Minu linnukesed.

Tiivulised, kes meil kodus pesitsevad

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Minu linnukesed.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 01. veebruar 2012, 17:46

Ega ma ei oleks kunagi ette kujutanud, et mina endale linnud võtan. Aga juhtus nii, et naabrinaise tütar tõi talle noored viirpapagoid. Kuna olen tema juures päris tihe külaline, siis iga kord, kui temale külla läksin, vaatasin ka linnukesed üle. Ilusad olid! :-) Sai siis tema käest ikka uuritud, et mis ja kuidas, ja ise mõeldud, et tegelikult oleks päris vahva, kui endal ka paar sellist värvilist kisakõri kodus oleks! :-D Ja ühel päeval oligi nii, et naabrinaine hakkas mulle rääkima, et kaks on kampa võtnud ja kolmandat terroriseerima asunud, ja et vist peab selle rohelise peksupoisi eraldi puuri panema, või siis maha müüma. Mina siis mõtlesin, et aga miks mitte linnuke endale osta!(Olin nende kohta alates sellest ajast uurinud,kui esimest korda tema lindusid nägin.) Saigi siis juba sama päev abikaasale helistatud ja öeldud, et tead, nüüd on selline asi, et minul on kohe ruttu linnupuuri ja kõike muud linnu jaoks vajalikku tarvis! :-D Kui puur käes, tõin oma linnukese ära. Vaatasime mehega, et päris vahva tegelane on, aga üksi hakkab tal ilmselt igav. Saigi siis mõeldud, et ostame talle ikka sõbra ka. Läks siis paar päeva mööda, kui mees tuli oma jutu järgi auto jaoks juppe ostmast, ja ütles, et see pidi lausa uskumatu olema, mis trikke see roheline lind oskab, et tulgu ma ruttu vaatama! Läksin ja vaatasingi, aga trikkide asemel oli hoopis kollane viirukapreili, kelle mu mees meie rohelisele poisile seltsiks ostnud oli. :-) Siis oli vaja muidugi hakata nimesid mõtlema. Poiss sai nimeks Pelle ja tüdruk Malle. :-)
Elavad meie juures peaaegu aasta juba, lendavad mööda tuba ringi ja närivad tapeeti. Mõnel hommikul, kui nemad lahti lasen ja ise veel natukene pikutada tahaks, tulevad nad mulle nagu kiusu pärast näo peale ronima- toksivad nokaga nina, astuvad silmakoopasse ja karjuvad kõrva! :devil: Umbes, et:" Mis sa seal magad?"
Alles hiljuti sain ma endale kaks sellist viirpapagoid, keda pole mitte kunagi tuppa lendama lubatud, ja kes on pidanud elama terve oma senise elu tillukeses puuris. Isegi nimesid neil ei olnud. (Tegu on poistega. Nimetasime ühe Jaaniks ja teise Leeviks.) Nemad on umbes aastased. Hakkasime siis lendamist harjutama, kui nad siin kohanenud olid. Ega nad alguses eriti ei jõudnud ega tahtnudki. Esimene päev, kui nende puuriukse lahti jätsin, tulid nad ainult puuri peale uudistama ja nokaga seina toksima. Järgmisel päeval lendasid nad juba puuri pealt kummutile ja tagasi, ja nii mitu korda. Iga päevaga hakkasid nad rohkem lendama, ja nüüd on juba vanad veteranid selles osas. :-)
Nümfkakaduu on mul ostetud Ülemiste keskuse loomapoest. Ehk keegi, kes Ülemiste keskuses lähikuudel ringi on jalutanud, on isegi näinud seda lindu seal. Mitu kuud vaatasime, et istub üksi puuris. Umbes nädal tagasi ostsime me ta seal ära, ja ristisime Jüriks. Jüri on natukene kartlik veel, aga küll ta harjub. Pidage mind hulluks kui tahate, aga ma loen talle iga päev raamatut. :rofl: Tundub, et sellest on isegi kasu, sest ta ei ürita mind enam hammustada, kui käe puuri panen.(Mitte selleks, et teda kiusata muidugi. Käsi käib esialgu puuris ainult siis, kui ma talle süüa panen, et teda mitte liigselt ehmatada.)

Pilte mul hetkel lisada ei ole, aga kindlasti ma mingi päev panen siia neist mõne pildi. (Pildid asuvad mu vanas arvutis, ja laisk, nagu ma olen, ei ole ma viitsinud neid uude ümber tõsta.)
Viimati muutis Ööloom 03. aprill 2013, 12:28, kokku muudetud 1 kord.
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas nuki8 » 01. veebruar 2012, 19:16

Kui ta nüüd on sul hall, siis vist on sama lind kes mullegi silma jäi. :-)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 01. veebruar 2012, 19:55

Hall jah. :-)

Panin temast ühe kehva kvaliteediga pildi ka endale albumisse üles. Poseerima ma teda ei sunni, sest ta on niigi kartlik.
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas taanka » 02. veebruar 2012, 00:46

Vaat kus vahva perekond , varsti on suur linnuparv kodus :P Tere tulemast meie sekka :hi:
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 02. veebruar 2012, 12:05

Ilmselt tuleb neid meile kunagi juurde küll, sest soovime mingi aeg Jürile teise nümfi kõrvale võtta, aga see juhtub alles siis, kui me kusagilt mingi ime läbi hästi suure puuri leiame. :-) Poes pole kunagi nii suurt silma hakanud, nagu meie tahaksime, et järelikult peame ise selle ehitama. :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 05. märts 2012, 19:54

Meil on uudiseid! :-)

Jüril on juba mõnda aega kaaslane Maimu! :-) Saavad omavahel kenasti läbi, ja käivad koos ahju juurest tapeeti närimas!
Ka ostsin Jaanile ja Leevile paarilised. Ilusad sinised on! Nemad on ka umbes aastased, nagu poisidki, seega vanuse poolest sobivad. :-) Nimesid neil veel ei ole, aga ma tegelen sellega. :-)
Ka on Pellel ja Mallel pesakastis 4 muna, mida hoole ja armastusega hautakse! :-)
Kunagi panen galeriisse uutest lindudest pilte ka, kui mõni parem välja kukub. :-)

Pilt
Maimu siis.

Pilt
Jüri
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 06. märts 2012, 23:12

Nii, nüüd on mure majas! Paar tundi tagasi avastasin, et ühel uutest viirukatest on silm väga imelik! Hommikul oli kõik veel korras, aga just siis, kui enam loomaarstile helistada ei saa, on keegi vanadest olijatest ilmselt talle nokaga paugu ära pannud! :sad: Ilmselt juhtus see siis, kui teised väljas lendasid. Kaks uut linnukest olid puuris, sest nad on siin ju alles paar päeva olnud, ja ma plaanisin neid alles siis lendama lubada, kui nad enam-vähem kohanenud on. Aga kus siis nemad! Just see, kellel see silm haige on, õppis imekähku läbi toidutopsi välja tulema, ja lendas rõõmsalt koos teistega lae all, kui mina köögis nõusid pesin. Oleks ma sel hetkel toas olnud, kui ta selle söögitopsi lahti muukis, oleks ma selle kuidagi eriti tugevalt kinnitanud, et ta seda lahti ei saaks. Aga ju ta siis oli nii kaval ja ootas, kui mina korraks eemale lähen.(Isegi lind on targem, kui mina.) Üritasin teda siis veel näpule meelitada, et teda tagasi puuri tõsta, aga noh, ega ta ikka ei tule ju, kui veel mind võõrastab. Jätsin ta siis lihtsalt rahule, sest ega ei hakka ju käed laiali mööda tuba lindu taga ajama, ja teda sellega paanikasse ajama. Hakkasin siis ootama seda hetke, kui ta ära väsib, ja ma ta niimoodi üles korjata saan. Aga sellist hetke ei tulnudki. Õnneks oli abiks hirsioks, mille ma tema puuri panin, ja mida ta sinna sööma läks.(Loomulikult kõik teised ka.) Teise uue linnuga mul seda puurisaamise muret ei olnud õnneks. Teda ma sain pliiatsiga puuri tõsta. Ta selline leplikum.
Eks muidugi- missugune loll läheb teise ruumi, kui linnud puurist välja laseb! Ma hea meelega virutaks endale selle eest! :bang: Oleks ma normaalse inimese kombel selles ruumis olnud, kus mul linnud lendasid, oleks ma sellele söögitopsimuukimisele peale sattunud, ja see jama oleks ära jäänud!

Pilt
Linnu silm näeb välja siis selline. Homme hommikul helistan esimese asjana loomaarstile ja lasen ta üle vaadata. Kes teab, mis jama sellest tal tulla võib, et mina nii loll olen!(Kes üldse nii tobe oli, ja minusugusele lindu lubas!)

Nüüd ma muidugi panin selle söögitopsi hunniku teibiga väljastpoolt niimoodi kokku, et seda enam nii kergelt lahti ei saa, aga tema juba sai sealt korraks välja, ja muudkui nügis seda topsikut terve selle aja, kuni nende magamaminekuaeg kätte tuli. Homme ma ehitan need söögitopsikuaugud kuidagi kinni, ja panen toidu teistsugustesse nõudesse puuri sisse.

Mõni võib-olla küsib, et milleks selline imelik postitus keset ööd? Noh, mul pole kellelegi teisele halada lihtsalt. :umm:
Nüüd ma hakkan hommikut ootama, et selle silmaloo arstile ära saaks rääkida.
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas taanka » 07. märts 2012, 00:13

Vaatasin juppaega pilti,aga mitte ei märka midagi kahjuks ... mis seal siis on ?
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 07. märts 2012, 00:37

Njah...pilt on suht vilets küll...ma paremat ei saanud, sest ma ei tahtnud teda vägisi kätte võtma hakata. Aga põhimõtteliselt on tal silmaalune paistes ja punane, ja silm ise jookseb vett. (Või noh, ma ei tea, kas linnu kohta nüüd öeldakse, et tal silm vett jookseb. Pigem on see silm selline tuhm ja niiske, ja ta ei taha seda eriti lahti hoida. )

Pilt

See on vist natukene parem pilt.(Ei ole vaja seda pudelit seal kapi juures tähele panna- sellest tuleb vaas mingi hetk. Lihtsalt väike vahemärkus, et keegi arvama ei hakkaks, et ma mingi joodik olen. :-) )

Hommikul helistan arstile, siis selgub, mis selle silmaga vaja teha on. :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas taanka » 07. märts 2012, 01:13

Kui aus olla ,siis endal polegi selliseid kokkupuuteid olnud,kuid just lugesin välja,kui tegu on traumaga,siis esmaabina on hea teega silma pesta(puhastada).Kasutatakse ka inimestele mõeldud silmatilkasid.Kahjuks ei oskagi targemat öelda ,loodame,et saate arstilt abi ja kõik läheb hästi !
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 07. märts 2012, 01:20

Ma ise mõtlesin ka korra, et kui õige tupsutaks seda silma lahja kummeliteega... aga samas ma niimoodi oma mõistuse järgi päris tegutseda ei julgenud.(Otsisin netist ka enne, aga ei leidnud midagi, ja siis mõtlesin, et ma parem ei hakka ise torkima.) Samas muidu on ta selline aktiivne (Lammutab meil siin söögitopse, ja kipub uuesti välja.) ja sööb ka ilusti. Panin ta muidu eraldi puuri, et keegi teda uuesti kiusama ei hakkaks.
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas taanka » 07. märts 2012, 01:25

Tee all mõtlesin just tavalist teed :-) kummel vist ka paha ei tee,aga seal igas teemas soovitatakse just tavalis teed.
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Mercar » 07. märts 2012, 10:24

Imetajatel tehakse leige kummeliteega. Vaevalt et see linnulegi halb oleks.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas nuki8 » 07. märts 2012, 12:56

Kas said midagi teada arsti käest?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 07. märts 2012, 14:00

Jah, sain ikka. :-) Arst arvas, et ilmselt läks talle midagi silma, ja siis üritas ta seda seal ise küünisega kätte saada (Noh, et sügas seda kohta ), ning sellest võiski ärritus tekkida. Samas hommikul oli tal see silm juba palju parem. Hoiab seda ilusti lahti, ja ei süga seda enam vastu puurivõret. Küsisin siis selle kohta ka, et mida ma sinna silma peale panna võiksin. Ja soovitatigi esialgu leiget kummeliteed kompressina kasutada. Nii ma siis tegingi. Linnul endal ei olnud selle vastu ka midagi, et ma tema silma sellega tupsutasin. Jäi rahulikuks, ja lubas ennast hiljem isegi kaela pealt sügada. :-) Kui homme see silm veel parem on, siis edaspidi on teada, et sellise asja peale võib kummelit panna. :-) Kahju, et ma seda juba eile ei teinud. Selline mõte käis peast läbi küll, aga asualt,mina ei julgenud oma peaga midagi ette võtta.

Toidutopsikutega pole ma jõudnud peale teibilahenduse veel midagi ette võtta, aga küll jõuab. Välja lubasin ma teda enne lendama ka, aga siis, kui kõik teised olid kinni, ja ma ise samal ajal toas olin. Tund aega ta mul siin tiirutas, siis otsis puuriukse üles, ja läks ise sisse. (Mul polegi enne ühtegi sellist lindu olnud, kes nii kiirelt ise puuri minema õpiks.) Nüüd on mul teised lahti, ja kuna tema sai ka tiibu sirutada, siis ei viitsi ta seda sööginõud enam muukida. Panin talle puuri veel kiige, ja nüüd mässab ta hoopis sellega. :-) Aga jah, silm on tal ikka pidevalt peal.Õhtu poole paneme veel kummelit silma peale.

Pilt

Selline on siis see teine uus linnuke. :-) Kummalgi veel nime ei ole. Niiet kui kellegi mõni hea mõte selles osas on, siis võib pakkuda. :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas nuki8 » 07. märts 2012, 19:04

Pilvetups viimasele nimeks- minu pakkumine :-D
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 12. märts 2012, 13:52

Kummeliga silmaravist ei tulnud siiski midagi välja. Nimelt muutus linnukese teine silm põletikuliseks. Aga siis sain ma talle mingisugust salvi, mida ma talle nüüd hommikul ja õhtul nädal aega järjest mõlema silma peale panema pean. (Fucithalmic on siis selle rohu nimi.) Olen seda kaks päeva kasutanud juba, ja ehk saab asi lõplikult korda. :-) Vähemalt öeldi, et peaks saama, kuna asi polevat hull. :-)

Näitan teile siis oma naistepäevakingitust ka. :wink:

Pilt

Varsti muutub kodu loomaaiaks! :-D
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 13. märts 2012, 22:51

Oeh...Jüri ei harju minuga vist mitte kunagi ära. :umm: Vahepeal muutus ta juba leplikumaks, aga nüüd viimasel ajal on ta hakanud taas minu peale sisisema, kui käe kasvõi selleks puuri panen, et uut toitu juurde panna. Ta lausa paaniliselt kardab mind. :sad: Kui ma niisama nendega puuri juures räägin, siis ei ole midagi, isegi vastatakse mulle, kui ma talle vilistan. Aga vot see käsi...no ei meeldi talle see kohe mitte. Kas tõesti võib tema puhul ollagi see asi selles, et ta nii hirmus kaua ihuüksi seal loomapoes pidi istuma? Maimuga seda muret ei ole, et ta kardaks, kuigi tema on sama vana, kui Jüri, ja tuli samuti minu juurde siis, kui ta oli 7 kuune.(Tõsi, tema ma ostsin eraisikult.) Tema istub rahulikult õlal ja lubab ennast silitada. Ma ei ootagi, et Jürist saaks käelind. (Muidugi, see oleks tore, aga sõprust sundida ei saa.) Lihtsalt saaks ta sellest üle, et ta ei põgeneks, kui ma käe puuri panen. (Ma teen seda iga kord hästi rahulikult, aga ikkagi lennatakse paaniliselt mööda puuri.) Ega ei olegi muud teha, kui vaadata ja oodata, ja loota, et see kole hirm tal üle läheb.
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas vurtsuviirukas » 14. märts 2012, 00:19

Pole hullu, minul on ka ühe nümfiga nii, et kui käe puuri panen siis lendab või lolliks teine. Lihtsalt lindude iseloomud on erinevad ja mõnest ei saagi ka suure tahtmise järel käelindu. Kuid jõudu ja jaksu sulle, ära veel alla anna! :wink: Tervitused ka meie linnupere poolt! :happy:
vurtsuviirukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 9
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas nuki8 » 14. märts 2012, 08:12

Mina nii lootusetu poleks. Läheb veel aega, et lind sinuga harjuks.
Praegu paku talle stabiilsust.
Alusta samm-sammult. Enne peab ta hakkama sind usaldama. Ta näeb, kuidas sa käitud teiste lindudega. Ära mitte kunagi tema nähes kedagi taga aja. Teiseks, Ära tee midagi, mis talle ei meeldi. Seda saad aru tema kehakeelest. Kui ta eemale tõmbub või ilmutab ärevust, siis jäta toiming pooleli ja mine kaugemale. Ära nümfi jõllita, pööra pilk eemale. Seda alati. Kui temast möödud, peida oma käed ja parem kui keerad linnu poole selja ning sinu olek peab olema ükskõikne.
Toiminguid puuri juures tee täiesti ükskõikselt. Mis siis kui nad kardavad, ära tee väljagi. Ära räägi ning toimeta kiiresti, täpselt ja rahulikult (mitte aeglaselt). Tee tõesti ainult vajalikud toimetused, sest siis ei näe linnud selles ohtu. Ära püüagi sel hetkel nendega suhelda. Raske on toidu riputamisega või kõrgemal asetsevate topsidega. Parem kui neid vahetad siis kui linnud puurist väljas on. Hea kui toidunõusi saab vahetada nii, et kätt puuri ei panegi. Paari kuuga sinu nümf õpib mitte hirmu tundma sest ta taipab, et käsi ei püüagi talle läheneda.

Veel luba Jüril võimalikult palju just üksi lennata. Ära püüa teda, ära lähene talle, ära tee temast väljagi kuid ole samas toas nt. loe midagi. Muidugi eeldab see seda, et enne kui linnu välja lased, mõtled sammu ette. Nt. Kuidas sa ta puuri saad, mis siis kui ta lendab sinna kuhu sa ei taha jne. Puuri saamisega ei ole probleeme, kui lased ta lendama enne pimedat (magamisajaks lendavad linnud ise puuri) või hommikul, kui tal hommikusöök söömata veel on. Nt tunnike hommikul ja tunnike õhtul.
Tavaliselt on esimesed 20 minutit meeletud lendamised. Edasi hakkab nümf rohkem tundma huvi ümbruse vastu.
Kui oled saavutanud paari-kolme kuuga selle, et ta enam sind nii väga ei karda, siis räägin mida edasi teha :-)

Muidugi on igal ühel omad nipid. Mina räägin lihtsalt enda kogemustele toetudes. Ühe täiskasvanud ja hirmus kartliku nümfiga läks mul terve aasta, kuni ta käele tulema hakkas. Väike võdin jäi linnul sisse, kuid sellist hirmsat paanitsemist enam polnud. Tegu oli ka äärmusliku juhtumiga.
Jürile aga ongi vaja selgeks teha et sa pole ohtlik.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 14. märts 2012, 12:08

Käed ma peidangi iga kord selja taha, kui puurist mööda lähen. :-) Aga jah, aitäh, sain palju asjalikke nõuandeid,ja kindlasti talitan nende järgi :-) Siiani on nad mul Maimuga ikka kahekesi lennanud, sest omavahel saavad nad väga hästi läbi, ja kui üks on eemal, hakkab teine kohe hädakisa tegema, ja teist tagasi kutsuma. Puurisaamisega meil probleemi ei ole, sest üllataval kombel õppisid nad mõlemad juba esimese lendamisega ära, kus asub puuriuks. (Natuke pusimist neil sellega oli, aga said hakkama.)
Õnneks seda ei ole olnud, et ma oleks pidanud kedagi taga ajama. (Sellega nulliks ju kõik ära.)
Ma ise hakkasin mõtlema, et millest selline järsk tagasilangus võis tekkida, ja arvan, et kuna meil käisid väikesed sugulased sel ajal külas, kui mina olin päevakese eemal, ja ema hoidis lindudel silma peal, siis äkki võiski see jama tekkida sellest, et mõni laps teda hirmutada võis. Aga noh, ega siis mulle ei räägita, kui ma küsin, et kas tegi keegi seal lindude toas midagi, mis neid hirmutada võis. :dunno: (Ei saakski rääkida ju, sest siis tuleks välja, et minu keelust võõraid lindude tuppa lubada on üle astutud.)
Aga alla ma muidugi ei anna, sest loodetavasti elame me Jüriga päris pikki aastaid koos, ja ma tahaks, et ta ennast siin võimalikult hästi tunneks. :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 16. märts 2012, 23:31

Nii, võtsin täna Pellel ja Mallel pesakasti ära- istuti seal munadel, mis istuti, aga asjast asja ei saanud. Aeg läks juba üle, ja ma korjasin selle koos munadega ära. Huvi pärast tegin need munad hiljem kuuris katki ka,ja nendes polnud mitte üheski midagi arenema hakanudki. Aga pole hullu- ikkagi esimene kord. Nüüd las puhkavad. :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 31. märts 2012, 22:46

Oleme abikaasaga teinud täpselt nii, nagu Nuki8 õpetas, ja juba praegu on näha edusamme! :-D Jüri on muutunud palju leplikumaks, ja ei põgene enam puuris käe eest, kui toitu panna või vett vahetada. Kui ta toas lendab, siis ei tee ta enam meist väljagi, kui meie ka seal ringi liigume, ja ajab omi asju. (Ehk siis augustab kardinat,narrib läbi akna vareseid, närib tapeeti ja pillub ahju otsast krohvitükke alla. :wink: ) Täna ma hoidsin lausa tema pärast hinge kinni- nimelt lendasid nad koos Maimuga ringi, ja mina ladusin just lindudele mõeldud kraami riiulisse. Olin ostsnud neile ka paar pakki mandleid, ja siis mõtlesin, et panen neile pärast maiustamiseks mõned puuri. Aga kus Maimu- tema tuli kohe vaatama, et mis asja ma seal krõbistan. Pakkusin talle siis käe pealt mandlit, ja tema asus kohe isukalt sööma.(Ta algusest peale selline hästi julge.) Jüri istus kapi otsas, ja tegi, et teda üldse need mandlid ei huvita. :razz: Siis vaatan- Jüri hakkab millimeetrihaaval minu poole nihkuma-ikka sedasi külg ees, ja ükskõikne nägu peas. Seal ma siis seisin nagu kivikuju, käsi krampis. :-D Jõudis siis lõpuks kapiservale täpselt minu väljasirutatud käe kõrvale. Pidas endaga seal siis veel tükk aega aru, et kas võtta või mitte. Ajas juba kaela ka õieli, ja noka laiali, aga siis otsustas, et tema ikka ei julge veel, ja lendas ahju otsa. Muidu mandlid neile mõlemile väga maitsevad.

See on hästi tore, et ta täna vähemalt kaalus seda, kas tulla maiust võtma või mitte. :-) Seda oleks ilmselgelt liiga vara oodata, aga ega ma plaaninudki teda praegu veel sedasi meelitama hakata, see lihtsalt läks täna nii. :-)


Et siis...aitäh, Nuki8! :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas nuki8 » 02. aprill 2012, 17:12

Sa oled väga tubli.
Kannatlikkus hakkab tasapisi vilja kandma. Olen ka ise seisnud nii, et ainult silmad pilguvad ja käsi krampis :D
Võiksid proovida veel üht nippi. Ära peale käi, las ta ise otsustab muidu võid kõik pingutused ära nullida. Kui Maimu sulle käele tuleb ja võtab toitu sinu käest, siis kasuta see ära Jüri meelitamiseks. Proovi iga päev (kord päevas) teha järgmist:

Võta Maimu käele või veel parem, las ise lendab. Siis paku Maimule seda mis Jürile kõige rohkem meeldib nt mandel. Jürkast ära aga väljagi tee. Las vesistab. Ära mine ta juurdegi. Lihtsalt istu või seisa, Maimu käel või õlal ja sööda teda mandli tükikestega. Ära räägi, ära vaata kumbagi lindu. Lihtsalt annad uue maiuse kui eelmine on ära söödud. (Ma ise vaatasin samal ajal üldse aknast välja, kui kunagi sama nippi kasutasin).
Nipp on selles, et kui maiuse soov on nümfil, siis peab ta seda ise küsima ehk tulema su käele või õlale. Seda maiust ära muidu neile muul ajal ega olukorras anna.
Kui Jüri mõne päeva pärast vastu ei pea ja sind seire lendudega justkui ehmatada püüab, siis ära tee sellest välja. Ära liiguta. Ta ainult kontrollib. Selline asi võib samuti mõne päeva kesta. Lõpuks lendab ta Maimu juurde või sinu pähe. Ära talle maiust anna kui ta peas on, sest ta ehmatab või harjub hoopis su peaga. Las tuleb madalamale, mingu selleks kasvõi nädal aega. Ole kannatlik, ta peab ise küsima. Pähe lendamine on vaid kontrollimine kui kindel sa oled. Maiust paku talle täpselt sama liigutusega nagu Maimulegi. Ole kindlasti ükskõikne.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Õntsu » 05. aprill 2012, 12:48

Nad on sul väga nunnud. Loodan südamest, et Ikka harjub ära sinuga :-)
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 10. aprill 2012, 09:46

Nii, nüüd võtab Jüri minu käest juba maiustust vastu, aga ainult siis, kui ta on kindel, et ma ei vaata! :-) Puuris sees on ta selles suhtes jälle julgem- tuleb ise küsima, kui näeb, et mul midagi head on. Eks siis saab võre vahel talle pakutud. Üldiselt tundub, et meesterahvad meeldivad talle rohkem, sest abikaasa käele ja õlale lendab ta ilma igasuguse meelitamiseta. :-) Maimu on jälle rohkem minu järgi- poeb põue ja lendab mööda tuba järgi, kui siin ringi liigun.
Viirukad elavad ka hästi-Leevi leidis minu naistepäebaks saadud emase linnukese Ruby näol endale armastuse! :-D Et nemad on siis nüüd paar. Ainult Jaan on veel üksi, aga küll me talle ka kellegi leiame. :-)

Ja alates eilsest oleme me ka rosellaomanikud. :-) Jõudis ta meie juurde küll natukene halvas seisus, aga küll see asi ka laheneb. Nimelt oli tegu üksiku linnuga, keda ainult söötmas käidi, kuna tema omanikud elasid hoopis välismaal. Selle tõttu hakkas lind endal igavusest sulgi välja kitkuma, ja...njha...päris katkutud näeb välja hetkel. Küüned olid tal ka hirmpikad ja osad lausa keerdus juba. Täna hommikul tegin ma talle siis maniküüri, ja oi, kuidas ma pabistasin! Kartsin, et lõikan talle sisse, aga õnneks midagi sellist ei juhtunud, ja on näha, et käia on tal nüüd palju parem. Kunagi lisan temast ka pildi-ehk siis, kui ta suled juba ilusamad on. :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas taanka » 10. aprill 2012, 10:18

:thu: nii,nii ... suleliste kogus aina suureneb :P palju õnne uustulnuka puhul... jääme pilte ootama .
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas nuki8 » 10. aprill 2012, 11:26

Ma ei teadnudki, et rosellad ka ennast kitkuvad. Kui nii, siis võib sul selle rosellaga päris raskeks minna. Papagoid on harjumuse ohvrid. Kitkumine võib talle terveks eluks külge jääda.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 10. aprill 2012, 11:33

Jah, eks me oleme sellega ka ise arvestanud, et kerge ei hakka see asi olema. Tema saigi sellepärast tegelikult ostetud, et kahju hakkas linnust, kes pidi pidevalt ihuüksi olema, ja kellel puuris erilisi mänguasju ei olnud. Sai ka loomaarsti käest uuritud, et kas see komme tal tulevikus ära kaob, ja tema arvas, et see kõik võiski suurest igavusest olla, ning kui talle tegevust pakkuda, siis peaks korda saama. Eks elame-näeme! :-) Ei tahaks eelmise omaniku kohta halvasti muidugi öelda, aga oli näha, et lindu peeti seal ilmselt mingi suveniiri eest. Ei julgenud endine omanik teda isegi puurist kinni püüda, ja transpordikasti panna- kartis oma lindu.
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Öölooma sulekerad.

PostitusPostitas Ööloom (Teema autor) » 10. aprill 2012, 11:58

Pilt

Ma nüüd tegin temast pilti ka. Ehk kunagi saab ilusamaid ka. :-)
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie sulelised

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline