Zäkk ja sõber

Tõhud meie kodudes

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Zäkk ja sõber

PostitusPostitas wunderbar (Teema autor) » 16. august 2012, 14:34

Oeh, lugesin Marilini preilide postitusest läbi pea 20 lehekülge ning otsustasin, et kuna ma blogi päris veel vist pidama ei asu, siis oleks tore siia endale mälestusi koguda ning ka oma paljudele küsimustele ja muredele ning tegutsemisviisidele tarkade kommentaare saada.

Kust tuli huvi?! Kunagi ammu kui Mariliniga rohkem suhtlesime sattusin Maasikast nii vaimustusse, et soovisin endale ka tuhkrut. See jäi aga mitmeks aastaks kõigest sooviks. Nüüd kus ma olen sedapisi ja päevast päeva kodune ning tunnen end kuidagi üksi tundsin.. otsustas kallim mulle ilusa sünnipäeva kingi teha ning viis mu lõpuks tuhkrut valima! :)

14.augustil siis tõime enda juurde selle toreda albiinopoisi. Üritame teda kasvatada niimoodi, et kui laps meie perre tuleb, siis ei pea tema end kõrvale jäetuna tundma. Seega on põhiline temaga aja veetmise viis õues jalutamine, kuna seal saab ta end alati vabalt tunda ning poole tunniste nn. sessioonidena jookseb ja mürab ta ka toas. Selle ajaga väsib pisike nii ära, et paras on ta puuri poole tuttu suunata.

Mul on väike mure selle kastis käimisega.. ma tean, et see ei tulegi nii kiiresti aga olen lugenud, et peaksin panema looma peale ärkamist ja enne vabaks laskmist sinna liivakasti ning ei tohiks enne välja teda sealt lasta kui ära asjatab, aga enamasti suundub ta hädale alles 15-20 minutit peale vabaks laskmist ning ma pole veel kordagi jaksanud teda seal "potil" nii kaua hoida.. sest mulle tundub, et ta ei saa aru, mis ma tast tahan ning kuna ta ei jookse seal ringi, siis ma peaksin taga seal tunde veetma. Ma tegelikult ei teagi mis teha, kas hakata jälgima, millal ta umbes tavaliselt vetsu tahab ning siis ta sinna kasti pistma või siiski temaga nii kaua kui vaja kohe peale ärkamist seal teda nö kinni hoidma. Lähen uurin teistest alateemadest. :)
Viimati muutis wunderbar 06. november 2013, 12:58, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas Angoora » 16. august 2012, 15:07

Tere tulemast! :hi:
Kui võimalik siis tahaks pilte näha ja kust pätt siis täpsemalt pärit on?
Jee veel 1 albiino! :dance:
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas wunderbar (Teema autor) » 16. august 2012, 16:24

Terekest Angoora! :lol:

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 5594_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 9698_n.jpg

Rohkem hetkel pilte pole eriti :)

Meie pätt on pärit siis Viljandist ühest perekonnast, kes nagu ma aru sain alles alustas tuhkrute "paljundamist", sai esimene tuhkruke kohe siis raskemat sorti ehk pätikombeid omavana võetud.

Edit samton: Muutsin lubatust suuremad pildid linkideks.
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas ferret111 » 16. august 2012, 17:31

Teretulemast tuhkrutelki! :hi:
Väga kena pätt. :happy:
Pärl,Yogurt,Sprite,Jaffa,Tsester,Mizzy ja Hipi ♥
They make me happy ...
Kasutaja avatar
ferret111
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 726
Teemad: 12
Pildid: 0
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas Johhi » 16. august 2012, 18:49

Tere tulemast! :)

Jään huviga teist uusi jutukesi ja pildikesi ootama. :)
Sonja :) Tahaks tuhkrut.
Kasutaja avatar
Johhi
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 391
Teemad: 5
Asukoht: Tallinn, Nõmme.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas Johhike » 16. august 2012, 21:09

Tere tulemast :)

Kas tal puuris ka potil käimisega probleeme või on see mure ainult toa peal lahti olles? Kui ta puuris ilusti potile jõuab, siis ei pea sa teda puuris vetsuga kiusama. Lase tal ärgata ja vetsus ära käia ja alles siis saab toa peale lahti. Nii on tunnike ikka muretu. Vahepeal võid kontrolli mõttes vetsu tõsta.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas mesimummu » 16. august 2012, 22:55

Teretulemast tuhkrutelki! :hi:
Valgetuhkur Ritter Sport &
Moonshine Evil Princess Vesuuv ♥
Kasutaja avatar
mesimummu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1097
Teemad: 7
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas wunderbar (Teema autor) » 17. august 2012, 10:12

Tere teile kõigile, aitäh meeldiva vastuvõtu eest! :)

Johhike: meil on selle puuriga üldse naljakad lood, me ehitasime ise puuri. Enda arust tuli üli vägev see välja, aga siis nüüd kui ma uurisin, et puuris peab ka pissipott olema, siis avastasin, et meil polegi sellist vaba ruumi kuhu suur kast mahutada. Näiteks toidukausi ehitasime me puuri sisse, et ta seda ümber ei saaks ajada. Ning teist platvormi toestavad postikesed on hõivanud platsikeskse osa (tahaksin sinna ümber nööri panna veel mingiaeg ning teha küünteteritamis puud. Seega on tal graanulid hetkel lihtsalt ühte nurka lükatud, kuhu ta algul häda tegi, aga nüüd teeb ta seda igasse nurka :( Me mõtleme siin, et kas huvitav see pisikene kolmnurkne pissipott ajaks ka asja ära sedal nurgas, ehk saab ta ikka aru, et sinna oleks vaja hädad teha.

Õhtupoole kirjutan eilsest ja lisan pilte :)
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas DessaMerisiga » 17. august 2012, 11:10

Väga armas valgeke!
Aga kas selle platvormi alla pole võimalik pissipotti panna?
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas Ora » 17. august 2012, 17:41

Tere tulemast ka meie poolt!
Kasutaja avatar
Ora
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 58
Teemad: 1
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas Anete12 » 17. august 2012, 18:17

Tere minu poolt ka! :-)

Vahva mõmmik on piltidel! :biglove:
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas kulla » 18. august 2012, 02:10

Tere tulemast minu poolt ka.
Ma ise ka värske tuhkruomanik ja nüüd tuhkrute omanik. Sai ka kohe teine juurde võetud. Mul samuti teine tuhkur on albiino. Mina näiteks teist päeva enda tuhkrul käisin järel ja suunasin potile koguaeg. Nüüd juba vaikselt potitab ise ka. Ikka kiiresti sai asjale pihta. Et kui sa teda kinni ei taha hoida ja kodus oled siis kõnni taga ja uuri mis ta teeb sul. Nii kui näed, et tagukäik sees nii tõstad potile. Toa nurka kuskile võid ju kasti talle panna ja sinna suunata kui puuri ei mahu kastike ära.
Mis te talle süüa andnud olete?
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas Johhike » 18. august 2012, 09:20

Puuris peaks ikka ka vets olema. Kolmnurkse vetsuga võib probleeme tekkida, eelkõige isastega - tõhud ei mahu sinna eriti hästi ja siis lastakse mööda või üle vetsu ääre. Äkki saate puuris midagi ümber korraldada, et vets sinna mahutada?

Toa peal ei tasuks üldse enne väga suurele territooriumile teda jalutama lasta (piirduda alguses 1 toaga), kui potimajandus selge pole. Endal on ka lihtsam jälgida. Ja nii nagu Kulla ütles, et hoia silm peal ja kui pisikesel häda tekib, siis suuna ta kiiresti ise vetsu. Halba kommet hiljem välja koolitada on palju raskem.

Edu :)
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas maris2 » 18. august 2012, 16:43

Lisa pilt puurist. Aga minu praktika on ka näidanud et väike kolmnurk ei sobi. Vahel unise peaga ehk õnnestub sinna midagi aga ärkvel olles ilmselt mitte. Kuigi Edison pisikesena ja puuris olles kasutas seda potti päris hästi. Samas kaasnes sellega ka jube kolin sest ta lükkas seda igale poole.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas wunderbar (Teema autor) » 26. august 2012, 11:15

Terekest, vahepeal kaua pole vastata saanud nagu te aru saate...
aga pissimisest siis nii palju, et ta pissib toas ainult ühte kohta, aga see on alati potist paar cm ees pool. Potti ta ei roni ning ma ei saa aru miks, sest me tõstame teda poolepealt igakord sinna.. ning noh päris tihti suudab ta salaja seal nurgas ära käia.

Puurist ma hetkel pilti teha ei saa, aga mulle tundub, et tuleb meil uus puur talle muretseda kuidagi, hakkan raha koguma.. sest see on ta jaoks vist siiski väike ning isegi tudukiige sinna panemine on probleem, kuna võre ei peaks seda vastu. Ühesõnaga hakkan ma nüüd puuri teemadest otsima infot milline võiks olla uus puur ning milline selle maksumus :(
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas 3rika » 26. august 2012, 11:19

Väga armas noormees teil :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas wunderbar (Teema autor) » 30. august 2012, 11:07

Nonii.. meie looma puur on teinud läbi väikese muutuse.

Pilt

Esimesel ööl üritas Jack tududa oma uues kiiges. Keset ööd kuulsin kõva kolksu ja tibu oli sealt maha kukkunud. Hommikul oli ta aga kiige peale nii vihane et kraapis seda seni kuni katki läks. Ma siis meelega ei parandanud ära kohe vaid vaatasin, mis saab.. Loomulikult üritas ta siis katkisel kiigel magada.

Pesa on ta ka väga omaks võtnud. Ainult et talle ei meeldi vist seal platvormil olla ning seega on ta pesa alla korrusele vedanud. Kakakastiga ta väga läbi ei saa.. ikka laseb puuris teisse nurka ka. Olen proovinud nii äädika, krõbinate kui kaltsu trikki. Ükski ei aita. Korteris ei lähe ta ise sinna potile ikka veel. Olgugi et 80% kordadest olen jõudnud ta sinna poolepealt tõsta. Loodan, et minu järjekindluskunagi ta ka potini viib. Nüüd panin toas krõbinad sinna nurkadessse, kus ta muidu kakada tahab. Ja tõhk lõbusalt sööb krõbinad ära ning kakab ikka lõpuks sinna kuhu tahab.

Hammustamisest oleme me peaaegu lahti saanud :)

Kõrvalestad hakkavad ka taanduma. :)
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas kulla » 30. august 2012, 18:29

Minu kutt ka tegi ka alguses kasti kõrvale mina koristasin ära ja suunasin kasti, aga kui mees nägi, et kasti kõrvale tehti siis oli põrgu lahti. Mees karistas korralikult, et kisa oli lahti ja mina karjusin, et ei tohi tuhkrut nii kõvasti karistada. Aga järgmine kord mindi kasti sisse mitte kasti kõrvale. Veel sain ise ka peapesu, et liiga leebe olin. Võibolla proovid veidi rangem olla äkki mõikab. Meie saime potitrenni korda ja enam junne ma ei leia kuskilt. Jookse tal ikka sabas ja küll talle ka lõpuks kohale jõuab. Muidugi mina panin veel suurema kasti, see võeti kohe omaks,sest mugavam ringi keerata ja tagumikku nurka ajada. Mõõdud 30cm korda 20cm.
Kui suur on teie pissikast ja ega ääred liiga kõrged ei ole?

Väga tubli, et hammustamisest olete jagu saamas;))
Pilte tahaks näha teie kutsikast...
Sipsikud Kulla, Bella ning Totu
Kasutaja avatar
kulla
Tublim uustulnuk 2013
Tublim uustulnuk 2013
 
Postitused: 227
Teemad: 2
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas väike kuradike » 30. august 2012, 23:43

Mina ei ole küll kuulnud et tuhkrud range karistamisega potile saaks. Pigem ikkagi järjepideva treeninguga. Tõstad potile, teeb häda ära, saab maiust. Kui ise potile läheb, saab maiust. Ja varuma peab kindlasti paar kuud aega.

Kui tuhkrut pidevalt karistada, võib ta omaniku suhtes agressiivseks muutuda.

Omast kogemusest ütlen ka, et näiteks koerakutsikate puhul kasutatav nina sisse pistmine ja karistamine tuhkrutele küll ei mõju, minu omadele ei omanud küll mingit mõju :D
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas Sandra » 31. august 2012, 01:15

OT Karinile: Kes tänapäeval üldse sellisel meetodil koera kasvatab?! :dropdead:
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas wunderbar (Teema autor) » 05. november 2012, 12:10

Tänaseks on meie Jacki õppinud ilusasti potilkäimise ära ning saanud endale ka suure puuri, millest kirjutasin sinna tuhkrupuuride leheküljele ka.

Pilt

Suured pildid on siin: http://rapunzeldis.blogspot.com/2012/11/tuhriku-uus-haarber.html

Nüüd mil Jackil on suur puur on meil uue tuhkru võtmise mõte aina reaalsemaks muutunud. Hakkan igakuiselt raha kõrvale panema ning vaikselt uurima kus kõigerohkem tumedaid tuhrikuid leidub :D

Hetkel aga ootan ja palvetan siin, et Jacki jääb ikka endiseks armsaks loomaks kui tita meie perre sünnib. Mul on veel viimased kolm kuud aega poissi korralikuks õpetada. Kuigi tegelikult olgem ausad, ta on super. Sõna "Ei" on ta ära õppinud ning enam ei pea isegi igakord diivanlit püsti tõusma kui ta pahandust tegema üritab minna, sest kui öelda rangelt "ei" siis keerab ta otsa ümber ja lheb otsib L

Loomaga mängimises eriline ekspert pole, sest ta ju mängib nii, et võtab mänguasja ära ja viib diivanitaha peitu ning mina oma suure kõhuga ei mahu enam eriti seda sealt ära võtma. Seega oleme mõelnud välja uue mängu.. me nimelt mürame tekiga.. see talle nii meeldib. Hakkab hüppama ja rõõmutantsu tegema ning jookseb ikka ja uuesti tekipeale/alla/kõrvale jne. :)

Nädala pärast saab Jacki 6 kuuseks ning peaks sammud võtma Västriku loomakliiniku poole, aga mu musu tahab, et ta suuremaks kasvaks, seega ootame me vist veel natuke.
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas wunderbar (Teema autor) » 05. november 2012, 12:28

Meie tuhrik väsis raskest kirjandusest :D

Pilt
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas Johhike » 05. november 2012, 13:13

Väga armas pilt! Jack tundub olevat väga armas tegelane :)
Me peaks ikkagi üks kord Rapla tuhkruomanikud kodust kõik välja ajama ja kokku saama! Minu poisid tahaksid kindlasti Jack'iga mürada.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas Sipsuka » 05. november 2012, 16:30

Milline armas albino poiss.. :biglove:

Lapsed ja tuhkur teemal.. Kuna mul alles 1.5 kuud tagasi sündis laps, siis tõhkusid ta väga huvitas. Haiglast koju tulles esimese asjana löödi mulle muidugi hambad jalga, kuna kes ma selline olen, et nende terrirooriumile uue vääksuva asja toon ja ise enne seda veel nädalaks ära kaon. :nono: Muidu oleme neid korra kokku lasknud, et loomade reaktsiooni näha- noorem pidas teda mänguasjaks ja pani jooksu, kui ta liigutas. Vanem pidas teda enda omaks ja tahtis tuttu koos temaga minna.
Alguses ma ei soovita neid kokku lasta, just territooriumi pärast, samuti peale koju tulekut on sul paras memmekas kodus. :happy:

Ajaga loksub aga kõik paika. ;)
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas wunderbar (Teema autor) » 08. november 2012, 12:06

Sipsuka, aitäh info eest. Ma ise loodan ka, et asi loksub ajaga paika. Kunagi ei saa loota, et tuhrik kohe oma "rivaali" omaks võtab. :)

Eile lasin Jacki esimest korda meie magamistuppa ka jooksma. Panin talle sinna poti ja puha. Voodi all on tal niipalju tegemist, et nüüd ainult seal vist paar päeva aega veedabki.
Väike nali ka siis päeva..
Öösel tundsin unesegaselt läbi oma suhteliselt nohuste ninasõõrmete jubedat raipe haisu. Ma ei suutnud enam eriti magama jääda, sest mõtlesin koguaeg, et kes see mulle magamistuppa ära surnud on. Kuna lõhn ei olnud üldse sarnane J kringite või pissiloikude lõhnaga, olin kindel, et tema selles haisus süüdi ei ole. Hommikul esimese asjana asusin nagu verekoer magamistoas laibaotsingutele. Tõmbasin kõik voodilinad ja asjad ükshaaval voodist välja, sealjuures neid hoolega nuuskides :D Voodis ühtegi laipa ei olnud :dunno:
Asusin siis voodi alla oma otsingutega. Tõmbasin aga ettevaatlikult karbikesi ja matkavarustust ükshaaval sealt välja. Kogu see tegevus on aga üpriski raske, kui kõht on juba nii suur, et voodialla enam eriti ei mahu. Olin jalgupidi voodiall ja varvastega üritasin neid tagumisi asju siis ka kätte saada :D :D :D Ja VOILAA kanatiib! Jube hais fuhfuhfuh! Sain selle kätte naersin meie tuhriku üle, kes arvas, et kui kana ära peidab, et siis seda sööma enam ei pea.. nimelt ma olen paar päeva lasknud tal krõbuskite asemel kana süüa ja siis ta on kogu selle aja käinud ja uurinud oma kaussi, et äkki ma ikka olen krõbinaid ka sinna pannud. Õnneks otsustasin ma koguvoodialuse üle igaksjuhuks kontrollida ning leidsin veel teisegi kana kehaosa sealt. Nüüd on toad tuulutatud ja imelist Airwicki lõhnaküünalt natuke aega põletatud ning raipehais on kadunud :)
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas AlbinoFurets » 08. november 2012, 13:56

Hahahaa, täiesti tuttav tuli ette! :-D Meie suslik sokutas kanakaela mulle riidekappi sokisahtlisse... Ning mu ema juba karjus, kuna mõtles, et surnud hiir on.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Jack White

PostitusPostitas väike kuradike » 13. november 2012, 01:28

OT Sandrale, ma ei näinud vahepea su postitust :D Aga ei, ma ei tea kedagi kes tänapäeval nii koera kasvatab. Aga vanasti seda tehti, sellepärast ma selle ka võrdlusena välja tõin, et ei mõju see ei koerale ega tuhkrule :)

Teemasse ka: Lastega tasub tuhkrutega ettevaatlik olla. Ilma järelvalveta ma ei soovitaks igaks juhuks jätta. Tuhkrute reaktsioonid lastele, eriti imiku lõhnale võivad olla erinevad.

Lihatavaari puhul on tavaline, et osa peidetakse ära, ja pererahvas otsib neid pärast nina järgi üles. Kui teil on olemas puur, siis soovitaks liha ja kana anda puuris, et vältida selle laiali tassimist üle korteri. Kui puuri ei ole, siis ilmselt tasuks üritada kontrollida söödavat kogust, ja kui on näha et tuhkur tahab hakata liha ära tassima, siis on järelikult kõht täis. Meie peres see üldiselt toimib. Aga ma annan ka ainult liha, mitte kontidega tavaari.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zäkk ja sõber

PostitusPostitas wunderbar (Teema autor) » 06. november 2013, 13:05

Tere, vahepeal olen kaua eemal olnud ning kasvatanud hoolega oma Zäkki (Jack on muutunud meil ajapikku Zäkkiks). Ta on nüüdseks lõigatud tuhkur ning ooo imet! Majapidamisest kadus ka hais!!! Hurra! Vahepeal sündis meie perre ka pisitütar Mirtel Maria ning tema ja Zäkk on peaaegu et parimad sõbrad! Nad on no meeletult armsad! Lisan pärast pilte ka!
Eile saime oma tuhrikule vahva seltsilise. Sooblipoisi, kellele me alles nime mõtleme. Ta on alles lõikamata ja teate! Ma ei mäletanudki enam et see lõikamata tõhk niiiiii jubedalt haises! Fuka. Ma ei jõua ära oodata detsembri algust, mil ta lõikusele viime!

Seniks adjös. Üritan varsti ilusasti juttu ka poistest kirjutada ning pilte lisada :)
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Zäkk ja sõber

PostitusPostitas rimpsukas » 06. november 2013, 17:04

Ohh... Ootan pilte. Väga armas on ta sul... :biglove:
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Zäkk ja sõber

PostitusPostitas wunderbar (Teema autor) » 07. november 2013, 09:37

Uus tuhrik saabus siis meie juurde 5.11 õhtul 22 paiku. Poisid sain ma vaatamata väikestele kaklemishoogudele ühte puuri juba esimesel ööl magama. Päeval poisid kätsisid veidi kuid siiski otsustasin nad taaskord ühte puuri panna. Millegi pärast magavad nad 1 kiiges ja 1 maas.. ning seda kordamööda. Täna on teine päev ning poisid "kaklevad" juba veidi sõbralikumalt hetkel.

Lubasin siis pilti. Hetkel ühe saab!

Pilt
Kasutaja avatar
wunderbar
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 4
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie tuhkrud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist