Minu Deegud!

Millised tuttsabad meil kodus on

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas IloveAnimals (Teema autor) » 28. detsember 2012, 20:52

postituvi: Ikka väga noorelt, praeguseks on nad nelja nädalased ja teevad palju pättust.
Kessu: Ega deegupojad küll ei kolisata, aga käivad puuri võre vahelt väljas. Täna hommikul ärkasin selle peale ülesse, et üks deegupoeg oli end mugavalt sisse seadnud minu voodisse. :razz:
Praegu olen Treimanis ja pilte lisada ei saa, aga samas on mul üks uudis kah. Nimelt mu kasuisa ütles, et võin siiski Minni alles jätta. Tegelikult olin isegi kaalunud Minni ära müümist, kuna ta kogu aeg üõgeneb puurist(kui võimalus on) ja närib tihti puuri võresid, siis hakkasin mõtlema, et see ainuke poiss, kes mul on on peaaegu samasugune. Poiss ei näri küll võresid, kuid tema oli esimene, kes mul puurist väljas hakkas käima, esimene kes majas voodi alla jooksis (voodialt ei olnud deegusid võimalik kätte saada) ja tema oli esimene kes minu toast jooksu pani... Niiet arvan et jätan siiski Minni alles, kuigi siis tuleb mul Miki ikkagi operatsioonile viia...
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas IloveAnimals (Teema autor) » 29. detsember 2012, 13:58

Uudised täiesti halvad.... olen praegu Treimanis ja emps saatis mulle sellised sõnumid:

Kas tead,et su deegud on kõik põranda liistud ära närinud? Kust ma võtan selle raha,et kinni maksta ja uued liistud osta ???Nii ei saa neid loomi pidada! see juba teine maja mille neeed loomad ära on lõhkunud! Sa tahad looma,aga vali selline ,kes tahab vähem hoolt,on rahulik ja kelle kõrvalt saad sa ka rändamas käia nädalate viisi!


Otsin ise koha,kuhu nad viia või kellele anda!sinu valida on uus lemmikloom!seda ma ei keela,aga neid ma enam pidada ei luba! Ma pole miljonär!ma ei jõua kinni taguda teiste inimeste vara!
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas Pinto » 29. detsember 2012, 23:07

Kahjuks on su emale sobiv loom siis vaid mänguloom. Nende puhul on kindel, et midagi ei närita ega rikuta ja saab ka nädalate kaupa hoolitsemiseta riiulil seista.

Kui loomad võtta, neil lasta pojad ka veel tulla (tegelikult on ju kõigile ilmselge, et need pojad on su enda loomade omad, sest ega ikka vastsündinuid kaerahelvestega ülesse ei kasvata ja vaevalt sa ise neile pesamaterjali ka valmis närisid, sest pildil on kenasti näha deeguema tehtud pesa), siis peab nende eest ka hoolitsema ja jälgima, et nad pahandust ei teeks.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas AlbinoFurets » 29. detsember 2012, 23:34

Selle pärast tahad maha müüa, kuna teeb puuriukse lahti? Oleks ju kohe võinud normaalse puuri osta ja mingit muret poleks. Deegud on jah kallid närilised, keda pidada.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas IloveAnimals (Teema autor) » 30. detsember 2012, 20:02

Kaerahelbeid sõid nad mõnikord piima kõrvale, ja pesa on Minni ja Miki oma.
Kasuisa saatis mulle sõnumi, kus ta ütles, et kõik pojad andis ta ära ühele perele , kellel on 2m puur ja veel üks umbes 7 aastane emane deegu. Emased pidi ta suurde puuri panema ja isase väiksesse. Andis telefoni nr ka, et saaksin neid soovi korral vaatama minna...
Nad olid nõus ka Minni võtma, aga ma alles mõtlen. Minni asemel saaksin ma siniroti ja võib-olla ka ühe tavalise roti.
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas postituvi » 30. detsember 2012, 20:53

Seda on küll kurb kuulda, et selle asemel, et puur põgenemiskindlaks teha, lasid su vanemad deegud lihtsalt ära anda. :(
Minagi olen Pintoga ühel nõul. See ei ole loogiline ega ka mitte usutav, et deegupojad olid kellegi teise omad. Ja sa said nad endale praktiliselt vastsündinult( just seda nad piltidel on) Kes neid toitis ja millega? Parem ütle ausalt ära, et need olid Miki ja Minni pojad. Me teame nagu nii seda.... Ja Minni ja Miki ei tee pesa ennem kui neil on deegupojad. Ja veel vähem teeks nad pesa võõraste poegade puhul. Ja võõraid poegi nad oma pessa ei tassiks.
Piima ja kaerahelvestega küll ükski inimene neid suureks ei kasvata. Peale selle, et enne kahte nädalat ei söö sul ükski deegupoeg tahket toitu(mis sest et neil kohe sündides hambad suus on). Ja ilma emapiimata nad hukkuks.
Ehk oled kuulnud vanasõna: Valel on lühikesed jalad...?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas Kessu » 30. detsember 2012, 22:40

Ma ei taha kõlada kurjana aga lihtsalt kurb on sinu loomakestest. Selles mõttes, et sa saad deegud, aga pead ära andma kuna närivad midagi ära ja pojad. Ning saad uued loomad. Kui need midagi teevad kas siis juhtub sama.
Deegud Birgit ja Kessu
Kasutaja avatar
Kessu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 875
Teemad: 5
Pildid: 17
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas IloveAnimals (Teema autor) » 31. detsember 2012, 15:45

Ning saad uued loomad. Kui need midagi teevad kas siis juhtub sama.


Ma loodn, et mitte seda peab mu ema käest küsima... Ja ausalt öeldes on mullgi väga kahju. Ma lihtsalt ei taha Minnit ära anda... :sad:
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas AlbinoFurets » 01. jaanuar 2013, 04:53

Ma arvan, et parem ära vöta uusi loomi enne, kui köik korda saad. See oli mullegi täielik šokk, pojad olid ju alles vastsündinud ja kindlasti sinu deegude järglased...
Mina oleksin valinud emased deegud, ülekontrollinud ja korraliku puuri ostnud, poleks seda tragöödiat olnud/juhtunud. Kui ema pole nõus vms pole vaja ka uut looma võtta.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas IloveAnimals (Teema autor) » 01. jaanuar 2013, 18:58

Ma ei tea mida lihtsalt teha... Kui koju jõuan, siis räägin empsiga. Ja tahan kindlasti külastama minna deegusid.
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas LiisaDeegu » 03. jaanuar 2013, 13:45

Mul on nii kahju su deegudest :sad:
Ära kunagi maadle seaga. Te saate mõlemad poriseks aga seale see meeldibki= )
Tirts & Milda
Kasutaja avatar
LiisaDeegu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 197
Teemad: 11
Pildid: 16
Asukoht: Kollane maja punase aiaga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas IloveAnimals (Teema autor) » 15. jaanuar 2013, 15:05

Praeguseni on deegud ikka minu juures :-) Kuid ema tahab Minnist kindlasti lahti saada, kuna Minni närib puuri võresid niimoodi, et teistese tubadesse kuulda (eriti öösel). Seepärast on Minni meil ööseti väikses puuri (kasuisa parandas ära). Minu emal ja Minnil on täielik vastastikuline vihkamine, nimelt on Minni mu ema kaks korda juba urineerimisega üle kallanud. Miki saatus on veel otsustamisel, kuna ta meeldib mu kasuisale ka :-) Ise olen deegudega palju lähedamaks saanud ja nad õppisid vahepeal ära ka nimele reageerimise.
Ema tahab nüüd võtta mulle küüliku/d... Need on tema lemmikud "närilised", nüüd olen hakanud ise ka mõtlema, kas võtta küülik/ud või rotid.
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas AlbinoFurets » 15. jaanuar 2013, 15:20

Vabandan, et oma arvamust avaldan, aga arvan et antud juhul ei peaks sa uusi loomi võtma. Nendega võib ju minna sama moodi nagu Su deegudega! Enne looma võttu mõtle, aruta kas su vanemad on nõus, kas on raha/aega nende jaoks, palju tegeleda saad jne. Ka küülikud pissivad ju, samuti ei tohi nad koguaeg puuris istuda, ka nemad närivad võresid ja kui igav on hakavad puuris laamendama ja võivad hammustada valusasti (et tähelepanu saada või kaitsta end) seega palun mõtle hoolega, see pole kuigi hea mõte ka kohe peale sellist kaotust, see näitab et Sa pole selleks hetkel üldse valmis ja ma ei mõtle seda paha pärast. :sad:
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas Pinto » 15. jaanuar 2013, 20:23

Miki ja Minni elavad sul siis ikka veel koos? Et uus pesakond tuleks?

Palun, ära mõtle küülikute võtmise peale ja räägi ka emale, et see on veel halvem mõte, kui deegud. Esiteks suudavad küülikud puuri närimisega oluliselt suuremat lärmi teha, sest tegemist on tunduvalt suuremate loomadega. Teiseks närivad küülikud tunduvalt rohkem põrandaliiste, mööblit jms, kui deegud. Kui juba deegude pisikesed hambajäljed olid piisavaks põhjuseks, et deegud ära anda, siis küülik ei ole teile kindlasti õige lemmikloom. Küülikud vajavad tunduvalt rohkem aega ka puurist väljaspool jooksmiseks, nii et pahandused on sedavõrd suuremad. Ja küülikud pissivad kordades rohkem kui deegud ja nõuavad seega tunduvalt tihedamat puuri puhastamist, et tuba ei haiseks.

Mõelge selle küüliku võtmine väga hoolega järgi. Pange plussid ja miinused kirja. Äkki ikka pole looma mõneks kuuks endale võtmine ja siis avastamine, et loomake teeb pahandust, siiski parim lahendus....
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas 3rika » 16. jaanuar 2013, 19:20

Võin ka omast kogemusest öelda, et minu kaks kullakest lammutavad ikka päris hoolega öösiti, mille tõttu, me tõstame nad koos puuriga teise ruumi ööseks. Patrick võtab näiteks hammastega puurivõrest kinni ja siis sakutab nii kuis jaksab. Samuti, nad närivad ikka väga palju. Kui su emale ei meeldi lõhutud ja näritud asjad, siis hakkab su ema ka küülikut vihkama. Meil on kodus näiteks juhtmeid siit ja sealt proovitud, tapeeti on keset tuba kistud. Lisaks kõigele sellele, juhtub näiteks mõnikord Mistyga "õnnetusi" ning küülikupissi on küllaltki happeline ja rikub põrandaid. Tõesti, mõelge hoolega järele enne!
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas Aydy » 18. jaanuar 2013, 13:12

Ma juba selle teema alguses kirjutasin, mida arvan isase ja emase deegu koos pidamisest ja oli juba ette teada, kuhu see viib..
Kahju on loomadest ja kahju on sellest, et mõni lapsevanem suhtub looma nii, et temast peab lahti saama ja kui üks ei kõlba, siis võtame teise! Ei ole siin siis midagi imestada, miks on meil nii palju hüljatud loomi, pappkarpides tänavale jäetud rotte, kasse jne.

Palun, ärge võtke ei rotti, küülikut, tigu, sipelgat, sest nagunii on midagi, mida see loom valesti teeb, mis ei meeldi.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas IloveAnimals (Teema autor) » 18. jaanuar 2013, 14:31

Ma juba selle teema alguses kirjutasin, mida arvan isase ja emase deegu koos pidamisest ja oli juba ette teada, kuhu see viib..

Estieks ütles mu kasuisa algul, et isane läheb kastreerimisele... Ausalt öeldes tahtsin algul mina endale rotti, kuid kui tema teema lõpetas helistas ta kohe ära ja.....
Ei ole siin siis midagi imestada, miks on meil nii palju hüljatud loomi, pappkarpides tänavale jäetud rotte, kasse jne.

Kas SA tahtsid sellega viidata sellele, et mina viskan oma mõne looma tänavale vms?!!! Sorry aga ma pole selline! Kahju et pettuma pidite! Võta teadmiseks, et elan pigem ise tänaval, kui saadan looma sinna!
Palun, ärge võtke ei rotti, küülikut, tigu, sipelgat, sest nagunii on midagi, mida see loom valesti teeb, mis ei meeldi.

Kas sa pead sellega silmas mind või minu ema?!? Ja teadmiseks Sulle, et mina ei saa elada, ilma ühegi loomata...
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas Aydy » 18. jaanuar 2013, 17:59

Kullakene, rott närib samuti ja veel hullemini. Kui mina lasin oma rotil toas ringi joosta, said näritud minu nukude näod, madratsid, padjad jpm. Su ema saaks shoki :wacko:

Ja sinu enda sõnad olid ju: "Miks ma peaks laskma neil paarituda?! Arvate et ma ei tea mis siis juhtub? Ma olen ikka piisavalt vana, et teada mis siis juhtub! Ja muide, teile teadmiseks, et ma ei ole nii vastutustundetu, kui te seda arvate!" Ma saan aru, et kasuisa pidi/lubas kastreerima viia.. Ma ei SÜÜDISTAgi sind ja ei viita sellele, et sina viskad oma loomad tänavale-on näha, et sa tahad loomi (kuigi see oli vale, et kaks erisoost looma tahtsid koju võtta), aga sul ei lasta nende eest hoolt kanda ja sind ei aidata ka selles, hoopis kästakse loomad ära anda!
Ühesõnaga need kes said aru, need said, mida selle lausega öelda tahtsin.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas IloveAnimals (Teema autor) » 19. jaanuar 2013, 13:03

Roti närimist olen isegi näinud (vaid Nupsu peal, Rotu ei närinud üldse)... Eks mu oli vihane küll natuke, aga siis lubas ikka edasi jätta. Aga nüüd ema ei saa Minnit üldse kättepuurist võtta, kuna Minni lihtsalt kallab mu ema urineerimisega üle ja selles puuri, mille elasid Rotu,Nipsu ja siis mõnda aega ka deegud, selles pole peaaegu mitte midagi järgi jäänud(seal on kaks auku, millest mu käsi täiesti vabalt sisse läheb). Ja liistud on nad ka ära närinud (üüri tud maja) ja eelmises majas (samuti üüritud maja) närisit nad läbi puuri seia augu.
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas Aydy » 19. jaanuar 2013, 15:46

Mis siis Minnist saab? Üksi on tal ka kurb elada.
Neile meeldib jah liiste närida, minul samuti need näritud (muidugi oleks saanud rohkem jälgida ja neil mitte lubada närida), aga pole hullu, liistud saab uued ju panna.
Aga sinu Minnile sobiks ehk jooksutamise aedik kõige paremini (neid müüakse, või ise teha), siis ei ole närimise probleemi.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas 3rika » 19. jaanuar 2013, 18:21

Kusjuures, põrandaliistud nüüd nii kallid ka ei ole, et su ema ei peaks suutma neid asendada, kui vajadus on. Siin on vaja teha valik: kas eelistada looma seltskonda ja maksta see 10 eurot nüüd põrandaliistu vahetuse eest või siis lihtsalt loom ära anda. Siin on põrandaliistude hinnad, mida võid oma emale näidata :D : http://www.baumax.ee/et/Ehitusmaterjali ... cAod4hoAHw
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas IloveAnimals (Teema autor) » 22. jaanuar 2013, 14:24

Emps ütles, et ma pean maksma liistude eest 25€ ja teise maja seinte eest 30€ :S ja ise saan taskuraha 10€ kuus ja selle eest pean veel ostma toitu deegudele jms.
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas IloveAnimals (Teema autor) » 16. veebruar 2013, 13:12

Deegudest niipalju, et Minni viidi üleile kahjuks äea :hanky: Uueks elupaigaks on tal Narva, niiet kahjuks ma arvatavasti ei näe teda enam. Kuid deegu uus omanik lubas kirjutada ja mõne pildi saata.
Miki on meil siiani alles ja magab kiiges. Eile käisin peale kooli PortArturis ja ostsin mikile uue sõbra-roti. rott ise on beeži värvi ja isane. Praegguseni saavad hästi läbi. Roti nimeks saab arvatavasti Cato. Teemat jätkan Rotipesas. Kuid arvan, et mõnikord kirjutan ikka siia ka, kuniks mul Miki veel alles on....
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas 3rika » 17. veebruar 2013, 15:13

Kuidas su ema siis rotiga nõus oli? Rott ju samamoodi närib esemeid?
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas AlbinoFurets » 17. veebruar 2013, 17:19

Miks peaks rott ja deegu sõbrad olema?
Muidu tore et roti said, palju õnne! :-) arvesta ainult sellega et rotile on suurt puuri vaja. Erika, kust ta närib, rott on ju puuriloom ja näriline, välja neid ei lasta tuppa.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas 3rika » 17. veebruar 2013, 21:18

AlbinoFurets: Ilmselt pole sa siis elus rotte pidanud. Rott vajab samamoodi jooksuruumi, neid lastakse kappidele, laudadele diivanitele jne. Kes kuhu lubab lasta. Mina, kui inimene, kel on olnud 6 rotti, võin öelda, et hambaga katsuti kõike, mida võimalik. Seega, AlbinoFurets, ei tasu hiilata sellistel teemadel kommentaaridega, kus ei ole kogemust.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas IloveAnimals (Teema autor) » 19. veebruar 2013, 14:33

Ema lubas sellepärast, kuna kasuisa oli ise ka selle poolt ja eelnevad kogemused roti välja laskmisega (Nupsu,Rotu) on positiivsed ehk siis nad ei ole veel liiste jms. närinud. Minni näris oma elu jooksul vaid ühe juhtme ära ja sedagi poolikult(Kell veel töötab siiani). Puur on minuarust piisavalt suur... tegelikult puuri võre on liiga suur, aga rott elab vaid 3. ja 4. korrusel. Miks seda ma ei tea, ta liuhtsalt ei lähe 2. ja 1. korrusele. Aga eks ta kasvab suuremaks ja läheb julgemaks. Varsti pean ka Miki arvatavasti ära andma, aga praegu sellega kiiret ei ole,kuna kasuisale ta meeldib ja saavad senini hästi läbi. Aga tegelikult siiski natuke loodan, et seda aega ei tule.
Kui kellegil tekib küsimus,miks ma uut deegut ei võtnud, siis ausalt öeldes ma isegi olen seda mitu korda küsinud. Ema vastas alati, et temal on deegudest kõrini. Praegu pean vaatama, mida tulevik toob, sest ma ise ka ei tea mida teha.
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas 3rika » 19. veebruar 2013, 16:20

See, et eelmised rotid ei närinud ei pruugi tähendada seda, et uus rotu närima ei hakka. Seda ei tea kunagi. Ja siis tuleb ise olla agar ning järjekindlalt keelata närimist. Kuid seda kõike oleks võinud ka deegudega teha. Näiteks, kui hakkasid närima, siis veega pritsida. Ükskord õpivad ära, et ei tohi närida. Ja miks sa Miki ära pead andma üldsegi? Ja mis nüüd nendest deegutittedest üldse saanud on? Kas nemad läksid oma emmega uude kodusse?
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas Kessu » 19. veebruar 2013, 20:44

Kas sul deegul on puuris piisavalt oksi mida närida. Kui neil on vähe närimist paneb see neid väljaspool puuri seda otsima, mida närida. Mulle tundub vahel, et deegud närivad ka igavusest väljaspool puuri. Alguses jooksevad ringi kuid üks hetk tüdinenvad nad sellest ja hakkavad närima. Mina olen ehitanud neile erinevaid papist maju ja tunneleid. Aga neid tuleb ikka jälgida mida nad teevad, ning mitte jätta järelvalveta. Algus kui ma deegud sain siis lahti lastes nad ei närinud midagi, aga ühel hetkel ikkagi hakkasid seda tegema.
Deegud Birgit ja Kessu
Kasutaja avatar
Kessu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 875
Teemad: 5
Pildid: 17
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Deegud!

PostitusPostitas IloveAnimals (Teema autor) » 20. veebruar 2013, 14:24

3rika: tõesti kunagi ei või teada, milline on looma iseloom... selles on sul õigus. Deegutited on mingi Liina nimelise omaniku juures ja Minni läks kahjuks selle Liina (kui ta üldse olemas on) sõbranna juurde, kes elab Tartus. See sõbranna oli öelnud mu kasuisale, et kirjutab mulle, aga siiani pole ma mingit informatsiooni saanud. Ei teagi kas ta olemas on....
Kessu: Mul on puuris arvatavasti siiski piisavalt oksi mida närida väike puu pakk ja kaks oksa). Ise olen proovinud seda vee värki küll, aga siiani pole eriti mõjunud. :/ Arvan et närimise põhjus on lihtsalt igavus.
Peale selle märkasin täna hommikul juba 3 korda et Miki ja Cato magavad koos ka väljaspool kiiku. Muidu magas Miki ikka kiiges ja Cato kiige all või mõnikord ka kiiges.
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Meie deegud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist