Flexi rihma töökindlus

Mida vaja, et tuhkrul hea, turvaline ning huvitav elada oleks.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 13. oktoober 2011, 07:01

Tere,

Kuna mu lindiga Flexi ütles mingil seletamata põhjusel töölepingu üles, st ei tee seda, mida ta tegema on loodud, uurin, et kuna paljudel/enamusel on Flexi kasutuses, siis kas olete Flexi kvaliteediga rahul? Samuti huvitab, et kas nööriga flexi on parem/töökindlam kui paelaga variant?
Kuna tšekki pole enam olemas, siis ei saa ka kuhugi pretensioone esitada :/
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas Heleri » 13. oktoober 2011, 09:38

Lindiga fleksidega ongi rohkem jamasid, kuna lint löheb keerdu ja ei tõmbu enam korralikult sisse tagasi jne. Ma usun et enamus kasutavad nöörivarianti.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas postituvi » 13. oktoober 2011, 11:33

Minul on mõlemal plikal kasutusel just lindiga flexid(3m). Ja mina olen küll rahul. Ise olen jälginud, et lint õigesti jookseks. Lindi üks eeliseid on jälle see, et kui lint läheb kellegi nöörflexiga sõlme, siis 2 nööri omavahel lahti ei haruta, aga kui 1 on lintflexi siis küll :) Vanem lintflexi on vastu pidanud juba 1a ja 3 kuud.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas triinabelle » 13. oktoober 2011, 12:06

Minule meeldib - küll suuremate loomade puhul - lint rohkem sest kui eriti paljaste säärtega liikudes keegi sulle selle paela säärde jookseb, on veri taga. Lindiga seda ei juhtu. Ja eks see vastupidamine sõltub eksemplarist - meil on üks kuni 25 kg koerale mõeldu vastu pidanud nii 35 kg kaaluva koera kutsikaea kui nüüd veel kolm aastat 15-kilost. Üks lõpetas oma töö paari kuu pärast kümnekilose koeraga võideldes. Tuhkrute puhul ma flexit väga kasutanud pole. Mulle ei meeldi neid nii kaugele lasta - võimalus kuskile pugeda ja traksidest välja nihverdada on suurem.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas Kuldhai » 13. oktoober 2011, 12:52

Mina kiidan väga oma Flexisid. Ostetud 2 tükki umbes 5 aastat tagasi ja igapäevaselt kasutuses kahe väikese koera jalutamisel. Siiani vastu pidanud ja töökorras. Mulle meeldib lint, see tundub lihtsalt tugevam ja kindlam. Veriseks ei ole lint tõmmanud, ainult juti vahest otsekui "põletab" sisse.
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas väike kuradike » 14. oktoober 2011, 17:12

Minul on tuhkrutel olnud koguaeg sama flexi, ehk siis pea 4 aastat juba. Kuigi ma kasutan seda suht harva, on see kenasti vastu pidanud. Ja mul on tavaliselt kõige odavamad variandid ka, kuna ma nii vähe kasutan neid.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas Johhike » 15. oktoober 2011, 14:19

Mina kasutan nööriga varianti. Vastu on pidanud pea poolteist aastat ja tundub, et kestab veel :D Olen väga rahul.
Kunagi koerale sai ostetud lindiga flexi. Mulle variant nii väga ei meeldinud kuna, nagu mainitud, see kipub keerdu minema ja siis peab jälgima, et midagi seal sees kinni ei kiiluks.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas lamanda » 18. oktoober 2011, 19:20

Minul on Flexi ja Flippy, viimane juba aastaid ja ei saa midagi halba öelda. Maha kukkunud, koera järel lohisenud ja isegi märjaks saanud aga siiamaani korras.
Tuhkru, koera, kassi, küüliku ja hobusearmastaja inimene!
Kasutaja avatar
lamanda
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 3
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas DessaMerisiga » 18. oktoober 2011, 21:01

Aga mul vastupidi . Ostsin valge lindiga flexi väiksele koerale . Ostsin kilogrammide poolest suurema kui koer ise kaalub . Aga see sai vett ja liiva . Rannas olles jooksid suured koerad üle sellest ja enam korralikult sisse ei tõmmanud seda linti . Sain seda vaevu 2 nädalat kasutada .
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas pix » 24. oktoober 2011, 10:39

Mul kõik kolm (koera, kassi ja tuhkru oma) olnud nööriga flexid.
Probleeme rihmadega pole siiani olnud (koer kasutas seda rihma 5 aastat.. kass ja tuhkur on aasta kasutanud peaaegu, et igapäevaselt). :dunno:

Eks, kui mugav see rihm iseenesest kasutada on juba küsitav- koeraga ma ise eelistasin tavalist pikka jalutusrihma isegi rohkem ja kui kassi saadan tõhku jalutama siis panen ikka lühema jalutusrihma tõhule..
pix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas Liisukas » 25. oktoober 2011, 08:02

Minul on 3m lindiga Flexi. Olen rahul sellega, probleeme pole tekkinud.
''Võimatu on olla masenduses kui sul on tuhkur'' :)
Ferrily & Kismet'i blogi
Kasutaja avatar
Liisukas
Pisi fotograaf 2013
Pisi fotograaf 2013
 
Postitused: 864
Teemad: 8
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn, Kakumäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas AlbinoFurets » 06. detsember 2012, 19:12

Mul on nööriga Flippy, aga midagi head pole selle kohta õelda, kohe toas proovides nöör tuli otsast ära ja uuesti sidudes ka ning ei tahtnud uuesti sisse tõmmata. Pärast sidusin uuesti ja põletasin otsa ja ei tulnud lahti ning tõmbas ka sisse. Kuid nöör oli nagu raske vms ja tuhkur ei jõudnud edasi kõndida. Nüüd pole nagu midagi teha sellega, on üks odav plastikust nikats, ostsin kuna Flexi kasside jaoks maksis 15 euri.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 07. detsember 2012, 09:48

Ma kasutan ikka sama vana Flexit, sain uuesti tööle, vahel jälle natuke streigib, aga mõned korrad täies pikkuses edasi-tagasi kerimine lahendab mure. Nööri ja lindiga Flexi vahe on selles, et lindi variant lukustub kohe kaelarihma külge, aga nööriga variandil on paarikümnesentimeetrine robusne (närimiskindel?) üleminekuosa, mida ei saa peita korpuse sisse.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas Lyysu » 07. detsember 2012, 14:18

Mul kaks Flexit. Üks on 3m. ja teine 5m. Mõlemad nööriga varjandid ja olen väga väga rahul. Pole kordagi probleeme olnud. Minu arust töötavad need ka exstreem olukordades :D
Roby ja Sid
Kasutaja avatar
Lyysu
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 336
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Norra Kirkenes
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas AlbinoFurets » 29. mai 2013, 09:43

Ma ka tuhkrute puhul fleksisid ei kasuta, ei soovitaks ka tegelikult. Tuhkrutel on see, et nad poevad igale poole ja võivad sekunditega traksidest välja pugeda ja jooksu panna. Ikka tavaline rihm on kõige parem. Isegi kassidel ma fleksit ei kasuta, kuulis mingit häält, ehmatas ja pani jooksu. Tõmbas mu käest jalutusrihma lahti ja koos sellega läks maja alla. :mad:
Andsin tutava väikse koera jaoks selle. Üldse ei pea tuhkruga jalutamas käima, võib aga oht on suurem. Eriti ei mõista neid kes lasevad vabalt joosta tuhkrul, kurb lihtsalt kurb. Nägin ühte pisi videolt kus teatud tuhkur pani jooksu nii kiiresti vabalt.. Trakse ostan küll, päris kollektsioon mul juba neid- nii ise tehtud kui poest ostetud. :-)
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas väike kuradike » 29. mai 2013, 21:05

Tuhkru puhul ei ole oluline mitte rihm - fleksi või mitte, vaid traksid. Kui traksid on kvaliteetsed, ei vingerda tuhkur neist kuidagi välja, ka fleksi rihmaga. Ja loomulikult on ikkagi omaniku valvata, et tuhkur kuskile alla ei poeks, auku ei roniks jne, kust teda keeruline kätte saada on.

Mis puutub jalutamisse, siis ma ei nõustu sinuga üldse. Miks ei peaks tuhkruga jalutama? Tuhkur tahab samamoodi liikuda nagu muud loomad. See on neil ka tervise jaoks vajalik - et nende lihased heas toonuses püsiks. Samuti ei nõustu su väitega, et tuhkur ei tohiks ilma rihmata väljas joosta. Kui omanik valvab, ja tuhkrul silma peal hoiab, ei ole selle vastu küll midagi. Minu tuhkrud on suurema osa jalutuskäikudest ilma rihmata jooksnud. Panevad küll alati mõlemad eri suunas, aga alati on nad kätte saadud. Taaskord on omaniku roll siin väga suur. Tuhkurt peab valvama. Aga kindlasti on neil ilma rihmata mõnusam jalutada, kui rihmaga.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flexi rihma töökindlus

PostitusPostitas maris2 » 30. mai 2013, 19:00

Mina olen tuhkruid pidanud juba 6 aastat. Jalutama minnes võtan traksid kaasa, kuid jalutavad nad alati lahtiselt ilma rihmade ja traksideta. Pole keegi kuhugi jooksnud, ja ma ei leia küll et see kurb oleks. Bindi eriti ei jalutagi kui traksid seljas. Flexi on ju jalutusrihm, seda ei pandagi loomale ümber ju. :dunno:
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline