Kas deegu annab end pärast jooksmist kätte?

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Kas deegu annab end pärast jooksmist kätte?

PostitusPostitas kellyrott (Teema autor) » 13. mai 2010, 20:20

siis ma ikkagi seda palli ei osta,aga kui deegud näiteks toas kuhugi ära kaovad,kas nad tulevad tagasi?
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas maleva » 13. mai 2010, 20:24

Kui sa neid jälgid siis pole probleemi. Minu omad pole kordagi veel kaduma läinud, toidupaki peale tulevad ikka välja :).
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas Pinto » 13. mai 2010, 20:27

Oleneb sellest ka, kas sul on toas auke, kuhu pugeda.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas kellyrott (Teema autor) » 15. mai 2010, 08:28

ma ise pole küll näinud aga mul selline suur maja,et kuskil muidugi võib mingi pisike auk olla
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas postituvi » 15. mai 2010, 12:10

Samas võid sa ju teda lahti lasta ilma pallita nii, et deegu on aint 1 toas, kõik uksed suletuna. Ja kui eelnevalt oled üle vaadanud, et auke pole, siis peaks ju ok olema. Deegud ei ole üldjuhul sellised loomad kes kuhugi auku peitu poevad ja päevadeks sinna jäävad. Ise asi on pärast ta kinni püüdmine, kui ta ei taha tagasi puuri minna või pelgab sind.
Mina oma Tiigu saan vabalt kätte- tuleb ise sülle, kuid Taagu- kuhugi peitu passima ei poe küll, aga kätte ka ennast püüda ei lase...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas kellyrott (Teema autor) » 15. mai 2010, 12:42

aga kui ta nt. kapi taha peitu poeb,kas ta tuleb sealt ikka välja?
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas postituvi » 15. mai 2010, 15:16

Eks see oleneb su deegu enda käitumisest... kui ta puuris on ja sa ta välja võtta tahad, kas tuleb ise käele või pead teda minuti enne mööda puuri taga ajama? Minu Taagu tuleb küll nii voodi alt kui kapi ja kummuti tagant välja... deegud ju nii uudishimulikud ja energilised loomad, niisama kapi taga kükitamine neile pinget ei paku... kui seal just midagi närida ei ole.
Minu Taagu isegi kui on mingi aja peidus.... siis kui teda taga ajan, et puuri pista... kuid millalgi tuleb jälle välja, et ringi konnata... ja siis tuleb endal kärmelt tegutseda, et põgenik kinni püüda ;)
Mõnda deegut annab võibolla ka toidukoti krõbinaga enda juurde meelitada. Tiigu saan ma kätte niisamagi, kuid Taagut toiduga ei meelita... lihtsalt 15min. tagaajamist ;)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas kellyrott (Teema autor) » 15. mai 2010, 20:55

ok,aga kui ta kuskilt august välja poeb siis kas ta oskab tagasi tulla?või jääbki nt põranda laudade alla?
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksupall

PostitusPostitas postituvi » 15. mai 2010, 22:19

Vot see on hea küsimus... mina ise arvan, et lihtsam/kindlam on 1 tuba niiöelda "deegukindlustada"-st kontrollida aukude jms olemasolu, ja ta lasta lahti aint sinna, kui pärast muretseda, et kas kadunud loomake ka tagasi tulla oskab. Eks see tagasi tulemine oleneb ju ka sellest kui suur ruumala seal "augus" on. Võib ju olla, et ühest toa august läheb sisse aga välja jõuab mõnda teise ruumi... juhul kui seal on üldse auku kust väljuda... :umm: Nii, et parem kontrolli tuba üle- see pole ju nii raske...(et ei peaks hiljem kahetsema! )
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kas deegu annab end pärast jooksmist kätte?

PostitusPostitas Pinto » 16. mai 2010, 11:42

Näide sellest, et isegi sõbralikud deegud ei pruugi alati tagasi tulla, kui ruum pole deegukindel ja sa neid ei jälgi:
Degus kirjutas:Eilsest siis tõenäoliselt olen jälle jäänud ühedeeguliseks. Dessu jooksis toast välja ja ilmselt, kuna täna olid meil kaks külalist külas, siis ka jooksis nendega alla korrusele ja eksis ära. Või siiani tuulab majas ringi, aga tubades teda enam ei leidu. Devvu panime Dessut otsima, ei leidnud, panin ta puuri, hakkas kudrutama, lasin poisi lahti ja poiss jooksis läbi täpselt sama raja mis Dessu alguses puurist välja lastes. Edasi asus ta põrandalt otsima ja otsib praegugi kuid endiselt pole tulemusi. Lasen tal nüüd rohkem lahti olla, ehk läheb õnneks kuid siiani pole ta teda leidnud. Kui tavaliselt on Dessust lahtiselt hääli kuulda siis praegu pole. Ja Devvu kudrutab ja jookseb mööda tuba ringi. Tuulab voodikastides, kapialustes. Kurb et seekord nii läks. Kuna eile ei andnud mingeid tulemusi otsingud siis praegu on sama lugu. Tavaliselt kui ta toast välja jookseb tuleb ta tagasi kiiresti ja tal pole kuhugile teisel korrusel joostagi, meil pole ühtegi auku. Aga nüüd haihtus. Kardan et läks mõnega kaasa, kui keegi ukse lahti tegi ja esimesele korrusele kõndis. Sellise käiguga võib Dess isegi välja jõudnud olla, sest esimesel korrusel on meil esiuks alati lahti. Otsime veel natukene, ehk paar päeva ja kui ikka veel ei leia siis on kõik läbi. :sad:
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas deegu annab end pärast jooksmist kätte?

PostitusPostitas maleva » 16. mai 2010, 13:55

Maja peale kindlasti ära lase, ikka ühes kindlas toas lased neid välja. Käid uurid toa läbi, vaatad, et juhtmeid ei oleks ega auke kuskil.
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kas deegu annab end pärast jooksmist kätte?

PostitusPostitas Degus » 16. mai 2010, 15:03

Nii, põgenik saabus öösel õigesse tuppa tagasi, pisike magas hommikul mul kõhu peal ja teine nägi nii armas välja, ilmselt eksis lihtsalt ära. Igatahes võtsin ta sülle ja rahustasin teda. Pisike haises natukene aga polnud hullu. Panin ta puuri ja lõunapaiku nüüd käisime õues rihmadega ja lasin ta lahti, õues ta pole kunagi jooksmiskatseid teinud, kuna talle ei paku miski huvi (väljaarvatud võilillelehed ja puuoksad muidugi :D). Siis tulime tuppa ja läksin suurde elutuppa, sulgesin ukse lasin mõlemad lahti ja hakkasin telekat vaatama. Õnneks meil pole kättesaamisega probleeme, seega kui film oli lõppenud võtsin patsaanid kätte ja panin puuri. Ma ei tahaks nüüd põgenejale muljet jätta, et nüüd ta enam välja ei saagi. Selliseid asju ikka juhtub, ka parimates peredes. :)
Kuid ega ei laskundki maja peale, uks jäi natukene lahti ja deegu jalutas ise välja. Juhtmete pärast ma muretsema ei pea, neid nad pole puutunud ja kindlasti ei puutu ka.
Olen kindel, et tüdruk leidis tee tagasi öösel, kui ta ilmselt kuskil magada tahtis, aga ta pole harjunud üksinda magama. Toauks oli lahti, ilmselt ta siis tuli sisse ja kui avastas et puuriuks on kinni, ronis minu voodisse. Hommikul oli plika väga käsitletav, ehk tundis süüd. Ei tea, aga järgmine kord panen igaksjuhuks uksed kinni kui ise nendega maja peal ringi joosta ei saa ja seda soovitan ka teistele. ;)
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas deegu annab end pärast jooksmist kätte?

PostitusPostitas Kessu » 21. mai 2010, 09:00

Meie deegud annavd ennest peale jooksmist üsna ilusati kätte. Kui puur põrandal pole vaja neid kinnigi püüda kuna lähevad ise siinna mingi aja möödudes. Kuid vahel kui deegud liiga kauks välja jäävad on nad diivani alla ennas sättinud magama siis pole see lihtne. Aga maiuse peale tulevad alati käe peale. Mul jooksevad nad ainult minu toas.
Deegud Birgit ja Kessu
Kasutaja avatar
Kessu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 875
Teemad: 5
Pildid: 17
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas deegu annab end pärast jooksmist kätte?

PostitusPostitas tsikira » 25. veebruar 2011, 21:32

Mu deegu jookseb terves korteris vabalt ringi. Siiani pole midagi hullu teinud. Talveperioodil on nati jahe tal puuris, siis tuleb minu tuppa. Ja magab minu kaisus, tekikoti sees. Nagu Degus ütles, ei ole ka minu poisu ühtegi juhet puutunud, ja arvatavasti ei hakka ka. Isegi, kui papagoid toas lendavad, ei tee ta sellestvälja. Kui papagoide puuri maha panen, siis tuleb küll uurima,et kelle ma nüüd olen muretsenud. Muidu on mu Vöödu väga rahulik ja tagasihoidlik :)
Ma igatsen sind, Taffi :'( :'(
Tiffi ja Vöödu ♥
Kasutaja avatar
tsikira
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 15
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas deegu annab end pärast jooksmist kätte?

PostitusPostitas kellyrott (Teema autor) » 25. aprill 2011, 20:23

Aga kui ma nad õue vabalt lahti lasen,kas nad tõesti ei püüa ära joosta?kellel on kogemusi?
Ja mul on aias sellised mügri või kellegi sellise augud ka (ei tea täpselt kui palju neid on)
Ja kuidas ma nad siis pärast kätte saaks?
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas deegu annab end pärast jooksmist kätte?

PostitusPostitas Degus » 26. aprill 2011, 16:23

Õues minu omad pole kordagi jooksu pannud, lasen neil ikka hoovis vabalt tuuseldada kus tahavad. Aga ma minu deegud on sellega harjunud ka. Kujutan ette, et muidu deegu ehmub ära õues.
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas deegu annab end pärast jooksmist kätte?

PostitusPostitas kellyrott (Teema autor) » 26. aprill 2011, 18:28

Aga kuidas Sinu deegud esimesel korral käitusid? (ma tean et ma küsin liiga palju...) :ups:
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas deegu annab end pärast jooksmist kätte?

PostitusPostitas Degus » 02. mai 2011, 10:15

Esimesel korral.. Tead ma ei mäletagi täpselt öelda. Nad olid kindlasti rihmas ja pisut ehmunud küll. Aga nad kohanesid kiiresti ära ja nüüd neile tõesti õues väga meeldib. Aga see oleneb jällegi deegudest endast.
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist