Milline peab olema tuhkru puur?

Mida vaja, et tuhkrul hea, turvaline ning huvitav elada oleks.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Milline peab olema tuhkru puur?

PostitusPostitas Ailen » 29. detsember 2012, 18:10

Minu arust on terve see teema sellest, et kui suur puur sobib tuhkrule. Loe läbi, palun! Või juhul, kui siin teemas vastuse ei leia, siis vaata alafoorumit, kus tuhkruomanikud panevad välja pilte oma tuhkrute puuridest.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline peab olema tuhkru puur?

PostitusPostitas postituvi » 29. detsember 2012, 22:22

Axxu kirjutas:tekkis küsimus, et kas tuhkrule sobib selline puur mis on valmistatud keevisvõrgust? See on muidu loomadele mõeldud võrk.

Sellisest võrgust, mis on loomadele mõeldud keevisvõrk, kuulen küll esimest korda. Keevisvõrku müüakse ehituspoes, sest ta on mõeldud ehitustöödel kasutamiseks(loomainimesed on ise lihtsalt avastanud, et nii saab soodsamalt puuri ise teha). Kui vaatad ja uurid tuhkrupuuride teemat, siis seal on erinevaid puure- on ka isetehtud.
Keevisvõrguga on see häda, et jõulisemate isendite( nt. isased tuhkrud suures enamuses) puhul, ei pea see puur ja uksesüsteem väga kaua vastu lammutamisele- keevituskohad annavad survele järgi. Lisaks eelpool mainitud ohud hammaste lõhkumisele ja igemete vigastused- keevisvõrk on siiski peenema traadiga kui seda on loomapuuride traat. Nagu Triinabelle mainis- on see ka halb käppadele- tuhkrud ronivad mööda puuriseinu. Ja 1.5m kõrguseks on liiga palju( olenemata palju seal tuhkruid elama hakkab)- see on lihtsalt ohtlik- alla kukkumine võib tekitada ohtlikke kehavigastusi( põrutustest sisemise verejooksuni). Tuhkrutited kukuvad pidevalt kiikudest alla. 1m kõrgusest täiesti piisab kui laius on 80cm ja sügavus 60-70. Sellises puuris saaks ka soovi korral elada 2 tuhkrut(kui peaks tekkima kunagi soov teine veel võtta).
Selleks, et ehitada ise vastupidav tuhkrupuur, peavad olema teadmised nii ehitamisest kui tuhkrutest üldiselt.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Milline peab olema tuhkru puur?

PostitusPostitas Axxu » 30. detsember 2012, 14:11

Ma leidsin selle teema ülesse jh kus on ka kirjutatud sellest võrgust. Alles eile avastasin et siin on palju lehekülgi ja siis ma sealt lugesin. Ma hakkasin ka eile mõtlema et see on liiga suur ja siis ma mõtlesin, et 1m täitsa sobib. Niisiis ma arvan et me teeme sellise puuri mis on sarnane national ferret cage-ga või mis iganes :) ja alla on sama moodi üks riiul kuhu saab asju panna. Sellel hakkaks üks suur uks lahti käima mis katab esimest ja teist korrust(ma ei tea kas te aru saite mu jutust:P) nii on mugav puuri puhastada. Aga ma ei tea kuidas tuhkur hakkab sealt sisse ja välja käima selles mõttes, et all on ju riiul ja siis sealt oleks tal kõrge kukkumine, et kas sinna saab või võib seda ventiiltoru panna ? (pole kindel kas ventiiltoru on õige sõna) Kui ei saa siis riiulit ei tee :)
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline peab olema tuhkru puur?

PostitusPostitas Ailen » 30. detsember 2012, 17:03

Nii kõrge see riiul ferret nationil pole, et tuhkrul tekib probleem ülesse saamisel ja alla kukkumisel ei põruta end.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline peab olema tuhkru puur?

PostitusPostitas Axxu » 30. detsember 2012, 18:22

Ma ei tea kui kõrge seellel nation ferret puuril riiul on aga meil oleks selle kõrguseks 50cm, et ma ei tea kas sealt ta saaks sisse ja välja käia nii, et ta haiget ei saa ?
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline peab olema tuhkru puur?

PostitusPostitas postituvi » 30. detsember 2012, 19:17

Tehes puuri aint ühele tuhkrule( võibolla ka kahele)- pole küll mõtet teha sama suurt kui seda on FN puur. Tehes ühe suure ukse kahe tasandi(korruse) peale, on selle ukse vastupidavus kindlasti nõrgem. Lisaks kui tuhkur alustab ukse lammutamist ülemiselt korruselt... siis on kukkumine(põrandale) eriti kõrge. Tehes kaks ust, on mõlemal uksel eelduste kohaselt oma raamistik, mis teeb need tugevamaks kui seda oleks üks suur uks.
Pealegi- miks üldse nii suurt teha- tee näiteks see väiksem FN puur:
http://204.11.89.120/Picture%20Page/Fer ... -Array.jpg
Teed puuri 1m kõrguse ja sinna sisse paigutad tasandid ja kiigud. Lisaks puuri seintematerjalile pead mõtlema ka millest teha puuripõhi ja kuidas teha uksesüsteemid muukimiskindlaks( ja painutamiskindlaks).
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Milline peab olema tuhkru puur?

PostitusPostitas AlbinoFurets » 30. detsember 2012, 19:21

Noh, Ailenil on endal ka ju Midwest Nation puur, seega saad neid puure näha alafoorum is nimega "Meie tuhkrute puurid". Kuid ma arvan, et ise oleks väga raske ja ka kulukam teha puuri, seega võid nt okidokist, soovist, ostast vms netipoest osta puuri sest poes on tuhkrupuuri hind ikka päris kallis. Ühele tõhule sobib väga hästi ka suurem jänesepuur, ning tegelikult pole tuhkrule puuri vajagi. Mina ostsin 50 euriga puuri, ja kahetsen sest oli nagu raha raiskamine kuna tuhkur on vabapidamisel ja kasutab vaid aedikut kus söömas-joomas ja potil käib, isegi magamas ei käi seal vaid kapis.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Milline peab olema tuhkru puur?

PostitusPostitas Ailen » 30. detsember 2012, 20:55

FN ei ole riiuli kõrgus 50cm, max 30cm ja kutsikas saab väga hästi sealt ülesse. Ma omast kogemusest ütlen, et see riiul on tegelikult suhteliselt minu silmis mõttetu asi, sest kui mul tuhkrud toas elasid ja kui välja said tõmbasid nad esimese asjana selle riiuli puhtaks. Et ikkagi pidi koguaeg neid asju sinna toppima, seega ma ei arva, et see riiul on hädavajalik asi. Ma ei tea, võibolla on minul sellised tuhkrud ainult, kes käivad riiulis kolamas ja lükkavad kõik asjad alla.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline peab olema tuhkru puur?

PostitusPostitas Axxu » 30. detsember 2012, 21:32

Ok, vaatab siis seda asja. Vaatan ja otsin puure :)
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline peab olema tuhkru puur?

PostitusPostitas Johhike » 31. detsember 2012, 21:00

Minul ka FN. Riiul on täitsa tore asi. Mul poisid asju välja ei katku sealt, küll aga käivad puhastes pesades magamas ja tuustimas. Mulle selle riiuli juures ei meeldi see, et kui puuris vetsust puru välja tassitakse, siis äärtest pudeneb puru ka alla riiuli korrusele, seega on pesad tihti purused. Ma olen mõelnud enda riiulile mingid karbid orgunnida vms.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline peab olema tuhkru puur?

PostitusPostitas Axxu » 02. jaanuar 2013, 16:42

Me ikka ostame sealt okidoki-st
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline peab olema tuhkru puur?

PostitusPostitas väike kuradike » 25. jaanuar 2013, 00:36

Albinofurets, palun ära propageeri jänesepuure nii laialt. Tuhkrute puhul võib tõesti jänesepuure kasutada, kuid ega see soovituslik ei ole. Pigem on need sellistesse kodudesse kus tuhkrud tõepoolest vaid magavad puuris, ja suurema osa ajast ikkagi lahtiselt joosta saavad.
Kui tuhkur peab veetma pool päeva või rohkem puuris, võiks tal olla ikkagi suurem puur.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline peab olema tuhkru puur?

PostitusPostitas AlbinoFurets » 15. veebruar 2013, 17:47

Mul oli plaanis osta Furet XL vöi Furet tower, aga nii suurt ühele kindlasti mitte, kas XL on kindlate ustega puur, st kas lahti ei saa uksi
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist