Loomapoest vs. kasvatajalt

Kikk- ja lontkõrvalised sosinad

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas ilusjanes (Teema autor) » 28. november 2004, 21:12

Kas jänest tasub osta lemmikloomapoest?


Miks mitte.Kasvataja on ühe hinnaga sinna andnud.Pood panneb teist samapalju või rohkem juurde ja müüb sulle samal päeval või paar päeva hiljem edasi.
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas tasub poest osta?

PostitusPostitas Krussu » 29. november 2004, 10:38

Oleneb kas jänku on poodi toodud kellegi poolt, kellel on endal jänku või siis hoopis küülikukasvatusest. Minu jänku on pärit küülikukasvatusest ja ta on väga arg, ju ei ole temaga väiksena palju tegeletud ja seetõttu ei ole ta harjunud inimestega. Sülle ei lase üldse võtta (mis teeb raskemaks küünte lõikamise). Alguses ei lasknud isegi pai teha (nüüd laseb).
Kui jänkukese on toonud keegi, kelle lemmikloomast jänku sai pojad, siis tasub ikka poest osta. Arvata võib, et siis on jänkuga väiksena palju tegeletud, sest pisikesed pojad on ju nii armsad ja kes ei tahaks nendega tegeleda... Ja kui endal on kodus lemmikloomana küülik, siis meeldivad ka ta pojad.
Nii, et enne uurida, kust kohast jänku müüki toodi.
Krussu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 29. november 2004, 15:30

Mina ei soovita. Sa ei või teada kust jänku tuli või kaua ta juba poes on olnud. Jänkupoeg vajab esimese 2e kuu jooksul palju tegelemist, et inimesega sõbraks kasvada. Kui saad endale kasvandusest tulnud jänku, kes nädal-paar poes olnud ja inimkätt vaid puurist poodi ja poest puuri tundnud, ei ole see sotsiaalne loomake ja ilmselt kardab sind. Lisaks muidugi hind.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas tasub poest osta?

PostitusPostitas Riin » 30. november 2004, 15:27

Mina olen küll poes nii vahvaid jänkusid müügil näinud ja neid endale ka sülle küsinud ning mopsutanud :lol: , vahel on olnud suur kiusatus nad endale koju osta. Vaevalt küll, kui jänku ikka väga nunnu on, et mõni sellepärast ostmata jätab, et ta poes müügil on :) , vähemalt kahju, kui keegi nii teeb :( . Mina sain oma kalli Tupsu just poest ja ta oli nii tore ja sõbralik :lol: . Tegelikult ei saa kindel olla ka neis jänkudes, keda kodunt osta, sest olen isegi näinud omanikke, kes poegadega üldse tegeleda ei viitsi, peaasi, et müüdud saaks :x . Võib olla on kindlam see, kui poeg koju tuua võimalikult väiksena, siis annab teda ehk veel muuta :? .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. november 2004, 16:16

Mina ostsin ka oma nännu loomapoest ja seni ple mingit probleemi tekkind.. Aga ma ei soovita osta alla kahe kuu jänest poest sest nad un veel muidu liiga väiksesed ja mu sõbranna ostis omale 1 ja poole kuuse nännu ja see suri paari kuu pärast...:(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas ilusjanes (Teema autor) » 30. november 2004, 16:18

Mina arvan ka,et kui ikka pisikesena koju tuua ja ta ise suureks kasvatada,siis kasvategi kenasti kokku. Ta ju harjub just selle eluga ,mida talle pakute.
See ei tähenda,et teise ringi looma ei maksa võtta.Siis küll juba õnne asi,millise saad,kuid mina sain küll kunagi väga toreda looma.
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. november 2004, 22:30

enamus loomad tuleb ikka 2kuuselt võtta nt.küülikud kassid ja koerad... aga oleneb täiesti kust või kelle käest võtta.... minu küülik on näiteks poest ostetud ja väga sõbralik....
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Lili » 01. detsember 2004, 13:36

Minu jännu on ka poest pärit. Ta algusest peale väga uudishimulik ja sõbralik olnud. Alguses oli veidi arglikum, aga nüüd on täitsa sülejänes:)
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

PostitusPostitas Karin » 02. detsember 2004, 18:01

mina ostsin oma jänku loomapoest ta on vääga uudishimulik ja lakub mind =) (kuigi vahest ka hammustab kuigi mitte väga valusastyi) mu tädil on ka jänes aga tema sai selle kasvatusest ning see on väga arg ja hammustab pidevalt.
ma arvan et mu jänes on selle pärast nii julge et poes on nii suur inimeste müra ja teda käiakse nii palju seal vaatamas et ta on sellega harjunud.
see on minu arvamus
Karin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas __Helen__ » 03. detsember 2004, 12:56

Minu mõlemad jänesed on tulnud otse kasvatusest. Üks Raja talust, teise talu nime ma ei tea.
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik: kas tasub poest osta?

PostitusPostitas Kissu » 12. detsember 2004, 16:03

Mina olen ka pikalt mõelnud selle poest ja kasvatajalt ostmise üle. Leian, et mõlemal on plussid ja miinused.
Poest ostes pead arvestama, et jänkukesed võivad olla ema juures liiga vara ära võetud, nad võivad olla arad ja kindlasti ei ole neid sotsialiseeritud. Samuti kipuvad inimesed andma poodi poegi suguluspaaritustest, kuna ei taha vastutada looma tervise eest ostja ees. Veel peab arvestama, et poest võib saada tiine looma nimelt enamus müüjaid ei vaata ühes puuris olevate loomade sugu enne kui tuleb ostja kes tahab ühte võis teist. See kõik tundub vägagi negatiivne olema, kuid samas mõte, et sa päästad ühe väikese looma sealt poest on piisav teadmine. Samuti võib loom olla täiesti terve, tugev ja imelise iseloomuga.
Kasvatajalt ostmisel enamasti räägitakse pikalt sulle loomast ja tema sugulastest. Hoiatatakse ette kui on midagi karta või oodata. (See kõik ei välista muidugi seda, et on kasvatajaid kes müüvad samuti õe ja venna paaritusest poegi targa näoga ja ei tule pähegi hoiatada) Kasvatajalt ostes on loom tavaliselt sotsiaalsem või kergemini sotsialiseeritav, ta on rahulikuma iseloomuga.
Ühesõnaga on see iga inimese enda otsustada.
Mina otsisin Proxy ja IP (merisead) loomapoest. Nad on mõlemad terved ja toredad. IP on väga arglik ja kardan, et selliseks jääb ta elulõpuni. Proxy aga ajab muga vahest puurivõre vahelt pikalt juttu. Olen õnnelik, et sain päästa nad loomapoe koledustest.
Samas sain Bitti ja Baidi (rotiplikad) Caty käest. Nad on võrratu iseloomuga väga sotsiaalsed ja üldse ideaalsed rotikesed. Seega ka kasvataja käest ostmine on väga postitiivne kogemus.
Nii aga rääkidest Telnetist (küülik) sain ma ta 1-2 aastasena (siiani pole selgusele jõudnud selle nimelt eelmine omanik väitis, et 1 aastane aga kusagilt portaalist leidsin andmetest, et kahe aastane) omanik ei hoiatanud mind ette, et jänku on ebasotsiaalne ja kardab inimesi. Ta istuks hea meelega ainult puuris. Ma saan aru, et ta tahtis jänkust võimalikult ruttu lahti saada ja siis ei tõmba rääkima jänku miinustest, kuid hoiatada oleks võinud siiski.
Seega ükskõik kust sa looma võtad pead valmis olema kõigeks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülik: kas tasub poest osta?

PostitusPostitas kepsut » 03. jaanuar 2005, 12:34

Kahjuks ise kardan ka poejänkude puhul just seda õe-venna sugulust. Endal tuttav oli loomapoes müüja ja nagu ma teada sain, olid korraga 3 või 4 emast küülikut titeootel kusagil tagaruumis. Ning tuttav ütles ka, et puuris olid nad oma õdede-vendadega :eek:
Samas kingiti mulle jänes, kes oli aastane ja sellest kolmveerandi oli poes olnud. Praegu veel liiga vara öelda, milline iseloom tal on, kuid mina olen just rahul, et päästeti üks loomake poeelust... :D Kuid kindlasti on temaga vähe tegeldud.. Arg on, kuid mida muud ma saaksi oodata jänkult, kes nii kaua on pidanud väikses puuris istuma :cry:
kepsut
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 03. jaanuar 2005, 16:06

Mina ostsin oma jänku loomapoest.Täiesti terve ja lõbus jänkutüdruk on.Ja meie juures juba natuke üle aasta. :D
Aga jah ennem peab ikkagi vaatama, et ta ei oleks tuim ja üldse selline imelik.Ja et ta haige ei oleks.
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Enku » 03. jaanuar 2005, 17:54

Ka minul on poest ostetud jänkupoiss (homme saab nelja kuuseks). Väga energiline, terve ja tore jänks.
Enku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -Merka- » 13. veebruar 2005, 19:12

Mina kahtlen ka lõuna-keskuse loomapoes... kõik kalad, mis ma sealt saanud olen, on üsna ruttu ära surnud... aga kui ma annelinna keskusest kala ostsin aasta tagasi, elab see siiamaani... ja nende loomadega eriti ei tegelda jne... Ma käin tartus võru tänavas loomapoes. Müüja ise elab seal majas ja hästi korralik pood on.. kui ma merisiga vaatamas käisin seal, siis ma vaatasin neid tšintšiljasi kaa ja see tädi andis ta isegi kätte mulle :) Seal on muide jube armsad küülikuplikad/poisid kaa ;)
-Merka-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lontu välismaalt!!

PostitusPostitas -Kristin- » 13. veebruar 2005, 19:53

Võru tn. loomapoes käin samuti ka mina. Toredad müüjad ja loomade eest hoolitsetakse ka ikkagi. :roll:
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 03. märts 2005, 19:50

Seelion müüb oma loomi ka lemmikloomapoodide vahendusel, niiet ilmselt on võimalik lasta mõnel poel looma Tallinna tellida. Aga soovitaksin hoopis ise vaatama tulla, siis saad ise valida ju ka. :) Kontaktnumber on nende lehel antud.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kust saada küülikut / second hand küülik

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. mai 2005, 14:49

Plaanin endale osta lontkõrv kääbusküülikut...Kas keegi teab Tallinnas kusagil loomapoode, kus neid leida võib (no kuigi neid võibolla pea igas poes) ning mis nende hind võib olla? :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lontkõrv kääbusküülik..??

PostitusPostitas Jänkumamma » 31. mai 2005, 16:18

Igal pool ja igal kellaajal ei pruugi neid saadaval olla. Mõnikord on mõnes poes 1-2 kikk-kõrva, mõnikord mitte ühtegi jänkut.
Enamus suuremates kaubanduskeskustes on olemas loomapoed: Rocca al Mares, Lasnamäe keskuses, Ülemistes, Järvel jne. Lisaks on olemas linnas spetsialiseerunud loomapoed, näiteks Mustamäel Magistraalist risti üle tee.
Lontkõrvu müüvad ka küülikukasvatajad, vaata näiteks kasutajaid Juulia ja Ivika, proovi neile privada, järsku on parajasti mõni pesakond olemas/tulekul.
Poest ostes võid arvestada küülikupoja hinnaks kuskil 700-900 krooni, kasvatajalt saad ehk odavamalt. Täiskasvanud nn. teise ringi küülikuid :cry: leiad tõenäoliselt Soovist ja Kuldsest Börsist ja üsna odavalt.
Lase oma fantaasia tööle, lemmiku saamiseks on võimalusi palju.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 12. juuni 2005, 09:31

Tegelikult on poest võimalik lontut saada küll. Mina alles mõni aeg tagasi ostsin omale lontu, kes oli poes olnud õige mitu kuud.
Väga lahe ja aktiivne põnn on. Natuke ulakas küll.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Loomapoest vs. kasvatajalt

PostitusPostitas Toti » 28. aprill 2012, 08:58

Mina ostsin oma Jussi samuti lemmiklooma poest (üldiselt ma seda ei poolda just selliste kogemuste pärast, kuid ta on väga huvitava välimusega kääbuspäss). Mõlemad müüjannad olid venelased, rääkisid küll eesti keelt kuid... pisut aruaamatult. Pärisin siis aru, kui vana küülik on, sugu, päritolu, vaktsiine jne. Vastus selline: nelja nädalane, sugu isane, vaktsiine pole sest nad on veel nii väikesed, päritolu ei osanud keegi öelda. Olin nagu halvatud, kui kuulsin, et need vaesed jänkupojad on VAID nelja nädalaselt poodi müüki toodud (Pealegi olid nad seal poes juba oma nädal kindlasti olnud)!!! Lisaks kui ta mu Jussi puurist välja võttis tõttas kari lapsi teda katsuma ja näppima, ilma et poemüüja oleks selle peale tulnud, et öelda, et loom ei ole katsumiseks.
Seisin seal poes nutumaik kurgus, nii kahju oli teistest pisikestest, kes sinna veel jäid, ise nii pisid. Võtsin oma jussi ära ja tulin koju. Nüüd kuu hiljem hakkasin uurima, et kas tegu on ikkagi isasega ja OH IMET minu Juss on hoopis jänkupreili! Nii noorelt ta koju toomine ei olnud õnneks probleem, Juss on väga seltsiv ja inimesi ning porgendeid armastav jänes.
Toti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoest vs. kasvatajalt

PostitusPostitas MarisR » 28. aprill 2012, 22:56

Mulle osteti sünnipäeva kingiks jänkutüdruk viimsi vallast ühe toreda vene rahvusest naise käest, kes tundub, et on kääbusküülikute aretaja. Valisin ise ühe lontupreili välja, kes sai sel päeval just kuu aja vanuseks ja anti ka kohe koju kaasa. Minu üllatuseks on preili väga sotsiaalne ja tark ning jube kiire arenemis võimega. Nimelt ta on meil olnud ainult 6 päeva, ehk ta on 1 kuu ja 6 päeva vana. Ta jookseb julgelt toas ringi, kui ära väsib, siis istub rahumeeli süles ja laseb paitada ning samal ajal krigistab hambaid (mõnuleb). Nii jääb ta iga õhtu sülle tuttu. Samuti jookseb ta oma nime peale kohale. Ei tea kas see on võib-olla kokkusattumus, et reageerib lihtsalt kui temaga räägitakse, aga nii kui hüüan kohe tuleb. Sülle võttes ei rabele pea üldse, ainult siis kui tema toiminguid segada. Ise kartsin väga, et nii noorelt eraldati emmest ja õdedest-vendadest, aga ta pole kordagi kurb tundunud. Teeb põrandal oma jänku haake ja otsib koguaeg meiega kontakti. Nii et jänkusi on erinevaid, osad on arad noorelt, osad mitte. Võib-olla on talle kindlust andnud ka see, et ma ei võta teda puurist ise välja ega sülle. Ainult siis kui ta on ise välja tulnud, et tal säiliks mingi koht kus ta teab, et saab rahus olla. Võib-olla on see kõik tema nooruses kinni ja hiljem hakkab oma iseloomu näitama, eks ole näha. Olen täitsa roheline veel sel alal :P . Ma olen ikka jube õnnelikk, ta on nii tore seltsiline mul ja paneb koguaeg naeratama :) .
Kasutaja avatar
MarisR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Pildid: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoest vs. kasvatajalt

PostitusPostitas jänkuke11 » 03. juuni 2012, 11:44

Ei oska päris täpselt öelda aga minu jänku on ostetud loomapoest. Käisin vähemalt iga 2 päeva tagant seal poes ja nägin mis päev ja kuna mingi loomake toodi. Kui ma oma jänku ostsin, oli ta poes küllalt arg ja oli koguaeg oma pesas. Koju tuues muutus ta aina julgemaks ja nüüd ei karda enam midagi, nüüd on ta väga sõbralik ja nurub paiusid ning armastab palju lakkuda.
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoest vs. kasvatajalt

PostitusPostitas AlbinoFurets » 03. juuni 2012, 11:48

Mina eelistan pigem kasvatajalt osta, ja varsti saangi kasvatajalt jänku.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist