Vöödik jube arg

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Vöödik jube arg

PostitusPostitas kadi (Teema autor) » 20. märts 2011, 07:32

Ostsin paar päeva tagasi vöödiku,mitte poest vaid inimese käest(1.aastane).Ta on nii arg et ei julge puuris üldse liikuda,koguaeg ühe ja sama koha peal.Kas siis pistab pea saepuru sisse või lihtsalt on liikumatult kuskil.Üldse ei liigu.Eelmine vöödik oli mul jube energiline ja koguaeg rampsis puuris ringi.Kas ta tõesti kardab ja tahab veel kohaneda või võib ta haige olla.Nad on ju jube energilised....Kas kohaneb veel kaua,kellel kogemusi....Ma pole teda söömaski näinud,joomisest rääkimata.Ja kui ma ta ostsin siis oli ta alles ärganud talveunest(nädalake tagasi),kas ta veel unine...Kes teab aidata?
kadi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik jube arg

PostitusPostitas HamsterX » 20. märts 2011, 09:12

Arvan küll, et võib talveunine olla. Kuid see et ta ennast peidab inimese eest, näitab ilmselt, et inimene on talle haiget teinud või muidu hirmutanud. Kui lihtsalt unine, siis sellest tuleb kindlasti välja. Pane talle jooginõu võimalikult lähedale pesale, soovitan pähkleid, seemneid või oravatoitu lausa pessa panna, las krõbistab seal. Kui tahad teda julgemaks muuta, siis üks nipp on, et annad oraval maasikajogurtit oma näpu otsast limpsida. Isegi kui alguses ei taha, siis kui nina tal jogurtiseks saab, siis ikka limpsib :D

Huvi pärast, et kui palju küsiti vöötorava eest ja mis soost ta on. Muide ta ei pruugi olla aastane, vaid võib vanem olla. Loodetavasti tal halli karva ei paista veel. Imelik küll, miks keegi täiskasvanud looma müüb.
HamsterX
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 3
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Vöödik jube arg

PostitusPostitas kadi (Teema autor) » 20. märts 2011, 10:16

Ma ei saa seda halli karva kuidagi näha ka,kuna ta on koguaeg peidus,pole teda õieti näinudki.Eelmine omanik ytles kyll,et lapsed tal kakkusid sabast teda ja hoiatas et ma ei laseks oma lastel haiget teha.Ju talle on haiget tehtud ning selle ta ka müüs....ma arvan nii vähemalt!Tal pidi veel deegud olema ja deegudel pojad ka ja maal loomad et see oli ka müügi põhjus...Maksin 60 euri koos puuri ja sisustusega.Muidu nyyd on ta natukene liikunud küll aga nii kui keegi ringi kõnnib,läheb peitu.Ei julge minna torkima ka veel,teatavasti puuri lahti tegemine teeb suurt kolitat,kardan teda veelgi enam ära ehmatada...No loodan igaljuhul parimat,et hakkab julgemaks muutuma ja sõbruneb peagi.Proovin kindlasti neid nippe ka,aga mitte veel....Lasen tal veel kohaneda,alles ta ju tuli meile.
kadi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik jube arg

PostitusPostitas v66dik » 20. märts 2011, 16:57

Kui mina vöödikud sain, siis istus isane kõigepealt 2 päeva puuri põhjas saepuru sees peidus. Alles siis läks öösel salaja pessa ning ka söömas ja joomas käis ainult öösiti. Päeval oli ainult siis väljas, kui tuba vaikne oli. Nii kui keegi kuskil krõbistas, oli ta pesas tagasi. See kestis umbes 4 kuud. Nüüd on ta meil olnud juba varsti 2 aastat ja kartlikus on ammu kadunud. Ainult, mis olen tähele pannud, et kui külalised tulevad, siis muutuvad mõlemad vöödikud närviliseks.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik jube arg

PostitusPostitas HamsterX » 20. märts 2011, 17:40

muidugi suht soodsalt said vöötorava koos puuriga. aga kardan, et see puur võib olla liiga väike vöötorava jaoks. ideaalne oleks kõrgus üle meetri. aga alla 50cm küll ei tohiks olla.

sabast ei tohi oravat mingil juhul võtta. orav ise pelgab seda ja vöötorava saba võib kergelt murduda.

on ta sul poiss või tüdruk. vahel on emased sellised aremad.

loodan, et ta sul kohaneb ära lõpuks. aga jah orava sisse ei näe, ei tea ju, millega teda toideti jms.
seda ka, et ära teda puurist välja lase. aremat tüüpi vöötorav poeb mingisse kohta peitu ja võib seal mitu tundi suht liikumatult olla, näiteks kapi alla. nii et leida teda on pärast keeruline. kogemus juba olemas :) julgem orav võib meil küll juba toas ringi liikuda, sest läheb ise oma puuri tagasi.
HamsterX
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 3
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Vöödik jube arg

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 20. märts 2011, 18:49

Arg võib ta olla sellepärast, et sa alles tõid ta ju koju. Ta pole veel sinuga jõudnud harjuda ja kuna ta juba päris vana ka, siis ilmselt igatseb ta vana omanikku.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik jube arg

PostitusPostitas HamsterX » 21. märts 2011, 07:36

vöötoravad ei igatse vana omanikku nagu koerad. lihtsalt keskkonnamuutus võib häirida. aga tal on isegi oma vana puur ja pesa. pesa on jah soovitav vana panna. aga kui on linnupesakast, siis on soovitav sisu kontrollida. mul ühes kastis oli niiskus sees ja hakkas hallitama. ja seda kuu ajaga juba. siis ostsin uue kasti. praegu lasen neil pesakasti sisu vooderdada hoopis tavalise majapidamispaberiga. enne oli sammal ja ise tassisid nad sinna viljateri ja igasugu toitu.
HamsterX
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 3
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Vöödik jube arg

PostitusPostitas nuff » 21. märts 2011, 19:58

Uued lõhnad, helid jmt teevad teda ettevaatlikuks. Ta ei tea nende "elukate" (inimeste) kavatsusi, kelle seltskonda ta sattunud on. Ikka kardetakse, et mine tea, võibolla süüakse ära. Lisaks on kõik vöödikud erineva iseloomuga (nagu kõik elusolendid), kes julgem, kes väga arg. Anna talle rahulikult aega kohaneda. Jooginõu pane madalale. Hiljem olgu kus tahes. Algul võiks olla kõik anumad põhjale lähemal. Küll ta rahuneb ja muutub julgemaks.

PS. Kui mina Nixu tõin (sain teisest perest), siis see ei kartnud isegi koera. Koer nuhkis puuri ja Nixu nuuskis vastu, mitte ühtegi pelguse märki. Väga uudishimulik ja julge oli.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik jube arg

PostitusPostitas Annu62338 » 08. aprill 2013, 16:45

Tervitus kõikidele!!
Ma mõtlesin,et võtan endale vöödiku.Aga kas võtta pigem arg ja laisk või julge ja aktiivne????? :dunno:
Kas keegi saaks mind aidata?Oleksin kiire vastuse eest väga tänulik! :rofl:
Annu62338
Smailimaniakk
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöödik jube arg

PostitusPostitas v66dik » 08. aprill 2013, 17:48

Julge ja aktiivne on igal juhul parem :) Laisast vöödikust pole ma kuulnudki, aga arad on nad alguses enamvähem kõik, sest uus keskkond teeb nad juba araks ning ettevaatlikuks.
Tavaliselt poest ostetud vöödikud on arad ning neid tuleb ise pikkamööda julgeks harjutada - tuleb võita nende usaldus! Aega võib see võtta mitu head kuud. Kohalikelt vöödikupidajatelt ostes on suurem lootus saada kohe julge ning aktiivne poeg, sest tavaliselt hakkavad omanikud ise juba varakult poegi õpetama, nt. söödavad käest, paitavad, võtavad kätte, jne.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik jube arg

PostitusPostitas Annu62338 » 09. aprill 2013, 19:25

:lol: :lol: Aitäh vastue eest!!
Annu62338
Smailimaniakk
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist