Leidlaps Alice ei tee pesa

Järglaste soetamine - kas, millal, miks? Ja kui, siis kellega? Kastreerimine ja steriliseerimine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Leidlaps Alice ei tee pesa

PostitusPostitas OpheliaDreamers (Teema autor) » 13. juuni 2013, 23:35

Minu juurde sattus ilus, terve, sõbralik ja tiine jänkuke. Arvestades leidmise kuupäeva on ta miinimum 28 päeva tiine. Ja siiani ei ole ta kordagi endalt karvu sikutanud, ega ka minu poolt valmispandud heina ja looduslike kiududega pesamaterjalidega täidetud kastikesed "pesastanud". Kuna Alice on noor ja poegi vist ainult üks, siis eeldatavasti on tal see esimene poegimine. Kardan, et ta ei oska lastega midagi peale hakata. Kuidas ma aru saan, et ta hülgab lapse? Ja kui hülgab, siis kas sobib ka Royal Canin'i kassipoja piimapulbrist tehtud asenduspiim? :umm: Olen väga murelik, Alice ise rõõmsameelne, aktiivne ja sööb-joob kenasti. On näha, et puuri on ta omaks võtnud ja seal teda keegi ei sega. Oleme loovutanud terve oma magamistoa tema rahuks. Käime ainult vajadusel seal. Nähtavasti tahab ta ka teistesse tubadesse tulla, kassidega mängida ja suuremal alal ringi joosta, aga siis lähevad kassid temale eraldatud ja ehitatud alasi "rüüstama". Kardan, et instinktiivselt on kass ikkagi kiskjalik oht tema ja poegade jaoks, eriti, kui nende värske lõhn on toas vaatamata sellele, et nad on algusest peale väga hästi läbi saanud.
See variant Alice'ile ei sobi, et niisama lasen teistes tubades tal joosta ja "tema toa" ukse panen seniks kinni, et kassid ei segaks.
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Leidlaps Alice ei tee pesa

PostitusPostitas 3rika » 14. juuni 2013, 11:21

Meie plikal tuli tiinuspäevi kokku 34, seega ära muretse veel. Ja hoiatan, esmapoegijatega on selline oht, et ta sööb ära oma pojad, sest ta ei tea, mida nendega peale hakata. Siis las ta ikka ise tegutseb. Loodus teeb ise need rasked valikud, et kes elab ja kes ei ela. Meie plika ei teinud ka pikka aega pesa... Aga umbes 30-31 päeval oli ta alles korralikult pesa vooderdama hakanud. Oluline on see, et sa teda sülle ei võta ( peale 15. tiinuspäeva ei tohiks enam võtta) ja et ta saab rahulikult ja turvaliselt omaette askeldada.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Leidlaps Alice ei tee pesa

PostitusPostitas OpheliaDreamers (Teema autor) » 14. juuni 2013, 20:13

Oehh, ma olen arstide soovitusel igapäevaselt kontrollinud, kas tita veel kõhus ja ikka liigutab ning kontrollin, et mingit eritist ei oleks. Täna hommikul oli meil kõik korras, aga nüüdseks Alice nii kuri ja uriseb, kui just maitsva asjaga ei ligineta talle.
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Leidlaps Alice ei tee pesa

PostitusPostitas 3rika » 15. juuni 2013, 11:29

Meil plika oli ka ikka õudus kuubis viimastel tiinuspäevadel. Suht võimatu oli temaga koos elada :rofl:
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist