Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

Head kombed ja halvad kombed ja kõik muu. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: Annie

Usalduse võitmine/taltsaks muutmine - näpule tulek jne

PostitusPostitas kix (Teema autor) » 01. märts 2004, 22:19

Minu papagoid ei ole minuga üldse harjunud. Isane lendas meile aeda ja ta on meil juba pool aastat olnud ja me ostsime talle ka paarilise kuid nad miskipärast pelgavad mind! See ei ole eriti hea kui su enda loomad kes sul kodus söövad ja sa pead nende järgi koristama siis nad lihtsalt kardavad sind ja ei taha näpu peal olla ja sinna lähedalegi tulla. mina tahaks et mu viirukid oleks mul ikka näppude peal :(
kix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Papagoide harjutamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. märts 2004, 03:22

Pane puur kuskile kus palju möödakäijaid ei ole. Kui keegi kogu aeg puuri juures edasi-tagasi käib, teeb see tavaliselt linnud närvilisemaks ja kartlikumaks.
Väldi igasuguseid äkilisi liigutusi ja tugevaid hääli.
Paar korda päevas ürita oma kätt puuris hoida ilma linde katsumata - see harjutab neid mõttega, et see käsi midagi halba ei tee. Peale nädalast sellist käitumist võid hakata sõrmega nende kõhtu katsuda proovima. Kui nad ikka kardavad, jäta nad selleks korraks rahule ja proovi mõne aja pärast uuesti.
Kartlike lindudega on hirmus palju kannatust vaja.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jutuhiir » 21. juuli 2004, 11:12

Minul ka ostetud viiru pelgas, aga siis harjutasin ta enda lähedusega ära.Näpu panin ette väljalaskmiseks, enne ei lasknud teda puurist välja, kui näpu peale tuli.Küll ta kibeles puurist välja, isane ju lendas ringi juba ning siis ta lõpuks astuski näpule.
jutuhiir
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. juuli 2004, 21:22

Kannatust on jah palju vaja. Mul isane viirukas ka kardab, sest kui ma teda ostsin, siis müüa ei saanud teda hästi puurist kätte ja ajas nagu taga teda natuke aega ja ma usun, et see võis papagoid ikka vägagi hirmutada. Ta on mul juba talvest saadik, aga ikka veel päris kartlik. Aga igatahes, tänu sellele, et ta on harjunud sellega, et käsi vahel puuris käib, siis ei karda ta ka nii palju enam. Nii et, lihtsalt harjuta ja tegele hästi palju viirudega. Küll nad ära harjuvad. Kindlasti ära unusta ka seda, mis siin eelpool mainitud, et ei tohi teha äkilisi liigutusi ja neid ehmatada, karjuda vms...Rahulikult tuleb rääkida nendega jne. Tasa ja targu, küll siis nad ka näpu peale tulema hakkavad ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Millal võib poega hakata õpetama näpule tulema

PostitusPostitas jutuhiir » 29. juuli 2004, 18:54

Mul viirude 3 poega juba lendavad puurist väljas.Kas ma võin neid hakata kätte võtma?Eelmine omanik, kelle papagoid praegu minu käes on, sai loomapoest soovituse papagoisid palju kätte võtta, et siis nad muutuvad taltsamaks.Praegu ongi see nö "taltsas" linnupojakene 3-aastane emane Õnnelemb, kes kardab paaniliselt inimesi ja noksab nii kõvasti, et veri väljas.Kas ma peaksin neid puuris hoidma ja oma lähedusega harjutama ja siis hakata näppu neile kõhu ette panema?Praeguse seisuga, kui oma lendamiskursustel on pojakene maha kukkunud ja kuhugile kinni jäänud, siis ma võtan ta kätte ja aitan kapi peale.Kas ma olen valesti teinud, et nad puurist välja lasin? :oops:
jutuhiir
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 29. juuli 2004, 20:14

Ei tasuks neid jah veel puurist välja lasta. Las ta harjutab oma lendamisi esialgu puuris. Süllevütmist oleks sa pidanud juba alustama 2 nädalaselt siis kui tibud ei lenda.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jutuhiir » 30. juuli 2004, 00:34

Õnnelemb ei andestaks seda mulle ealeski, kui ma poega 2-nädalaselt kätte võtaksin.
jutuhiir
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millal võib poega hakata õpetama näpule tulema

PostitusPostitas kiwi » 30. juuli 2004, 11:14

vaikselt hakka harjutama oma juuresolekuga ja tekita neis usaldus sinu vastu, et sa pole hirmus olend, laula räägi ole tihti nende ümbruses - samas ole delikaatne ja ära äkilisi liigutusi tee(ära kanna liiga ergast riietust - punane näiteks hirmutab vahetevahel linde), ära neid ka kätte haara vaid proovi harjutada nii et nad ise tulevad, pojad alguses ikka pelglikud ja samuti käituvad nii nagu vanemad niiet vaikselt ja rahulikult hakka neid harjutama - eks linnud ise näitavad välja kas na don valmis selleks, et nad sinu käe peale tulevad või mitte, peale ei saa suruda
ja selle lendamisega puuris võib isegi palju rohkem haiget saada, sest puur on väike ja seal igasugu asju kuhu vahele kinni jäävad, eks nad vaikselt harjutavad siis lahtiselt, et alguses on alati raske - mina olen selliseid asju teinud intuitiivselt vaadanud kuidas linnukestel on, kui näha et väga tahavad lendamist harjutada siis anna neile võimalus seda puurist väljaspool teha muidu las olla puuris.
Kasutaja avatar
kiwi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 30. juuli 2004, 11:37

Minu linnud ei jäänud puuris küll kusagile kinni. Toas lahti olles lendasid nad suuure kolksuga vastu lage ja vastu kappe ja siis tagatipuks kukkusid veel pool oimetult hingeldades maha. Minuarust oli seda küll vastik vaadata.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jutuhiir » 30. juuli 2004, 19:25

Puuris nad ei taha lennata, siblivad kannatamatult ringi ja otsivad luuki, et välja saada.Nüüdseks olen neid umbes kolmel korral lendama lasknud.Päris osavalt lendavad juba.Kaks poega tulevad näpule, aga üks pasatski ei taha tulla, lendab minema, haiget ma pole talle teinud.
jutuhiir
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

kui kaua???

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. oktoober 2004, 12:42

miks mu papagoid mind nii õudselt kardavad..
nad on mul juba 3 kuud olnud aga nad ei julge mul väga l'ähedal olla...
poes (kui me nad ostsime) üteldi et selle ajaga peaksid nad juba mulle õla peäle ka tulema... :( :cry: :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 10. oktoober 2004, 14:29

Kas sa oled nendega harjutusi teinud, et nad sulle käe peale tuleks? Sest niisama see asi ei juhtu.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 10. oktoober 2004, 15:32

Minul on linnud olonud juba poolteist aastat, aga akrdavad mind nagu tuld. See on siis kui linde on mitu. Pead sellega lihtsalt leppima. Kahju on mul endal ka, et nad käele ei tule, aga kui mul oleks ainult üks lind siis epaks temaga hästi palju tegelma, kogaueg peaaegu. Ja mul nii palju aega ei ole. Mina olen tegelikult rahul , et mul neid niipalju on, saavad omavahel läbi, ja enile i ole kunagi igav. Aga kisa on küll nii meeletu, et vahepeal olen neid isegi tahtnud Tartusse vanaema juurde viia.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kuidas argusest üle saada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. detsember 2004, 19:04

mul on kodus kasks papagoid(rocky ja killu) isast lindu ma saan ilusti näpupeale(aga puurist välja harvem) aga emast papagoid ei saa näpu peale, lendab kohe minema. kas tema julgust saab treenida?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: arg papagoi

PostitusPostitas Annie » 01. detsember 2004, 20:29

Põhimõtteliselt saaks küll. Kui ta sind kardab, siis ära väga palju teda näpule ürita võtta, anna talle aega. Kui puuri süüa paned, siis ürita talle õrnalt pai teha. Kui eest ära läheb, siis las läheb, teine kord ürita uuesti. Aga tee seda hästi õrnalt ja ettevaatlikult, kui käe puuri paned. Ürita just nimelt siis pai teha, kui süüa paned. Siis ta näeb, et see sama käsi, mis teda paitab, paneb süüa ka (sest süüa ta ju ootab).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: arg papagoi

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. detsember 2004, 21:25

mõte on hea aga kahjuks pole mul selliseid toidunõusi, toidusalv on väljaspool puuri :cry: :cry: :cry: :(:(:(.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: arg papagoi

PostitusPostitas Annie » 01. detsember 2004, 21:30

Aga sa võid ju kõike muud sinna panna - rohelist salatit, muna, puguliiva. Puguliiva nõu võib ju seespool olla ja siis see näpits, millega saab muid toidupalu kinnitada.
Võid ka käest anda midagi (rohelist või näiteks hirsitõlvikut, mis nende lemmiksöök), proovi, kas siis ka kardab.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: arg papagoi

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. detsember 2004, 21:49

minu tibeudel saab neljapäeval kodus olemisest kolm nädalat.
emane harjus ruttu ära, mingi nädalaga sain ta näpu peale ja puurist välja näpu peal, isane siiiamaani natuke pelgab aga laseb ennast puurist välja võtta kui emane väljas, nüüd on muidugi juba targem ja lendab ise mega ruttu järele :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: arg papagoi

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. detsember 2004, 08:45

papagoil võib ikka päris kaua aega võtta selle usaldama hakkamisega. enda kogemustest - läks kaks nädalat enne, kui ta mind löömata hakkas näpu vahelt pähklit võtma. siis läks kaks kuud enne, kui ta julges käele lendama hakata. peale seda läks veel kaks ja pool kuud, et ta lubas endale pai teha. aga nagu näha minu kannatlikkus tasus end ära, nyyd ta kogu aeg nurub pai ja istub enamuse ajast õla peal ;)
nii et vaikselt ja rahulikult, küll ta ükskord saab oma hirmust üle ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 02. detsember 2004, 10:41

Minupapagoid ei olegi ära harjunud. Ausalt öeldes ei tegelenud ma nendega ka nii palju. Aga emase ma sain näpule tulema. Isane on jube arglik. Oma tulevast lindu ma hakkan õpetama põhjalikult, et tast saaks tore sõber :)
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas argusest üle saada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. detsember 2004, 13:24

ma võtsin kah nüüd endale papagoid (2 viirukat). Nad esimese päeva olid vait ja üldse ei rääkinud(häälitsenud). Nüüd nad karjuvad ja ei salli vist teineteist... Kui ma proovin neid silitada või käe puuri panen, siis nad kohe lendavad ära... isegi siis kui ma olen liiga ligidaal puuri sellele osale kus nad on...
Palun aidake mida teha!!!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas merita » 27. detsember 2004, 10:00

kas siis ikkagi ei tohiks enne lendama lubada kui on sind usaldama õppind ja näpule tuleb? neil vist tiivad sügelevad juba lendamise järgi ;)
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. detsember 2004, 15:13

mul on juba üle poole aasta nad olnud aga kui ma puuri ükse lahti teen´ja süüa panna tahan, hakkavad nad nii metsikult lendama...
ja siis lendavad puuri teise otsa ja lähevad paanikasse ...
ma ei saa üldse aru mis nendega toimub.. :cry:
nüüd viimasel ajal on nad natuke rahulikumaks muutunud sest ma panin nad akna äärde ja neil on nüüd palju valgust ka..
vahest kui ma hakkan neile süüa panema siis panen ennem seemneid käe peale ja hoian täiest liikumatult.. nad vaatavad seda hästi kaua ja ei pilguta silma ka.. :?
kui ma hoiaksin mingi tund aega võib-olla siis tulevad aga ma ei jõua ju nii kaua..
kuigi väga sooviksin :oops:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas argusest üle saada

PostitusPostitas Annie » 27. detsember 2004, 20:23

Võib-olla paned käe puuri liiga tormiliselt? Viirud ei armasta järske liigutusi. Kas nad Sul väljas ka käivad? Ma olen tähele pannud, et mida rohkem nad väljas saavad olla, seda julgemad nad on.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. detsember 2004, 22:53

käivad küll väljas ja ma panen võimalikult aeglaselt käe puuri et nad ei ehmataks..
aga kui tihti peaks neid välja laskma, ma lasen u. ülepäeviti või vahel ka kahe päeva tagant.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 28. detsember 2004, 23:51

Iga päev oleks soovitatav.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. detsember 2004, 13:19

aga neid on nii raske puuri tagasi saada..
ainult siis kui pime juba on ja ma toast kah kõik valguse ära lasen
siis ma võtan nad kätte ja panen puuri
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 29. detsember 2004, 23:26

See ka hävitab usalduse. Viirusid ei tohi kunagi püüda, või teha midagi mis neile ei meeldi. Nad peavad õppima ise puuri minema.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas argusest üle saada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. detsember 2004, 12:12

minul nad õppisid iseseisvalt.
alguses kui nad lahti lasin siis alati olin juures, et midai ei juhtuks. hiljem hakkasin ka toast ära käima, endal tuli julgus :lol: ja ükskord ma kogemata unustasin, et nad lahti on :oops: ja kui tuppa läksin siis olid nad puuris :) nüüd nad käivadki ise välja ja sisse millal iganes ise tahavad. kui ma pikemat aega kodus olen ja välja ei plaani minna siis teen ukse lahti, emane tuleb ilusti näpu peale ja tema tõstan välja, isane natuke pelgab, kui emane väljas siis tuleb tema ka, aga mitte näpu peal.
asi tahab lihtsalt harjutamist ja sa ei tohi neile liiga või haiget teha et nende usalduse kaotaksid. kannatust peab palju olema. mul saab varsti juba kaks kuud täis ja alles nüüd nad lennates tulevad mulle ligi ja kui ma õpin siis istuvad vihiku peale :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas argusest üle saada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. jaanuar 2005, 19:07

Oleks tore kui isegi seda teaks. Mul on nimelt kaks nümfkakaduud. Ühega oleme suurimad sõbrad, teeme kõike koos kui tal hea tuju on:) föönitame ja mina panen meigi peale tema limpsib maha jne. aga teine on jube arg ainult susiseb kui nina lähemale pistad. Vahel õnnestusb ta kätte ka saada et veic teda sügada. aga ta nagu naudib seda vahepeal ja samas jälle tahab minema lennata, ei tea kohe mis temaga peale hakata, sest mõlemad on ju sama kallid tiburullud:(
tuli veic segane jutt aga loodetavasti midagi ikka aru saite:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine/Õpetamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline