Kavatsen osta kääbushamstri. Mitu ja kas campbelli/talivalge

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

Kavatsen osta kääbushamstri. Mitu ja kas campbelli/talivalge

PostitusPostitas maarja51 (Teema autor) » 03. märts 2013, 11:43

Tere!

Olen juba päris-päris palju uurinud hamstrite kohta, kuid vastuseid on päris erinevaid ning need ajavad segadusse. Tahaksin paar asja üle küsida.

Kääbushamstrid on looduses grupiga ja olen lugenud, et ka kodus võiks nad olla vähemalt kahekesi. Samas keegi kuskil kirjutas, et kui neid võtta mitu, siis nad hakkavad pigem omaette hoidma ja vajavad sind kui inimest nendega mängima, tegelema vähem. See tundub ka loogiline, sest kui hamsu on üksi, siis seltsiliseks oled Sina temal. Kas see on ka päriselt nii? Et mitmekesi nad hoiavad omaette ja tahavad vähem sinuga mängida? Mina tahaksin, et minu hamster oleks mulle sõbraks ja et ma saaks temaga tegeleda, teda kätte võtta jms. Vb ta sõltukski minust rohkem ja vajaks mind rohkem enda kõrvale, kui ta oleks puuris üksi? Muidugi, kui nad üksi end halvasti tunnevad (mida nad vist ei tee), siis ma ei hakka neid lihtsalt oma soovide pärast piinama!

Teine küsimus seisneb selles, et millist just valida. (Elan Tartus.)
Ma alguses tahtsin roborovskit, aga siis sain teada, et tema on pigem veidi agressiivsem, tujukam ja väga kiire. Ja see ei sobinud minu soovidega (et saaksin mängida, tegeleda, kätte võtta, et ei hammustaks).

Seega jäin campbelli ja talivalge vahele. Ma tahaks just teada, millised on nende iseloomud, sest kui netist uurisin, tunduvad nad väga sarnased. Aga ehk on neil ikkagi mingisugune erinevus, mis aitab mul valida, milline neist sobiks mulle paremini?

Kummad on sõbralikumad, kas emased või isased?
Rottide puhul on isased sõbralikumad, aga looduses tavaliselt on isased ikka sõjakamad...

Nüüd sai vist kõik.
(Olen 20. aastane. - kui see midagi peaks mõjutama. :-D )
maarja51
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kavatsen osta kääbushamstri. Mitu ja kas campbelli/taliv

PostitusPostitas Saara » 03. märts 2013, 14:14

Kääbushamstritele meeldib tõesti grupis elada, nad on sellega ka looduses harjunud. Tõde, et kui kääbushamstrit üksi pidada, siis on ta inimesega natuke seltsivam, aga seda vaid sellepärast, et tal pole liigikaaslasi, kellega koos tegutseda. Mõtle sellele, mida teeb Su kääbushamster siis, kui Sina ära oled? Koolis, tööl, sõpradega väljas, kus iganes; hamster on samal ajal üksinda. Kuldhamstri puhul ei oleks sellest midagi, nemad ongi üksikud loomad, aga kääbikutele meeldib selts. Kui Sa mitu kääbikut koos võtad, siis on neil huvitav ka siis, kui Sind parajasti kodus pole ja kui Sa vähegi viitsid neid endaga harjutada ja nendega tegeleda, siis võid hästi läbi saada ka mitme kääbushamstriga korraga; kuigi ega päris "väntsutamisloomad" pole nemadki, sellist sõpra, nagu näiteks rotist saada võib, hamstrist ei saa.

Ma ei ole täheldanud, et roborovskid agressiivsemad ja tujukamad oleksid, see oleneb konkreetsest isendist vast rohkem. Kuigi tõesti, väledamad tunduvad nad natuke küll. Kääbushamstrite erinevused on pigem välimuse kui käitumise suhtes. Hammustama kipuvad olenemata liigist need loomad, kes inimest kardavad, ehk need, kellele liiga tehtud või kes üldse harjunud pole inimesega. Ühegi hamstri geneetilises koodeksis pole suuremat inimesevaenu kui teisel, see on ikka pigem sotsiaalse kasvatuse probleem.

Sõbralik on see hamster, kes on sõbralikuks kasvatatud. Emased on üldjuhul loomadel sõjakamad, sest nemad peavad järelkasvu kaitsema, tihti kuni vaenlase surmani, isased võistlevad pigem juhipositsiooni pärast.

Natukene isiklikuma soovitusena pakun, et vaataksid, äkki sobib Sulle hoopis rotipidamine paremini? Nad on küll natuke suuremad, aga mainid päris mitmes lõigus, et Sulle on oluline loomaga sõbrunemine ja temaga tegelemine. Olen ise aja jooksul hamstripidamiselt rottidele üle liikunud, sest mingil hetkel tundus ka mulle, et tahaksin suhtlevat looma, aga hamstrit inimene nii väga ei huvita, nende väikeste elukate tegemisi on tore niisama pealt vaadata. See on muidugi ainult soovitus, ei taha Sind hamstriurust eemale peletada, meid on siin niigi vähe :D ...
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kavatsen osta kääbushamstri. Mitu ja kas campbelli/taliv

PostitusPostitas maarja51 (Teema autor) » 03. märts 2013, 17:07

Mul on juba rotid olnud. :) Hamstrit aga mitte kunagi ja nüüd elan kohas, kus on vähe ruumi.
Siis, kui mina olen koolis, ta magab :D Nii ju on.
Niisiis. vahet pole, milline minihamster, iseloom on sama, roborovski lihtsalt veidi väledam ja pisem.
Valin isase, sest peaks olema sõbralikum ja kuna rotid olid emased, siis veidi teistmoodi midagi.
Ja mitu, ma veel mõtlen.
Ostsin muidu sellise puuri http://www.bosse.ee/vaikeloomad/puurid/ ... -puur.html (mõned värvid on teised siiski).

Aitäh vastuse eest! ;)
maarja51
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kavatsen osta kääbushamstri. Mitu ja kas campbelli/taliv

PostitusPostitas maarja51 (Teema autor) » 05. märts 2013, 19:08

Nii mõtlesin, et kui kedagi huvitab, panen siia kirja ka, palju mul raha läks.

Puur 42,74€
Pesamaterjal 0,025kg 0,5€
Tšintšiljaliiv 1,084kg 1,03€
Mineraalkivi köögivilja 0,63€
Saepuru sidruni lõhnaga 1,49€
OrangeDrops 1,5€
Toit 0,4kg 3,5€

Ja kääbushamster 3,83€

Kokku pole liitnud, aga äkki mõni on huvitatud, palju start maksma läheb. :D

Ostsin ühe natuke üle kahe kuu vanuse isase talivalge. Ja ta oli kohe alguses meeletult sõbralik, ronis ise esimesel õhtul mitu korda käe peale ja tegi igasugu vigureid. Muretsema paneb veidi see, et ta hüppab mööda puuri seinu ringi nagu tahaks sealt välja saada. Millest see tulla võib ja kas see on normaalne? Pidevalt ta seda ei tee, käib toidukausis ja magab, peseb, aga päris palju ka üritab seina ja majakese vahele pääseda ja siis hüppab mööda seinu.
maarja51
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kavatsen osta kääbushamstri. Mitu ja kas campbelli/taliv

PostitusPostitas samton » 05. märts 2013, 19:24

Veidi OT, aga lõhnastatud saepuru kohta soovitan lugeda seda teemat. Kui panna foorumis otsingusse "lõhnastatud saepuru", tuleb rohkemgi vasteid.

Oma hamstrile tee aga Hamstriurgu eraldi teema.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kavatsen osta kääbushamstri. Mitu ja kas campbelli/taliv

PostitusPostitas maarja51 (Teema autor) » 05. märts 2013, 20:16

Nonii, homme vahetan selle saepuru siis välja. Arvasin ise, et kuna kõik oli väga looduslik pakil kirjas, siis pole nagu halba sellest.

Aga ma ei hakka oma hamstrist niisama tegemisi kirjutama ja sellepärast pole mõtet teha teemat. :) Siin oli väike käitumisemure. Ja info huvitatutele.
maarja51
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline