Peres uus tuhkur

Tuhkruvembud ja -tembud, läbisaamine teiste loomadega.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Peres uus tuhkur

PostitusPostitas kuuvarjutus (Teema autor) » 29. juuni 2012, 09:24

25.06.12. võtsime aastase isase tuhkru. Kodus oli ootamas 3a. emane tuhkur... mõlemad on lõigatud... Nüüd seis selline, kui kokku saavad, siis isane võtab kratist kinni endast väiksemal ( emane küll vanem kuid väikesm) ja lohistab mööda tuba. Vahepeal läheb asi hulluks kohe, minnakse kõri kallale jne. Asi lõpeb alati, et peana vahele astuma ja leppimieset pole mingitki märki paista...
kuuvarjutus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas Ailen » 29. juuni 2012, 10:22

Kas isase puhul mängib mingit rolli, et lõigatud on?! Tavaliselt, kui isane asub paaritama, siis "tapetakse" emane sellisel moel.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas kuuvarjutus (Teema autor) » 29. juuni 2012, 10:49

tapetakse??? pole kuulnud et emast ja isast koos ei saa pidada... Käisin oma emasega sõbranna isasel külas ja polnud mindit muret... mängisid ja magasid hunnikus nagu vanad sõbrad, kuigi nägid esimest korda. Isane ei peaks ju enam paaritama peale lõikust, n.n. kihu peaks kadunud olema...
kuuvarjutus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas Ailen » 29. juuni 2012, 10:56

See on individuaalne. Mõni jooksuajas isane isegi saab ilusti oldud jooksuajata emasega, mõni just vastupidi ei saa. Minu lõikamata isane, juba 3-kuuselt lohistas emast. "Tapmise" all mõtlesin seda, et isane teeb emasele selgeks, et too ei hakkaks tõmblema, kui tegutsemiseks läheb...
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas Sipsuka » 29. juuni 2012, 11:22

Ailen, selgelt on ju öeldud, et mõlemad on lõigatud.

Mina võin omast kogemusest öelda, et tuhkur valib kellega läbi saab. Minu pisike isane saab osadega kohe läbi, samas on teatud tuhkur, keda ta ainult kolgib ja peksab. Võimalusel proovi hakata neid tutvustama kohas, kus kumbki pole käinud.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas Marilin » 29. juuni 2012, 11:30

5 päeva on äkki ka liiga lühike aeg sellejaoks, et neist kohe sõbrad saaksid. Kui näiteks sellel isasel ei ole enne kokkupuudet teiste tuhkrutega olnud, siis vst võtab see tal harjumist. Mäletan, kui mu juures käis üks lõigatud isane päris pikaks ajaks hoiul, mul sel ajal oli üks emane siis kodus, ja siis läks ikka tükkaega enne kui isane tal enam seljas ei elanud, teda ringi ei lohistanud ja kaela küljes ei rippunud. Ma vist veel sakutasin isast natuke ka turjast, kui ta minu omale natuke julmalt peale lendas. Lõpuks hakkas aru saama, et nii ei tohi teha ja hakkasid pikapeale normaalselt läbi saama.
Kannatust ja edu!
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas Ailen » 29. juuni 2012, 11:32

Sellepärast ma esimeses postituses paningi küsimärgiga, et kas see mängib rolli või mitte. Antud hetkel on see kirjeldus täiesti selline, et kohe hakkab isane paaritama. Kui ta ei saaks temaga läbi, siis ta kohe kargaks ju kõrri, mitte ei ahistaks teda...
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas Sipsuka » 29. juuni 2012, 11:36

Meie oma konkreetselt hakkab ahistama seda tuhkrut, keda ta ei salli ja see tuhkur on muideks isane. Alles siis, kui saab aru, et midagi muud ei aita, läheb kõri kallale.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas väike kuradike » 29. juuni 2012, 11:57

Ailenile - mängib küll rolli jah. Kui isane on lõigatud, siis üldiselt sugukihke tal enam ei ole, või on seda väga harvadel juhtudel. Hoiatuseks ka, et kui lõigatud loomal järsku peale rahuperioodi tekivad kihud, siis tasub arsti poole pöörduda, võib tähendada mõnda tervisehäda.

See mis neil kodus hetkel toimub, on pigem võimuvõitlus, piiride paika panek. Kes on suurem ja tugevam, kombatakse piire jne. See on suht sarnane sellele mis paaritumise ajal tehakse, aga ei olene sellest, kas teiseks loomaks on emane või isane loom. Kõigile toimib ühte moodi, veetakse kratti pidi ringi, ja ahistatakse igat pidi. Ka meil on see nii, et kui mõni võõras tuhkur tuleb mu juurde, siis minu omad teevad samamoodi - uuele tegelasele tuleb näidata, kes on kunn. Korra on vähe nooremat tegelast niimoodi peedistatud, et vaesekesel läks lausa kõht lahti.

Minu isiklik arvamus on, et las madistavad niikaua, kuni asi väga veriseks ei lähe. Pannakse piirid paika, ja ehk saab rahu maija. Aga peab arvestama, et see võib võtta aega nädala- kuu- pool aastat. Või siis, kui jälle madinaks läheb, siis vahele astuda ja mitte neil madistada lasta, ehk saavad aru et peaks sõbrad olema.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas maris2 » 29. juuni 2012, 16:58

Minu soovitus on viia mõlemad õue( soovitavalt kohta kus kumbgi varem pole käinud) Ja las nad tutvuvad õues. Kui nad õues kaklema ei lähe ja on ok, siis pane mõlemad ühte kasti ja vaata mis saab. Väike nägelus on ehk aga see peaks ka kõik olema. Mina nii tegin. Viisin mõlemad õue, kohta mida kumbgi omaks ei pidanud, ja seal nad tutvusid. Nuusutasid aga ei läinud kakluseks. Siis läksid mõlemad kasti ja ma panin ukse eest kinni. Lasin neil seal olla natuke, lasin uuesti välja. Ja lõpuks panin nad ühte kasti ja viisin koju. Natuke jagelesid aga mitte hullusti. Kodus polnud enam muret. Meil oli ka emane ees ootamas( aga tema kaotas oma kaaslase, ehk oli asi selles). Terroriseerijaks oli aga emane, ta kaitses oma kodu.Meil oli kohe veri väljas. Eks isane tahab ka ennast maksma panna ja sellepärast madistab. Aga kui asi veriseks ei lähe ja hädakisa on talutav pole vist väga hullu. Aga õues kokku laskmine kindlasti paha ei tee. Edu.
Kui ütled kus sa elad saab ehk mõni abivalmis tuhkruomanik sind ka abistada/ juhendada. No tuleb külla ja õpetab ja vaatab mis toimub. Vahel on nii et asi pole üldse nii hull kui paistab.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas kuuvarjutus (Teema autor) » 01. juuli 2012, 13:43

Nii... Täna siis käisime õues... kisa oli natuke väiksem, aga isane oli ikkagi emasel kõrikallal... Emane täieliku terrori all, üritab põgeneda... kuigi samas kui ta lahti ja teine puuris, on ikka vaja puuri uudistama minna... Hetkel mõlemad siis jooksevad toas... kisa minimaalne... eks näis...

Kui tõesti keegi nõu ja jõuga appi tuleb, siis elame Tartus :)
kuuvarjutus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas cuiza » 24. juuli 2012, 20:18

Minu Hanna ja Sonya pole kuu aega üksteisega leppinud, ma ei tea enam mis teha.
Hanna on nii ülemeelik, ta üldse ei kuula, kui teda karistan siis ta ründab mind ja Sonyaga käitub ta ka väga julmalt.
Kaalun juba eraldi elama panemist nendega, ma ei oska kuidagi neid lepitada ka ja tundub et ei saagi kuna Hanna on ülemõistuse raske iseloomuga :umm:
Kunagi olin hädas Sonyaga,kes kiusas Laimat aga sellist ründamist ma seal küll ei näinud.
Nii toitumises, kui ka puuris pesades ja isegi potil käimisel lüüakse Sonya pikali :sad:
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas Sandra » 24. juuli 2012, 22:45

Karistama pead nii kaua, kuni õppust võtab. Kui ründab siis karistad uuesti, kuni ta lõpuks maha rahuneb. Kui jätkuvalt sipleb ja hammustada üritab siis teda üldse käest lahti ei lasegi. Hanna ei ole raske iseloomuga, lihtsalt ta on väga aktiivne kutsikas ja tahab 24/7 midagi teha. :) Kui võimalust on siis võid esialgu nad ainult toas mängides ja joostes kokku lasta, puuris hoia aga eraldi, et Sonya saaks rahulikult olla. Keeruline võib ta esialgu tunduda, kuna Sonya on nii palju vanem ja on juba harjunud rahuliku eluviisiga. Natuke aega võtab, aga küll ka Hanna lõpuks maha rahuneb, kahju ainult, et Sonya jõud talle peale ei hakka, et teda paika panna.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas Heleri » 26. juuli 2012, 11:00

Kui vana Sonya on (ei mäleta)? Üldiselt vanemat sorti proua ei kannatagi eriti noori uljaspäid ja nad ei pruugi väga sõpradeks saada, kuna neil vanaprouad tahavad üldiselt rahu ja vaikust.
Kui Sonya iseenda eest ei seisa, siis vaevalt et see väike pätt nii palju kurja talle teeb. Kui tal üle viskab, küll ta siis vastu hakkab, vähemalt enamus vanemaid tuhkruid oskab noorele koha kätte näidata.
Kui tuhkur karistamise peale ründab, sisi järelikult oli karistus kehv või valesti teostatud ja tuhkur ei saanud aru et tegemist on karistamisega. Parem karistada julmemalt ja vähem, kui pidevalt sakutada ja tuhkrule see ikka kohale ei jõua.
Tuhkrutel on iseloomud erinevad ja kõik ei olegi sellised leebed ninnunännud ja vajavad alguses natukene otsusekindlamat lähenemist ja konkreetsust.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas kuuvarjutus (Teema autor) » 12. august 2012, 10:43

Juhuuuuu... nad on sõbrad.... Nüüd teaotab uustulnuk vaid kõvasti igasugu tempe...
kuuvarjutus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas ptakopishka » 28. august 2012, 11:54

Meie võtsime kaks päeva tagasi Pekole seltsiks Poku. Peko on küll vanem, aga Poku on suurem. Ta on tõeliselt julm, võtab Pekol kõrist kinni ja lohistab mööda tuba. Imelik on see, et Peko sellepeale kisama ei pista. Kui juba näost kinni võtab, siis kraaksatab ja siis ma nad ka lahutan. Viimased paar päeva on Peks olnud meiega magamistoas ja Poku suures toas - Pokuga veel koos magada ei julge, aga ma kardan, et Pekol võib nüüd suur trauma olla, et ta ei saa omas kodus rahulikult olla ja et suur kuri tuhkur teda lihtsalt terroriseerib?
ptakopishka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas Gunnar » 28. august 2012, 12:57

Kindlasti on hingeline trauma, sest tema enda territooriumilt tõrjuti ta välja, muutus isevalitsejast peksupoisiks. Ükski (loom) ei võta seda kergelt.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas ptakopishka » 28. august 2012, 13:19

Kuidas ma saaksin olukorda paremaks muuta? Idee oli õilis - võtta Pekole sõber juurde. Kas peaksin ehk hoopis uut tuhkrut hoidma magamistoas ja laskma Pekol ikka oma territooriumil olla? Muretsen väga.
ptakopishka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas Gunnar » 29. august 2012, 11:11

Pakun, et sa ei saa mitte miskit teha hierarhia muutmiseks. Ära neid omapead kokku jäta ning kui Poku kaklema läheb, viskad teise tuppa (soovitatavalt neutraalsele pinnale, nt esikusse, rõdule või lihtsalt puuri) rahunema, st võib juhtuda, et saadki ainult 5 minuti kaupa neid koos hoida alguses. Paari nädala või kuuga võib asi paremuse poole minna, aga ega Peko enam oma võimu tagasi ei saa.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas ptakopishka » 29. august 2012, 12:51

Oi see kõlab nii karmilt... Ma loodan selle peale, et nad saavad hoopis sõpradeks ja hakkavad koos elutsema, mitte nii, et kaks kurja tuhkrut eraldi nurkades.

Igal juhul täna hommikul viskas Pekol üle ja rappis Pokut vastu ka. Kugisevad nüüd rohkem kui kisavad, asi hakkab juba mängimist meenutama (kuigi kõriampsud on ikka liiga sagedased). Peko ronib ka ühte kolakasti kampsuni peale magama, sinna Poku ei saa tulla (ei jaksa ennast üles vinnata) - seal on tal turvaline. Ega nad väga hullusti kokku ei läinud, jätsime nad praegu kaheks tunniks täitsa üksi.

Poku on nüüd ka Triin Abeli imehea töö tulemusena kenasti lõigatud ja agressiivsust tundub päev-päeva järel vähemaks jääma.

Meie lootus igal juhul ei kustu ning ootame, kuni neist sõbrad saavad!

PS - kas kahte isast koju võttes ongi siis alati nii, et ühel on hingetrauma? Kas pole võimalust, et ühel hetkel nad hakkavad koos rõõmsalt eksisteerima, ilma hierarhiata?
ptakopishka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas Marilin » 29. august 2012, 13:15

Ma arvan küll, et on võimalik neil koos rõõmsalt elada. Kõik võtab lihtsalt aega, mõndade puhul rohkem.. mõndade puhul vähem. Kunagi oli mu juures üks isane paar nädalat hoiul, kes mu emasel ainult seljas elas ja turjast sakutas. Ma hakkasin isast vastu sakutama, kohe kui emasele peale lendas. Meil läks hästi ja paari päeva pärast rahunes maha ja käitus emasega ilusti.
Sinu olukorra puhul ma ilmselt ka hakkaks Pokut ise turjast sakutama, kui Pekole liiga julmalt läheneb.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas ptakopishka » 29. august 2012, 13:43

Tänan Marilin, ma lugesin ka välismaiseid artikleid ning tõepoolest, kõik soovitavad sakutamist.
Olen andnud Pokule nina pihta (sama loogika alusel, mida teha agressiivsete kutsikatega), aga see võib temas hirmu põhjustada, sest ta ei saa päriselt aru, mida valesti tegi.
Proovin seda turjast sakutamise varianti, üks artikkel väitis, et siis muutub omanik karjas nö alfa-tuhkruks.
Nina pihta igal juhul enam ei anna.
ptakopishka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas ptakopishka » 29. august 2012, 14:38

Väike update: õrnalt sakutamine tundus aitavat - tuhkrupoisid sõid-jõid kõrvuti samast kausist ja Peko isegi lakkus Poku nägu veidi. Hakkab looma!
ptakopishka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas väike kuradike » 30. august 2012, 23:58

Mina olen ise tähele pannud, et loomad käituvad kodus teistmoodi kui võõrastes tingimustes (näiteks õues jalutades). Seega, võibolla oleks abi loomad välja viia, ja seal nendega tegeleda. Siis on kaklemise asemel palju muud huvitavad mida uudistada, ja samal ajal puututakse ka üksteisega veidi kokku ning harjutakse ehk ära.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Peres uus tuhkur

PostitusPostitas ptakopishka » 10. november 2012, 22:37

Annan teada arengutest, kuna leian, et see võib potentsiaalselt abiks olla paljudele samas olukorras olijatele.

Tuleb välja, et ma olen liiga härdake ja nii kui tuhkrud karvupidi kokku läksin, lugesin sellest kõiksugu märke välja. Madis ütles, et ma peaksin lihtsalt korra ootama ja laskma neil oma asjad ära ajada.
Ja tõesti - targas tuhkruraamatus öeldakse, et kuni üksteise sakutamine viga ei tee (ei jäta kriimustusi, veritsemist jne) on tegemist vaid mängu ja maadlusega. Kui üks prääksus, võtsime ohvri ära ja vaatasime, kas läheb tagasi sakutaja juurde lisa küsima. Tavaliselt läks.

Jätsime tuhkrud lihtsalt omapäi (neid vahete-vahel monitoorides) ja lasime rollid selgeks maadelda. Siiamaani, mõnikord on Peko peal ja Poku all, mõnikord jälle teistpidi. Igal juhul on nad lahutamatud vennakesed ja kuna Pokul on palju vähem und, kui Pekol, istub ta lihtsalt Peko kõrval teda emmates ja tõstab kurjalt pead kui keegi julgeb pesast mööda kõndida ja vennakse und segada. Koos mängitakse, süüakse ja tehakse kõiksugu tuhkrupättusi. Seega ärge andke alla!
ptakopishka
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 61
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist