Minu Kikoke ja Paulike

Suuremad ja väiksemad kilbilised

Minu Kikoke ja Paulike

PostitusPostitas kelluke (Teema autor) » 20. juuli 2012, 18:42

Otsustan siis ka oma konnadest rääkida, kuna see foorum on siin päris vaikne.

Oma Kikoga kohtusin esmakordselt loodusmajas, kuhu tema endine omanik ta jätnud oli. Loomakese elu küll väga eeskujulik ei olnud. Kiko elas oma terraariumis ajalehe peal. Toiduks graanulid ning salatilehed. Varjualuseks oli ka ajaleht, mis talle ööseks peale pandi.
Vaheaegadel jagati loomad õpilaste vahel laiali ning minugi soov oli Kiko enda juurde saada, aga alati jäin oma sooviga liiga hiljaks. :bang: Kuid ühel sügisvaheajal sain Kiko nädalaks enda juurde. Teda ootas ees terraarium, liiv , lambid, varjualune, iganädalane vann ning kuivatatud roheline kraam, mis kõik oli mõeldud minu tulevasele kilpkonnale, kelle jaoks ma kogusin raha kolm aastat. See selleks. Kiko muutus minu juures väga elavaks. Ta ei soovinud magadagi, sest lambiall oli nii mõnus olla. Ma oli kuivatanud ka puulehti, mille vahel sai Kiko krabistada. Terrasse tõin ka puuoksa, millega ta oma pepukest sügas. :happy: Kuid kui vaheaeg läbi sai, ei suutnud ma teda tagasi viia vaid küsisin pikendus. Sain Kiko endale jätta veel üheks nädalaks. Kuid ka see sai läbi ning ma pidin ta tagasi viima. :sad: Proovisin ta endale saada ka talvevaheajaks, kuid Kiko oli juba kinni pandud.
Kuid 3. veebruaril üllatas isa mind uue kilpkonnaga. Ma olin nii õnnelik. Ta oli nii tilluke võrreldes Kikoga. :biglove: Nimeks sai talle Pauli. Ta oli nii toredalt kuri tegelane :-D . 23. veebruaril läksin loodusmajja. Hüppasin läbi ka loomaruumist ja nägin Kikokest, kes oli talvevaheajal kõvasti külma saanud. Tema tagumik oli mustaks tõmbunud ning konnake oli loid. Mul oli halb teda vaadata. Minu klassiõde, kes käis minuga koos loodusmajas, arva, et äkki ta antakse mulle kui ma mainin, et mul on kilpkonna jaoks sobivad tingimused. Tegime proovi ning imekombel öeldi, et ega nemadki ei taha, et loomake niimoodi piinleb. Viisin Kiko koju, kes kohe hakkas ülesnäitama territoriaalset käitumist. Mul tekkis hirm väikese Pauli osas, kes oli Kikost poole väiksem. Ehitasime emaga väikese vaheseina(puuhalgudest). Kiko ei oleks sealt üle saanud, kuid siis tekkisd Paulil "isasevajadused" ning ronis ise üle halgude. :grr: Lõpuks tuli koju isa, kes tegi kiirelt valmis vineerist vaheseina. Seina sisse tegi ka erisuurusega augud, et nad ikka üksteist näeksid. Suvel ehitas isa neile suure väliaediku, mis oli ka vaheseinaga pooleks jagatud. Kõik laabus hästi kuniks minu Paulike oma väliaedikust plehku pani. Pauli oli kaevanud tara alt umbes 10 cm augu ja pani minema. Püüdsin teda otsida kuid asjatult. Pauli jäigi kadunuks :dunno: , loodan siiamaani, et leian ta ülesse, kuigi möödunud talv oli üpris külm :sad:
Nüüd on mul ainult Kiko, kes elab just nagu kuningakass. Ei kõlba talle see kui ma toidu taldrikule panen, vaid talle peab käest andma. Ja korraliku vanniskäigu juurde kuulub ka hambaharjaga kilbi sügamine, muidu on ta terve vanniskäik rahutu. :happy: Kiko taguots on ka paranenud ainult talveunne teda panna ei tohi, kuna tema kilp on tänu endisele elule deformeerunud. Üldiselt Kikol on kõht täis ja tuju laes :-) Loodan, et ka Paulil ... :mellow:
Kasutaja avatar
kelluke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Kikoke ja Paulike

PostitusPostitas samton » 20. juuli 2012, 19:28

Väga tore, et kilpkonnaaedikusse vahel ikka uusi asukaid lisandub. Kiko tundub hästi vahva konn olevat. Ja Sina oled tubli, et ta halbadest tingimustest ära tõid ja temast nii palju hoolid.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Kikoke ja Paulike

PostitusPostitas kelluke (Teema autor) » 20. juuli 2012, 20:58

Ma arvan, et armastan teda piisavalt :) aitäh kiidusõnade eest. Loodetavasti tuleb kilpkonnaomanike veel juurde siis oleks rohkem teemasi mille üle arutada.
Kasutaja avatar
kelluke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Kikoke ja Paulike

PostitusPostitas DessaMerisiga » 20. juuli 2012, 21:46

Sinna see kilbu siis kadusgi. Edu kasvatamisel! :happy:
Väike Ot: mis ringis sa käid?
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Kikoke ja Paulike

PostitusPostitas kelluke (Teema autor) » 20. juuli 2012, 22:00

kumba sa mõtled kas kikot või paulit ? aitäh :)
Kasutaja avatar
kelluke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Kikoke ja Paulike

PostitusPostitas kelluke (Teema autor) » 29. august 2012, 22:26

Kuna mina veetsin paar nädalat vanaema juures, oli Kiko minu emaga linnas. Sel ajal suutis Kiko UV lamp läbi põleda ja ema ei osanud uut lampi osta. :bang: Seega pidi Kiko need nädalad ilma lambita veetma.
Maal olles korjasin Kikole talvevarusi. Nii külmutamiseks ja kuivatamiseks. Kaasa tõin ka valgeid klaare. Klaarid on Kiko lemmikud. Koju jõudes nägin, et ema oli Kikole kapsa ette pannud. See muidugi ajas uriini haisema ja kogu tema terraarium lehkas selle järgi. Kikoke ise oli selline solvunud. Kohe kui ma temaga tegelema hakkasin põgenes ta oma pessa. :mellow: Otsustasin talle vanni teha, mida ta ei olnud loomulikult need paar nädalat saanud. Panin ta vanni ja läksin rätikut tooma. Vannituppa tagasijõudes, nägin kuidas Kiko VETT JÕI!Ta ei olnud kunagi vannist vaimustuses ning ei olnud ka kunagi joonud. See oli nii armas! :biglove: . Siis hakkasin ta kilpi hambaharjaga sügama ning seegi meeldis talle. Sirutas end mõnusalt pikaks ja pani silmad kinni :lol: Siis jätsin ta vanni ja läksin ta pesa korrastama. Vahetasin liiva, panin kuivatatud muru, pilliroost tegin suure hunniku ( talle meeldib seda lammutada :razz: ) , kaussi panin võilillelehti ja pooliku klaari. Naukese aja pärast tõin Kiko pessa ja hakkasin lampi üles panema. Kui lamp paigas hakkas Kiko lambi all ringe tegema, ise vaadates, millal lamp põlema läheb. Siis lülitasin lambi sisse ja jälgisin kuida konnake mõnules.

Õhtuks oli Kiko kausi tühjaks söönud ja lambiallla magama jäänud.( Tavaliselt oli ta alati varakul oma majakeses magamas). Seega pidin oma " uinuva kaunitari" oma majakesse magama tõstma.

Kuna terraariumit on tõstetud tuleb ka punanelamp homme seinakülge kinnitada. Siis on Kikol topeltrõõm :lol:

Tore on vaadata kui loomake õnnelik on :-)
Kasutaja avatar
kelluke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Kikoke ja Paulike

PostitusPostitas eloke » 26. september 2012, 17:52

Tundub mõnus konnake olevat :)
kitu ja Kratt. Minu viimased nunnud <3
Kasutaja avatar
eloke
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 8
Pildid: 16
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: Minu Kikoke ja Paulike

PostitusPostitas kelluke (Teema autor) » 18. oktoober 2012, 13:59

Eks ta mul on jah :D
Kasutaja avatar
kelluke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Kikoke ja Paulike

PostitusPostitas eloke » 23. oktoober 2012, 08:52

Nüüd täpsemalt vaadates,kui vana ta on :ups: ?
kitu ja Kratt. Minu viimased nunnud <3
Kasutaja avatar
eloke
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 8
Pildid: 16
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: Minu Kikoke ja Paulike

PostitusPostitas kelluke (Teema autor) » 01. november 2012, 14:06

EI osa isegi öelad, endise omaniku käes oli vist umbes 10 aastat, enne seda oli veel kellegi käes olnud ja loodusmajas oli umbes 2-3 aastat. + Minu juures 1,5 aastat. Üle viieteistkümne kindlasti . :D
Kasutaja avatar
kelluke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Kikoke ja Paulike

PostitusPostitas kelluke (Teema autor) » 21. november 2012, 12:49

Mida vihmasem ilm seda uimasemaks jääb Kiko. Eelmine nädal nägin kaks korda, kuidas ta haigutas :lol: . Septembris korjasin Kikole kahe kilekoti jagu rohelist. Samal ajal tõin ka metast sammalt ja panin kogu kupatuse kuivama. Vahepeal tegin ka pesas muudatusi. Magamiskohta panin turvast , ülejäänud pessa jäi liiv. Lisasin veel kasetohtu , sammalt, kuivatatud heina ja spetsiaalselt roomajatele mõeldud puulaaste(tükke, pudi vms ei oska kuidagi nimetada :dunno: ). Pessa ehitasin ka vanahea pilliroohüti, et Kikol ikka tegevust oleks. Ja pessa lisasin väikseid kuivatatud võilillelehtede hunnikuid, et ta saaks toitu ka ise otsida.
Emaga Tallinnas Rocca al Mares käies nägime imetillukesi maismaakilpkonni ja kuna Pauli nii kaua kadunud olnud siis on meil vaba ruumi veel ühe armsakese jaoks ning arvatavasti tuleb kevadel uus pereliige kilpkonna näol. :biglove:
Kasutaja avatar
kelluke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Kikoke ja Paulike

PostitusPostitas eloke » 27. november 2012, 14:07

Oi,kui armas :biglove:
kitu ja Kratt. Minu viimased nunnud <3
Kasutaja avatar
eloke
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 8
Pildid: 16
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: Minu Kikoke ja Paulike

PostitusPostitas kelluke (Teema autor) » 27. november 2012, 18:30

siin on mõned pildid Kikost http://nagi.ee/photos/lohklohk/
Kasutaja avatar
kelluke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kilpkonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist