Küülikute hoiukodu

Kikk- ja lontkõrvalised sosinad

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülikute hoiukodu

PostitusPostitas RAjankud (Teema autor) » 15. detsember 2012, 10:14

Pöördun siis oma mõttega siia, mis tuli pähe ja mida ma ei kavatse lihtsalt kohe rakendama hakata, vaid sooviksin selle koha pealt natuke arutelu. See ei ole lihtsalt lähituleviku plaan vaid tegutseksin kindlasti läbimõeldult.
Nimelt on loomadele igasuguseid hoiupaikasid/varjupaikasid kus nad saavad elada seni kuni nad uue omaniku leiavad. Mina aga mõtlesin, et mina tahaksin olla tulevikus hoopis tulevikus küülikute vastu nii helde olla ja neile kodu ning vajadusel veterinaarabi pakkuda. Terveid küülikuid saaks adopteerida ja vanad saaksid elada oma elupäevade lõpuni.
Niisiis, ma mõtlesin, et kas selle koha pealt tuleks teha koostööd mingi teise hoiupaigaga või ei nähta sellel mõtet ehk siis tuleb ise otsast alustada ? Teadagi hoiukodudele on üsna kõrged nõudmised, nt enda loomi ei tohiks olla, muidu ei pöörata ehk hoolealusele piisavalt tähelepanu. Mõte tuli mul seoses sellega, et tulevikus plaanis rajada tall ja lisaks sellele saaks rajada ka küülikutele vajalike eluasemeid. Teisalt jällegi miks üldse selline mõte tuli, oli sellepärast, et tihti satub varjupaikadesse/hoiupaikadesse ka küülikuid. Tuttavale on mitmeid küülikuid ja väikeloomi lihtsalt uksetaha toodud, et ta nad oma loomade juurde mahutaks. Muidugi on ta heldekäeline ja n.ö korjab nad üles.
Mainin veelkord ära, et see oli vaid mõte ning igasugune arutelu on teretulnud.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Idee ja mõttekäik, arvamused teretulnud.

PostitusPostitas Õntsu » 15. detsember 2012, 11:01

Ma arvan, et kõigepealt pead vaatama karmi pillguga üle oma vabaaja ning ka raha seisu. Ilmselt kui sellise asutuse vms avad siis hakkab sinna jänkusi päris palju tulema.
Kindlasti oleks hea mõte teha nö abikodu vms kuid sa pead tõesti karmilt üle vaatama kas sa selle kõigega hakkama saad. :) Kui sul tulevikus siiski on mõte see plaan teoks teha siis soovitan ka rääkida küüliku farmi pidajatega, et saada nõuandeid ja muud.
Kus sa muidu neid hoidma hakkaksid ? Toas vist jääks liiga kitsaks ning õue toa küülikuid ju ka ei viska? :)
Aga igatahes mõte on sul hea ning edu selle koha pealt. :wink:
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Idee ja mõttekäik, arvamused teretulnud.

PostitusPostitas RAjankud (Teema autor) » 15. detsember 2012, 11:37

Selleks mõtlesingi pidada arutelu, et täpsemalt teada mis, kuidas ja milleks.
Miks ma selle üldse n.ö õhku viskasin, oli mõte, et isegi kui mina selles suunas ise midagi ei saavuta, oleks see mõte kellelegi teisele.
Minu arvates on kodutute loomade seisukohalt see väga hea mõte, sest kassid ja koerad on niigi suure tähelepanu all.
Teisalt ma mõtlesin, et kas üldse on vajadus sellise asutuse järele või saavad ka varjupaigad hakkama ? Ma ei tea kui koostööaltid varjupaigad sellest seisukohast on, aga koostöö oleks ideaalseim variant. Tõenäoliselt nagu iga varjupaigaga, siis kõikidele küülikutele kindlasti kodu pakkuda ei saaks ja tuleks kaaluda ka looma tervisliku seisundi koha pealt( nt. viirushaigused mis on juba ravimatus staadiumis, ning muud surmavad haigused mille ravi oleks ebaefektiivne, tasuks muidugi magama panna).
Ma kujutan ette, et äraandmise seisukohast tuleks sellise asutuse rajamisel liigaliiga palju kergekäelisi loovutamisi, mis ei oleks kindlasti eesmärk ehk siis peab olema mõjuv põhjus varjupaika toomiseks.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Idee ja mõttekäik, arvamused teretulnud.

PostitusPostitas Õntsu » 15. detsember 2012, 11:44

Kui siiski oled kindel oma plaanis selline asutus avada siis võiksid siiski ainult terveid jänkusi võtta vastu. Aga mina igatahes kindlasti toetan seda mõtet. :) Alustada võiksid tegelikult ju sellest, et hkad võtma küülikuid hoiule kui kellegil kuhugi vaja minna on. Saad harjutada suurema pundiga ning siis saad otsustada kas avaksid sellise asutuse. :)
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Idee ja mõttekäik, arvamused teretulnud.

PostitusPostitas Juhe » 15. detsember 2012, 11:59

Idee on tegelikult hea. Kasside jaoks on nt ju hetkel peale varjupaiga olemas ka turvakodu, mis on kodusem ja kus loomaga rohkem tegeletakse.
Su plaan oleks kindlasti ka teostatav, kui teha eeltööd, leida sobiv pind, kus loomi hoida. Samuti oleks vaja kaasata inimesi, kes sooviksid abiks olla küülikute eest hoolitsemisel, neile kodu leidmisel jne. Samuti teha koostööd loomakliinikutega kes tagavad, et uude kodusse minev loom oleks terve ja vaktsineeritud.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Idee ja mõttekäik, arvamused teretulnud.

PostitusPostitas AlbinoFurets » 15. detsember 2012, 12:44

Ma olen ka selle poolt, idee on iseenesest hea, kuid tuleks mõelda kus küülikud elama hakkaks, kas eraldi ruumis või lihaküülikud nt laudas. Samuti teha nt ise heina ja saepuru varuda, sest poest ostes läheb hein kalliks (omad kogemused), ning veterinaar abiks peab ka piisavalt raha olema, samuti kõik küülikud müksomatoosi vastu vaktsineeritud.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Idee ja mõttekäik, arvamused teretulnud.

PostitusPostitas mesimummu » 15. detsember 2012, 15:20

Nagu ka ise juba ütlesid, hakkaks sellisesse asutusse tulema liiga kergekäeliselt loovutatud perelemmikuid.
Umbes,et inimesed teavad,et see asutus võtab kõiki vastu ja saabki loomast kergesti lahti, peaks ikka jah mingi point olema...
Ja ma usun,et mõjuvat põhjust on ka suhteliselt kerge välja mõelda.Inimesi on igasuguseid :dry: .
Edu! :)
Valgetuhkur Ritter Sport &
Moonshine Evil Princess Vesuuv ♥
Kasutaja avatar
mesimummu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1097
Teemad: 7
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Idee ja mõttekäik, arvamused teretulnud.

PostitusPostitas RAjankud (Teema autor) » 15. detsember 2012, 16:28

Noja, kui on näiteks keegi allergik, nt laps siis see oleks mõjuv põhjus aga ainult asitõendite alusel muidugi. Samas ma mõtlesin,et kui asi väga kriitiline pole, tuleks otsida nt. omanikul endal küülikule kodu ja alles siis kui tõesti ei leita, sellisel juhul oleks see asutuse eesmärk.
Eks selles osas peaks kindlasti mõtlema, et asutus kui selline ise tegutseks aktiivselt aga ei reklaamiks end nii välja. Ehk siis olekski varjupaikade või loomakaitseseltsi kaudu sellesse asutusse toimetada, kuigi ma kujutan ette, et loomakaitseseltsi ja vta nõudmised on väga kõrged aga see on ainuõige viis loomi kaitsta; ka minule on väga oluline loomade heaolu. Ehk siis ikkagi mingi asutuse kaudu, kuna näiteks kinlasti EI saaks aksepteerida olukorda kus lihtsalt loomi uksetaha tooma hakatakse, kuigi ma kardan, et see oht jääb nii ehk naa.
Aga see on väga tore, et te sellisel teemal oma arvamusi olete jaganud :)
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Idee ja mõttekäik, arvamused teretulnud.

PostitusPostitas Õntsu » 15. detsember 2012, 16:46

hmm mina siin just mõtlesin, et äkki proovid end ''ühendada'' kuidagi mõne varjupaigaga ? Nemad saadaksid küülikud sulle kui kuskilt keegi tuleks ning ise sa just erilist reklaami ei teeks sellega. Aga kindlasti jahh tuleb see läbi vaadata, et sa saaksid ikka põhjusega loomi sinna mitte, et ohh ta on nõme jänes anna ära sinna hoiukodusse las teevad mis tahavad. See poleks ka nüüd väga hea sulle. :)
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron