Sobiv puur

Kõik Sinu sulelisele sõbrale vajalik ja kasulik - puurist, mänguasjadeni.

Moderaator: Annie

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas Pontsu » 07. oktoober 2009, 10:45

Tänan! Oli plaan teha puur kõrgusesse ja laiusesse 1m ja sügavusse 50 cm. Näib, et sellest piisab :)
Kasutaja avatar
Pontsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas Lheyza » 15. veebruar 2010, 20:50

Viimasel ajal olen päris kindlaks plaaniks võtnud viirpapagoi võtmise. Mul on isegi puur olemas, aga see sisaldab tsinki :umm: Ei teagi, mida nüüd teha...
Lheyza
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas annelimu » 28. veebruar 2010, 19:27

Tere!!
Ma tahaksin omale osta papagoid aga ei tean kui suur peaks olema puur ja milline papagoi
liik peaks olema ??
Elu on kingitus mida tuleb nautida :)
annelimu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas nuki8 » 28. veebruar 2010, 21:46

Enne tee kindlaks, milline papagoi sulle sobiks. Uuri erinevate liikide plusse ja miinuseid. Siis osta või ehita sobiv puur. :)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas sipsakas » 23. juuli 2010, 12:59

Siin foorumi teemas "Sulelistest üldiselt" on pealkirja all "Viiropapagoidest üldiselt ja nende hooldusest" (vist oli nii), kus kirjas, et sobiv puur olgu min. 30 cm pikk... Siinkohal tahaks küll väita, et nii väike puur sobib vaid siis, kui lindu peetakse vabalt toas ning ta köäib seal puuris vaid magamas. Ei saanud selle pealkirja alla ka postitada seda juttu, kuna see teema lukku pandud.
Enda viirpapagoidel oli 60 cm pikk puur (http://www.ronk.planet.ee/detailid.php?564) ja nad said päevad läbi puurist väljas käia, käies seal öösel vaid magamas. Kolisime ära ja hetkel ei saa linde vabapidamisse lasta, nii et 60 cm pikk puur tundub kirjade järgi küll nagu olevat enam-vähem, aga ei saanud linnud seal siiski korralikult lennata, nii et tellisin suurema puuri (http://www.ronk.planet.ee/detailid.php?721), mis 82 cm pikk ja 50 lai ning alles nüüd näen, et linnud saavad seal enam-vähem lennata. Maksab küll suht palju, kuid see puur oli bosse loomapoes müügil 40 % soodsamalt ja olen ülirahul oma sulelisi rõõmsalt puuris ringi lendamas (npüüd nad tõesti LENDAVAD) nähes.
Seega soovitan samuti - kui vähegi saate, ostke või tehke nii suur puur kui vähegi saate - teie linnukeste elukvaliteet ja eluiga pikenevad oluliselt ja kindlasti tuleks võimalusel lasta neil iga päev natukenegi vabalt ringi lennata. Aga 30-40 cm pikad puurid, nagu mõnel pool soovitatakse on küll vaid ööbimiseks sobivad.
sipsakas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas Annie » 23. juuli 2010, 21:50

Need on artiklid, mis reeglina kusagilt tõlgitud ja paljud tõekspidamised on kindlasti ka vananenud. Artiklid ongi lukus, et nad ei tekitaks niisama arutelusid, kuid alati võib ebatäpsustele tähelepanu juhtida ja seejärel neid vajadusel moderaatorite poolt parandada.
Suleliste hoolduse ja tarvikute foorumis olevast artiklist leidsin küll sellise lause:
"Hoolimata sellest, et lased oma lindudel vabalt toas ringi lennata, peab nende puur olema võimalikult suur - pikkus vähemalt 50 cm." Peaegi on puuri suurusest foorumis väga põhjalikke arutelusid olnud, nii et küllap see juba pisis kõigile selge on või selgeks saab, et puur peab olema nii suur kui võimalik (st et liiga suur ei ole see kunagi).

PS: artiklid tuleb ükskord tõepoolest kriitilise pilguga üle vaadata ja mõned vananenud arusaamad parandada või eemaldada. Tänan, et tähelepanu juhtisid.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas stintsukas » 29. jaanuar 2011, 21:38

näiteks selle http://www.soov.ee/jarvamaa/Linnupuur_1064095.htm?ca=6&last=1%20 kuulutuse all räägitakse küll, et ka 27 cm pikkusega puur sobib kahele linnukesele, mis on ilmselgelt kahele väikene.
Kasutaja avatar
stintsukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas SnoopyMusi » 16. november 2011, 20:54

Minu ühel viirpapagoil on selliste mõõtudega puur :
(pikkus x laius x kõrgus) - 50 x 30 x48 cm .
Kas selline sobib ? Mainiks veel ära, et TERVE päev on puuri uks lahti (va. siis kui on aken lahti, või kui on koer läheduses või muud ohud) ja ta lendab väljas siis kui tahab ja puuri läheb ise vabatahtlikult .
2 viirukale sobib ?
Minu pisikesed sõbrad ! ♥
Kasutaja avatar
SnoopyMusi
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 34
Pildid: 26
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sobiv puur

PostitusPostitas Liisiva » 15. oktoober 2012, 20:10

Aga kas inglise virpapagoidel, peaks olema suurem puur?
Olen siin ja praegu.
Kasutaja avatar
Liisiva
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist