Küülik või merisiga

Kikk- ja lontkõrvalised sosinad

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülik või merisiga

PostitusPostitas kristjan231 (Teema autor) » 26. juuli 2010, 09:37

Ma ei tea kas see on õige teema kuhu see postitada aga ma olen segaduses kas võtta merisiga või küülik?
Seega ma tahaksin teada kumb oleks parem kas merisiga või küülik?
Stuard
&
Fippy
Palun klikka siia: http://d6581e24.linkbucks.com/
Kasutaja avatar
kristjan231
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 133
Teemad: 20
Pildid: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas siky87 » 26. juuli 2010, 09:45

Oleneb täitsa, millist looma tahad. Merisega vast pisut lihtsam, enamasti nad vist loomult rahulikumad kui küülikud. Mõlemad loomad vajavad puurist väljasaamist ja liikumist. Endal mul kaks küülikut ja olen väga rahul
Kasutaja avatar
siky87
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas Juhe » 26. juuli 2010, 10:06

Ma mõtlesin ka kumba võtta. Võtsin siiski küüliku ja olen ääretult rahul. Küülik teeb nii armsaid liigutusi ja hüppeid ning haake. Pealegi on tema eluiga palju pikem. Talle saab mõnusalt pai teha ja juttu ajada.
Muidu hoolitsemisega on mõlemal vist sama.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas psspss » 26. juuli 2010, 14:58

minu arust küülikud suhtlevad rohkem aga merisigadest ma nagunii midagi eriti ei tea kuigi mu sõbral olid kunagi aga minu arust ega need merisead eriti inimese juurde ei kipu. aga nh kust mina tean, mul pole merisiga ju olnud. aga jah küülikuga olen väga rahul. ja minu arust on küülikud palju pehmemad ka
we got bunny and cat, wich one you like?
psspss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas JänkuTüdruk » 16. august 2010, 11:44

Emm mina isiklikult eelistan küülikuid, asi siis selles, et nad lihtsalt tunduvad armsamad. :D Aga tegelikult oleneb see täiesti inimesest kuna nt kui sa tahad sellist looma keda pidevalt süles hoida jne siis võib olla merisiga parem. Merisead minu arust hammustavad vähem ja nad on rohkem sellised loomakesed keda süles hoida, poputada jne.
Küülikuga on niiet enamusele ei meeldi see et sa teda 24/7 süles hoiad ja väntsutad. Samas nad ka hammustavad kergemini. Minule meeldivad küülikud aga sp, et nad teevad asju mida merisiga ei tee. Küülikud teevad armsaid haake, nad pesevad nii nunnult oma koibi, nägu ja kõrvu, nad elavad kauem ja põhjuseid on niii palju. :biglove:
Meriseal meeldib mulle aga see, et nad krudisevad nii armsalt. :D

Niiet see oleneb täiesti sinust! ;)
Lumepall!! :)
R.I.P Pupsu <3... Jääme sind alatiseks igatsema..
Kasutaja avatar
JänkuTüdruk
If nothing goes right, go left.. :)
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 4
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas solros » 16. august 2010, 12:43

Minul varasemalt olnud paaril korral merisead ja nüüd on küülik. Isiklikult meeldib ka mulle küülik rohkem, kuigi jah armsad on nad mõlemad. Merisiga aga ikkagi rohkem puuriloom. Kuna ta suhteliselt väike, siis päris niisama teda tuppa jooksma lasta nii lihtne pole, kuna võib teine igasugu asjade alla ja kapi taha või kuhu iganes ronida ja teatavasti ei oska merisiga tagurpidi sealt enam välja tulla. Jänks meil aga jookseb vabalt mööda korterit ringi ning toimetab omaette. Suudab teine pidevalt mingeid krutskeid teha :)
solros
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas Che » 18. märts 2012, 18:09

Merisiga tuleb väga ideaalselt tagurpidi välja, kui vaja on :wink: . Mul mõlemad olnud, nii küülikud kui ka merisead, aga mulle isiklikult meeldib merisiga rohkem, mulle meeldib see, et merisiga suhtleb minuga, küülik lööb lihtsalt jalaga vastu maad, kui miski ei meeldi ning merisead on minu arvates targemad ka, kuigi küüliku puhul meeldib mulle see, et teda saab traksidega õue viia ja toas on ta ka aktiivsem ning potil hakkab kenasti käima, kui õpetada. Mina valiksin siiski merisea, aga eks see oleneb inimesest endast ka. Pealegi ma usun, et kui sama küsimus postida merisigalasse, siis sealt tuleks rohkem hääli merisea kui küüliku poolt... Täiesti oleneb, kes kellele sobib ja meeldib.
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas Merili » 27. märts 2012, 21:22

Mul mõlemad olnud ja isiklikult arvan, et küülik on parem kui merisiga. Küülik suhtleb inimesega rohkem (merisead ei tulnud minu juurde pai tahtma) ja puurist välja lastes hüppab ringi (merisead ei huvitu ringi liikumisest nii palju ). Samas võib küüliku puhul probleemiks tulla nt. voodisse/diivanile hüppamine. Algajale loomaomanikule soovitaksin merisiga, aga see oleneb ka inimesest endast.
To The World, my Sheltie is just a dog...
To me, my Sheltie is The World...
Kasutaja avatar
Merili
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas elen500 » 28. märts 2012, 05:47

Minul on olnud samuti küülik ja praegu on 2 merisiga. Mulle isiklikult meeldivad merisead rohkem. Võibolla sattus mulle pisut ülemeelik küülik ning tema pärast jäi üsna palju öid magamata. Oli perioode kui ta ainult kraapis ööd läbi puuri kuigi sai enamuse kodus oldud aja toas vabalt liikuda ja käisin ka õues. Kui tuju paha oli siis kraapia kogu poti sisu nii puuri kui toa peale laiali ning sirtsutas ja näris kõike. Armas oli ta muidugi aga hoolt oli temaga oluliselt rohkem kui merisigadega. Ehk oli lihtsalt selline isend.
Merisead on rahulikumad, teevad samuti hüppeid, suhtlevad pidevalt, on sõbralikud ja ei hammusta, lapsel on nendega tore tegeleda. Ja saab ka nendega õues käia, olen kasutanud aedikut. Ja ei laamenda, seni pole ka midagi närinud ja loike ilmub põrandale üliharva, peamiselt enda süül kui pole vahel puuri pissile tõstnud.
Aga pead ikka endas selgusele jõudma kumb loom sulle endale rohkem meeldib.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas Õntsu » 29. märts 2012, 14:07

Ma eelsintan samuti merisiga. Mulle meeldivad mõlemad, aga mulle ei meeldi see, et jänesed jooksed kiiremini kui merisead ning neid ei saa jätta õue audikusse ilma järelvalveta natukeseks. Nad võivad end välja kaevata. selleeest merisead aga ei kaeva ning pole erilised ronijad ka. Merisigu on äge ka nunnutada ^^. Aga see on tõesti puhtalt sinu enda tahe kumba sa rohkem eelistad.
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas JänkuOmanik » 29. märts 2012, 18:47

Mina eelistan siiski küülikuid ;) Nad minuarust nagu suhtlevad rohkem inimesega, ronivad sülle, tahavad pai jne. :) Aga jah, see on siiski täiesti sinu enda valik. Pealegi, jäneseid on väga erinevaid, mõni on väga ulakas aga teine võib jällegi väga sõnakuulelik olla.
♥ Podsu ♥
Kasutaja avatar
JänkuOmanik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas Caroliyna » 24. juuni 2012, 11:30

Mina võtaks küüliku, sest mul on olnud mõlemad küülik ja kui merisiga. Kuna Minul on praegu merisiga ja ta on väga vaikne ja nats igav kuna ta istub enda majas koguaeg ja ta ei taha mängida ta ei söö isegi jogurti tropse ja kui ta kui ta puurist välja lased siis ta lihtsalt istub maha ühte nurka ja ei liiguta ka aga ta hakkab oma junne ja pissi sinna ainult panema. Aga kui mul oli jänku siis tema hüppas puuris ringi ja kui välja lasid siis ta tegi saltosid õhus ja oli nii kultuurne et ta käis õiges kohas hadal kui tal häda tuli ja ta maha ei teinud. Talle täiega maitsesid ka need jogurti tropsid, hein ja muu toit. Ja nüd kui ma alati mõtlen tema peale siis hakkab jänkude igatsus ja peale minu notsut, rotut ja hamstrit ma võtan endale kindlasti 2 küülikut.
Caroliyna
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 73
Teemad: 18
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas jänkuke11 » 03. juuli 2012, 10:58

kristjan231: mis looma sa siis endale võtsid? Igaljuhul soovitaksin ka mina küülikut, sest nemad on aktiivsemad kui merisead ;)
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas 3rika » 05. juuli 2012, 17:19

Muidugi küülik on parem! :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas AlbinoFurets » 05. juuli 2012, 17:25

Küülik, sest ta oskab potil käia (kui õpetad), on sõbralik ja iseloomult ehk sarnane kassile. Piisab talle heinast, veest ja värskest, ta on ka suurem ja mõnus pehme sületäis :-). Merisead paraku ei oska puhtust hoida (vähemalt minul) ja aluspanu läheb juba eilsest (kui puhastada) järgmisel päeval kohutavalt haisema ja saepuru mustaks. Arvasin, et olen ise süüdi, aga ei. Merisigadel peab iga päev saepuru vahetama.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas Kissu » 05. juuli 2012, 17:47

Tegelikult on väga keeruline öelda, et kumb just parem on. Nad mõlemad oma omamoodi loomad ja sobivad erinevatele inimestele. Lisaks sellele on neil ka liigi sees väga suuri erinevusi. Mõlemas liigis on loomi, kes on väga sotsiaalsed süleloomad ja samas ka selliseid, kellele meeldi inimesega suhelda ja parem tegutsevad omapäi. Palju oleneb omaniku viitsimisest ja tahtmisest oma looma sotsialiseerida ning keskkonnast kust loom on tulnud.

Isiklikust kogemusest mõlema loomaliigiga võin öelda, et merisigu on tunduvalt lihtsam pidada. Kui neil on piisavalt suur puur nt. 2 merisea kohta 120cm küljepikkusega puur, siis see ei vaja hirmus tihedalt puhastamist - 1-2 korda nädalas on täiesti piisav ja ei hakka haisema. Samas küüliku puur ja/või pissipott hakkab tunduvalt kiiremini haisema, kuna küülik on lihtsalt suurem ja seega pissib/kakab rohkem. Söögi osas neil väga olulist vahet ei ole mõlemad suudavad kenasti värske, heina ja veega ära elada ning graanulid on vaid lisasöödaks või maiustuseks. Merisigadele kulub lihtsalt natukene vähem toitu, kuna nad on ise väiksemad ja seega ei söö nii palju.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas Che » 06. juuli 2012, 11:59

100% Kissuga nõus. Endal ka mõlemad olnud ja mitu korda, nii et kõik oleneb, oleneb loomast endast, inimesest endast ja tema eelistustest, viitsimisest, kõigest! :wink:
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik või merisiga

PostitusPostitas DianaM » 31. august 2012, 16:59

Mu 6el oli merisiga, aga ta ei hoolitsenud tema eest eriti, seega tegin seda mina ja ma pidasin teda rohkem enda omaks, 4.aastat hiljem sain omale jänese ja praegu on mul jänes. Minumeelest on m6lemad väga armsad ja nende eest peab samamoodi hoolitsema.
Kasutaja avatar
DianaM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron