Ginger

Tõhud meie kodudes

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Ginger

PostitusPostitas AlbinoFurets (Teema autor) » 10. oktoober 2012, 22:04

Tere, minu tuhkur on tulnud kuulutuse kaudu. Nimeks sai ta Ginger, ning ta on emane steriliseeritud 3 aastane tuhkruplika. Kaasa saime suure puuri, tarvikud ning kotitäis toitu. Algul oli ta hirmunud ja nuttis, kuna küüs jäi transport koti riide kùlge kinni, kuid õnneks sain ma selle lahti. Nüüdseks oleme me mänginud ja kugina saatel hüppanud ning väsinult magame puuris.
Praegu on kiire ehk homme kriban Gingerist jälle.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas kulla » 10. oktoober 2012, 23:19

Tere tulemast. Tore kuulda, et saite juba mängitud. Mina väga armastan oma tuhkrute kugisevat häält, nii südant soendav ja naljakas. Kas pilti ka saab näha milline Ginger välja näeb oma kasukas;)
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas AlbinoFurets (Teema autor) » 11. oktoober 2012, 06:04

Pilt
Selline väike Ginger ongi, mänguhimuline väike emane albiino. :-) Täna me kappasime mõõda maad ning ajasime põrkepalli taga. Kuid ma ei tea, miks tal köhu pealt on täitsa paljas ning karv ka hõre. Ta sööb Tropifit Ferreti toitu ja puur on ka väga korralik, ratastega ja metallist. Kusjuures sain kaasa seda toitu 7 pakki, ehk 35 euro kaup. Müüja ütles et toortoitu ta ei söö, aga ehk proovida vöib? Sest Ginger on kilu ja temale oleks vaja liha.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Ailen » 11. oktoober 2012, 07:52

Ma üks päev taas veendusin, et kõik tuhkrud söövad liha. Lase tal harjuda ja siis võid lihaga harjutada. Ilmselt kui ta ei ole saanud liha, siis ta vajab näljutamist.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Adelle » 11. oktoober 2012, 09:30

netist lugesin, et see vist poola päritolu Tropifit Ferret pole hea toit. Hetkel pole aega uurida ta sisu aga võibolla alguses prooviks midagi paremat ja pluss siis vutimuna. Toortoidu peale üle minna nõuab ikka teadmisi ja arvan, et see on kallim ka.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas triinabelle » 11. oktoober 2012, 10:16

Mina katsuksin teda harjutada mõne kvaliteetsema toiduga - see on raske täiskasvanud looma puhul aga kindlasti vajalik. Kasvõi paar graanulit muud toitu - Royal Canini või Hill`si kassipojatoit peaks ikka igas vähegi ennast loomapoeks pidavas asutuses olemas olema - vana hulka ja küll ta pikapeale harjub. Juba see võib olla viletsa karva põhjuseks.
Tore, et unistus lõpuks täitus! :happy:
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Ailen » 11. oktoober 2012, 10:57

Liha võiks kõrvale ikka anda. ;)
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas eloke » 11. oktoober 2012, 11:05

Väga armas albiino :biglove: .
kitu ja Kratt. Minu viimased nunnud <3
Kasutaja avatar
eloke
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 8
Pildid: 16
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas mesimummu » 11. oktoober 2012, 17:14

:hi:
Kuidas sa ta nime hääldad? Kas ütledki ginger või rohkem "Tšinšer"?
Komposteerib ka?
Valgetuhkur Ritter Sport &
Moonshine Evil Princess Vesuuv ♥
Kasutaja avatar
mesimummu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1097
Teemad: 7
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas AlbinoFurets (Teema autor) » 11. oktoober 2012, 19:40

Tere teile kõigile! :-) Nime hääldan ma jah- Tšinšer'iks, aga kirjutan Ginger. Algul ei osanud ma ise ka hääldada seda, kuid õppisin ära, Ginger tähendab inglise keeles ingverit. Kassid minul tuhkruga läbi ei saa, kardavad ja jooksevad eest ära. :-D Gingril oli enne põrkepall puuris, talle meeldib väga sellega mängida ja möllata, kuid ma võtsin selle ära kuna ta oli seda närinud ning praod olid sees. Täna võtsin ette puuri puhastuse, see oli lihtne- aluskast käib sahtlina välja ja nii saab kiirelt ära puhastada mida vaja.
Kahjuks ei tee Ginger häda potti, eelmine omanik polnud eeltööd teinud vist, ning tuhkrul olid ajalehed all ja pott niisama nurgas. Täiskasvanud tuhkrut pole enam lihtne õpetada potil käima, kui Gin häda põrandale tegema hakkab üritama, siis "Ei" peale ei tee välja ja potile panemine ka ei aita, isegi kui käe ette panen. Kavalpea käib seal kaevamas ning selga sügamas.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas kulla » 11. oktoober 2012, 21:53

Vaata jah kas saad talle paremat toitu poest osta, sa ei pea korraga suurt kotti ostma 400g pakid on ka müügil kvaliteet toitu. Natuke pisi jah näeb välja, kuid olen kindel, et hoolitsed ta eest ilusti ja juba kahe nädalaga hakkab Ginger kosuma. Minu pättidel on paksud tagumikud taga, et kui diivanilt maha hüppavad siisk käib ilge pots tagant järgi:)
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Heleri » 12. oktoober 2012, 09:20

Need junid, mis ta mööda teeb, tõsta liivakasti. Ülejäänud puuripõhi desinfitseeri ja puhasta väga korralikult ja vb aitab ka see, kui muu puuripõhi on nt ainult pesa ja magamisase, et ei oleks vapa põrandapinda häda tegemiseks. Igasugused korrused ma tõstaks ka selleks ajaks välja, kui liivakastis käia ei oska.

Liha proovi ikka anda, alusta nt kanasüdametest või maksast ja lõika väikesteks tükkideks. Ma arvan, et ta ongi väikest kasvu. Karv tundub jah naljakas... Omanik rääkis sellest karvast mulle ka midagi, aga ma nii hästi vene keelest aru ei saanud. Sain aru seda, et nad on arsti juures käinud temaga ja midagi erilist tal ei avastatud. Vb tasuks temaga Triinu juurde kontrolli minna? No igaks juhuks. Siis on Sul ka hea ülevaade, mis ja kuidas tal on ja vb saad nt mingeid soovitusi.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas AlbinoFurets (Teema autor) » 12. oktoober 2012, 16:07

Ginger sai täna kana kaela, kuid ta ainult lakkus ja näksis seda, närima ei hakanud. Siis jättis järgi, ning läks kampsuni sisse tuttu, pesa on tal ka, see mis Imaci puuriga kaasas oli ning see on ka mõnus. Mul on ostetud talle üks mänguasi- hiir rulaga, ning selle järele on ta hull. Nii kui ratastest tõmbad, hakkab hiir sõitma ja Ginger kohe kugisedes järele ning üritab ära peida minu eest. :-D Ma ei tea miks, aga Gingeril on kõht lahti vist, junne ei ole ja kohe kui ta sain, oli nii. Mingi päev pean nagunii Tallinnasse minema, siis kindlasti käin tuhkuga Västrikus ära. Kas Triin on seal iga päev? Pole kunagi käinud ja meil siin tuhkruid vastu ei võeta.. Kuid selline on Ginger väljasirutatult :-) - Pilt
kahjuks ei oska ma puuril platforme lahti võtta, need on puidust ja väga kõvasti kinni :-(. Kusjuures teeb Ginger nüüd hädad kasti, õnneks!
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Marilin » 12. oktoober 2012, 17:20

Karva olukord on päris kole. Helista Västrikusse, küsi millal Triin tööl ja pane endale aeg kirja.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas kulla » 13. oktoober 2012, 02:42

Sellest eelmise tuhkru omanikust oleks pidanud teatama loomakaitsesse, kes tuhkrut nii hoidis. Näha ju et see probleem on olnud rohkem kui paar päeva tuhkrul. Ginger tahab jah kindlasti arsti tädi külastada. Loodan, et saad ikka arstile viia ja asi saab korda. Siin UK s on küll selline looma hoolimatus karistatav, eesti kohta ma pole muidugi kindel;(
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Ailen » 13. oktoober 2012, 06:33

Ee... Eesti loomakaitse ei liiguta kulmugi selle peale... UK, Eesti ja USA loomakaitse on TÄIESTI erineval tasemel...
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Heleri » 13. oktoober 2012, 10:11

Omanik käis loomaga arstil, ei osatud aidata karva koha pealt. Meil ei ole kõik arstid kahjuks haritud tuhkrute osas.
Arsti juurde peaks kindlasti minema sellises olukorras, kuna selline kiilasus võib viidata päris mitmele erinevale haigusele.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas AlbinoFurets (Teema autor) » 26. oktoober 2012, 13:41

Täna sadas esimene lumi maha, seega panin Gingerile traksid selga ja läksime õue transportkotiga. Ginger hullas hästi lume sees ja uuristas auke-käike lumme. Pärast ei viitsitud enam ja roniti mööda jalgu üles põue tuttu. Põues ärkas ta varsti üles, ning vahtis niisama ringi. :-D
Ginger sai hüüdnimeks Tont, kuna olin ükspäev kogemata puuri küljes oleva putka kaane lahti jätnud ja tuhkur oli voodisse roninud mulle. Ärkasin varvaste näksimise peale üles ja vaatan- punased silmad hiilgavad!
Nii ta jäigi Tondiks.
Peale õues käiku puges ta kohe puuri pessa ja jäi magama.

Pilt
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas kulla » 29. oktoober 2012, 15:01

Kuidas Gingeril läheb kas uusi pilte ka saaks, kuidas ta kosunud on?
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Sandra » 29. oktoober 2012, 15:37

Ta näeb ikka väga kohutav välja, nii hõreda karvaga ei läheks ma üldse temaga külmal ajal välja. Hea oleks kui ikkagi võimalikult kiirelt sammud Tallinnasse Västriku kliiniku poole seaksid.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Ailen » 29. oktoober 2012, 17:51

... või kui pole võimalust Tallinnasse tulla, siis läheksin mõne kohaliku arsti juurde, kes ei näe esimest korda tuhkrut...
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Heleri » 29. oktoober 2012, 21:33

Kullale vastan, et sellises seisundis tuhkur ei saa kosuda. Tegemist on tõsise terviseprobleemiga, mis niimoodi karva välja langemisega avaldub. Õues ma ka temaga ei käiks, igal juhul väldiks õues tema märjaks saamist.
Sellise loomaga tuleb minna arsti juurde, vastasel juhul läheb olukord ja selline loomapidamine juba ebaeetiliseks, sest ravi vajavat looma on vaja ravida. Mitte ravimine on hooletusse jätmine minu arust..... Lemmiklooma foorumis on sellist loomapidamisviisi igal juhul kohatu reklaamida või propageerida.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Adelle » 30. oktoober 2012, 07:29

Minu arust on ebaeetiline eelmise loomaomaniku käitumine, kes sokutas terviseprobleemidega loomakese 13a tüdrukule. Tüdruku vanemate asemel ma oleks selle looma tagastanud puht oma lapse pärast. Ilmselgelt 13a puuduvad kogemused ja materiaalsed võimalused looma ravida. Arvan, et seda võiks proovida lahendada kas siis foorumlaste abiga või jääb uus omanik tõenäoliselt loomaga jänni.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas AlbinoFurets (Teema autor) » 30. oktoober 2012, 14:04

Karv on tal tõesti jube hõre ning tundub, et see langeb välja, mu ema ütles et Västrikkusse saab minna alles teisipäeval. Muidugi ma läheks kohe kiiremas korras kliinikusse, aga transporti lihtsalt ei ole. Samuti mitte ka tuttavaid kes saaks kasvõi tuhkru kaasa võtta ja kliinikusse viia. :-( Ma ei saa õelda, et ma ei oska tuhkru eest hoolitseda või ei suuda võimaldada talle arstiabi, sest kõik on mu vanemates ja nende võimalustes kinni. Kui ma ütlesin, et lähen teisipäeval kliinikusse, siis ma ka lähen. Kohaliku arsti juurde ma isiklikult väga julgelt ei pöörduks, kuna tal pole tuhkrutega kogemusi ja ilmselgelt ta ka ei tunne seda looma.
Hetkel saab ta toorest kana. (v.a kaelad, neid ta ei söö)
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Sandra » 30. oktoober 2012, 17:32

Helista siis kliinikusse ja pane aeg kinni, loodame muidugi, et Triin sel päeval üldse tööl on. :)
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas kulla » 30. oktoober 2012, 18:02

Kahju, et ma eestis ei ole, muidu tuleks ise autoga järgi ja viiks kliinikusse. Kas tõesti siin foormusi ei ole kedagi kes saaks loomale järgi minna ja kliinikusse viia, võiks ju keegi kätte võtta ja teha kampaani, et koguda selle looma raviraha kokku kes eestis on. Mina isiklikult olen nõus sellele inimesele raha saatma, kes kampaania teeks ja looma kiiremas korras artsile viiks. Kui iga üks annaks ühe euro oleks asi lahendatud, meid on ju siin foorumis nii palju. Palun keegi võtke asi käsile kes eestis elab;))
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Sandra » 31. oktoober 2012, 00:18

Kirjutas ju, et teisipäeval on Tallinnasse minek, eks siis näha ole...
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Heleri » 31. oktoober 2012, 15:38

Asi ei ole üldse selles, et tuhkur sokutati kellegi juurde. Eelmine omanik käis tuhkruga arsti juures. Nähtavasti ei käinud ta väga asjaliku juures. Tuhkrule oli ka teine potensiaalne omanik olemas, kes oleks tuhkrut väga tahtnud, kuid Albino Furets oli kiireim ja nii saigi looma omale.
Teadmatul arstil on väga lihtne karvapuuduse puhul kohe öelda, et tegemist on vitamiinipuudusega, tehakse süst ja teema on lõpetatud. Kõik omanikud kahjuks ei ole nii agarad kui siin foorumi omad, et teavad mis arsti valida ja kuhu pöörduda. Kui inimene ei ole ennast tuhkrutega kurssi viinud ja haigustega samuti mitte, siis tema arust ongi tegemist vitamiinipuudusega ja ei otsigi rohkem abi.
Pärnus (kui ma õigesti aru sain, et Albino Furets elab), peaks olema ka mõed arstid, kes tuhkrutega tegelevad ja oskavad abi anda, võimalusel konsulteerivad Triinuga. Kui oma olukord ei võimalda Tallinnasse sõitmist, siis võib a kohalike poole pöörduda. Sandra oskab kindlasti soovitada, kuhu kliinikusse on mõtet sisse astuda ja kuhu mitte.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Sandra » 31. oktoober 2012, 17:29

Natuke OT, aga oleksin väga tänulik kui Sa teistes foorumites ei reklaamiks ennast Quicksilveri kasvandiku omanikuna. Usun, et ka Silver Ferreti ja Stardusti kasvatajad ei ole sellise teguviisi üle eriti õnnelikud...
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ginger

PostitusPostitas Sipsuka » 31. oktoober 2012, 18:02

Natuke veel OT-d aga need kasvatused polnud ka ainsad, kes ohvriks langesid.. Neid oli veel..
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie tuhkrud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 9 külalist