal ju väljas olla võimalikult palju, kodus olles on koguaeg välja saanud aga kui jälle närima tuleb ei tahaks teda ju eriti väljas hoida. Kuidas saaks ta sellest pükste närimisest ja hammustamisest võõrutada ja kuidas keelata, et see ka mõjuks?
Kasutaja avatar
Saarlane12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Määramata
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Kuidas küülikut keelata?

PostitusPostitas mmeritt » 03. detsember 2014, 15:56

Mul jänku alles neljandat päeva. Hetkel õpetangi talle seda, et ei tohi närida. Talle jubedalt meeldib olla telekalaua taga, kus on hästi palju juhtmeid. Saan sellest aru, kuna ikkagi ju uruloom ja sinna ei saa nii kergelt ligi, istub seal nurgas nagu pesas. Passin peale ja iga kord kui närima hakkab, teen kätega plaksu ja ütlen kurjalt "ei näri". Pisut ikka kuulab, lõpetab ära mõneks ajaks, Ehk lõpuks saab aru ka, et ei tohi
mmeritt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas küülikut keelata?

PostitusPostitas kirjuküülik » 03. august 2015, 11:41

:dunno: Ma plaanin võta hermeliini küülikud ,aga kas see vastab tõele et na juhtmeid ei näri
kirjuküülik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: Kuidas küülikut keelata?

PostitusPostitas Loomahull » 04. august 2015, 11:40

Närimine või mittenärimine küll küüliku tõust ei olene. See oleneb ikka konkreetsest loomast ja sellest, kui hoolikalt on juhmete närimine välistatud, st kas tal on need kättesaadavad, et võiks huvi tekkida või ei. Minu praegune jänku ei tunne üldse närimise vastu huvi, samas eelmisele ei saanud mitte midagi nina ette jätta.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas küülikut keelata?

PostitusPostitas kirjuküülik » 04. august 2015, 12:08

Tänan ! Vadtuse eesd
kirjuküülik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist