Angoora tuhkur

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Angoora tuhkur

PostitusPostitas Sipsuka (Teema autor) » 27. november 2010, 20:50

Kuna tuhkru soov on juba kaua olnud ja jääb ka, siis mingi aeg internetis kolades sattusin Kanada angoora tuhkru kasvataja kodulehele. Sealt tekkis ka huvi selle looma vastu, kuid pole just väga kindel, kui levinud see on meie lähedal maades on. Seoses sellega tekkis ka üks küsimus:
Kui sagedane loom on ta üldse näiteks Soomes, Rootsis, Venemaal, Lätis?
Tundus huvitav loom ning väga huvitava välimusega tekkis paar küsimust. Osadele küsimustele sain juba inglise keelsetest foorumitest vastused, kuid kuna seal anti ka igas kohas erinevat infot, mõtlen et ehk küsin siit, et järsku keegi oskab aidata.
Peamine erinevus, mis välja lugesin oli, et puhastel angooradel puudub aluskarv ja saba võib tänu sellele olla ka hõredam karvavahetuse ajal. Samuti ka ülespoole olev terav nina võrreldes tavaliste tuhkrutega. Samuti kiideti tema iseloomu taevani, et pidavat olema väga sõbralik ja ei hammusta üldse, kuigi kaldun arvama, et tuhkru hammustamine sõltub ikka omanikust ka.
Kuid kuidas on kasuka hooldusega? Karvad võivad vast päris kiiresti pusadesse minna ning kuna aluskarv pidi ka puuduma, siis võib vast kiiresti talvel külmetuda? Söömise kohta kirjutati vaid seda, et sama mis tavaliselt tuhkrul.
Kas kellegil foorumist on olnud kokkupuuteid angooradega ning mis võib olla erinev, kui kasvatada angoorat või tavalist?

Oleksin väga tänulik, kui keegi oskaks midagi vastata. :) Samas püüan ka ise internetist juurde otsida.
Ette tänades, Jane. :)
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas kuku22 » 27. november 2010, 21:34

11 detsember on Riias tuhkrute näitus, kus üheks kohtunikuks on Daniela Kelderman Hollandist. Tema aretab angoorasid (võibolla oled tema kohta lugenud http://www.angoraferretry.nl/English/index.htm on tema kodulehekülg). Ma vaatan ringi ehk on näitusel ka mõni angoora :happy:
Ma arvan, et Soomes võib angoorasid isegi leida. Äkki Heleri teab rohkem rääkida, ma olen aru saanud et ta suhtleb soomlastega päris tihedalt.
Üks on laisk ja teine on loll, aga mõlemad südames nii kinni!
Life is hard...and then you nap!
Kasutaja avatar
kuku22
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 577
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna lähedal
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas Kellykaazz » 27. november 2010, 21:39

viewtopic.php?f=149&t=10831&p=239083#p239083 siin oli just teemaks Läti kasvataja angoorad...
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas Sipsuka (Teema autor) » 27. november 2010, 21:51

Daniela Keldermani kodulehte uurisin paar päeva tagasi. Kuna osa infot on hollandi keeles ja tõlkijat ei leidnud, siis olin suhteliselt nördinud, et ei saanud kogu infot sealt lehelt kätte. Googlest otsides leidsin ainult ühe Rootsi kasvataja, Lätist ei leinud midagi. Samuti oli seal teemas juttu ainult Hollandi kasvatajast, kuid Hollandisse aga järgi minna oleks puhas ulme..
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas Sissu » 27. november 2010, 22:30

Aga miks ulme?
"On võimatu olla masenduses, kui sul on õhupall!" (Karupoeg Puhh).
Kasutaja avatar
Sissu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 503
Teemad: 3
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas Sipsuka (Teema autor) » 27. november 2010, 22:49

Sest et, kui peaksimegi minema Hollandi, siis ilmselt tuhkru jaoks raha ei jääkski. Kuigi iseenesest tahaks minna küll aga hetkel vaatab äkki leiab kusagilt lähemalt. :)
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas Sissu » 27. november 2010, 23:06

No Hollandisse saab vahel nii odavalt piletid, et näiteks kasvõi Rootsi reis võib isegi rohkem maksma minna. Ja kui ikka isu suur, siis saab alati raha korjama hakata. Minul on aastate pärast plaan tuua suure koera kõrvale väiksem. Tõug välja vaadatud ja kennel ka kuid kuna see läheb maksma ikka üle 1000 euri+ toomiskulud Austriast ja sellist raha korraga välja käia on väga raske, siis lihtsalt kogun.


hetkel pole ruumi ja aega ka teise koera jaoks, seda kergem muidugi koguda. Aga kui isegi oleks võimalus, siis ikka koguks, mis sest et saaks ka lähemalt. Mulle just konkreetselt meeldib selle Austria kasvataja koerad ja liinid ja aretuseesmärgid. Tunduks narr tuua koer lähedamalt ainult seepärast, et saab odavamalt :-)
"On võimatu olla masenduses, kui sul on õhupall!" (Karupoeg Puhh).
Kasutaja avatar
Sissu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 503
Teemad: 3
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas Sipsuka (Teema autor) » 27. november 2010, 23:40

Iseenesest tooks ma hea meelega Hollandist, kuna selle kasvataja angoorad nägid väga sümpaatsed välja. Uurin pigem sellepärast lähedamalt ka, et kui järsku on mõni kasvataja ja seal mõni kutsikas, mis võiks huvi pakkuda. Sellise tuustiku nimel võib vabalt kuskile mujale reisida.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas ferret111 » 05. jaanuar 2011, 21:38

Angoora tuhkrud tunduvad igati erilised.
Pärl,Yogurt,Sprite,Jaffa,Tsester,Mizzy ja Hipi ♥
They make me happy ...
Kasutaja avatar
ferret111
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 726
Teemad: 12
Pildid: 0
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas Sipsuka (Teema autor) » 05. jaanuar 2011, 21:47

Üldiselt on iga loom eriline. Angooral on lihtsalt pikem karv ja ta ei imeta oma poegi- piima ei tooda.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas triinabelle » 05. jaanuar 2011, 22:04

Ei imeta ja ei tooda piima??? :o :shock: :hmmh:
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas Sipsuka (Teema autor) » 05. jaanuar 2011, 22:40

Jah. Selle Hollandi kasvatajaga rääkisin, siis ta ütles, et kui Angoora tuhkur poegib peab olema kõrval poolangoora või tavline tuhkur, kellel oli valetiinus või enda pesakond, et oleks poegadele piima.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas Sissu » 06. jaanuar 2011, 00:50

Angoras are not bred by breeding an angora male to an angora female, but carriers of the gene, so production will be one or two to a litter carrying the gene. Angora females are excellent mothers, they just can't raise their young once they give birth. The female angoras are poorly endowed by nature to lactate sufficiently to nourish their young, so they must be carefully fostered to a normal coated ferret who has just given birth within an hour after the kits are born. Please note that no regular kits are ever destroyed at our farm when their mom becomes a foster mom. We plan when doing our breeding so as to have some excellent foster moms to have small litters. The temperament of the foster mom affects the temperament of the fostered kits, so we select the best female ferrets to be foster moms well in advance of the breeding cycle. The higher price reflects the scarecity of the angoras, the demand, and the higher production costs.


http://carolinaferrets.9f.com/About%20Angoras.html
"On võimatu olla masenduses, kui sul on õhupall!" (Karupoeg Puhh).
Kasutaja avatar
Sissu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 503
Teemad: 3
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas Heleri » 19. jaanuar 2011, 15:12

Seda piimatootmise juttu olen ma ka kuulnud, samas ma olen sellel teemal vestelnud mõne kasvatajaga ja nemad nimetavad seda müüdiks... Võta sa siis kinni mis see õigem on.
Enamasti jah tehakse angooradega segapaare ja angoorat ja angoorat väga tihti kokku ei panda.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas reimokiss » 19. jaanuar 2011, 19:17

reimokiss
Õigekiri longab
 
Postitused: 51
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas postituvi » 19. jaanuar 2011, 19:38

Mu meelest see küll angoora ei ole(?)- lihtsalt talvekasukaga -valgete sokkide ja pandamaskiga tuhkur.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas maris2 » 19. jaanuar 2011, 21:14

Kui sa veidi minu teemat loed ( Bullberg Armor ja Bullberg Bindusar) ja pilte vaatad siis Bindi peaks pool angoora olema. Suvel see eriti välja ei paista, kuid talvel on tal küll teistest pikem karv seljas. Võrdluseks on mul siis Bull ja vastasmaja Snups ja Pax.
Bindi ema on siin koos kirjeldusega http://bullberg.planet.ee/stella.htm ja isa http://bullberg.planet.ee/soora.htm
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas Heleri » 20. jaanuar 2011, 19:55

See okidoki oma ei ole angoora jah, mingi valemi järgi võib ta olla poolangoora, aga poolangoora ja väga hea talvekarvaga tuhkru vahel on ka suht õhukene piir nii et võta sa kinni.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Angoora tuhkur

PostitusPostitas FERRETEmma » 26. jaanuar 2018, 10:13

See küsimus esitati küll aastaid tagasi, aga nüüd ma oskan sellele vastata, sest mul on lisaks kahele tuhkrutüdrukule puhas angoora poiss.Inglismaa aretajal kus ta sündis on palju angoora tuhkruid ja need emased ikka imetavad ise oma poegi.Kuigi enamasti angoora isane paaritatakse pool angoora emasega ja pesakonnas sünnib alati ka mõni täisangoora kutsikas.Nüüd ongi mu plaan kolida koos tuhkrutega Eestisse. Mul pole plaanis hakata aretajaks, aga siiski mõne aasta pärast annaksin võimaluse oma tüdrukutele saada emaks.Emma on mul lühikese karvaga, aga Lily on pool angoora ja seega tuleksid kutsikad Emmal pool angoora ja LIlyl pool angoora ja angoora.Isane on väga esindusliku perekonna ajalooga ja väga väga karvane :-D
FERRETEmma
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Pildid: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist