Liivahiired ja torud

Puurid, sisustus, mänguasjad jne.

Moderaator: triini22

Liivahiired ja torud

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 12. september 2005, 17:21

Kas liivahiired liiguvad ka torudest nagu hamstrid, või on neil vaja redeleid?
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto » 12. september 2005, 17:28

Liiguvad torudes ja ronivad redelist, kuid kui hammas peale hakkab hävitatakse mõlemad :)
Minu hiired igatahes hävitasid oma toru (üsna paks plastik) ja ka puidust redeli ja nüüd hüppavad teisele korrusele. Nii et tegelikult pole neile kumbagi vaja. Hüppamise õpivad üsna kiiresti ära ja hüppamine teeb nad osavamaks kui redelist kõndimine.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired ja torud

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. oktoober 2005, 16:34

minu liivakatele meeldivad küll torud (paksust papist) kuid nendele teevad nad ruttu otsa peale redeleid mul ei ole :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Torud

PostitusPostitas oliver989 » 23. jaanuar 2011, 13:11

Siuke küsimus ka, et kus loomapoes neid tunneleid/torusid müüakse? Paljudes ei ole ja seal kus näinud olen, on väga väike valik.
oliver989
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired ja torud

PostitusPostitas Pinto » 23. jaanuar 2011, 13:18

Bossedes olen mina neid värvilisest plastikust torusi vist kõige sagedamini näinud. Neid saab võrepuuride külge kinnitada, aga liivahiirtele nagunii terraarium kõige parem elukoht.

Ehituspoodide plastikust torud on tugevamast plastikust (peavad kauem vastu) ja ka odavamad. Peab vaid korralikult ära pesema ja otstest kummitihendid välja võtma. Neid saab ka üksteise külge ühendada ja tunnelisüsteemi teha. Plastikust torude närimine ei ole aga hiirtele kasulik (see käib ka loomapoest ostetud plastikust asjade kohta).

Kõige paremad hiirtele on aga kõvast papist torud ja neid saab kangakauplustest, kui ilusti küsida :) Peab vaid vaatama, et toru sisse kilet ei oleks pandud.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired ja torud

PostitusPostitas natuke » 13. august 2011, 16:22

kas liivahiirtele meeldib ronida :dunno:
natuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired ja torud

PostitusPostitas Lancelot » 17. september 2011, 00:54

Meie liivahiired kasutavad Bosse'st ostetud plastiktorusid heameelega. Keerdus plastiktoru lebab aluspanul.
Liivakad pidevalt siblivad seal sees, tassivad sinna aluspanu ja toitu. Vahest nägelevad torus, sest soovivad seal hulgi istuda.

Olen seda isegi märganud et liivakad on oma hambaid teritanud plastiktoru otstes. Ehk see tegu pole nende tervisele halvasti mõjunud. Loodan ka seda et lemmikloomapoest ostetud plastiktoru puhul on tootjapoolselt arvestatud variandiga et närilised võivad seda toru närida.

Vahest on loomapoest ostetud plastiktoru eelis see et plastiktoru on läbipaistev ja õhuaukudega. Näha on liivaka tegevust ja liivakas ise saab sebida parema ventilatsiooniga torus.

Tühjad wc-paberi rullid lähevad liivakate puhul ka igati loosi. Rullid näritakse lihtsalt ribadeks.
Kasutaja avatar
Lancelot
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 8
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist