Toortoit

Toortoidust, krõbinatest, maiustustest ja palju muud.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Toortoit

PostitusPostitas Sipsuka » 07. september 2012, 17:15

Fakt on ka see, et mitte igal ühel pole võimalik kuskile turule minna kana ostma. Lihtsalt jutuks öeldes.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 07. september 2012, 18:58

Siis olen ma üsna kindel, et igas maakonnas on olemas spetsialiseerunud lihapood, mis müüb normaalset kana.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Adelle » 07. september 2012, 19:20

No ma ei tea, käin iga nädal turul ja ostan kindlatelt talunikelt sea-või loomaliha. Kanu meie talunikelt pole ma näinud, on harva olnud küülikud. Seda leedu, läti või poola kanakraami ma ei julge osta, sest viimati on mulle sattunud juba kerge lõhnaga ja siis on näiteks broilerites ülipalju rasva. Ja külmutatud variandid on kuidagi täiesti teise maitsega kui eesti omad, no igatahes mina teen vahet ja kuidagi käsi ei tõuse seda ka tõhkudele anda. Ma võibolla isegi ostaks kui ma satuks just tarnitud värske kauba peale aga tavaliselt laupäeval on see nn värske kanakraam juba väsinud ilmega.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 07. september 2012, 19:28

No mina ostan keskturul Tallegg'i kaupa(kana ja kalkun). Kõige kindlam koht minu jaoks. Alati saan mina oma kogu kraami sügavkülmast, sest selle leti müüjad kõik teavad, et ma ostan loomadele söögiks ja ma ei sööda samal päeval kõike sisse. Mul peres kahejalgsetest keegi ei söö liha, seega ma ei oska ise seda hinnata, et kas maitselt on ok. Mul on kõik loomad söönud eelmise aasta lõpust selle leti tooteid, pole kordagi olnud toidu pärast mingeid tervise probleeme(ptui-ptui-ptui). Sealiha puhul on mul ka oma lett. Aga kuna ma ei osta siseorganeid, ainult sõrad ja kõrvad, seega ma ei oska sealiha puhul mitte midagi rääkida. Küülik on ainuke "loom", keda ma millegi pärast olen kartnud osta.

Põhjus, miks mina ostan just turult on see, et ma oleks 100% pankrotis, kui ma ostaks kogu kraami tavalisest toidupoest. Ma käin üle nädala oma loomadele süüa ostmas, tavaliselt ostan ma seda mida parasjagu on - 4 tibu, 4 kalkunikaela, 500g kalkunimaks, 500g kanasabad, 4 kintsu, 4 õlga, 4 tiiba, 4 koiba, kanarind, 4 seajalga, 4 seakõrva, 500g kanapugu, 500g kanakael. Turul maksan mina selle kogu kraami eest ca 15€, poes for sure 100€. Ma kahjuks ei ela rahamäe otsas, et võimaldada endale seda, et looma toitudele läheb 200€. Lisaks pole ma siiani märganud, et loomad sööksid tolle leti kraami kuidagi teistmoodi, kui poest ostetud 4€ broilerit.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 17. september 2012, 10:07

Kerge LÕHNAGA kana ei tohiks küll tuhkrule probleem olla (väike ääremärkus, loomulikult ei taha keegi juba haisvat kana osta).... Süüakse seda ju teinekord koduski alles siis kui nahk juba peal kuivanud ja ontlik tuhkrupidaja tahaks selle prügikasti visata. Sügavkülmutatud toodet ei maksa karta. Ja ma ei arva, et tuhkur peaks sööma täpselt seda sama kana millest inimene omale süüa teeb. Turukaup on okei. Igasugused lihatootjad kontrollivad oma kaupa ja minu arust võetakse igasuguseid analüüse ka pisteliselt. Turgude tegevust ja kauba tarnimist ka kontrollitakse aegajalt.
Küülikut ka ei tasu karta. Ainus paha asi küüliku juures on selle hind. Liha poolest ma arvan, on see super ja hea vaheldus kanale ja kalkunile. Küülikul on imeõhukesed ribid ja kerged luud, tuhkrule suurepärane söögiks. Kahju et küülikud kõik puhastatud kujul on ja tema siseelundeid ei müüda ( vb kuskil turul ka müüakse kogu kupatusega).
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 17. september 2012, 10:24

Keskturul olen mina näinud küll kogu kupatusega küülikut. ;) Põhjus miks mina pole ostnud küülikut on see, et ma millegi pärast kardan, et kui ma ostan ja kui tuhkrud mingil põhjusel ei söö seda, siis koer ammugist ei söö ja siis on mingi 10€ lihtsalt niisama raisku läinud.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Adelle » 17. september 2012, 12:02

Kuulge ma ei tea kuskohas seal see Talleggi kaup on? Käisin spetsiaalselt uurisin külmutatud kraami, igalpool on broileri kintsud, broileri koivad, broileri kaelad, leidsin isegi broileritibud! Kalkuni staffi nägin ka aga ei pööranud tähelepanu kuna otsisin just kana, mitte broilerit. Kanast leidsin nimetuse järgi: kanasabad, kanapugud, kanamaksa ja kanasüda. Samas tekkis mul kahtlus, et kuidagi väliselundid on broileri omad aga siseelundid kana omad :-D Kuhu kadusid broileri südamed ja nt. kanakoivad. Arvan, et seal on kogu staff ikka broileri oma. Enam vist kanu lihaks ei kasvatatagi ja need munemiskanu nn. supikanu peab nädal keetma.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 17. september 2012, 12:44

Aga lihakana ongi broiler... LIha eesmärgil tavalist kana mu teada ei kasvatata, kana on munemiseks. Aga vb panen täiega mööda ka praegu :D

Ailen, miks sa arvad et sul keegi küülikut ei söö? Liha sarnaneb kana omale.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Adelle » 17. september 2012, 13:37

Ma kardangi, et Alts paisub broileriks või lihatuhkruks :-D
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 17. september 2012, 14:09

Ta ei tohiks hulluhiiglaseks küll kasvada :D Pole geenides :)
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Johhike » 17. september 2012, 16:24

Minu omad söövad küülikut hea meelega. Isegi Eddie, kes kipub vahel pirtsutama, sõi isukalt :happy:. Muidugi poes on küll hind selline, et väga tihti seda osta ei raatsi.

Ailen kirjutas:Keskturul olen mina näinud küll kogu kupatusega küülikut.

Kogu kupatusega küülik? Ikka nülitud? Kõik siseelundid, sisikond jm kraam on alles?

OT. Kui ma keskturule satun juhtub ikka nii olema, et mul on alati kuhugi kiire ja pole aega ringi vaatata.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 17. september 2012, 20:52

Oli ühel ükskord jah, ma veel küsisin üle, et kas on siseelundkonnaga. Aga no hind oli küll selline, et ma ei söö selle raha eest nädalas ka nii palju. :D

Hinnasildil on kirjas kanakints, kanapooltiivad ja kõrval on eraldi broilerikints! Mul on raske seletada, kus see lett asub, sest minu seletuse järgi isegi Kätlin ei leidnud seda letti. Muidu olen ma kanasabade teemas seletanud küll, kust mina oma kraami ostan.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Adelle » 25. september 2012, 13:14

Nägin Rimis Talleggi külmutatud kanakondiliha. 1,5 kg ja hinnaga 0,89. Kas keegi teab mis asi see on? Kirjas oli, et lemmikloomadele. Kuna hind on mõnus aga prooviks osta on see kamakas ikka liiga suur siis ehk keegi teab ja proovinud kas on see tuhkrule kõlblik lisaks muule kallimale kanalihakraamile?
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas triinabelle » 25. september 2012, 15:48

Ma kipun arvama, et see on purustatud suled, kondid, siseelundid ja kõiksugu muud inimtoiduks ja viisakamaks serveerimiseks kõlbmatud osised. Vahel olen näinud seda loomatoidu või koeratoidu nime all. Ei soovitaks koertele. Hea sorteerimise korral ilmselt tuhkrule sobiks aga see eeldab, et kamakas tuleb vähemalt sorteeritavaks sulatada, eraldada kõlbmatud osad ja siis uuesti portsjoniteks jagada. Kui mul MITTE midagi muud teha poleks, võtaksin selle ette....
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 25. september 2012, 16:27

Ma ei ostaks ei koerale ega tuhkrule neid lemmikloomatoite. Ükskord ostsin, kuid polnud tolku sellest, suht nagu konserv...
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 28. september 2012, 14:51

Kui see on see, mida ma 1 kord ostsin, sisi palun ära osta seda!!! Minu arust on see ükskõik mis loomale suisa eluohtlik!!! Tegemist on purustatud kontidega ja nahaga. Kogu see mass on täis teravaid luukilde ja tuhkur söömise ajal ainult läkastab ja üritab kilde kurgust välja köhida.
See on puhas s...tt, vabandan väljendust. Need nö supikogud on okeid, kus on sisi vahest kas tiivad või kanaseljad kilesse pakitud ja müüakse päris suure kotina.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Adelle » 28. september 2012, 15:39

Ossa! kas nad siis ise ka ei tea kui ohtlikku asja müüvad. Õnneks ei ostnud.
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 02. oktoober 2012, 13:25

Tekitame toortoitmise teemasse ka natukene elevust: minu tuhkrud on alates selle aasta kevadest söönud lisaks tibudele ka hiiri ( tibusid sõid alates eelmise aasta lõpust). Nüüd uue satsi hiirtega tellisin ka rotte prooviks. Kõik eelnimetatud jõuavad minuni surnud ja külmutatud kujul. Kes ja kus neid kasvatab, ma ei tea. Hiiri ja tibusid söövad tuhkrud mul jube hästi, kuid rottide suhtes oli mul väike eelarvamus, et äkki ei taheta.Rottide nö kilohind on kõvasti odavam kui hiirte oma. Eile sai siis testitud ja vähemalt kõige näljasem õgardkamp (hübriidid ja noored, vanuses kuni 6-kuud) sõid isuga. Rotid tekitasid vägeva kakluse muidu omavahel sõbralikult läbisaavate tuhkrute vahel. Täis kõhu peale muidugi esimest korda sellist kraami proovida ei tasu, vähemalt päev võiks olla nälginud ja kindlasti esmakordsel proovimisel peaks kraam olema sulatatud, mõnel pirtspepul on vajalik ka nö loomuliku kehatemperatuuriga saak, aga minu omad järavad ka juba külmunud peast nii palju kui kätte saavad ja siis ootavad sulamist.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 02. oktoober 2012, 16:56

Ja rääkides täis-küülikust, siis see nv nägin ühel müügil. 15€/kg, üks küülik on ca 1,2kg. Neid ei ole seal koguaeg müügil. Endiselt toimib seal lemmikleti süsteem. On kindel lett, kus kogu kupatusega küülikut müüakse.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Johhike » 03. oktoober 2012, 08:09

15 euri küüliku eest on päris krõbe hind. Kui ma ei eksi, siis maximas maksis jahutatud küüliku rümp natuke üle 6 euri.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 03. oktoober 2012, 09:37

Peaks minema vaatama. Kuigi tahaks täidetud küülikut.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Johhike » 03. oktoober 2012, 13:13

Mis siseelundid küüliku puhul loosi lähevad? Maks, süda? Kas näiteks kopsud ja neerud ka sobiksid?

Uurisin lihaküülikukasvatajate käest lihakere hindu. Vastuseid tuli erinevaid, siiani parim pakkumine tuli Ida-Virumaalt (Lepus OÜ) 6 eur/kg. Kaasa lubati siseelundid ja soovi korral ka nahk. Nüüd tuleks välja nuputada valem, kuidas küülik kätte saada :)
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Johhike » 03. oktoober 2012, 13:35

Lisan siia küülikuhuvilistele infoks, et eelmainitud küülikukasvataja on reedel Tartus ja laupäeva varahommikul Tallinnas. Kellel huvi võtke ise ühendust (e-mail: lepus23@hotmail.com) :)
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Adelle » 03. oktoober 2012, 14:06

Aga küüliku nahk on ju see tema kasukas? kas seda ka tuhkur sööb?
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Johhike » 03. oktoober 2012, 14:57

See oli lihtsalt infoks, et kui keegi tahab, siis saab naha ka kaasa küsida - selle saab lasta ära parkida ja edasi siis mida iganes teha.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Adelle » 03. oktoober 2012, 15:05

oeh sorry, ma juba kujutasin ette kuidas ma seda Altsule serveeriks :rofl:
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 03. oktoober 2012, 16:45

Johhike kirjutas:Lisan siia küülikuhuvilistele infoks, et eelmainitud küülikukasvataja on reedel Tartus ja laupäeva varahommikul Tallinnas. Kellel huvi võtke ise ühendust (e-mail: lepus23@hotmail.com) :)


Kas temalt saab siis kogu kupatusega küüliku? Väga vinge igatahes!
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 03. oktoober 2012, 17:37

Jänesest võib tuhkrule anda kõike mida ta on nõus sööma. Nahka kindlasti ei sööda. Muid asju võib kõike pakkuda.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Johhike » 03. oktoober 2012, 17:42

Temalt saab kogu kupatuse (muidugi kui ühendust võtta, siis peaks seda mainima, et siseelundeid tahad ka) ja nagu mainisin, siis sel laupäeval on ta Tallinnasse tulemas. Keskmine rümba kaal pidi olema 1,4 kg.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas triinabelle » 04. oktoober 2012, 06:40

Ok, huvitav! Äkki võiks mingi koostellimise teha? Muide, nahka parkida on päris keeruline ja kallis, kui kedagi huvitama hakkas - olen ise küülikuid kulinaarsetel eesmärkidel kasvatanud ja nagu paljud lambapidajad tänapäeval, ajasime meie nahad lihtsalt auku. :sad:
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron