Eesti loomaarstide tase on väga madal

Kust leida oma väikelemmikule teadlikku arsti

Eesti loomaarstide tase on väga madal

PostitusPostitas helenaaa (Teema autor) » 10. september 2010, 12:59

Tegelt on Eesti loomaarstide tase väga madal. Kui me enda tsinsu saime, oli ta meile teadmata tiine. Ja kui sellega seoses hakkas tal kõht lahti olema viisime ta arsti juurde, ja arst ei saanud aru et loomake on tiine ja määras talle antibiootikumi ravi. Kümne päevapärast sai meil Kossu pojad. Me kirume siiamaani seda arsti, kes ei tundnud ära nii n.ö. tavalist asja kui seda on tiinus, ja need antibiootikumid oleks võinud vabalt tsinsu tiinuse katkestada, või oleks võinud poegadele tõsisemad tervise häired tulevikus tulla.
helenaaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Parimad loomakliinikud

PostitusPostitas triini22 » 10. september 2010, 15:16

Millises kliinkus käisite ja mis oli arsti nimi?
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Parimad loomakliinikud

PostitusPostitas Sirtsu56 » 10. september 2010, 17:15

Sooviks ka teada, millises kliinikus käisite,et omale kõrva taha informatsioon panna:)
(Ning taseme kohapealt ma ei vaidle eriti vastu, pigem enamus spetsialiseerunud kasside ja koerte peale):)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eesti loomaarstide tase on väga madal

PostitusPostitas helenaaa (Teema autor) » 13. september 2010, 19:10

Selle kliiniku nimi oli Animal, see asus Tartus Riia tänaval, õnneks enam vist seda kliinikut ei ole:).
helenaaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Eesti loomaarstide tase on väga madal

PostitusPostitas Kissu » 13. september 2010, 19:24

Minu meelest kolisid nad mingi hetk üle Riia tänava aga võibolla on see nüüd ka päris kinni pandud.

Tegelikult on Eestis üldiselt vähe väikeloomateadlikke arste, kuna lihtsalt väikeloomad ei ole nii populaarsed lemmikud, et nendele tasuks spetsialiseeruda. Koera-kassiomanikke on ikka tunduvalt rohkem ja nende ravimine enamasti lihtsam. Selles osas ei oskagi nagu arste süüdistada, eks igaühele oma. Mis minule enamjaolt vastu hakkab on aga see, et arstid ei julge tunnistada, et nad ei tea selle või teise looma ravist suurt midagi. Tänapäeval on vähemalt Tartus õnneks hakkanud levima see, et pisilemmikutega mitte tegelevad kliinikud suunavad mõnesse teise kliinikusse. Kahjuks kipub see suunamine olema küll väga omad soovitavad omasid stiilis, seega arenguruumi on veel.

Väikelooma omanikele aga paneks südamele, et ärge võtke arsti juttu puhta kullana ja alati tasub võimalikult palju juurde küsida ja uurida. Kui sul on kahtlusi arsti pädevuses, siis mine mõne teise arsti juurde või kontsulteeri mõnega kasvõi telefoni teel, et kas selline või tollene ravi tundub õige. Pea iga loomakategooria all Pisis on olemas ühel või teisel moel kliinikute teema, üritame neis soovitada väikelooma teadlikemaid arste ja kliinikuid, seega tasub arstiotsingu käigus ka need teemad läbi lugeda. Tegelikult on Eestis olemas ka mõned väga toredad väikeloomaarstid aga nad tuleb lihtsalt üles leida. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Eesti loomaarstide tase on väga madal

PostitusPostitas Sirtsu56 » 16. september 2010, 14:40

Mnjaaa.. kui mu chinchillal oli jalaga probleemid ,siis helistasin ka tartusse nimekale väikeloomaarstile. Rääkisin oma probleemi ära ,mida ma haava puhul kasutan jne, arst vastas et ei ei et mingeid salve jne pole vaja kasutada ,põhimõtteliselt haav kasvab ise kinni ,vaid vaja puhastada,. Jutt oli pikk kuid kirjutasin siia vaid väiksema poolse ülevaate, lõpuks küsiti et kus arsti juures käin ,vaastasin et Billys ,sellepeale öeldi ,et ei ei tehke ikka küik mida sealne arst käseb jne. No minul peale sellist juttu tekkisid küll omal kahtlused ,et mida k*radit ma olen siis üldse teinud, ning ehk valesti ja liiga teinud loomale niiet, parem ise ''harida'' end alati enne arstile minekut ja muidugi ennetada . :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eesti loomaarstide tase on väga madal

PostitusPostitas vants » 16. september 2010, 18:22

Sirtsu, Sinu näite puhul tuleb vahe sisse juba sellest, et üks arst on Su looma ise oma silmaga näinud, kuid teine peab oletama telefonis loomaomaniku kirjelduse põhjal (ja oma kogemuse põhjal võin öelda, et esialgne probleemi kirjeldus ja reaalne kohapeal nähtud tegelik olukord võivad olla väga erinevad).

Ja nii üleüldise märkusena - ei saa kritiseerida alal, mida ei tunta. Kui sul on veterinaari diplom taskus (koos sellega vastav oskusteave, kogemused jms), siis oleks kriitika tunduvalt adekvaatsem kui tavalisel loomapidajal, kes võib-olla mõned aastad tagasi on võtnud oma esimese looma. Mina ei julgeks küll laia labidaga lajatada, et kõik, absoluutselt kõik Eesti loomaarstid (nagu pealkirjas väidetakse), on lollid, mida muud väga madal tase tähendab? On arste, kelle juurde mina oma ühegi loomaga kunagi ei lähe, on arste, kelle juurde ma lähen konkreetse probleemiga, kuid niimoodi üldistavalt ei saa rääkida. Samamoodi on arste, kes on spetsialiseerunud kindlale alale (ükski inimene ei saa kõigest kõike teada), kuid oskavad mingil määral tegeleda ka üldiste probleemidega, on arste, kes teavad, kus maal on nende teadmiste piirid ja suunavad enda teadmiste nappimisel edasi või konsulteerivad teadjamatega ja on arste, kes teavad kõigest kõike ja oma teadmiste nappust ei tunnista.

Loomaomanikul soovitan ma küsida ja küsida veel, kui midagi arusaamatuks jäi. Kui arst räägib liiga teaduslikus keeles, siis selle asemel, et noogutada ja teha nägu, et saadi aru, tuleks valehäbi alla suruda ja paluda rääkida lihtsas eesti keeles :) Loomaomanik võiks arsti juurest lahkudes teada, mis tema loomaga tehti, mis ravimeid ja miks talle määrati ning kuidas ta oma loomaga edasi peaks käituma.
vants
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eesti loomaarstide tase on väga madal

PostitusPostitas Sirtsu56 » 17. september 2010, 08:57

Vants su jutus on iva, ma ei üritagi kedagi maha teha, vaid eksootiliste loomade puhul on küll nutune lugu arstidega:) ja mina kirjutasin vaid pooliku jutu kogu oma stoorist niiet rohkema kohta sul pole lihtsalt midagi võimalik öelda, tõin vaid näite. Äkki ma Tean teid ? ...irw. vabandust väga ,aga see ooper mis meil toimus ei olnud normaalne, ma saan aru et pole võimalik aidata kui vaid telefoni teel suhelda, aga no godäm ma võin pilte saata võin teha mida iganes, minul polnud mingit auto võimalust ja loksuma ühistranspordiga ka ei hakka veel vähem kui selleks loomaks keda vean on Chinchilla. Välismaised arstid suutsid mind paremini aidata E-MAILI teel kui oma kodused. Ma ei ole kuri ega paha, räägin nii nagu on,PS; billy ´kliinikule suured tänud ;) Ning kas foorumi teemad pole siis oma arvamuste avaldamiseks või niisama tilu lälu jutustamiseks :) Ning suur unistus on ise kunagi olla eksootiliste arst, niiet vaatame seda asja :)
Ja kui sa väidad et ma ei saa aru mida tehti loomaga ja mis ravimeid anti, siis sorri no tõesti pole ju mul seda Diplomi et ma teaks kõiki ravimeid, ning tõesti sa ei tea kui palju olen mina oma loomadega ajusi **** selles osas teed sa mulle nüüd küll liiga:)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eesti loomaarstide tase on väga madal

PostitusPostitas vants » 17. september 2010, 19:10

Sirtsu, ma arvan, et me ei ole kohtunud :) Või kas mõnele postitusele vastamise eelduseks ongi üldse see, et inimesega ollakse kohtunud? Minu vastus oli telefonijutt vs reaalselt oma silmaga looma nägemise peale. Ja olen näinud ka fotot, mis saadeti loomaarstile, et koeral on silmaga probleem, omanik ei taha koeraga arsti juurde tulla ja saadab hoopis pildi. Pilt oli täiesti udune ja sealt võis tuvastada ainult selle fakti, et kaugelt on püütud pildistada silma. Diagnoosi ja veel vähem ravi polnud selle pildi järgi võimalik küll anda. Mis ei tähenda muidugi seda, et arstile ei võida saata teravaid, detailseid ja erinevate nurkade alt tehtud pilte ja osade asjade puhul saab ka selliste piltide järgi nõu anda.

Väikeloomade ja eksootikude nutuse seisuga olan ma täitsa nõus, nad on enam-vähem samas seisus kui koerad-kassid 10-20 aastat tagasi, kui ainsaks veterinaariatudengitele õpetamisväärseks loomaks peeti põllumajandusloomi. Seetõttu on äärmiselt tänuväärne, et on olemas loomaarste, kes on spetsialiseerunud väikeloomadele või eksootikutele ja kindlasti harivad nad ennast jõudumööda. Miks spetsialiste on vähe? Arvatavasti seetõttu, et patsiente kipub vähem olema kui kasse-koeri. Ja mina läheksin oma loomadega arsti juurde, kes on ravinud mitmekümneid loomi, kui selle juurde, kes on 1-2 looma ravinud, mis muidugi ei pruugi tähendada, et teine arst oleks halvem, tal on lihtsalt väiksem reaalse kogemuse baas. Ja eksootiku/väikeloomaomanikel ei maksa pahaks panna, miks neid nüüd ja kohe vastu ei taheta võtta, vaid soovitatakse pöörduda nt linna teises servas olevasse kliinikusse, hoolimata ilmast ja transpordivõimalustest (Sirtsu, see pole Sinu pihta suunatud :) ). Foorumites võib muidugi arutleda, kuid arutlemised eeldavad siiski ka mingeid teadmisi, et arutelust ei kujuneks lihtlabast sõnasõda "A on loll. Ei ole, B on loll ja tegelikult on A maailma parim arst".

Küsimise kohalt ei pidanud ma Sind, Sirtsu, küll silmas. See oli täiesti ebaisikuline soovitus, sest olen väga palju näinud arste kuulavate inimeste nägusid ja olen ka oma loomadega ise arsti juures käinud. :) See soovitus sai antud selleks, et arsti juurde läinud inimesel oleks endal kindlam tunne, kui ta teab võimalikult täpselt, mida tema loomaga tehti. Ja kartuses rumal näida (inimloomuse osa) ei tasu jätta küsimata, kui tegelikult ka vastus huvitab :)
vants
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eesti loomaarstide tase on väga madal

PostitusPostitas samton » 17. september 2010, 19:24

vants, olen Sinuga täiesti päri.
Elan paraku sellises maakonnas, kus väikeloomadest teadvaid loomaarste lihtsalt ei ole. Mis ei tähenda, et nad rumalad on - koerte-kassidega saavad väga hästi hakkama. Ja see, et nad väiksematest loomadest ei tea, on paraku paratamatus: neid inimesi, kes roti, hamstri või meriseaga arsti juurde lähevad, on imevähe. Loomulikult pole arstidel siis kogemusi ega oskusi ega teadmisi. Ja pole ka aega ega erilist huvigi neid omandada - üks siinne keskealine loomaarst tunnistas ausalt,et kogu tema pika praktika jooksul on temalt rottidega seoses nõu küsitud ainult kahel korral - ja mõlemal korral olen see olnud mina. Tõsi, sellel arstil on vähemalt huvi ja hoolimist, ehkki kogemusi muidugi mitte ja seetõttu ei julge ta ka väga midagi arvata ja soovitada.
Olen tohutult tänulik dr. Joostile Tallinnas Tatari kliinikus ja dr. Uibopuule Tartus R-kliinikus, kellele olen oma rottide pärast oi kui mitu korda helistanud ja nõu küsinud - ja seda ka iga kord üksikasjalikult saanud. Teiste "mujalt" loomaarstidega pole kokkupuuteid olnud, seega nende kohta sõna ei võta, ammugi mitte üldistavalt kõiki ühte patta pannes. Ka siin, Ida-Virumaal, on erineva tasemega arste - aga iga loomaomanik teeb oma valiku ja kuni neil arstidel kliente-patsiente jätkub, on nad järelikult nende jaoks piisavalt tasemel.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eesti loomaarstide tase on väga madal

PostitusPostitas Sirtsu56 » 17. september 2010, 21:02

Väga tore et kõik sai nüüd südamelt ära räägitud, kuna ma ei soovi kellegiga karvupidi kokku minna :) :P
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eesti loomaarstide tase on väga madal

PostitusPostitas Loomahull » 23. jaanuar 2017, 09:26

Vana teema, sattusin kuidagi lugema. Vanemad olijad teavad, et hakkasin kunagi loomaarstiks õppima, õpin siiani, ehk see aasta jõuan lõpetamiseni ka. 6 aastat hakkabki täis saama, nii hirmus kui see ka pole.
Nüüdseks oskan selle kohta öelda ainult nii palju, et viga ei ole arstis, viga on süsteemis. Kui seda saab veaks nimetada, sest jah, pisiloomi (nimetan neid nii, sest veterinaariamõistes on väikeloomad koerad-kassid) on vähe ja nendega tullakse arsti juurde vähe. Mina oma praktika jooksul, mis on küll napp, aga no mingi ülevaate saab siiski, olen näinud 2 merisiga ja 1 küülikut, mõlemad stomatoloogi juures hammasteprobleemidega. Neid pidi ikka käima, küll hambaid lühendamas ja küll muude sarnaste probleemidega. Teiseks, mis tuleb probleemist nr 1. (et neid on vähe ja arsti juurde tullakse vähe), on see, et meile lihtsalt ei õpetata neid. Oma 5,5a õppe jooksul on mul olnud eksootikutest (veterinaariamõistes on kõik pisis esindatud nn väikeloomad eksootikud, nii rotid, küülikud, tšintšud jne) täpselt 2 loengut. Ja neis kummaski ei saaanud mina pisiloomadest huvitunud inimesena midagi uut teada, loengud olid stiilis, et jänese põhitoit on hein ja rotid on segatoidulised jne. Nüüd 6. aasta kevadel on mul veel üksainus eksootikute loeng, kestab küll terve päev, mitte 2h nagu vanasti loengud olid, eks näis, kas seal on midagi veidi meditsiinilisemat.
Seega loo mõte on selles, et meil on tegelikult väga kõrgel tasemel loomaarstid, on ka muidugi kehvemaid, kes on nö ajale jalgu jäänud, just see vanem põlvkond, kes on lehmaarstideks koolitatud omal ajal. Aga kes tahab ennast eksootikute alal toime panna, sellel peab endal olema esiteks tohutu huvi asja vastu ja teiseks meeletu töötahe. Sisuliselt tuleb iseseisvalt asja nullist õppida. Sest Eestis eksootikute spetsialistiks õppida ei saa, kõik koolitused jne on välismaal, ja teiseks on neil vähe klientuuri. Ainult eksootikute peal ennast üleval ei pea, siis sa pead siiski oskama kõrvalt ka nö tavaarsti tööd. Mis omakorda suurendab arsti nö teadmistekogust, mida ta peab hästi valdama. Nii et ka mina tõstan kaks kätt üles ja ütlen, et loodetavasti lõpetan suvel kooli, aga pisiloomadest ei tea ööd ega mütsi. Õnneks on olemas nii Tallinnas kui Tartus arst, kelle juurde ma julgeks minna ja julgen ka teistele soovitada. Saan aru siinse huvigrupi pettumusest, kuid tegelikult on see tagamaa, miks seis on just selline nagu on, palju suurem. Mõelgem sellele. :-) Mina isiklikult loodan, et ehk tulevastele lendudele tuleb ka rohkem sisse eksootikute alast õpetamist, kuid praeguse seisuga seda ei ole.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eesti loomaarstide tase on väga madal

PostitusPostitas merisigutik » 08. november 2017, 15:03

Mina käin Viljandi Männimäe loomakliinikus.Väga hea kliinik,alati olen saanud abi :) Männimäe loomakliinik on vägagi tasemel kliinik isegi välismaalt käiakse :P
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Loomakliinikud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist

cron