Ema ei luba küülikut tuppa.

Kikk- ja lontkõrvalised sosinad

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Ema ei luba küülikut tuppa.

PostitusPostitas tsaumisteed (Teema autor) » 06. märts 2011, 23:12

Mul oli ka enne kaks küülikut kes aga kahjuks surid alles .arvatavasti oli mingi haigus.
Nad elasid õues või noh laudas aastaringselt.Ma hoolitsesin nende eest ikkagi.
Ma tahtsin alati küülikuid tuppa,aga ema isegi nagu ei kuulanud mind ära kui ma rääkisin et ma ostaksin ise puuri ja puhastaksin ja hoolitseksin.aga ta hakkas juba poole minu jutu peal rääkima et me ei võta loomi tuppa.Aga miks?:(Ma olen nii kurb kuna ma tahaksin võtta uut küülikut.Aga väga väga tahaskin et ta elaks toas.Ma tõesti hoolitseksin vääga küüliku eest ja puhastaks puuri ja ostaksin isee süüa.Tegelikult ma hoolitsesin ju enda õueküülikute eest ka ja ostsin süüa ja puhastasin puure ja käisin isegi õues jalutamas rihmaga. aga ma ei taha et küülik elaks talvel üksinda õues,kus on külm ja ma ei saa ikkagi nii palju hoolitseda küüliku eest.Ta ei saa aru et ma tahan endale tuppa lemmikut keda armastada.Mitte looma kes elaks õues.Õues muutusid minu küülikud ka suhteliselt kurjaks kuna nad pidid seal enamus ajast puuris olema.Küülikul ei ole hea ju olla üksinda laudas puuris.
Täna mu ema just rääkis et kas sa tahaksid sünnipäevaks(sünnipäev on mais) uut jänkut.Et võtame armsa lontkõrva ja laseme onul uue puuri teha ja .Mina ütlesin et miks me ei võiks küülikut tuppa võtta ja sisi ta ütles selle peale jälle et :"Kas sa ei saa aru,et me ei võta looma tuppa."Ma ei saa aru mis see loom talle siis toas halba teeb?Puur ju isegi ei haiseks kui ma puhastaksin korralikult ja ma hoiaksin teda oma toas.Ja ta kardab et küülik laseb kõik kohe täis ja närib ära.Siis oli ka nii kui ma tõin oma küülikuid vahel tuppa.Siis ta ütles kohe et viia ära et laseb siin kõik täis.Tegelikult ei lasnud.Ta lasi ainutl oma puuri pissinurka.Oehh ma ei tea mida teha.:(:(:(:S:S.Loodan et ei tulnud vääga segane jutt. :bang: :sad:
tsaumisteed
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ema ei luba küülikut tuppa.:(

PostitusPostitas cougar » 07. märts 2011, 08:21

See armas lontkõrv ongi ju toaküülik. Õues olgu ikka need nn liha-nahaküülikud, kui juba peetaksegi ainult õues. Tubaseks pidamiseks mõeldud küülikud minu arusaamist mööda õue ei passigi, eriti sihukeste pakastega nagu paar viimast talve on. Nad on väga õrnad loomad. Ja nagu sa ise ütlesid, see armas lontkõrv ongi armas, kuni sa temaga pidevalt koos oled - et õues ja enamuse ajast puuris lähebki kurjaks. Äkki saaksid ikkagi ema ümber veenda, vastasel juhul ma ei näe küüliku võtmisel mõtet. Eriti kui too veel üksi ka puuris on. Küülik on vastupidiselt jänesele üsna seltsinguline loom.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ema ei luba küülikut tuppa.:(

PostitusPostitas nommi » 07. märts 2011, 15:23

No lonkõrvu on erinavaid. Prantsuse päss ka täitsa lontkõrv ja passib väga hästi õue/lauta elama, armas on ka.
Mina e taha päris hästi nõustuda, et küülik ões puuris kurjaks läheb, mul tuttavatel elas küülik terve oma elu õues puuris, aeg-ajalt siiski toodi pooleks tunniks tuppa ja soojemal ajal, jalutati temaga õues, täitsa musiloom oli oma perele, võõrastel küll jah katsuda ei lasknud.
Aga teemast. Fakt on see, et seni kuni elatakse vanemate katuse all ja nemad selle eest maksavad, siis reegleid teevad nemad. Fakt on see, et kõik lapsed lubavad algul oma lemmikute eest ise hoolitseda, fakt on ka see, et sageli see nii ei lähe. Meie siin ei tea ega tunne teemaalgatajat ja seega ei saa ka kindlad olla, et ta tõesti viitsiks looma eest ainuisikuliselt hoolitseda. Ja kui tema ema talle looma tuppa ei luba, siis meie siin seda ju muuta ei saa.
tsaumisteed asemel püüaks mina välja uurida, miks ema loomi tuppa ei luba ja siis need väited argumenteeritult ümer lükata. Stiilis närib jah, aga ma valvan lahtist küülikut koguaeg. Laseb tuppa- kui juhtub, koristan ise kohe ära jne. Ja muidugi ei tasu alustada põhjuste uurimist küsimusega "ema, miks sa ei luba mul küülikut tuppa tuua". See võib kõlada süüdistusena ja mingit arutlemiste enam ei järgne, üksnes kaitse. Tasuks hoopis küsida "ema, mis on need põhjused, mille pärast sinu arvates ei või küülik toas elada?" Lase emal jutt lõpuni rääkida ja siis selgita.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ema ei luba küülikut tuppa.:(

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 07. märts 2011, 15:44

Samas, ega meie ei saa sinna eriti midagi teha, et su ema loomi tuppa ei lase.
Aitab vaid see, kui sa teda veenda püüad ja ütled talle, et sa tõepoolest muud ei soovigi, oleks ainult soov küüliku järele, kes saaks sulle sõbra eest olla.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ema ei luba küülikut tuppa.:(

PostitusPostitas tsaumisteed (Teema autor) » 07. märts 2011, 21:35

Noh tegelikult ei olnud nagu kurjad aga sellised mitte nii julged kuigi tegelesin nendega palju.
Ma proovin siis siiski emaga rahulikult rääkida ja küsida et mis on need põhjused miks ei luba küülikut tuppa.Ma loodan et minu ssuur soov läheb lõpuks täide ja saan täitsa enda jänkukese tuppa.:)
Ja ta mõtleski siis neid lontusid keda saab ka õues pidada.
Ja seda ka et ma tõesti tõesti hoolitseks jänku eest ise.Enda eelmiste nunnukate eest hoolitsesin ka täitsa üksi.Ainult suvel vahepeal kui kodus polnud oli ema nõus jänkusid toitma ja õue viima.
tsaumisteed
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ema ei luba küülikut tuppa.:(

PostitusPostitas cougar » 07. märts 2011, 21:50

Nojah, selge on, et iga loom, mida rohkem nö ihu ligi teda peetakse, seda sotsiaalsem ta on. Sellepärast mulle näiteks toakassidki meeldivad rohkem (lisaks muudele puhtfüüsilistele põhjustele) kui harilikud nö laudakassid, et nende iseloomu iga tahk on inimesele avatud ja nähtav. Eks sama ole ka jänkudegagi - kui ta elab sinu toas, sinuga külg külje kõrval, siis seda rohkem te teineteist vastastikku tundma ja usaldama õpite. Eks sellisel pidamisel ole muidugi omad mured - ta võib närida ja sirtsutada ebasobivaisse kohtadesse, aga ma arvan, et rõõm on suurem. Kui vana sa muidu ise oled?
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ema ei luba küülikut tuppa.

PostitusPostitas hopsik » 25. mai 2011, 22:19

Minul on ka vahel see probleem, et küülikut ei taheta tuppa, puur haiseb jne, kuigi ma puhastan.Prg on nii, et saan ainult umb. pool aastast küülikut toas pidada, aga asi seegi.Suvel on ta mõnusalt õuepuuris ja tal on seal värske õhk ja ma tegelen ikka temaga. Võtan vahel tuppa ka. Aga no see selleks.
Võiksid pakuda sarnase varjandigi välja kui muud üle ei jää, et suvel õues ja kui ilmad külmemaks lähevad tood tuppa. Minul see igatahes toimib. :) Hops kül kuri pole.
Loomad on võrratud ♥
Kasutaja avatar
hopsik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 1
Pildid: 6
Asukoht: võru
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ema ei luba küülikut tuppa.

PostitusPostitas DianaM » 31. august 2012, 18:14

6nneks minu vanemad saavad aru, kui väga ma loomi armastan ja meil on koerad ja kassid toas :D + mu imearmas Juss :happy:
Kasutaja avatar
DianaM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ema ei luba küülikut tuppa.

PostitusPostitas RAjankud » 09. detsember 2012, 12:38

Küülikule saab ka õues väga mugavad elamistingimused luua.
Kuigi meil on maja ning küülik võiks koguaeg lahti olla, sest ruumi ju on, siis otsustasime, et siiski on küülikule ohutum, kui tal on enda kindel kodu kus pole ohtlike juhtmeid, tekstiilmaterjale jne. Nii saidki loodud puurid õue koos aedikuga.
Muidugi päris kääbust õues ei pea, kui just väga hästi soojustatud puur pole kuskil varjus.

Kuigi ma olen selle lingi juba siia foorumisse postitanud, siis panen selle siia veel ühe korra, et ka teised saaksid ideid ammutada:http://fotoalbum.ee/photos/SimpleFuture/sets/1320857

Hiljuti sai just filmitud ka eluolu õues; siia siis teine link:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gbP-gDnGrdg#!
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ema ei luba küülikut tuppa.

PostitusPostitas jänkuke11 » 19. jaanuar 2013, 11:30

tsaumisteed kirjutas:Mul oli ka enne kaks küülikut kes aga kahjuks surid alles .arvatavasti oli mingi haigus.
Nad elasid õues või noh laudas aastaringselt.Ma hoolitsesin nende eest ikkagi.
Ma tahtsin alati küülikuid tuppa,aga ema isegi nagu ei kuulanud mind ära kui ma rääkisin et ma ostaksin ise puuri ja puhastaksin ja hoolitseksin.aga ta hakkas juba poole minu jutu peal rääkima et me ei võta loomi tuppa.Aga miks?:(Ma olen nii kurb kuna ma tahaksin võtta uut küülikut.Aga väga väga tahaskin et ta elaks toas.Ma tõesti hoolitseksin vääga küüliku eest ja puhastaks puuri ja ostaksin isee süüa.Tegelikult ma hoolitsesin ju enda õueküülikute eest ka ja ostsin süüa ja puhastasin puure ja käisin isegi õues jalutamas rihmaga. aga ma ei taha et küülik elaks talvel üksinda õues,kus on külm ja ma ei saa ikkagi nii palju hoolitseda küüliku eest.Ta ei saa aru et ma tahan endale tuppa lemmikut keda armastada.Mitte looma kes elaks õues.Õues muutusid minu küülikud ka suhteliselt kurjaks kuna nad pidid seal enamus ajast puuris olema.Küülikul ei ole hea ju olla üksinda laudas puuris.
Täna mu ema just rääkis et kas sa tahaksid sünnipäevaks(sünnipäev on mais) uut jänkut.Et võtame armsa lontkõrva ja laseme onul uue puuri teha ja .Mina ütlesin et miks me ei võiks küülikut tuppa võtta ja sisi ta ütles selle peale jälle et :"Kas sa ei saa aru,et me ei võta looma tuppa."Ma ei saa aru mis see loom talle siis toas halba teeb?Puur ju isegi ei haiseks kui ma puhastaksin korralikult ja ma hoiaksin teda oma toas.Ja ta kardab et küülik laseb kõik kohe täis ja närib ära.Siis oli ka nii kui ma tõin oma küülikuid vahel tuppa.Siis ta ütles kohe et viia ära et laseb siin kõik täis.Tegelikult ei lasnud.Ta lasi ainutl oma puuri pissinurka.Oehh ma ei tea mida teha.:(:(:(:S:S.Loodan et ei tulnud vääga segane jutt. :bang: :sad:



Selle jutu peale võin vaid öeld: mida saavad selle jaoks foorumlased teha? Ega meie ei saa sinu emal käskida küülikut tuppa lasta, kui ta seda EI luba!
NB! : ma ei öelnud seda pahapärast, aga no midagi muud ei oska kosta... ;)
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline