Minu deegupere-Kratt, Suslik ja Äpu.

Millised tuttsabad meil kodus on

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Minu deegupere-Kratt, Suslik ja Äpu.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 05. oktoober 2010, 18:17

Mina siis olen Marge, ning kodus on 5-aastane isane kass Nupsu, ning ka lisaks tänasest 4 deegupoissi.
Üks on siis vana tegelane mul. Nimeks tal Punkt, jaanuaris saab siis juba 8aastaseks. Saime ta 2-aastaselt, kuna muidu oleksid pandud ta magama, kuna peres oli kolm emast deegut ja nad ei tahtnud poegasid. Aga ise olin pannud kuulutuse lehte, et otsin deegupoissi. Nii siis saabuski ta meie perre. On selline armas paksukene, rahulik, kuigi oma paarilise pani paika puuris. Isegi kassile tegi tuule alla. Jooksuratas on lemmik asi, seal ta ainult oleks ja magab ka. Armastab siis oma kuivtoitu ja heina, aga kõik mis värske selle ei meeldi, ainukene mida natikene sööb on lehtseller. Salvrätikud ja wc paberi sisud, nende nimel minnakse nii hoogu, et jube. Lisaks armastab vabalt joosta, päeval suurema osa ajast jookseb elutoas ringi, kuna seal pole kuskile pugeda nii. Jookseb puuri ja toa vahet. Tähelepanu saamiseks sikutab püksisäärest.
Enne oli kaks deegut mul, Täpp oleks saand nüüd novembris 7-aastaseks, aga kahjuks suri nädal tagasi. Vanadusse. Tema oli selline vaikne, rahulik, ei viitsind puurist väljas käia ega midagi. Armastas puuris kükitada. Saime poest aastasena.
Täna lisandus meile kolmikud. Homme saavad siis 3-kuuseks. Nimesid veel ei ole, mõtteid on, aga ei suuda otsustada. Sest ise ja kaks last pakume erinevaid nimesid, ning kokkuleppele raske jõuda. Aga eks see selgub varsti. Hetkel on nad siis eraldi Punktist, et harjuksid. Kõrvuti puurides. Täna lasen nii harjuda, käivad ja nuustutavad läbi puuri. Kass käib ka ja uurib. Homme lasen vaikselt kokku nad, eks näha kuidas lepivad. Ning eks paistab kui kiiresti nad sõpradeks saavad. Aga juba käib puuride vahel jutustamine. Ning Punkt ka kohe palju energilisem.
Panen siis pildid nii, kuna ei õnnestu nii panna, et kohe näha. Ei teagi, mis valesti teen. Äkki keegi oskab öelda, kuidas saab nii.
http://album.ee/node/23904669/50251413 Mälestus Täpist.
http://album.ee/node/23904671/50251413 Minu Punkt.
Kolmikust tulevad pildid natikene hiljem, kui nad ka pildile saab. Ja äkki ka nimed jõuavad.
Viimati muutis kiizumuzi 18. veebruar 2012, 13:58, kokku muudetud 2 korda.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas Kessu » 05. oktoober 2010, 20:38

Teretulemast sinu deegudele!
Deegud Birgit ja Kessu
Kasutaja avatar
Kessu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 875
Teemad: 5
Pildid: 17
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas Pinto » 05. oktoober 2010, 21:10

Tere, tere auväärt härrale ja pisikestele kuttidele :hi: .

Loodetavasti saavad sõpradeks ja Punktil on veel pikk elu koos sinu ja noorte poistega :)


Postituse juurde pildi lisamisest loe täpsemalt SIIT.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 06. oktoober 2010, 07:46

Tänan :-) Tore on, et jõudsin ka siia lõpuks. Sest ega päris palju sain vajalikku ka teada. :-D
Ööga on muutund nii palju meil siin, et kuna puurid on kõrvuti siin, siis käib neljal tõsine siristamine omavahel. :8 Hiljem, kui asjatoimetused endal tehtud, siis lasen nad kokku ka. Eile Punkt käis uudistamas oma uusi sõpru, kolmik oli siis puuris ja Punkti ei huvitanud toas ringi jooksmine vaid uudistas ainult puuri ümber. Küll kõrvalt ja küll oli puuri peal. Ninad koos läbi võrede ja ühega eriti. Eks paistab, kuidas esimene kohtumine täna läheb. :-) Siis õnnestub äkki ka pilti teha kolmikust, kuna läbi puurivõrede ei tule üldse head, katsetasin juba. Ja muidugi ei taha nad poseerida, Punkt on küll suur poseerija. Ning õhtul, kui lapsed kodus istume maha ja paneme nimed ka ära. :8
Ja tänan lingi eest, kuidas saan panna pilte. :-)
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas elm » 06. oktoober 2010, 10:53

Oi kui tore, deegupere siin jälle täienenud, pikad paid neile kõigile.
Ootan põnevusega, kuidas nad üksteisega hakkama saavad ja muidugi
ka pilte. Tere tulemast! :-D
Kasutaja avatar
elm
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 3
Pildid: 10
Asukoht: tln/bl.mount
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 68
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas Stina » 06. oktoober 2010, 11:18

Tere tulemast!Ootan samuti pilte! :-)
Stina
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 180
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 06. oktoober 2010, 15:53

Nii, esimene kokkusaamine on läbi. Punkt ja meie väike Kratt siis läksid ikka karvupidi kokku saades nii, et karvad lendasid. Kui asi hulluks läks eraldasin nad mõneks ajaks. Lõpuks juba olid nad kõrvuti ja said isegi hästi läbi. :-) Ei tea, kas tagumiku ette keeramine on siis alla andmine või rahu märk. Sest nii tegid mul nad kõik siin pärast. Kahe teisega ei tulnud üldse mingit kaklust, nuusutati ja kõik. :-D Hetkel puurides, eraldi edasi. Eks vaatan, millal saab nad puuris kokku lasta.
Nimed siis kolmikule ka pandud:
Kratt - kõige suurem kakleja, kisub ka oma vendadega puuris tüli. Tema siis ka madistas Punktiga.
Äpu - tema kõige kartlikum. Ei julend puurist välja tullagi, pidin ise võtma. Ja kui midagi oli, siis kohe puuri tagasi.
Suslik - tema siis selline rahulik tegelt, aga samas meeldib tal teisi selja tagant ehmatada, nii et Äpu jooksis lausa vastu trantspordi puuri.
Sain ka mõned pildid tehtud. :razz: Pistsin fotoka puuri, panin teisele korrusele mineku kinni ja sain kolmikud ka pildile. Panen siis paar pilti ka siia. Eks vaatan kui uuesti kokku lasen põrandal, kas saan kõik neli ka pildile. Sest hetkel ei saand siis pilte teha, kuna pidi jälgima mida teevad ja kus ka on. Esimene kohtumine ikka.
Kolmikutel ei oska veel öelda, kes on kes. Ei erista neid nii veel. :-)

Pilt
Pilt
Viimati muutis kiizumuzi 09. oktoober 2010, 10:23, kokku muudetud 3 korda.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas DBS » 06. oktoober 2010, 16:58

nii armas :)
Kasutaja avatar
DBS
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 426
Teemad: 10
Pildid: 56
Asukoht: Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 06. oktoober 2010, 17:18

Armsad on nad jah :-D Nüüd minu väsinud kolmik magab oma puuris ühes puntras täiega. Ning Punkt mõnuleb oma jooksurattas magades. :8 Ta lausa jumaldab seda kohta.
Pilt Punkt kapis end pesemas :-D Talle meeldib meil riidekapis käia.
Pilt Punkt oma liivapurgis. Nüüd aga suurem nõu liivavanniks. Purgis aga on lehed, kuhu alla pugeda.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kellyrott » 06. oktoober 2010, 18:24

huvitav mõte :-D nii nunnud nad sul.Ma tahaks omale rohkem deegudid...nii vahva on neid kolme sul pildil koos vaadata. :-D
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 06. oktoober 2010, 19:33

Nii lasime jälle kokku nad. Ja jälle tuli kaklemine. Punkt jooksis ja ajas väiksemaid taga ja siis hüppas nagu. Ma ei saand arugi, kas kaklemine või oli see mäng. Üks noortest jooksis nii kiiresti, et ei saand arugi, kus ta jälle oli. Aga tundub et meil on verised tagajärjed. Ühel noorel nagu jalg verine ja nagu üks küüs puudu. Ning tundub, et Punktil on lõua alune katki ning selline must koht. Kardan, et äkki siis kuidagi lõi üks teist tagumise jalaga ja see küün on siis Punktil lõuas. Ei saa aru ka, kuna ei lase vaadata. Kas selline asi on võimalik nagu? Sest ega nad nagu nii hullult ei kakelnud, vaid korraks olid taga jalgadel ja esikäppadega vehklesid. Sest jälgisin koguaeg neid, et asi hulluks ei lähe. Samas hirm, aga äkki lihtsalt kärn seal. Juhe nii koos, et jube. Samas ei ole näha, et Punktil midagi viga oleks, jookseb ringi ikka. Ning ka kolmik on puuris nüüd juba liikvel jälle.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 06. oktoober 2010, 20:32

Oh tundub ikka, et asi ei olnud nii hull kui arvasin. Puhastasin Punkti haava ära ja ei pole seal enam musta tükki. Ta mul ikka nii tubli poiss, et ei jõua ära kiita. Selili panekuga oli küll raskusi, aga kui ükskord sain siis lasi ilusti endal lõua all toimetada. Tundus et mõnules lausa. Hiljem siis silitasin teda sellises asendis ja ei kippund ka ära minema. Selles suhtles aga noortega oli probleemid. Esiteks oli raskusi puuris leida seda, kellel jalg vigane. Kui lõpuks leidsin siis ei lasknud end pikali panna, ning kui jalga puhastasin, siis tõmbas jalga ära, ei tea, kas oli kõdi või siis valus. Ning hammustada püüdis koguaeg, ning rabeles ka. Hambad lõi mitu korda küünde sisse. Aga samas nüüd ei ole need enam nii hullud, eks ennem oli suur ehmatus. Hommikul vaatan üle, kuidas neil on. Kui vaja siis lähen arsti juurde nendega. Aga hetkel ei tundu, et pole hullu, kuna Punkt magab, ning kolmik jookseb puuris ringi. Aga samas hirm on ikka. Ei saa aru, kuidas nad end vigastasid nii, ei toimund tõsist rüselemist, see oli esimesel kokkusaamisel. Siis aga ei olnud neil midagi viga. No ei võta mõistus. Tunnen end süüdi, et nad vigastatud on. :sad:
Kas küüs kasvab üldse tagasi?
http://album.ee/node/23908757/50251491 Punt ja tema lõuaalune.
http://album.ee/node/23908765/50251491 Kolmikust ühe varvas, arvan et Kratti oma.
Jummal mul pisarad silmas siin lausa. Punkti lõug on peale puhastamist, Kratti jalg aga ennem puhastamist.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas Pinto » 06. oktoober 2010, 22:56

Jälgi ainult, et põletikku ei tule neile. Üldiselt aga peaks nende haavad paremini paranema, kui inimesel olev närilise hammustus (mis väga pikalt paraneb). Küüne tagasikasvamine oleneb, kui palju see viga sai ja kuskohast ära murdus.

Küll aga jäin vaatama Punkti hambaid- kas tal need ongi ühest nurgast pikemad ja teisest lühemad või pilt petab?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 07. oktoober 2010, 07:52

Ega ma jälgin jah, et põletikku ei tuleks ja ilusti paraneksid. Ennem olid puuris vägagi energilised, aga hetkel magavad. Siis kui ärkavad vaatan kuidas haavad ka on. Aga täna neid küll kokku ei julge lasta. Eriti kui nad ei kaklenud isegi hullult, et nii vigastada oleksid saand. Mõistus ei võta seda. Esimene kohtumine läks hullemalt, kui teine, aga just siis olid pärast vigastused.
Eile vaatasin ise ka, et pildil nagu hambad imelikud, et ühest küljest pikem, nii et kontrollisin. Tegelt niisama ei olegi, pilt nagu petab. Või siis hästi pisikene kallak, aga silmaga nii näha ei olnud. Sest laps tegi pilti, ning külje pealt.
Oh loodan, et paranevad kiiresti ära. Ning lepivad üksteisega ilusti. Kuigi ega kui aus olla, siis just Kratt on see, kes tüli norib, ka enda vendadega puuris. Temaga on raskem, sest teistega on juba Punkt ilusti leppind, ei tulnud ühtegi karvupidi minekut, ainult nuusutamine.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 07. oktoober 2010, 10:44

Nii vaatasin haavad üle, need on vägagi kenad hetkel. :-) Õnneks. Punktil muidugi kergem vaadata kui Krattil. Ta ei usalda mind veel nii, et vabalt laseks. Ei taha eriti süles ollagi. Ning kui ei meeldi midagi, võtab hammastega küünest kinni. Muidugi hea et näpust ei hammusta. Eks ma edaspidi jälgin ja vaatan neid.
Nii nüüd siis vahetasin puurid ära, et jääksid teise lõhnad ka puuri. Eile siis Punkt käis küll teiste puuris, aga noored ei tahtnud kuidagi teisse puuri minna, kolme korraga ei saa panna, panid ühe, teine välja kohe. Täna siis õnnestus nad panna. Aga Punkt on nii õnnetu võõras puuris ja vaadata kuidas teised jooksevad tema omas. Istub ja vaatab neid üksisilmi. :sad: Kaua ma neid vist nii hoida ei saa, kui Punkt nii reageerib. Ja eks lõhnad jäävad ikka. Ja eks ma katsetan edaspidi ka. Kokku täna neid ei lase. Aga võibolla homme siis lasen vanni nad koos. Liivas on kaneel ka sees, kuigi kaks noort keeldusid liiva kasutamast, õigemini pole siiani kasutand ka ilma kaneelita. Üks korraks keerutas end, Punkt ka kahtles aga keerutas ikkagi.
Eks pean vaatama ja katsetama, et nad ikka omavahel sõpradeks saaks ja koos ühes puuris suudaksid olla. Sest muidu jääb üks üksinda. Või mis minu jaoks nukram, peab ära andma, kui ei sobi teistega. Aga isegi mõtlesin siin, et kui kaks teist Punktiga nüüd ilusti läbi saavad, lasen nemad varem Punktiga ühte puuri. Äkki siis võtab Kratt ka kergemini omaks, kuna vendadel ka Punkti lõhn. Aga eks see ole paista.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas Pinto » 07. oktoober 2010, 12:53

Kui Punktile see ühest puurist teise minek nii raske on (ta ju vanake ka ja traumeerimine pole hea), siis võid nt Punkti pesasi, kiikesi vms pisikeste puuri panna ja pisikeste omasi Punktile. Nii levib lõhn asjadega ja Punktile pole trauma nii suur.

Eks tutvustamine võtab natuke aega ka. Kahe päevaga väga head tulemust ei tasugi loota. Nad niigi tublid, et kaks poissi juba Punktiga leppinud :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 07. oktoober 2010, 15:11

Ega jah, Punktile ei meeldinud see vahetus üldse. Ei lasknud vanakesel kaua piinelda ka. Lasin ta hoopis vabalt jooksma ja nii kaua kui ei tahtnud oma puuri minna, ta läheb sinna ise kui isu täis, siis olid kolmikud seal puuris ja uudistasid hoolega. Ning muidugi käis ka kolmikute puuris, kuna jätsin ukse lahti. Neile meeldis seal väga. Ning ega puuris nüüd nende lõhna on Punktile uudistamiseks küll. Aga ma ennem juba vahetasin nende närimispulkasid, ning ka panin noortele ühe Punkti kookospähkli koore. Ja eks ma vaatan veel, mida vahetada saan.
Aga ega jah, nad mul samas ikkagi väga tublid. :8 Ja kui puur vahel, siis on suur uudistamine, ning siristamine ikka. Ega ma lootust ei ole kaotand, et lepivad. Teen selleks kõik, mis vaja. Lihtsalt mõtlen sellele, et kui kiiremini lepivad, siis neil endal palju lõbusam. Sest ega Punktil ikkagi huvi nende vastu ja vanakene jookseb ka puuris palju.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 08. oktoober 2010, 17:58

Nii kirjutaks siis mis meil siin juhtund ka on. Eile siis ei lasknud neid kokku, vaid olid kõrvuti puurides, vahetasin ka vahepeal puure, õigemini lasin Punktil vabalt joosta, kui kolmik oli tema puuris. Hiljem said nemad joosta, kui Punkt puuris oli. Aga ööga siis juhtus meil õnnetus, ühel on silma juurest katki. Kuulsin küll öösel korraks madistamist, aga ei uskund, et sellised tagajärjed olid. Üks vendadest siis tegi teisele liiga.
Hommikul siis lasin nad vabadusse. Aga jah, Punkt on nendega ilusti tegelt leppind, laseb end nuusutada ja keerab tagumiku. Kahe teisega saab hästi läbi. Aga no Kratt peab ise norima teda. Ja läks Punkti juurde, nuusutasid üksteist ja siis näksas. Ja seda tegi ta nii kaua kuni Punktil üle viskas ja läks kakluseks. Panin puuridesse tagasi. Aga siis tõstsin kolmiku Punkti puuri peale, võtsin põhja alt. Oh siis läks selliseks uudistamiseks ja siristamiseks, et anna olla. Kuigi Kratt ikka püüdis käpaga Punkti lüüa. Aga lõpuks magasid nii, et kolmik sättis end magama nii, et olid täpsel Punkti kohal.
Nüüd nad aga kõik ühes puuris, Punkti omas. Panin neid ükshaaval sinna, et näha kuidas reageerivad. Kui nüüd aus olla läks kõik üle ootuste hästi. Sest väikseks kakluseks läks siis meil, kui tulid puuris kuskilt asja tagant, ning siis ehmatasid. Aga hetkel on kaks puuris, ning Punkt paneb Suslikuga mööda põrandat. Aga Punkt käib ka ikka puuris uudistamas mis teised teevad. Aga eks paistab kaua nad koos olla suudavad. Ööseks ma neid ei jäta kokku, aga hetkel las olla, kuni ei kakle. Samas on uksed lahti ka, nii et võivad välja tulla.
Hoian nüüd pöialt, et meie kaklemised lõppevad. Vähemalt sellised hullemad, eks neid pisikesi tuleb ikka ette. :-)
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas Pinto » 08. oktoober 2010, 19:43

Nii tublid :clap:
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 08. oktoober 2010, 19:51

Oh nad on mul ikka nii tublid. :hdance: Vahepeal vaatasin, et Äpu jookseb ainult mööda põrandat, et huvitav, kuhu teised end siis sättisid. Sest alles jooksid ja siis pole enam. Aga puuri saavad nad siis külje pealt, siis ma ei näinudgi kuidas kolmik puri läks. Aga vaikus. Lähen piilun, magavad kolmekesti maja katusel, Punkt teiste peal. Aga jah, Äpu mul selline kartlik, et jookseb minema kui Punkt ise tema juurde hakkab minema, samas ka oma vendade eest. Ja ega ei taha end kätte ka eriti anda, peab leidlik olema temaga. Aga jah, juba esimene hunnikus magamine ka tehtud. :-) Hetkel siis on nad oma puurides. Ja magavad rahulikult. Homme teen jälle nii. Eks varsti saab nad kokku panna, alguses päeval ja siis juba lõplikult. Olen natikene mures Äpu pärast, kuna ta nii arglik.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas Pinto » 08. oktoober 2010, 22:38

Eks inimesi on ka erinevate iseloomudega ja nii ka loomadega. Mõned ongi sünnist saati aremad, kuigi tegelemist saavad kõik ühepalju. Endal on olnud liivahiir, kes oli kogu aeg oma õdedest/vendadest arem. Alguses üritasin igatepidi teda julgemaks ja inimlebelisemaks muuata aga siis leppisin sellega, et ta on teistsugune ja aktsepteerisin, et ta ei jookse kohe mu käe juurde, kui miskit annan ega roni mööda mind ülesse. Loodetavast Äpu ikka tahab inimeste ja teiste deegudega varsti rohkem suhelda :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 09. oktoober 2010, 09:18

Ega see ole jah nii, et ka loomad on erineva iseloomuga. Aga Äpuga peab olema kaval, ega ta nii kergelt end kätte ei anna aga juba osad nipid on selged. Aga kui juba kätte oled saand, siis võtab asja rahulikumalt. Aga ega ma olen siin nende mõne päevaga avastand, et isegi suurem osa ajast magas ta omaette puuris. Loodame, et harjub, et teised ja meie olemas ja võtab asja kergemini.
Aga täna siis panin hommikul puuri nad kokku jälle. Pool tundi ilma ühegi probleemita koos olnud, käib jutustamine, jooksmine ja isegi magasid kõik koos. Aga eile õhtul avastasin ma sellise imeliku asja, et Äpu jookseb kolme jala peal, ühte esimest ei kasuta, või mina ei näe. Sest silkab vägagi kiiresti. Aga samas nagu pole see valus tal ka, kuna sööb selle käpa abiga, ikka seisab sellel. Aga kas see koguaeg olnud ei teagi, ei pannud ennam tähele, ning see kellelt sain, tema ka ei ole tähele pannud. Kuigi ega ta ennem nagu ei jooksnud ka nii, eile hakkas alles vabalt mööda elamist liikuma, ennem luuras vastu maad, siis aga oli käpp maas. Ning kui siis ka jooksis, ei pannud tähele. Samas ta ronib ilusti, käib isegi jooksurattas jooksmas. Kui sülle võtsin siis katsusin käppa, lasi ilusti. Nig toetus sellele käpale ka ilusti. Hetkel jälgisin teda puuris ka, ronib ilusti kõigi käppadega aga kui on selline pikem maa, siis kolmel käpal. Äkki see tema eripära.
Sain siis täna ilusa pildi ka nendest koos magades.
Pilt
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas elm » 09. oktoober 2010, 11:36

Küll on mõnusad tegelased :happy: , hoian pöialt, et ka paharetist Kratt ükskord aru saaks,
et rahulik kooseksisteerimine kõigile kasulikum on :-D Aga Äpu meenutab oma käitumiselt
meie enda varalahkunud nimekaimu, oli teine samuti hästi argliku iseloomuga.
Hmm, kolme jalaga jooksvast deegust kuulen küll esimest korda :umm: , ja kui see käpp
veel terve ka on.
Kasutaja avatar
elm
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 3
Pildid: 10
Asukoht: tln/bl.mount
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 68
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 09. oktoober 2010, 18:15

Nii, jälle olid nad puuris koos ja magasid üksteise seljas mõnuledes. Eriti hea vaatepilt on see, kui magasid nii, et Punkt keskel, Kratt ühel ja Suslik teisel pool ning Äpu oli Punktil seljas, sabaga näo poole. Pilti aga ei õnnestund sellest teha, see oli nii hea pilt ikka. Ja ei tule isegi tülisid siin, korraks olid natikene, aga see oli sekundiks siis tuli vist meelde, et juba leppisid ja kukkusid laulma. :-) Kratt on juba natikene rahulikum. Aga jah Äpu on ikka arg, väljas on suuremalt jaolt luureasendis, või siis jookseb omaette. Nägin jah, et meil nimekaimud siin, selle nime pani mul laps, Suslik tuli nii ise, kui nägin kuidas teist ehmatas, siis ütlesin, et oh küll on ikka suslik, ning jäigi külge, Kratt tuli ka sellest, et kakleb.
Aga jah, jalg tundub täitsa terve, sest kasutab seda ka ilusti, aga jookseb pikemaid maid kolmel jalal. Uurisin, katsusin jalga, ei teinud isegi katset ära tõmmata. Samas kõnnib sellel ka, ronib, kasutab söömisel. Ei saa aru, miks nii jookseb. Samas kui valus, ei turniks ka ta nii palju, talle meeldib ronida palju, Punkti puuris eriti. Aga kas see äkki võib olla mingi sünnitrauma hoopis, kuna hetkel nagu ju pole tal valus ka.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas Kessu » 10. oktoober 2010, 14:47

Mõnus pilt, kus nad koos on:)
Deegud Birgit ja Kessu
Kasutaja avatar
Kessu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 875
Teemad: 5
Pildid: 17
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 10. oktoober 2010, 18:41

Jeee, meie oleme nüüd leppind tänaseks ja kolisime ühte puuri ümber. Terve päeva on koos ühes puuris olnud, või siis ringi vabalt toas. Isegi Kratt on maha rahunend. Äpu on ka natikene julgem. Üks suur ja õnnelik perekond nüüd.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas Pinto » 11. oktoober 2010, 10:42

Väga lahe :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas Stina » 11. oktoober 2010, 16:50

Väga tore uudis ! :-)
Stina
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 180
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas kiizumuzi (Teema autor) » 11. oktoober 2010, 18:27

Nii tore on jah, aga nüüd kui siis harjund üksteisega, siis tulevad lollused põrandal. Proovivad kappe, vaipa, Punkt aina käib ja varastab paberit, lisaks üks sai isegi juhtmele hambad taha, ning pealmise kihi katki, kuigi oleme kõik ära pannud nii et ei õnnestu, aga kuidagi oli arvuti juhe maha vajund. Andsin siis suure karbi neile, kuigi pisikesi on ka, aga sellest siis kisutakse tükke ja viiakse puuri pesasse. Ja suur pahanduste algataja on just Punkt, näitab pisikestele ette. Aga Punkt paistab kohe palju tervem, energilisem ja rõõmsam.
Viimati muutis kiizumuzi 12. oktoober 2010, 14:14, kokku muudetud 1 kord.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu deegupere.

PostitusPostitas Kessu » 12. oktoober 2010, 13:16

Eks koos tehaksegi neid pahandusi.
Deegud Birgit ja Kessu
Kasutaja avatar
Kessu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 875
Teemad: 5
Pildid: 17
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie deegud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron