Ribid väljas ja mure kõrvadega.

Haigused, ravi ja nende ennetamine.

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Ribid väljas ja mure kõrvadega.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 30. jaanuar 2013, 20:03

Kas see on normaalne, kui chinchilla kõrvad on pealt kaetud justkui väikeste tumedate soomustega? Ei ketenda. Kas chinchilla kõrvad ongi sellised krobelised?
Teine mure on see, et tal on ribid väljas. Sööb korralikult korralikku graanultoitu, heina. On peaaegu 3a ja kaal kõigub umbes 470 ja 485 vahel. Saan aru, et chinchilladel ei tohiks ribisi tunda olla, kuid sellel poisil võin kõik ribid ära lugeda. Kas pean muretsema, või ongi mõni selline lahja? Muidu tundub ta täiesti tip-top. Aktiivne, hea isuga, uudishimulik jne.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ribid väljas ja mure kõrvadega.

PostitusPostitas Imbeeh » 01. veebruar 2013, 13:38

Minu ühel villakul on olnud ka kõrvad aeg-ajalt krobelised ja siis on jälle üle läinud. Otsest tähelepanu pole oma villakul sellel pööranud. Keha kaal ei olegi kõige hullem, et kaal võiks jääda 500-800 g vahele. Kuidas muidu sööb ja vett tarbib?
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ribid väljas ja mure kõrvadega.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 01. veebruar 2013, 14:40

Vett joob päris palju. Ma muidugi ei tea kui palju chinchilla jooma peab. Pakun talle toiduks burgess graanuleid. Tavaliselt 90g graanuleid sööb ära umbes nädalaga, pluss mõned parankad ja rosinad.
Ta väsib ruttu ära, vähemalt mulle tundub. Jookseb pool tundi või vähem ja siis keerab ennast juba magama. Magab natuke 20 min ning tegutseb jälle edasi. Laseme teda peaaegu iga päev jooksma mitmeks tunniks. Kui ta eelmine suvi sain, kaalus ta nagu peotäis vatti. Mõtlesin, et äkki kasvatab aja möödudes endale pekki naha alla ja liha luudele, kuid midagi pole juurde tulnud. Natukene ainult kaalu. Kõrvad on koguaeg ühtmoodi krobelised olnud.
Äkki on maks haige? :shock:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ribid väljas ja mure kõrvadega.

PostitusPostitas Sirtsu56 » 02. veebruar 2013, 19:42

Äkki osta muu kosutavam toit ? - kui ta vett joob palju, siis ehk pigem neerudega probleem. Mis tähendab üldse et joob palju vett :)? Ma soovitan mõnda muud toittu proovida, ma olen alati siin foorumis promonud Beaphar Care ´pluss ja selective chinchilla toittu, sest need on tõesti head toidud. Ta sööb nädalaga 90g kuivtoittu ? Kas see kuidagi vähe pole, kas ta sööb siis enamasti heina ?
Tumedamatel chinchilladel ongi krobelisemad kõrvad.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ribid väljas ja mure kõrvadega.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 02. veebruar 2013, 20:14

Tegelikult ma ei tea, kui palju chinchillad sööma või jooma peaksid. Mul ei ole ka võrdlusvõimalust. Võtan selle kohapealt sõnad tagasi, kuid mitu grammi peaks üks chinchilla ära sööma nädalaga ja kui palju päevas jooma?
Siin foorumis soovitati soojalt burgess graanultoitu. Kas see polegi üks parimaid? Aga eks ma proovin sinu soovitatud toitu.

Eriline heinasööja minu chinchilla pole.
Mõni päev tagasi sai ta ühe küülikute maiusepulga. Annan talle seda jao pärast (natuke näksida). Kuid nüüd tundub, et graanultoitu pole ta oma kausist üldse puutunud. Saab vist maiusepulgast kõhu täis.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ribid väljas ja mure kõrvadega.

PostitusPostitas Sirtsu56 » 02. veebruar 2013, 20:52

Minu chinchilladel on koguaeg kuivtoit ja hein ees, ma ei ole kunagi reguleerinud nende toidu kogust, kuid vb 20g või natuke vähem päevas söövad küll ära. Neil on suur puur ja jooksmis võimalust ehk selleprast söövadki palju. Mulle omale kunagi algus aegades soovitati science selective toittu, niisiis olengi selle peale jäänud -ostan 1.5 kg kauppa. Aga samas kui nad ära tüdinevad sellest toidust siis olen alati andnud asemele (kokku seganud) beaphar care pluss toittu. Need on mõlemad super premium toidud, burgessist ma tean nii palju et seal on väga hea koostisosa ja jutt, kuid suured krõbinad, ning minu loomad seda ei söö.
Mul ühel chinchillal oli samuti kaaluga jamad, kaalus pool aastat tagasi 420 (hambaprobleemid) ,siis andsin kõikke talle et aint juurde võtaks, pakkusin kuivikuid ,erinevad ürte jne. Nüüd on kõik OK ja kaalub peaaegu 600g (ptu ptui ptui). Maiuspulke ma üldse ei anna neile, parem pähkel päevas.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ribid väljas ja mure kõrvadega.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 03. veebruar 2013, 19:16

Burgessi graanulid on päris pisikesed, nagu väikse näpu küüs. Tootja on muutnud graanulite kuju arvatavasti. Alguses, sõi meie villak oma graanuleid rohkem, kuid viimasel ajal nagu pirtsutab. Võibolla on oma graanulitest ära tüdinenud.
Tahaks, et ta vähemalt 500g-gi täis saaks. Edaspidi proovin ja vaatan erinevate toitudega.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ribid väljas ja mure kõrvadega.

PostitusPostitas Imbeeh » 19. veebruar 2013, 21:23

Ma nüüd sada protsenti oma infos kindel ei ole, kuid paar aastat tagasi sai ühe villaku kasvanduse inimesega räägitud ning tema ütles, et päevas võiks villak süüa 30g graanuleid, et 90g on nädala jaoks liiga vähe. Joogi osas ma ei oska öelda, sest sellele ma pole tähelepanu pööranud.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ribid väljas ja mure kõrvadega.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 20. veebruar 2013, 09:34

Kaalusin eile oma karvapalli ära. Ta on juurde võtnud. Kaalub nüüd 501g Nii palju pole ta kunagi kaalunud.
Pakkusin talle vahepeal kuivatatud sepikut, hea meelega sõi. Tundub, et Bibi ei väsi enam nii ruttu ära ja graanuleid on rohkem krõbistama hakanud. Loodan, et ta kaal hakkab nüüd tõusma. Ainult karva ajab minu meelest liiga palju. Karvatupsud ripuvad kintsudel. Ei tea kas on kevades asi või on toidu viga. Praegu veel sööb oma vanu graanuleid. Varsti vahetan selle toidu välja.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ribid väljas ja mure kõrvadega.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 13. mai 2013, 09:12

Meil on head uudised. Chilla kaaluga on kõik korras nüüdseks. 562g kaalub. Kaal tõuseb pidevalt ja kiiresti. Vahepeal pakkusime talle beaphar toittu. Kuid ta sorteerib paremad palad välja. Väga palju läheb raisku. Nüüd proovime uuesti graanuleid anda sest olen jõudnud arusaamisele, et Bibile ei saagi muud pakkuda kui graanuleid. Muidu tekib vastupidine probleem-liiga paks. Villaku väljaheide on ka tänu toidu sortimisele (arvan, et sellest) imelikuks läinud. Sellised pisikesed, peenikesed ja nagu liiga väiksed.

Vaatan, kui jälle kõhnaks jääma hakkab, siis pakun teist toitu nagu maiust kõrvale.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist

cron