tuhkrud ja kassihaigus.

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

tuhkrud ja kassihaigus.

PostitusPostitas Misty1 (Teema autor) » 14. oktoober 2011, 10:34

Kui suur on võimalus tuhkrutel kassihaigusesse nakatuda?
Meil on kodus praegu selline olukord, et mu pojal, kes pole ühtegi kassi näppinud, avastati kassihaigus! Kergemal kujul kehal ainult. Vaatame praegu kas piisab ainult salvist.
Tuhkrul mingeid nahakahjustusi märgata pole. Siiski hankisin loomakliinikust profülaktika mõttes spets sampooni ja pesin ta läbi. Ei tea kas piisab ühest korrast pesemisest? :dunno: Poeg ju ninnunännutab teda. Ja kuna hirmul jällegi suured silmad, pesin sampooni lahusega ka põrandad:) Ja viskasin pesade põhjad lausa minema ja panin uued.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkrud ja kassihaigus.

PostitusPostitas triinabelle » 14. oktoober 2011, 14:59

Meenub ühe kolleegi ütlus, et sellesse haigestuvad ka kaamelid, mis, kuradi pärast, see vaene kass selle haiguse nime ära on teeninud :wink: Nakatuda võivad kõik püsisoojased - lindude kohta ei mäleta. Tavaliselt levivad selle haiguse eosed õhuga ja neid võib leida igalt poolt. Organismi tungivad läbi kahjustatud naha ja haigestuvad madala immuunsusega isendid - tihti koos mingi teise haigusega või kui organism muul põhjusel nõrgestatud on. Stress on piisav faktor. Veterinaarapteegis peaks olema sellised küünlaid, millega kodu saab läbi suitsutada. Juhend peal ja puha. Saab ühtlasi pahad vaimud välja :wink:
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkrud ja kassihaigus.

PostitusPostitas Misty1 (Teema autor) » 14. oktoober 2011, 16:55

:rofl: hehh lõbus kirjandus sul kogu aeg. Aga tänan.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkrud ja kassihaigus.

PostitusPostitas väike kuradike » 14. oktoober 2011, 17:10

Aga äkki selgitaks keegi ka mulle, võhikule, mis imeasi see kassihaigus on :roll:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkrud ja kassihaigus.

PostitusPostitas Misty1 (Teema autor) » 14. oktoober 2011, 17:18

Sina ja võhik milleski :wink: Aga kuna sul nagunii kassihaigusesse nakatunud kaamelit vaevalt kohata õnnestub siis...Haigust põhjustab seen, kes elutseb naha pinnal ja toitub surnud naharakkudest ning karvadest.
Haigestunud koht on inimesel enamasti ümmargune, äärtest punetava ja ketendava nahaga. Algul võib see meenutada sääsepunni, kuid hakkab kiiresti laienema. Haiguse edasise leviku tõkestamisel on oluline, et eoseid kätega rohkem laiali ei kantaks – pärast laigu katsumist tuleb käed kohe pesta. Käed tuleks hoolikalt pesta ka haige looma puudutamise järel.
Loomadel tundub haige koht enamasti lihtsalt kuiva, halli ja ketendavana. Nii klassikalist pilti kui inimesel näeb loomade puhul harva. Sügelust tavaliselt ei esine. Enamasti on tabandunud peapiirkond ja käpad. Looma karvutute laikude pärast on mõistlik kiiremas korras loomaarsti poole pöörduda, inimeste nahaprobleemide korral muidugi perearsti poole.
Siit lugesin http://www.lemmikajakiri.ee/est/?articleID=899 :-)
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkrud ja kassihaigus.

PostitusPostitas Heleri » 15. oktoober 2011, 11:46

Kaasihaiguseks nimetatakse mingit seenhaigust. Olen ise ka seda põdenud. Minu arust ei ole sellel haigusel mingit seost kassiga. Olen kassidele allergiline ja kassidega kokkupuude on minimaalne, haigeid kasse pole elus näinudki ja olin haige siis kui mul olid ka muud tervisehädad. Ühel eluperioodil ajasid vist kõik seened mind võidu taga :D Teised pereliikmed ei nakatunud, samuti mitte loomad.
Mul oli endal see haigus lainetena, oli mitu raksu. Ühel juhul tean konkreetselt, et sain selle avalikust ujulast.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkrud ja kassihaigus.

PostitusPostitas Misty1 (Teema autor) » 15. oktoober 2011, 14:05

Nojahh-ega me pole ka ühtegi kassi näppinud, ainult kaugelt näinud ja imestame siiani, kust sai laps. Aga kuna teatavasti seenhaiguse puhul on need eosed, mis ei tea kus lennelda võivad ja nõrgem organism ja suurem osalt lapseeas ja kui veel katkise nahaga kuskil linnamurul püherdanud :wink: -võtab vastu. Kogu meie dünastiast on ka ainult üks põdeja. Ja pole mingi ime, kui nt ujulast, kus haiguse kandja -ise sellest ehk veel teadmata-eoseid kannab.Ega meie ka ju sellest haigusest võhikud olles kohe arsti juurde ei lipanud. Proovisime ikka üht või teist möksi peale määrida.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkrud ja kassihaigus.

PostitusPostitas Johhike » 18. oktoober 2011, 17:17

Minul on kassihaigusega üsna inetud mälestused. Kunagi lapsepõlves sain kassihaiguse õuele hulkuma tulnud kassilt. Haigus levis kiirelt nahalt juustesse ja kuna õiget ravi ei saanud siis oleksin perearsti teadmatuse pärast peaaegu kiilaks jäänud. Õnneks sattusin vanaemaga Tallinnasse arsti juurde, kus vanaema sai koleda peapesu arstilt. Mind kirjutati lausa haiglasse sisse tol ajal ja ilusad pikad juuksed aeti maha. Nii pidingi pärast tükk aega ema heelegldatud kübarakesega käima.
Õige ravi puhul pidi see haigus kenasti ravile alluma. Siiski mitte ravimise korral võib asi inetuks kiskuda :wacko: .
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: tuhkrud ja kassihaigus.

PostitusPostitas väike kuradike » 29. oktoober 2011, 21:25

Misty, tuleb näed vahetevahel ette jah, et ma mingi teemaga kursis ei ole. Harva, aga vahetevahel juhtub :lol:

Muide, mul on endalgi kunagi vist see haigus olnud. Päris pikka aega leidsin oma kätelt neid ringikesi, ja ükski arst ei osanud öelda millest need on. Mingi hetk kadusid ära ja rohkem esinenud ei ole.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron