Vana hamster on loid

Hool ja mure hamsude tervise pärast.

Moderaatorid: E4-, Saara

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Hamster jõuetu .

PostitusPostitas bberts (Teema autor) » 24. oktoober 2009, 14:05

Eile õhtul avastasin oma hamstri puuripõrandal lamamas, olen seda varemgi täheldanud, kui tal kuum on, aga eilsest peale hamster ei suuda normaalselt liikuda, on väga jõuetu ja uimane. Tavaliselt kui ma puuriukse lahti teen, on tal silmad pärani ja jookseb ruttu puuriukse juurde, aga nüüd ta ei suuda avada korralikult oma silmigi ja jääb pidevalt mujale kui oma pessa lebama. Andsin talle ka söögipadjakese ja ta ei suutnud seda korralikult põske panna ja tundub nagu oleksid põsed kuidagi kokku kleepunud. Häälele enam ei reageeri, ta nagu ei kuuleks enam ja hingab väga kiiresti. Eile õhtul oli ka väga kuum, kardan, et sai kuumarabanduse. Mida peaksin tegema või mis tal võiks viga olla? Saab korraliku toitu ja toidulisandeid (pulgakesi , padjakesi jms).
bberts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster jõuetu .

PostitusPostitas E4- » 24. oktoober 2009, 14:34

Kui toas oli kuum siis tal ongi suure tõenäosusega kuumarabandus.
Kuumarabandus tekib siis kui temperatuur on liiga kõrge. Hamster lamab lapikult puuri põrandal on jõuetu ja võib tõmmelda kui puudutatakse. Tavaliselt hamster liigutab kui ta peale puhkuda, kuid kui hamster ei reageeri sellele tuleb ta viia jahedamasse kohta, et hamster maha jahutada. Kui hamster ei näita paranemise märke mõne aja jooksul tuleb hamstrit piserdada jahedama ”uduvihmaga”. Kui hamster ikka ei reageeri tuleb koheselt pöörduda veterinaari poole. Kui hamstril on kuumarabandus, siis tõenäoliselt on tal ka vedelikupuudus.

Kui ta ise ei suuda üldse juua, siis anda vett kas näpu otsast või süstlaga, millel on nõel otsast ära võetud.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster jõuetu .

PostitusPostitas bberts (Teema autor) » 24. oktoober 2009, 18:09

Täna läks asi hullemaks . Ta lamab puuri põrandal , ei liiguta ennast , silmad on pärani , tundub , nagu tuleks tal toit üles nagu öögib vnii , ja pissis ka sinna samma . ma ei oska midagi ette võtta , kahjuks ei ole võimalik arsti juurde minna , kuna arst asub kaugel .
bberts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster jõuetu .

PostitusPostitas bberts (Teema autor) » 24. oktoober 2009, 18:12

Kahjuks hamster suri :(
bberts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster jõuetu .

PostitusPostitas sindrinahk » 25. oktoober 2009, 15:05

Ma küsiks kui vana hamster oli? Minu hamstrid on päris sarnaselt teise ilma läinud nagu sa kirjeldasid. Ja see on vanadusest olnud.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster jõuetu .

PostitusPostitas bberts (Teema autor) » 25. oktoober 2009, 19:12

Hamsu oli 1,5 aastane . Aga see vanadus oleks seljuhul väga äkki tulnud , sest üleeile oli ta väga reibas ja tal polnud ka halle laike . Minul on muidu hamsud elanud 2,5-3 aastani .
bberts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster jõuetu .

PostitusPostitas sindrinahk » 25. oktoober 2009, 20:15

Mul on samamoodi olnud, et kuidagi pole aru saada, et hamster vanaks on jäänud, kuid ühel päeval lihtsalt... Enamus hamstreid elabki 1,5-2 aastat. Üle selle on juba väga hästi.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster jõuetu .

PostitusPostitas milvikas » 06. jaanuar 2010, 13:13

Mu hamstril on samamoodi. Ainult ta põsk on hiiglama suur. Nagu oleks toitu täis aga pole. Olen väga mures.
Kasutaja avatar
milvikas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster jõuetu .

PostitusPostitas sindrinahk » 06. jaanuar 2010, 15:11

Põsetasku probleemid
Hamster kasutab oma põsetaskuid, et kanda toitu ja pesamaterjali. Vahel võib mõni ese jääda põse ”voodrisse” kinni. See juhtub tavaliselt koheva pesamaterjali või kleepuva toidu tõttu. Teravad esemed või toit võivad kuhjuda ja jääda põske kinni. Hamster ei suuda põsetaskutest seda välja ajada, mis võib viia põletikuni või mäda tekkimiseni. Kui ilmneb, et hamster ei suuda oma põsetaskuid tühjendada või on pidevalt need punnis, siis tuleks hamstrit veterinaarile näidata.
Ravi
Sooja veega loputades, eemaldab vesi häiriva objekti. Võib juhtuda ka nii, et põsk tuleb keerata teist pidi, et füüsiliselt segav objekt eemaldada. Kui on tekkinud põletik võib olla vajalik antibiootikumidega ravi. Kui on korralikult ravitud, siis paraneb hamster mõne päevaga.

Ehk on natuke abiks.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster jõuetu .

PostitusPostitas milvikas » 07. jaanuar 2010, 19:18

Hamster suri :lein:
Kasutaja avatar
milvikas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Vana hamster on loid

PostitusPostitas Axxu » 27. november 2012, 16:17

Mul on teile yks kysimus. Nimelt minu k22bushamster on 2 aastane ja 9 kuune. Ta on v2hemalt n2dal aega olnud h2sti loid ja istub puuris 3.korrusel. ta nina juures on selline tume kollane (t2pselt nagu pissi plekk) . Ja siin nyyd kysimus: kas ma peaksin ta laskma magama panna ? Muidugi ennem peab loomaarst ta l2bi vaatama v6ibolla teda annab veel ravida. Aga ma kaldun arvama et mitte kuna ta on nii vana.
Viimati muutis Saara 27. november 2012, 23:45, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: eraldasin üldteemast "hamstrite terviseprobleemid"
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamstrite terviseprobleemid

PostitusPostitas E4- » 27. november 2012, 18:02

Kuna pead teda loomaarstile viima nii kui nii, siis oleks seda kõige targem tema käest ka küsida. Sellises olukorras ma magamapanekuga ei kiirustaks, kuna ei tundu, et tal oleks kuidagi halb/valus. Oleneb ka kuidas tal söögi- joogiisuga lood on. Vana hamstrit tõenäoliselt ei anna eriti ravida kuidagi, kuid see ei tähenda, et peaks ta ka kohe magama panema. Siiski on see rohkem sinu kui omaniku otsus, kes sa oma hamstrit juba kaua tunned ja oskad näha, millal peaks teda aitama.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamstrite terviseprobleemid

PostitusPostitas Axxu » 27. november 2012, 21:04

Ta ikka sööb ja joob korralikult no v2hemalt nii palju kui mina olen n2inud ja siis see ka veel et viimasel ajal tal on p6sed kuidagi v2ga punnis nagu oleks sööki t2is. Ma siin lugesin et kui nad ise ei saa sööki mingil p6hjusel oma p6sest k2tte siis tuleks kuidagi loputada vms v6i siis minna arstile. Ma ei tea aga minule tundub et tal on ikka paha olla. See magama panek oli muidu ainult m6tekuna mul hakkas teda vaadates lihtsalt nii kahju. Ei jah kindlasti kysin kas on mingit muud v6imalust kui magama panek ikka oma pere liige ju. Ja ma viisin ta t2na kööki ka kuna seal soojem natuke. Ei tahaks teda muidu kuidagi magama lasta panna.
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vana hamster on loid

PostitusPostitas Saara » 27. november 2012, 23:53

Sisuliselt küsid Sa ju, kas peaksid hamstriga arsti juurde minema... Vananedes elusorganismide aktiivsus vähenebki, selles iseenesest ei ole midagi kummalist. Kui siiski hing kripeldab, võid loomakesega arsti juures lihtsalt kontrolliks ära käia. E4- räägib õigust: magama pannakse ikka need loomad, kes on nähtavalt suurtes valudes, millest lahti võimalik saada ei ole.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vana hamster on loid

PostitusPostitas Axxu » 28. november 2012, 14:45

Oki :D siis vabandust et segadust tekitasin.
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vana hamster on loid

PostitusPostitas Axxu » 28. november 2012, 18:37

Kas teie hamstrid magasid ka p2ev otsa siis kui nad olid vanad ? Kas nad siis surid 2ra ? Minu Mia on p2ev otsa maganud.
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vana hamster on loid

PostitusPostitas eloke » 28. november 2012, 19:58

Hoiatus: Minu hamster suri paar päeva tagasi. Arvasime,et ta magab,tegelt oli surud. Kindlasti kontrolli kas ta veel elab!
kitu ja Kratt. Minu viimased nunnud <3
Kasutaja avatar
eloke
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 8
Pildid: 16
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: Vana hamster on loid

PostitusPostitas Axxu » 29. november 2012, 17:21

Minu oma ka kahjuks suri. Mul ema m2rkas seda siis kui ma olin juba kooli l2inud. Matsime ta umbes 5 minutit tagasi maha. Lund on kyll palju aga isa kaevas ikka sygava augu.
Axxu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vana hamster on loid

PostitusPostitas E4- » 29. november 2012, 19:59

Kurb küll, aga kahjuks pole kellegi elu igavene.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist

cron