Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas triinabelle (Teema autor) » 16. jaanuar 2012, 08:31

Mõtlesin, et teen eraldi teema.
Teatavasti on nn "lõikamata" tuhkruga üsna ebamugav koos elada või siis on see loomale suisa eluohtlik. Järelikult peaks midagi ette võtma, et looma suguhormoonidest tingitut vältida. Seda on võimalik teha keemiliselt või kirurgiliselt. Kirurgiline munasarjade ja emaka või, kellel on, munandite eemaldamine on lõplik. Keemiline - st tablettide, süstide või implantaadi kasutamine - nõuab mingi aja pärast protseduuri kordamist. Omad head ja vead/riskid on mõlemal.
Meie peres on olnud kaks kirurgiliselt kastreeritud isast tuhkrut. Millegipärast otsustasin nüüdsete noormeeste hormoonimöllu vaigistada implantaadiga.
Eelmisel pühapäeval, st 8. jaanuaril said Amps ja Jups mõlemad endale turjanaha alla implantaadi. See töötab põhimõttega, et alguses hakkab organism veelgi rohkem suguhormoone tootma ja vastavalt sellele käitub ka loom veelgi - antud juhul siis isasemalt. Mingi aja möödudes otsustab - ma väga loodan, et võimalikult kiiresti! - organism ise nende hormoonide vastu töötama hakata ja siis rahuneb kogu olukord. Igatahes nädala möödudes pole rahunemise märke kuskilt suunast näha. Käib üks pidev viiksumine ja ahistamine. Jupsi turjanahk on kärnas tassimisest ja tirimisest, eilse madina tagajärjena näitas Meelis mulle päris suurt verelaiku käpakuivatusrätil, mis talle esimesena kätte oli sattunud. Kelle veri see oli ja kuskohast, ei õnnestunudki välja selgitada.
Igatahes - kui minu käest küsida, millist viisi mina eelistan, siis selleks on kindlalt nuga. Muidugi on inimesi, kes paaniliselt kardavad narkoosi, ja on loomi, kellele see ühel või teisel põhjusel on vastunäidustatud. Sellisel puhul peab kaaluma plusse ja miinuseid.
Kokkuvõttes on kirurgiline protseduur ka kordades odavam.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Tutipluti » 16. jaanuar 2012, 09:16

Mina olen ka kaalunud ja mõelnud, et kui peaks seekord vaja minema, siis oleks lasknud paigaldada implantaadi. Ei tea nüüd muidugi kui õigesti olen aru saanud, aga et operatsiooniga suguvõimetuks tehtud tuhkrud pidavat sagedamini kasvajatesse ( neerupealisekasvaja) surema? On see tõesti nii?
Kindlasti tuleb see lõppkokkuvõttes küll ka kallim kuna ju vaja teatud aja tagant uuendada, aga kui eluea ja tervise seisukohalt võtta, siis oleks see vast ikkagi mõttekam.
Minu pere ja muud loomad:) Taksid Bosse, Lily, Luuna, Jänks Hugo, tuhkrutest rõõmupallid Desiree ja Pipa ning kari loomahulle inimesi :)
Kasutaja avatar
Tutipluti
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 10
Pildid: 8
Asukoht: Stockholm
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas triinabelle (Teema autor) » 16. jaanuar 2012, 10:36

Emastel võiks proovida - ma teeks seda küll enne jooksuka algust.
Neerupealisehädad on, väidetavalt ja loogiliselt võttes, jah, seotud steriliseerimise ja kastreerimisega.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Tuhka » 02. oktoober 2013, 12:43

Et nagu aru saan,siis implantaat pole hea,et kastreerimine parem tuhkrupoisile.Või on selle teemaga muutusi olnud?

Plaanis võtta isane tuhkrukutsikas,kui ikka kõik läheb nii nagu soovime,kuid omanik mainis,et talle
tundub,et kutsikas suguküpseks saamas..haisutab tahtmatult,hormoonid pidavat möllama jms.Kuid ta
mainis,et enne 8 kuuseks saamist ei soovita,kuid siin lugend erinevaid teemasid,siis nagu peaks praegu just õige aeg olema.
Või siis peaks ootama?Tuhkrukutsikas varsti 6 kuune.
Ja mida siis valida,kas kastreerimine või implantaat?
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas 3rika » 02. oktoober 2013, 18:26

Kuid triinabelle, kas poleks siis mitte mõistlikum implantaat JA operatsioon?
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Ailen » 09. oktoober 2013, 10:36

Kätlin, kasutaja postituvi, vist mingi aeg pani Deelile(ster. emane) implantaadi.... Kuid üldiselt vist seda väga ei "harrastata". Ma ilmselt soovitaks ikkagi implantaati... Ma usun, et isegi amatöör teeb vahet kastreeritud ja implantaadiga loomal - välimus on niivõrd erinev. Kes on minu Armanit näinud, see võib vist ette kujutada, milline ta välja näeks kastreeritud kujul... ülekasvanud emane... :D

Lisaks peaks saama nüüd paigaldada nö pikaajalist implantaati, mis peaks kestma terve tuhkru elu.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Tuhka » 09. oktoober 2013, 11:53

Kuid Ailen kas implantaat samamoodi siis suguküpseks saamisel tuhkrupoisile panna?
Kas su isastel tuhkrutel mõlemil implantaat?
Ja kas siis see sama tõhus?Et loom muutub rahulikumaks ja pidurdab selle hormoonimöllu jms ?
Millal implantaadi mõju peaks saabuma?Kui kaua kestab?seda siis mis on su kogemused?
Kasutaja avatar
Tuhka
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 9
Asukoht: Kiisa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Implantaat versus steriliseerimine/kastreerimine

PostitusPostitas Ailen » 09. oktoober 2013, 19:01

Ei, minu omadel pole implantaati, täitsa aretusloomad. Kuid olen puutunud kokku väga paljude isastega, kel implantaadid. Implantaadi võib paigaldada ükskõik, mis ajal, enne jooksuaega ja ka jooksuajal, muidugi ei tasu panna seda päris 4-kuusele tuhkrule. Implantaad ainult hoiab ära jooksuaega. Kuid siiski loom on sama aktiivne, saba on terve aasta vältel karvane ning luustik ei muutu kergemaks.

Implantaat hakkab mõjuma ca 1-2 nädala jooksul peale paigaldust. See nö lühiajaline kestab 0,5-2 aastat. Siiani ma pole kuulnud ühtestki juhtumist, kus implantaat oleks mõjunud pool aastat, üldiselt ikka poolteist kuni kaks aastat. See pikaajaline on põhimõtteliselt topelt lühiajalist implantaati, kuid peaks kestma tuhkru elu lõpuni(muidugi, juhul kui tuhkur ei ela 10 aasaseks... never say never).
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist