Tsintsude häälitsused

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

Kummaline häälitsus

PostitusPostitas Tuut Ursel (Teema autor) » 03. juuni 2004, 10:32

On selline imelik küsimus- olen tähele pannud ,et minu tsintsud teevad aeg -ajalt, mingit kummalist häält, mis kõlab kimeda ruigamise, kõõksumise, köhimise ja karjatuse moodi :o (segane kirjeldus küll, aga muudmoodi ei oska seda kirjeldada) ja kõlab üsna võikalt :(
Kas see on normaalne? Kas peaks äkki igaks juhuks tohtri juurde minema.
Tusja on seda häält aeg-ajalt teinud sellest saati, kui ma ta sain (no u. kord kuus ja korraks)
Kuid nüüd on seda häälistust kuulda tihedamalt ja eile avastasin, et Norbert istub voodi all ja teeb ka samasugust häält (u. 2x)
Samas on nad ikka samasugused rõõmsakesed ja lippavad ringi.
Kuid olen mures :(
Kas teil on samasugust kogemust olnud... või ongi see mingi meeleolu väljendus ja pabistan ilmaasjata.
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kummaline häälitsus

PostitusPostitas Kairi » 03. juuni 2004, 14:26

Ära pabista midagi :D , nad teevadki selliseid häälitsusi. See täitsa normaalne. Meie omad teevad ka ja üsna tihti. :)
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Valukarjed?

PostitusPostitas tsuvi » 14. aprill 2005, 10:32

Suur mure!!! Eile hakkas mu tsintsu järsku mingit imelikku häält tegema, kui toas ringi jooksis. Ta puges kuidagi diivani taha (see vahe on väga kitsas) ja hakkas seal järsku kisendama nagu oleks tal väga valus olnud. Hääl oli umbes selline nagu haned teevad, natuke nagu trompeti hääl, aga veidi ragisevam ja hästi vali. Ma kohe ei uskunud, et nii väike loom võib nii võigast häält teha. Võtsime ta diivani tagant ära ja seejärel ronis ta telekalaua alla peitu ja häälitses edasi. See häälitsemine kestis korraga võibolla 10-20 sekundit ja nii tegi ta poole tunni jooksul kolm korda. Ja kole araks muutus ka. Enam ei jooksnud, kartis iga krõbinat ja kutsumise ja meelitamise peale ei tulnud. Lõpuks sain ta teleka alt kätte ja tõstsin puuri. Kartsin, et äkki on kuskilt midagi katki, aga kompasin tal kõik kohad läbi ja ta kordagi ei võpatanud ega üritanud minema joosta. Sõi ka, ainult joomisega oli probleeme. Läks joogipudeli tila juurde ja tahtis nagu vett võtta, aga siis mõtles ikkagi ümber. Tahtsin temaga kohe arsti juurde põrutada, aga kell 10 õhtul pole nagu kuhugi minna. Hommikul ei tundunud tal enam midagi viga olevat. Kogu oma söögi oli ära söönud ja ise magas oma pesas.
Kas keegi oskab seletada, millest sellised häälitsused? Kas valust? Äkki kellegi teise tsintsu on ka midagi sellist teinud? Ja kas ma peaks temaga arsti juurde siiski minema?? :(
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 » 14. aprill 2005, 13:23

Minu emane tsintsu(Trikky) teeb selliseid häälitsusi, kui talle igav on.
Mina algul ka ehmusin, aga pärast hüppas Trikky mulle sülle ning rahunes kohe maha ning puges tekki alla.See toimus kaa nii, et ta puges riiuli alla ning hakkas karjuma.
Võib olla ma saan sellest häälitsusest valesti aru, aga ikkagi ma mõtlen, et se on igavusest.
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Valukarjed????

PostitusPostitas tsuvi » 14. aprill 2005, 13:36

See oleks küll suur kergendus. Kahjuks ma ise esimeseid karjeid ei kuulnud, kuna olin trennis ja mu elukaaslane oli Nupsuga üksi kodus. Me ise ka korra arvasime, et äkki tahtis tähelepanu, kuna elukaaslane ei istunud eile koos temaga põrandal ja ei mänginud (nagu mina ja ka tema alati teeme). Aga samas ei tulnud ta siis ka välja, kui ma teda meelitasin ja mängima kutsusin. Kas võib olla võimalik, et selline väikseke oli lihtsalt hinge põhjani solvunud??? :eek:
Igastahes täna jätan trenni ära ja istun kogu õhtu temaga põrandal :)
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Valukarjed????

PostitusPostitas morfiid » 14. aprill 2005, 14:20

:lol: hhiihiii..Ära muretse! See on nende puhul täiesti normaalne. Pätsu ja Berta on seda häält mitu korda teinud. Ja kui Pätsu seda esimesel ööl tegema hakkas, siis ma ehmatasin täiesti ära! Ma mõtlesin et tal on valus või midagi. Aga ei. Ta lihtsalt jonnis. :wink:

Tsintsude häälitsusi saab kuulata siin:
http://www.chinchilla-sounds.de/
Ja täpsemalt on see häälitsus siin:
http://www.chinchilla-sounds.de/warn.htm
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tsintsude häälitsused

PostitusPostitas Merlel » 09. juuli 2005, 09:56

Kas keegi teab miks minu tsintsu klähvib :?:
Ma tean et klähvimine on loomulik aga minu tsintsu klähvib tihti. :?:
Merlel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: minu tsintsu probleemid

PostitusPostitas supersass » 09. juuli 2005, 10:01

kuidasmoodi ta klähvib nagu koer või :?: kui tihti ta klähvib?
supersass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu klähvib

PostitusPostitas morfiid » 09. juuli 2005, 15:27

Tsintsu klähvib tavaliset siis, kui talle midagi ei meeldi. Ma kutsuks seda rohkem turtsumiseks. Teine võimalus on see, et tal on lihtsalt igav või kurb olla (see häälitsus on veidike teistsugune). Sa võiksid ka selgitada, kuna ja mis olukordades ta häälitseb.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. juuli 2005, 09:53

Minu oma klähvib ka vahel,tavaliselt siis kui keegi teine teda sülle tahab võtta.Mõnikord teeb eriti kummalisi hääli nt hiukab nagu öökull :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 25. august 2005, 08:16

Minu tegelane häälitses täna öösel...esimest korda kuulsin tema häälitsemist. Tegi sellist: eeek- eeek -eeek laulu. Tundus, et tal oli igav. Käisin teda korra vaatamas, rääkisin temaga pisut... Ronisin voodisse tagasi, tegelane veel häälitses mõned korrad u 5 min kestel ja jäi siis kuss.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu klähvib

PostitusPostitas Jupi » 25. august 2005, 09:40

Minu chill turtsub ka, siis kui üritan teda toas kätte saada, et puuri tagasi panna. Ta saab väga hästi aru, kuna tahetakse niisama sülle võtta või kui tahetakse teda puuri panna. Hommikuti ootab mind juba puuriukse juures, siis me suhtleme ja ta ujub liivas, seejärel saab ta rahus magama minna. Täna hommikul turtsus kuna tema ponnistused puurist välja ronida ei õnestunud. Väike pätike üritas mööda minu kätt puurist välja ronida, ise nii sõbramehe näoga :lol:
Jupi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 25. august 2005, 14:27

Minu omad turtsuvad vahes öösiti, siis kui neil igav on või siis kui nad und näevad. Ja kui emane mitte üldse ei taha puuri minna, siis turtsub ta ka tagaajamisel:p
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 25. august 2005, 14:36

See, mida minu loom tegi, polnud turtsumine, selle turtsumishäälega olen juba kokku puutunud. Pigem ikka selline inisev "eek-eek". Äkki igatseb oma vanemaid taga?
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu klähvib

PostitusPostitas morfiid » 25. august 2005, 15:08

See kui ta teeb: eek-eek-eek võib tõesti n'idata, et ta on kurb ja igatseb oma vanemaid taga. Minuomad tegid seda esimestel öödel. Nüüd kuulen väga harva.
Ja see klävimine on hoopis teistugune häälitsus. Selline vihane ja tsavaliselt tsinnu siis võpatab vihast vms.
Siin saab kuulata tsinnude häälitsusi:
http://www.cheekychinchillas.com/chinsounds.html 8)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu klähvib

PostitusPostitas engela » 29. august 2005, 07:50

To morfiid: see link tsintsude häälitsustest oli küll lahe :D .
Aga jh, ma arvan, et kui ta seda häält palju teeb, siis tal ilmselt igav või miskit teda häirib. Nt. kui mu 8.kuune poeg üritab end tema puuri abil püsti ajada hommikuti, siis ta karjub kuti peale nats, mis muidugi meie kutile hirmsasti nalja teeb :D . Aga ega Kiku ei pahanda tegelt. Ta vist pigem hoiatab mu poega, et sa võid küll mu puuri kasutada püsti ajamiseks, aga ära sa mind tüütama tule.
Katsu talle puuri panna mingeid igavust peletavid asju (puud ronimiseks nt).
engela
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 31. august 2005, 14:19

Mina läksin täna kodust ära ja hakkasin ust lukku keerama ja kumbki tibudest tegi puuris häält ja siis meenus mulle, et söögi unustasin panna.
Ise mõtlesin, et arvatavasti oli see juhuslik, aga tundus täpselt nagu märguanna, et OOT kuhu sa lähed, aga meie söök:D
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu klähvib

PostitusPostitas morfiid » 01. september 2005, 19:34

See ei ole klähvimine tanel, see on üks teine kurvakõlaline häälitsus (umbes nagu: eek-eek-eek). :wink: .
Pane oma tsintsule puuri mänguasju, et tal igav ja õnnetu olla ei oleks. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. oktoober 2005, 15:18

aga missugune peaks olema tema mänguasi?
Meie Pipi haugub siis kui me teda radika tagant kätte püüame saada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 02. oktoober 2005, 15:22

No riputa nt. mõni heinapall, kust ta saaks heina välja kiskuda, pane mõni toru jooksma vms.
Mõtle, tegelton palju asju :) Ehita talle kiik sisse nt. :)
Mina ehitasin, neile väga meeldib :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu klähvib

PostitusPostitas pirtsak » 02. oktoober 2005, 16:14

eek-eek-eek on tõesti hirmu või koduigatsuse häälitsus. Meil on näiteks nii, et kui suvel läheme maale ja võtame tsintsud kaasa ( nende endi puuriga ), siis õhtul kui tule kustutad ja kavatsed magama jääda tuleb neil hirm ( pole ju oma kodu lõhn ja eks hääled ka võõrad ). Mina olen selle siis lahendanud nii, et tõmban puuri nagu lapsehälli oma voodi kõrvale, panen käe puuri peale ja siis on tsintsudel kohe rahulikum-oma " ema" :lol: lõhn ju tunda ja kuulda veel hingamist ka! No mida muud ikka vaja, et kindlustunne oleks!? :wink:
pirtsak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude häälitsused

PostitusPostitas valge » 06. aprill 2009, 21:52

Kasutaks teemat ja uuriks sellist asja, et viimasel ajal on mul üks karvapallidest hambaid hakkanud ragistama.
Vanasti tegi sama,aga nüüd kuidagi suht tihedalt teeb seda.
Ega ei oska keegi öelda millest see võib tingitud olla või milles probleem oleks?
Olud muutunud ei ole vahepeal.
valge
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tsintsude häälitsused

PostitusPostitas Imbeeh » 07. aprill 2009, 18:14

Ma küll esimese hooga ei oska välja pakkuda, et miks su loomakene hambaid krigistab :huh: . Mis tingimustel oled sa täheldanud, et ta hambaid krigitab, et kas miski segab teda, kas päeva või öösel? Sööb ta sul ikka korralikult ja närib ilusti puuoksi? Kuna ma järeldan, et sul loomi rohkem kui üks ega see pole mingi hoiatus teisele loomale? Või konutab ta puuri nurgas ja lihtsalt ragistab? Küsimusi küll mitu aga äkki aitab see kuidagi olukorda lahendada.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude häälitsused

PostitusPostitas valge » 07. aprill 2009, 19:52

Sööb kõik on tip-top. Just õhtul kui kulleb niisama, siis teeb(ise nagu pool uinudes). Loomi on kaks aga nad ei ole kunagi tülitsenud. Söövad rahulikult koos. Iga päev seda ka ei juhtu.
valge
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tsintsude häälitsused

PostitusPostitas tsitsu » 25. juuli 2009, 08:15

Kuulasin seda tsintsilja häält.See oli täpselt sama hääl mida ta tegi meil paar ööd tagasi.Aga kuna ta vaatas koeraga läbi puuri tõtt siis arvasin et see oli häda kisa või siis hirmust. Ise muidugi kartsin ,et äkki miskit juhtus temaga.
Kasutaja avatar
tsitsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: jõgeva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude häälitsused

PostitusPostitas Totu99 » 14. jaanuar 2011, 22:45

hehe ... selle p2rast pole vaja arsti juurde minna ...
nad lihtsalt nagu ... eem ... yritavad t2helepanu saada ja jonnivad ..
mul on ka see mitu korda olnud
mul teeb ta seda siis kui ma p2evas ei j6ua teda tuppa jooksma lasta.
Totu99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude häälitsused

PostitusPostitas Merru96 » 21. juuni 2011, 22:47

Siit saab ka kuulata tsintsude häälitsusi:
http://www.chinchilla-sounds.de/index_en.htm
Milly
Kasutaja avatar
Merru96
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 449
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Uus tsintsu turtsub lakkamatult...

PostitusPostitas Kaili » 07. jaanuar 2013, 21:14

Loodan et leian oma küsimusele mõne vastuse... Otsustasime täna oma hiljuti üksi jäänud Karl- Kristjanile uue sõbra tuua, seltsis ju ikkagi segasem. Uus (veel nimetu :P) tsintsu hakkas juba koju jõudmisest peale klähvima, turtsuma, või kuidas seda häälitsemist kutsudagi. Tundus ikkagi teisega hästi läbi saavat. Kuid mõne aja pärast, kui tsintsud olid üksteist veidi nuuskinud (jälgisin loomakesi kogu aja ja haiget nad üksteisele küll ei teinud) istus uus tsintsu puuri nurka, läks pesakasti taha peitu ja hakkas lakkamatult turtsuma. Ta on häälitsenud juba umbes tund aega järjest ja tundub et Karl kardab puuri tagasi minna. Uus tsintsu mind oma ligidale ta ei lase ja ma lasen tal veel veidike olla, ei taha asja hullemaks teha...
Kas see on normaalne et ta nii aina turtsub ja klähvib ja ei lõpeta? Igasugune abi on teretulnud.
Väikesed terminaatorid Miki&Krissu, Kiku&Kaku
Kasutaja avatar
Kaili
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tsintsude häälitsused

PostitusPostitas Imbeeh » 27. jaanuar 2013, 22:47

Kuidas uus villak koduga kohanenud on ka, et kas ikka turtsub ja klähvib või oli see ühel õhtul iseloomu näitamine?
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist